0 oy
238 göst.
Diğer kategorisinde (1,661 puan) tarafından
Kız son zamanlar vurmaya başladı 1 yaş 8 aylık nasıl anlaya bilirim yanlış olduğunu?

10 Cevaplar

0 oy
(2,705 puan) tarafından
Dün sırf bu yüzden kriz geçirdim resmen. Bulduğu yer şeyle gelip küt küt kafama vuruyor. 1.5 yaşında 2-3 aydıe var biz de anlatıyorum, umursamaz davranıyorum, dikkatini dağıtıyor im yok olmuyor naptıysam. Çocuklara yapmazdı onlara da yapmaya başladı sıkıntıkı bir durum ne yapacağım ben de bilmiyorum. 
tarafından
Aynıyız benimki hem bana hem çocuklara vuruyor çok fena vuruyor bankada oyuncağı falan bir anda yüzüme vuruyor küsüyorum geliykr yanağını okşuyor öpüyor biraz azalttı sanki bir de babası kızıyor anneye vurulmaz diye hanımefendi babasına hiç vurmaz korkudan korkmasa inada vurur
(961 puan) tarafından
Acaba bu 2 yaş sendromu dedikleri durum mu baslıyor ki?
(2,705 puan) tarafından
Bizimki de öyke babasına vurmuyor :) 5-6 yaşlarında kuzenleri var geçen onlara da vurdu çocuklar bıraktı bizim oğlanla oynamadı. Böyle olunca da ben de üzülüyorum. Biz de bir de genelde vurarak severler belki de çocuk ondan alıştı bilmiyorum artık kızıyorum herkese vurmayın diye.
-Reklam-
0 oy
(2,875 puan) tarafından
Devamlı anlat konuş cnm,benim de oğlum bir ara çok vuruyordu ama bıraktı,geçici bir durum sanırım bu çocuklarda 
0 oy
(868 puan) tarafından
Dönemsel. Canım geçiyor bizimde öyleydi anne olmaz baba olmaz dedim hayır diyordum vurunca tok bir sesle artık yapmıyor
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Valla bilmiyorum benimkinde vurma yok ama babane ve dede biraz şiddet öğretiyor benimkine karşı çıksamda. Oğluma vuran çocuklar oluyor ve benimki yapma bile diyemiyor ben uyarmayı öğretin diyorum ben öyle yapıyorum ama vurana vur çocuğum diyolar. 3 yaşında oğlum. Bizde dil çıkarma başlamıştı senin gibi ne yaptıysam çözemedim evde davranış panomuz var sticker yapıştırıyoruz iyi davranışlarda. Kötü davranışlarda çıkarıyoruz. Baktım dışarda da dil çıkarma başladı. Bende her dil çıkardığında bir sticker çıkarıyorum dedim 1-2 sticker sonunda kesildi işe yarıyor tavsiye ederim
0 oy
(530 puan) tarafından
Benimki de sinirlenince vuruyor ya 14 aylık babası evde boks yaptırıyor da şimdi hamileyim bebiş geliyor unutturmam lazım 
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Karşında çocuk değil de büyük bir insan varmış gibi onunla konuş her seferinde ciddi bir şekilde uyar canım gülme yada kızma sadece ciddi ol 
0 oy
(9,556 puan) tarafından
Benim kız da 1.5 yaşında hala var televizyona oyuncak fırlatıyor eline ne geçerse atıyor 
0 oy
(2,972 puan) tarafından
2. 5 yaşında bütün oyuncaklar başımdan geçiyor en son cam şişeyi attı çıldırıcam
0 oy
(5,341 puan) tarafından
Bnnm 15 aylık kumanda yı telofunu eline ne geçmişse kafama fırlatyor tokat atyor anlamıyro yapma deyince idrak edemiyor 
0 oy
(534 puan) tarafından
Bir dönem oluyor malesef.Sözle ifade edebilirsin anlamıyorsa vururken elinden tutup yavaşça indirim hayır diyebilirsin ya da kafanı sallayabilirsin.Bir süre yapıyorlar bi tık fazla tepki vermek durumu artırabiliyor sakin kalmak ve net olmak işe yarıyor tabi biraz zaman alıyor hemen bırakmayabilir

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 107 göst.
3 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Neslipep (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.
11 Nisan 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 132 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde Muge (76 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 210 göst.