0 oy
120 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,037 puan) tarafından
İmplant yaptırmaya gidiyorum ama.cok korkuyorum

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kardeşim yaptırdı ama hiç bahsetmedi agrıdından fln demekki güzel geçmişti korkma 
(1,037 puan) tarafından
Saol canim
-Reklam-
0 oy
(385 puan) tarafından
Canım bende 2019da yaptırmıştım 4 tane 1 tanesi tutmadı. İğneyi vurduktan sonra hiç ağrı sızı hissetmiyorsun sadece dokunduklarını hissediyorsun yalnız işlem bitip uyuşukluk geçtikten sonra mecbur ağrı oluyor çünkü kemiğe yerleştiriyorlar. İlk 3 gün yatmak zor oluyor yastıklarını yüksek tutmak zorundasın zaten işlemi yapan cerrah sana neler yapman gerektiğini anlatıyor eğilip kalkarken ani hareketler yapma çünkü çeneye basınç oluyor ağrı çoğalıyor. Tabiki bünyede bünyeye değişiyor eğerki dikiş in olursa dikişler alınana kadar sadece kemik suyu öneriyorlar süt ve süt ürünleri kullanman kesinlikle yasak. Zaten sana ağrı kesici, antibiyotik yazıyorlar düzenli kullanırsan hızlı iyileşirsin. Onun haricinde de büyük rahatlık aynı kendi dişin gibi oluyor. Benim dikişlerim alındıktan sonra tansiyon problemim olduğu için 3 ay boyunca elma sirkesi sulandırıp gargara yapmamı tavsiye etmişlerdi. Şimdiden çokca geçmiş olsun. 
(385 puan) tarafından
Valla canım eğer ankaradaysan abim dişçi ve sana fiyat konusunda da yardımcı olabilir ama gittiğin yeri önceden kontrol et temizliğini hakikaten kemik olduğu için çok hijyen olması lazım ama işlemi yapacak cerrah kaç kere ellerini yıkadı çift maske taktı ve işlem yapılacağı yere kimseyi sokmadı kendisi asistanı ve ben vardık. Inşallah temiz bir yer bulabilirsin kuzum üzüldüm senin adına
(1,037 puan) tarafından
Keşke Ankara'da olsam aslında İskenderun dayım ama dişim İzmir'e ablamın yanına geldim  ben dişten çok çektim bütün dişlerimi kaybettim küçükken tel taktiklari için üst çene komple yaptırdım mecburen bu dişçide şimdi implanti yaptircam inşallah busefer iyi olur
(385 puan) tarafından
Aynıyız kuzum bende küçükken dişçiden çok korktum bi dha gidemedim taa ki arka dişlerimi komple çürütene kadar sonrasında abim yardımcı oldu sağolsun. Ama dediğim gibi mutlaka hijyene dikkat et heleki covid dönemi 2 kat ekstra önlem lazım. Inşallah güzel geçer Rabbim yar ve yardımcın olsun inşallah canım benim
(1,037 puan) tarafından
Kuzum oldum ameliyat korkulacak gibi değilmiş ama şuan çok baş agrisi yaptı ya normal mi
(385 puan) tarafından
Normal kuzum ağrı kesici içince geçer ama dediğim gibi hiç birşey hissetmiyorsun ama sonrası biraz zor oluyor. Birde çok eğilip kalkma basınçtan oda baş ağrısı yapar. Hadi bakalım gözün aydın çokca geçmiş olsun zoru bitmiş gerisi daha kolay :)
0 oy
(683 puan) tarafından
Bunca zaman korktuğuma yanıyorum korkacak hiç bişey yokmuş.. 
(1,037 puan) tarafından
Ameliyat oldum.cok şükür korkulacak bişey yokmus ama ağrım başladı ya baş ağrısı oluyor ağrı kesiicide içtim iğne de vurdular normal mi acaba

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 121 göst.
8 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 186 göst.
9 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
20 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde .SU. (4,997 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 140 göst.
11 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisosumm (173 puan) tarafından soruldu

380,992 soru

11,405,966 cevap

34,944 kullanıcı

...