0 oy
534 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kaynanam bitti şimdi de annem başladı Hamza 8 aylık oldu niye emeklemiyor niye kelime söylemiyor diye diyorum tembel yani dönüyor bütün salonu turluyor ama emeklemiyor annem de diyor ki yapmadı lazımdı siz yaptınız bende dayanamadım anne sanki her çocuk bir mi sanki herkesin gelişimi farklı dedim sonra bir şey demedi bugün de erkek kardeşimle görüntülü konuşurken oğlumu oturttum 15 saniye sonra falan yana devrildi bir şeye uzanırken ordan kardeşim de tatlı bulduğu için güldü annem ordan oturması lazım emeklemedik lazım bir kaç kelime söylemesi lazım dedi valla sinirleniyorum artık ya 8 aylık bu çocuk 2 yaşında değil ki 

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızm 11 aylık emeklemiyo cnm , dediğin gbi her çocuk bir değilki
tarafından
Evet hepsinin gelişimi farklı
-Reklam-
0 oy
tarafından
8 aylık çocuk amudda çıksın bari tövbe yarabbi ya 
tarafından
Evet ya onu bekliyorlar kilolu oğlum kendileri de diyor kilodan emeklemiyordur ama sonra niye emeklemiyor niye kelime söylemiyor diyorlar
tarafından
Canım bak ben kilodan yuruyememisim herkes bunun ayakları tutmuyor demiş şimdi öyle hiperaktifim ki herkes anlatır güler
tarafından
İşte oğlum da öyle kilolu göbeğini ve poposunu kaldırmakta zorlanıyor emekleme pozisyonu alıyor hop düşürüyor
tarafından
Yürür takma sen kimseyi zamanı vardır
0 oy
tarafından
Anan ama kusura bakma kendileri dogursunlarda8aylikken emeklettip oturtsunlar hatta bi kac kelime soyletsinler bebelerine 
tarafından
Kiz benim ali asla emeklemedi biliyomusun gecte yurudu hatta
tarafından
İşte her çocuk farklı aşko yani bir elin 5 parmağı bile aynı değil yani ben erken konuştum erken yürüdüm diye oğlum da aynısını yapmak zorunda değil ki
tarafından
Aynen oyle uygun bi dille sakin zamanda bidaha boyle seyler demeyin bana diye uyar kuzu o anda biraz kirici olabilir insan
tarafından
Kız işte bazen bir noktam var aşırı kırıcı oluyorum olmamak içinde söylüyorum hep her çocuk farklı diye
tarafından
Ne diyim kuzu ya bazen buyukler dinlemiyo iste
0 oy
(175 puan) tarafından
Bazi cocuklar emeklemeden yuruyor hic emeklemiyor.Her cocuk ayni deyildir
tarafından
İşte annem kendisi de diyor emeklemesen yürüyen çok çocuk var diyor ama sonra bana diyor niye emeklemiyor Allahım ya
0 oy
(13,033 puan) tarafından
Geç yapabilir canım nolacak yani yapsa ne değişecek onlara göre 
tarafından
Yani ha geç ha erken ne fark edecek ya yapınca göğe erecekler herhalde
(13,033 puan) tarafından
Hah işte onu diyom benim kızım da 14 aylıktı 15 ya da tam emin değilim yürüdü takma kız daha iyi
0 oy
tarafından
Her bebe farklı kimi 2 aylıkken kafasını tutabilir kimi 6 aylik. Kıyaslamak yanlış. Sen de boşver canim kulağını kapa. Büyükler bazen insanı strese sokuyor.
tarafından
Evet ya diyorum her çocuk farklı ama yok beni anlamıyorlar
0 oy
tarafından
Benim yeğenim yaşadığı travmalardan dolayı 2-3 yaşına kadar konuşamadı , yürümesinde bile sıkıntı vardı çocuğun. Şimdi koca kız oldu yiyorsa laf söylemeye kalk bak nasıl tıkıyor ağzına. En küçük kardeşim de konuşurdu koşardı yani her çocuk bir değil. Annen öyle dedikçe sende her çocuk bir değil de ısrarla. Benimki de bazen böyle konuşacak olurdu sustururdum. İnsanın zaten beyni doluyor 
tarafından
Diyorum her çocuk bir değil diyorum ama yok anlamıyor ki beni
0 oy
(1,426 puan) tarafından
8 aylık çocuk ne kelimesi diyecek allahim yarabbim ya benim kızım hiç emeklemden 10 aylıkken kalkti yürümeye koltukları sıraladı 11 aylıkken emekledi 13 ayda desteksiz şekilde yürüyordu her çocuk bir değil helede kelime olayına çok güldüm ya annen kac yasimds kadın yapmasın
tarafından
Ya biz 3 kardeş erken konuşup yürüyümüşüz ya istiyor ki o da yapsın ama bir değil ki hiçbir çocuk
(1,426 puan) tarafından
Erken konuştunuz peki kaç aylıkken konuşmuşsunuz 6 filan yapmayın arkadaşlar çocuklar hemen hemen bilinçli şekilde 11 ayından sonra bilir söyler
0 oy
tarafından
Oğlum 9 aylık oturdu. 19 aylık felan emekledi. 24 aylık yeni yürümeye başladı henüz dengeyi tam kurmuş da değil üstelik. Konuşma da evet hayır diyor sadece. Götürmedigim doktor kalmadı. Her şeyi de anlar yapar..Ne yapalım şimdi bu cocuga. Benimde babannem sorup durur yürüdü mü yürüdü mü napacaksa. 
tarafından
Ha geç yürümüş ha erken sağlığı yerinde olsun da
tarafından
En son bir doktor var Online cevap da veriyor ona sordum ortopediye gözükün dedi gittim. Ortopedi hiç bir ortopedik sorunu yok dedi özele götürmüştüm muayene parası bile almadı doktor. Çocuk doktoruna tekrar götürdük biraz daha bekleyin dedi işte o zaman 22 aylıktı tam 2 yaşına girmeye 15 gün felan vardı başladı her şeyi geç yapıyor ama tembel ya ve de çok garanticı emin olmadan hiç birşey yapmaz
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Allah'ım yarabbimmm sana geliyorum ☺️☺️☺️Benim oglumda 6 aylık donmuyomu surunmuyomu yok dedim tembel ablaları gibi büyük kızım çok emekledi geç yürüdü küçük kızım hiç emeklemeden yürüdü buda napar bilmiyorum milleti  hiç takmıyorum benn☺️☺️☺️☺️☕
tarafından
Bende takmıyordum ama artık fazla oldu
(15,823 puan) tarafından
Her çocuk farklı canim ben hiç bı çocukla kiyaslamiyorum çocuklarımı canları saolsunnn er yada geç elbei yürüyecek emekleyecek vakti saati geldiğinde ☺️❤️
0 oy
(462 puan) tarafından
Kızım dokuz aylık emekledi onun ayındaki bazı çocuklar ondan önce emekledi çocuğun yapısı bu boşver kulağını tıka denilenlere
tarafından
Ya diyorum geç emekleyebilir veya hiç emeklemeyebilir ama anlamıyorlar ki
0 oy
(7,039 puan) tarafından
Benim kızım emeklemedi ilk önce yuvarlandı sonra süründü bi baktım yürüdü emeklemeyi en son keşfetti her çocuk aynı sanki.
tarafından
Hepsi birbirlerinden farklı bunu anlatamıyorum ki
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Hepsinin gelisimi farkli kizim 15 aylikken yurudu emekleside 10 aylikti
tarafından
Tabi canım benim oğlumdan büyük bi atak bekliyorlar
0 oy
(48,700 puan) tarafından
Yok direkt üniversiteye ver bebegi
tarafından
Valla onu istiyorlar herhalde
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Kız daha 8 aylık ne bekliyo annen bebeden

