0 oy
496 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

..........

19 Cevaplar

+1 oy
tarafından
devlet cocuk sahibi olmaya el koymali.. hem maddi hem akil testinden gecene bir yada 2 cocuk yapma hakki verilmeli yoksa her yil bir tane sokaklarda olur
tarafından
Keşke canım herkes dogurup dogurup sokaga bırakmasa
Bu da  bakmıyo kayınvalde baksa bakar bakmasa o bebeler parişn olur
tarafından
iste boyle yapiyorlar sonra o erkek evlattan da hayir gormuyorlar kizlarin eline kaliyorlar ne diim bu mantik curusun yok olsun artik
-Reklam-
0 oy
(12,483 puan) tarafından
Allah islah etsin onu da kaynanası nı kocasını da 
tarafından
Amin inş bebelere yazık ilki daha ayağa kalkamyo
0 oy
(5,339 puan) tarafından
Tövbe manyak mı o kime neyi ispatlamak istiyo veren kim önce elindekilerin kıymetini bilsin büyük konuşmasın Rabbimden hayırlı evlatlar istesin
tarafından
Canım Allah ıslah etsn inş
Sadece o bebeklere üzülyrm bide bakmıyomş kaynvldesi yarıö yamalak bakıymş görsen içler acısı
(5,339 puan) tarafından
Allah merhamet versin herkes doğurabilir ama herkes anne olamaz bunu tekrar bir kez daha anladık
0 oy
(194 puan) tarafından
dogurmak tabikide marifet degil onemli olan dogru duzgun bakmak
tarafından
Bakmıyo kuzum kayınvldesi yarım yamalk bakıyo kendi köy de evli ahır ev iş derkn bebeklere fırst bulmuyo pek
0 oy
(515 puan) tarafından

Kesinlikle ne saçma bı düşünce yahuuu. Erkeği tutturur ama ona bakan kızları olur :ermm: rabbim böyle düşünenleri ıslah etsin valla.

tarafından
Amin inş
0 oy
(23 puan) tarafından
Üzücü gerçekten :-(
tarafından
Sadece o bebelere yazık
Ona üzülmyrm nasıl bi zihniyete sahip
(23 puan) tarafından
Geri kafalılık denir buna cahillik benim ilk gebeliğim Allaha dua edip sen hayurlısını bilirsin ama senden ilk erkek 2 ci çocuğumun kız olmasını diliyorum diyorum sonuçta Allah benden isteyin diyor karnımdaki kız olursa onu böyle atacakmıyım tabikide hayır veya 4.5 tane çocukmu doğuracam sırf oğlum olsun diye bence saçmalık Allah karnımdaki ni bağışlasın..
0 oy
(961 puan) tarafından
Çok yazık kendisini hırsı yüzünden makine, çocuklarını da övğnme amacı olarak görüyor. Keşke böyleleri anne olmasa o kadar uğraşıp anne olmak için gözyaşı dökenler varken
tarafından
Keşke canm
Sırf elti bide cevredekiler erkek doğurdu desin diye
Valla o bebekler cok yazık görsn icler acısı
(961 puan) tarafından
Oysa kız erkek ne faydası var ki evlat bu büyüyünce ikisi de kendi yoluna bkıyor
0 oy
tarafından
Demek ki neymiş kınama başına gelmeden ölmezsin hesabı cahil ya
tarafından
Cahil hem de ne biçim
Kayınvaldesi ölmeden her yıl doğuraym da kaynana baksn diyo işte
0 oy
(8,967 puan) tarafından

Yani bu ne şimdi o başkasını kinamis sen onu kinadin ben seni kinadim beni kim kinicak acaba:D

tarafından
Canım ben bebeklerine üzüldm bu kadar bakımsz bakıma ihtiyacı olan 2 bebeği varkn kendi sütünden mahrum bırakması cok üzücü
O bebelern halini görsen az bile dersn
0 oy
(27,336 puan) tarafından

Hay beynine tüküreyim bu kafada ise gerçekten çok yazık.

Kurban olsun o kız evlatlara evlat evlattir cinsiyet ayrımı resmen bu 

Bir yerde okumuştum 

Hayırlı bir kız evlat yetiştiren bir babaya anneye kızının ettiği bir dua diğer dünyada azabını dindirecektir 

On erkek evlat olsa bile bunun hükmü kadar olamaz mis 

Evlat ayrımı yapmak çok kötü Allah akıl fikir versin önemli olan halkıyla yetiştirip hayırlı bir insan etmek 

Doğurup bir yana atmak değil

Zira hayvanlar da doğuruyor 

tarafından
Canım keyfii bebelere bakmaması sütünden mahrum bırakması cok üzücü keşke herkes anne olmazsa
Bu her yıl böyle devam edip gidck olan o çocuklara olur :/
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Bence doğurmak veya bebeği yapmak değil bakmak ve iyi bir anne baba olmak marifet ister erkek sevdalısı insanlar gerçekten hayatınızda o kadar cokki ama bir hasta olsalar evi kız evlatları çekip çeviriyir çorbayı kız yapıyor yatalak.olsa kızları alt alıyor yalan mı ay sinir oldum
tarafından
Canım işte her doguran anne olamıyor malesf
Kendi istegiyle bebleri sütünden mahrum bırakması cok üzücü
Bakmıyo bakmadıgı gibi de ahkam kesiyo
0 oy
tarafından
Aklının dibibe köpekler sıçasıca
tarafından
Allah akıl fikir versn inş
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ne zihniyette insanlar var sen karşılaştırma Yarabbim 
tarafından
Amin inş
0 oy
tarafından
Allah allah kendine.yazik ya.ben ilk cocuktan sonra iknciye korktum  cok sukur oglum yuruyor koşuyor ama pek konuşamiyor oda zamanla artik
tarafından
Canım konuşmması normal benm haziran da  4 ü doldrck serbest konuşamyor sadece dediklerini ben anlyrm başkası anlamz
tarafından
Yaa bende korkuyorum 20 aylik olacak sadece baba mama meme suya fu diyor bide benim ismim derya bana deyda diyor
tarafından
Maşallah canım cok normal inan benm oğlum un yaşıtları bülbül gibi benmkisi tam konuşamıyor
Canları sağolsn da zamanla konuşurlar inş
tarafından
Oyle kuzum rabbim eksik etmesin evlatlarimizi
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Kedi gibi urediginin farkinda mi : D senede 1 tane iyi cesaret. Cocuklari gectim kndine de mi acimiyor. O kadar kolay mi ya :) ben 5.5 yila zor 2 tane sigdirdim :) 2. Cim daha 3.5 aylik.
tarafından
Demek kolay doğurup dogurup kayınvldeye atyo bakması icin
0 oy
tarafından
Başkasına dediğini kendi niye yapiyo? Allah hayırlısını versin erkek olacak diye sürekli dogurulur mu ya? O çocukların geleceği ne olacak yazık
tarafından
Canım Allah ıslah etsn inş
0 oy
(3,140 puan) tarafından
Çok üzücü gerçekten. Bebeklerin bakimsizligina ve anne sütünu keyfi alamadıklarınaa üzüldüm.
(3,140 puan) tarafından
Ne veriyor bebekelre mama veriyrodur inşallah. Bide princ unu falan vermiyordu inşallah
tarafından
Köy de oturyr canm kayınvldesi yogrt yemege alıştryomş
(3,140 puan) tarafından
4 aylık bebeğe mi ? Allah'ım daha neler :( şimdiye kadar ne veriyorlarmis
tarafından
Doğduğndn beri su seker karstrp serbet veriyomş
Simdi de yogurt kendi yedkleri yemeklerle besliyorlar
(3,140 puan) tarafından
Allah ıslah etsin Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın Allah'ım için yandı gerçekten o kadar sinirlendim ki. Allah'ım bı an önce erkek versin ki dünyaya gelen kız bebekler acı cekmeye devam etmesin. Ahh ne diyeceğimi bilemedim gerçekten :(((
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Allah onu bildiği gibi yapsın akıl fikir versin gerçekten olan ona oluyor bide iki kizina yazık deil mi onlara o çocuklar ilgisiz büyüyücek bide anladığım kadarıyla erkekci gerçekten doğurmak magrifet deil. Yani doğurup gömen mi desen sokağa çöp e atan mi desem sobada yakan mı desem onlara anne mi deniyor hayır onlar anne olamaz
tarafından
Canım bebeleri görsen oturup aglarsn
Açlıktn ağlayıp duruyorlr yemek veriyodu yarım yamalk üst başları
Allah o bebeklrn yardmcsısı olsn inş
(2,671 puan) tarafından
Amin amin niye öyle yapıyor yazık deil mi ya nekadar duusncesiz bir kadın ya :-(
0 oy
(800 puan) tarafından
.................
tarafından
Canım insan 4 _4 lük yetemez inan
Olan cocuklara oluyo marifet değil her yıl dogurmak iyi bi geleck sunabilmk hayat şartlarıda cok zor maddi manevi her açıdan insan çöküyo
Sizin de mi iki kız
(800 puan) tarafından
Kaderi nasibi yazan Allah kullar deyıl artık çocuk hakkı da  zenginlere verilsin fakirlere gebersin

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 221 göst.
25 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde leylanehir (264 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 835 göst.
14 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 295 göst.
12 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Kayra11 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 361 göst.