0 oy
353 göst.
Aile kategorisinde (299 puan) tarafından

Merhabalar kızlar. 

Anne olduktan sonra hepimizin hayatı ne kadar çok değişti değil mi? Özellikle doğumdan önce çalışan annelerin. Ne kadar çok sosyal hayatımız varmış bizim. Peki ya eşlerimizin hayatı neden hiç değişmiyor? Misal benim eşim. Çevresi çok geniştir, çok sosyaldir. Ben anne olduysam o da baba oldu ama sosyal hayatı hiç kısıtlanmadı MaşaAllah. Şu covid illetinden zaten ne dışarı çıkabiliyoruz ne birine gidebiliyoruz. Geçenlerde bir covid tehlikesi atlattık da, annem babam pozitif oldu, duymadığım laf kalmadı. Senin 2 aylık bebeğin var da şöyle de böyle de. Sanki sadece benim bebeğim. Hayatımdaki tek hareketlilik Yaprak Dökümü izlemek. İnanın onu izlemeye başladım :D işte çocuk uyur da iş yapmazsam izliyorum. Ücretli izni bittikten sonra hemen çalışmaya başlayan anneleri şimdi daha iyi anlıyorum. Neden çocuklarıyla daha fazla vakit geçirmezler derdim kendi kendime. Kınamışım. Kınadığın başına gelirmiş işte. Evden çıkıp, sosyalliğini yaşayıp mutlu mutlu evine dönen bir eşin varsa ve sen hiçbir yere çıkamayıp yerine çakılıp kalmışsan çareyi tabi işe başlamakta bulursun. Allah'ım ne kadar dertli imişim. Kusuruma bakmayın kızlar ;)

14 Cevaplar

0 oy
(119,005 puan) tarafından
hayat benim esime daha zor ben anne olarak kaliyim baba olmayu tercih etmezdim ☺
(299 puan) tarafından
:))))
-Reklam-
0 oy
tarafından
Keşke bende çalışan biri olsaydımda gerisini hiç takmazdım emin ol
(299 puan) tarafından
Hâlâ çalışabilirsiniz
tarafından
Bir belgem yok olsaydı belki olurdu
0 oy
tarafından

Postu Okumadım ama iyiki kadın olarak geldim dünyaya <3 içimde insan üretmek. Onu eğitmek buyutmek eşsiz bir şey bence. Sadece çocuk için değil her anlamda. Kadin zekidir kadın hayattır kadın can suyu herşeydir. Erkekleri yöneten erkeklerle baş edebilen mucize bir akli var kadının.

tarafından
O kadar doğru kii içinde bir canlı büyütüyorsun onu dünyaya getiriyorsun besliyorsun öyle kutsal bir şey ki baba olmak istemezdim çünkü kadın hayattır neşedir her şeydir bana göre ve yorumunu da çok doğru buldum.
(299 puan) tarafından
Anne olmayı çok sevdim, seviyorum da. Sadece sanırım hayatımdaki bu değişikliğe adapte olmaya çalışıyorum henüz
tarafından
Kesinlikle öyle ❤️❤️ erkek düzdür dümdüz. Kadın öyle değil
tarafından
Muallime hanımcim inşallah bir an önce adapte olursun. Unutma herşey geçecek. Evladın buyuycek. Hayatın düzlüğe erişecek. Bu günler kalmayacak
(299 puan) tarafından
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum :)
0 oy
(4,159 puan) tarafından
Merhaba, ne kadarda ozgurmusu, demi, simdi bebegim kucagimda 2 aylik lavaboya bile gidemiyorum 1 saattir, aciktim yemek yiyemiyorum, esim isten gelecekte anca, evet is hayatida guzeldi ama daha dusunmuyorum calismasi nasip olursa 2 sene ara verecegim
(1,776 puan) tarafından
16 aylık oğlum hala aynı durumdayım :(
(299 puan) tarafından
Çocuk büyüdükçe olay daha çok sarpa sarıyor sanki :(
(4,159 puan) tarafından
Ayy gercekten mi bende az buyusede rahatlasam diyorum, uykusuz geciyo gunlerimiz gazi sancisi :(
0 oy
(1,776 puan) tarafından

Yaprak dökümüde bitiyor az kaldı ozaman ne yapacaksın:D

(299 puan) tarafından
Başka diziye başlayacağım herhalde :D
0 oy
(961 puan) tarafından
Babalarında sorumluluğu çok fazla gelecekleri garanti altına alma, ihriyaçlarını eksiksiz tamamlama, hem ev hem evde ki kadın hem cocuklar sorumluluklar 
(299 puan) tarafından
Şu anda çoğu kadın eşine bu konuların her birinde yardım ediyor
0 oy
(1,154 puan) tarafından

Bende aynı dertliydim eşim dışarı çıkınca bende devamlı taciz aramaları yapıp çocuk hasta ben hastayım yok öyle yok böyle diyip rahatsız ettim bir kaç kere telefonunu bile kapadı karakola gidip kayıp başvurusunda bulundum sonra tövbe etti işten eve evden işe diyorum ona iş yerindeki sosyallik bile yeter sana ben ne yapayım sen çocuklara bakarsan işten erken çıktığında 5 dk markete çıkıyorum al sana sosyallik ki ben doğurana kadar ohoooo evlenmeden önce hele amann eve girdigim yoktu uyumadan uyumaya otel gibi... Evlenince eşimle gezmeye başladık ama arkadaş sayımız azaldı çünkü benimkileri o onunkileri ben sevmedim sonra bir baktık ikimizinde toplasan 2 3 dostu kalmış elinde... E iş güç hengamesinde onlarda ayda yılda bir denk gelirsek oturuyoruz... yani tüm sosyallik yazın park kışın avm 26 aylık oldu büyük oğlum e birde 2 aylık var şimdi o da olmuyor o yüzden gelsin evde çocuk baksın benim gibi:D

(299 puan) tarafından
Ahahah eşime yapmak istediğim :D arkadaş çevresi olan çok gezen biri değildim ama yoğun bir iş hayatım vardı. İş arkadaşlarımla oturup bir fincan kahve içip sohbet etmeyi nasıl özledim
(1,154 puan) tarafından
Ah canım benim yapmazsan olmaz bende özlüyorum emin ol çünkü ben hiç evde duran biri değildim evlendim ne oluyoruz dedim e çocuk oldu eve kapandım resmen ben eve kapatmışken kendimi o gezemez hani hayat müşterekti? Ben gezmiyorum o da gezemez :D
(299 puan) tarafından
Dimi? Madem müşterek, her alanda müşterek olsun :)
(1,154 puan) tarafından
Evet mesela ben diyorum bazen keşke babalar da doğurup emzirebilse diye
0 oy
(676 puan) tarafından
Başlığa cvp veryom bence herkesin işi gücü kendisine gore zorrr
0 oy
tarafından
Çok haklısın Allah hepsine can sağlığı versin ama çocuk bizim olduğu kadar onlarında  bence karakter meselesi her erkek böyle değil bence
(299 puan) tarafından
Ya bizimki için aşırı ilgisiz diyemem. Kuran kursu öğreticisi kendisi. Zor bir işi de yok. Gece çocuk uyandığında özellikle ben emzirip uyutmaya çalışırken o uyanmıyor ya nasıl sinir oluyorum anlatamam :D
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Sana katılıyorum.Ev işi bizde çocuk bakımı bizde.Eşim çocuktan önce de çalışıyprdu, çocuk olduktan sonra da çalışıyor.Ben işi bıraktıktan sonra tam da evde yardımına ihtiyaç duyarken ben çalışıyorum deyip elini bir şeye sürmüyor.2bucuk yılda toplasan 5kere oğlumun altına bakmıştır.O yüzden oğlum biraz büyüyüp yemeğini kendi yiyip çişini yapabilecek duruma gelince kreşe verip iş bulup çalışmak istiyorum .Eski sosyal hayatıma dönmek , eşim ben çalışıyorum deyince ben de çalışıyorum demek istiyorum
(299 puan) tarafından
Kesinlikle her cümlenizin altına imzamı atabilirim. Annem yeri geldiğinde altını da alırsın demişti. Alırım da almam demişti düşünebiliyor musun? Aşırı ilgisiz bir baba olduğunu söyleyemem ama tabiki ev işlerinin büyükçe kısmı bana ait
0 oy
tarafından
Olsun yaa ..iyi ki anneyim..yoksa hayatta koşulsuz şartsız saf şekilde seven iki evladım olmazdı....
(299 puan) tarafından
Annelik kesinlikle çok kutsal. Çok özel. Ben annelikten önceki ve sonraki hayatımı söylüyorum
0 oy
(12,881 puan) tarafından
Valla o kadar doğru yazmışsın ki 
(299 puan) tarafından
Doğru ama üzücü malesef ya
0 oy
(331 puan) tarafından
Canım ben de öğretmenim. Dediğin gibi sanki çocuk tek benim çocuğum. Bak eşim yine kankisinin yanına gitti. Bebeğim 2 aylık. İlk dönemi kapatıp ben de çalışmayı düşünüyorum. Bazen eşim okuldan gelsin diye beklerim. Alel acele yemek yer kankisine koşar. İnşallah bizim de hayatımız tekrar eski haline döner.
(299 puan) tarafından
Çok iyi anlamışsınızdır beni öğretmenim değil mi? Çalışır haldeki hayatınızı çok özlemişsinizdir. Sanki o zaman işe yarıyordunuz da şimdi hiçbir şey yapmıyormuşsunuz gibi, hiç sosyal bir hayatınız kalmamış gibi geliyor değil mi? Hiç farklı bir insan yüzü görmüyormuşsunuz gibi. Yoksa Annelik çok çok özel, çok çok güzel. Oğlumun tek bir gülüşü bütün yorgunluklara değer
(331 puan) tarafından
Aynen öyle canım. İnşallah bebişlerimizle daha da güzel olsun bundan sonraki hayatımız inşallah.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Erkeklerinde kendi zorlugu var canim. Bende calisan sosyal egitimli bir kadindim. Evlendim bilmedigim bir ulkeye geldim. 2 cocugum oldu. Kapimi calan bir arkadasim bir akrabam bile yok .ama cok sukur herkesin ne dertleri var. Bunu kndime dert etmiyorum. Yalnizliga alistim. Okula basladim. Dil ogreniyorum. Yuruyus yapiyorum. Cocuklarimla etkinlik yapioruz. Yemekmis , temizlikmis zaman geciyor. Dusun biz evde oturuyoruz her ihtiyacimiz karsilaniyor ve bunu eslerimiz sagliyor. Biz miss gibi sicak yataklarimizda uyurken onlar sabahin sogunda ise gidiyor. Biz uyanip cocuklarimizla butun gunu gecrirken rahat rahat onlarin tepelerinde birileri aksama kadar canlarini okuyor.Aksamda eve yorgun argin gelip cocuklarini bile dogru durust goremeden uyuyorlar.
(299 puan) tarafından
Orası öyle tabiki canım. Yabancı ülkede yaşamak da çok zor olsa gerek. Rabbim yardımcınız olsun

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 278 göst.
0 oy
15 cevap 289 göst.
21 Şubat 2022 Aile kategorisinde Papatyammm (67 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 438 göst.
0 oy
13 cevap 249 göst.
24 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,176 puan) tarafından soruldu

377,343 soru

11,292,364 cevap

34,711 kullanıcı

...