Hicmi çocuk büyütmemiş tövbeee
tarafından
İşte sorun burda biz 3 kardeş 9 aylıkken yürümüşüz erkenden konuşmuşuz aynısını oğlumdan da bekliyor
(14,428 puan) tarafından
Ama her cocuk bir olmaz bunu bilmesi lazım
Boşgec canim duyma
0 oy
tarafından
ahh bu cocuklari buyuturken bosa saclar beyazlamiyor
tarafından
Ayyy çok doğru valla ya
0 oy
tarafından
Aa benim 8 aylıkken kızım sokaklarda koşuyordu abisiyle futbol oynuyodu senin kız kosmuyomu..çok garip..
tarafından
Hiiç kızıyorum bazen niye sabah ekmek almaya gitmiyorsun diye suratıma suratıma bakıyor :D
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Canim hic takma bence her çocuk ayni deyil kilo lu olsa bisi der zayif olsa bisider yurüse bisider yani ne yapsanda ila birileri bisider  o yuzden hic takma
tarafından
Kilolu oğlum göbeği yüzünden kalkamıyor tam emekleme pozisyonu alıyor hop düşüyor
(1,018 puan) tarafından
Kilolu bebekler normalde zaten çok gec emekliyor benim kizim zayıfti diye cok erken emekledi
0 oy
(213 puan) tarafından
Kız benim oglum 3 buçuk yaşında anne dedi goturmedigim doktor kalmadı deli gbi bu baskılar yüzünden sonra çocuk kendi kendine konuşmaya başladı seninki daaha bebe ya ne bekliyor ondan
tarafından
Kız işte 8 aylık bak yaş değil ay yani
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Benim kizim 10 aylik felandi emekledi ne degisik insan bunlar
tarafından
Onlara kalsa cümle kursunlar

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 144 göst.
18 Ocak 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy