0 oy
306 göst.
Diğer kategorisinde (1,101 puan) tarafından
Kızlar suan adetim ama vücut temizliği yapmam gerekiyo kaş bıyık vs almam lazım annem komsular vs yapılmaz diyo internette de araştırdım bi Ka yerde yapılmaz diyo diyanet ise yapılır demiş kime inanacagımı sasırdım 

17 Cevaplar

0 oy
(1,191 puan) tarafından
Bende yapılmaz diye biliyorum cunup ken aldığin tüyler kıllar sana hesap sorarmis
(1,101 puan) tarafından
Bende oyle biliyorum ama diyanet ole yazmamış ilk defa basıma Boyle bişe geliyo ya napcam bilmiyorum kendimi cok rahatsız hissediyorum
(712 puan) tarafından
Yok daha neler :)) ayrica adetliyken çünup sayılmıyor bu nasıl mantik
(1,101 puan) tarafından
Bi kac hoca dinledim adetliyken yapılabilir diyolar ama bittikten sonra yapılması daha iyiymiş ben mecburen yapcam
(712 puan) tarafından
Ay ne olcak temizlik imandan gelirmiş sözünü bende soyleyeyim.. oyle durmaktan yap gitsin
(1,191 puan) tarafından
Ben böyle dedim ama ben de adetliyken yaparim  canım adetin bitmesini  beklemem
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Hic blmiyom valla canim ilk kez duydum
(1,101 puan) tarafından
Normalde cok dikkat ederim ilk defa basıma Boyle bişe geldi ve yapmam lazım
0 oy
tarafından
Ben yapmıyorm aşkm ama yapan çok kişi var 
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Bende yapmamm yapılmaz diye biliyorum ama yap yada yapma diyemem
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Yapmaman daha uygun. Zaruriyet yoksa yapmamalısın 
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş bide erken oldum bu ay napıcam bilmiyorum
0 oy
(44,696 puan) tarafından
Bende yapılmaz diye biliyorum. 
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş erken oldum bu ay napcam bilmiyorum
0 oy
(119,346 puan) tarafından
neden yapilmazmis ki
(1,101 puan) tarafından
Gunahmış kuzu obur tarafta sahitlik ediyorlarmış bi kac sitede oyle yazıyo diyanette temizlik yapılır demiş beynim yandı
(119,346 puan) tarafından
lohusayken ne etcez 40 gun oyle durulurmu
(1,101 puan) tarafından
Valla benim kanamam cok surmemişti 2 hamileliğimde de o yuzden sıkıntı yaşamadım
0 oy
tarafından
Yapılmaz canım
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş erken oldum bu ay napcam bilmiyorum
tarafından
Zaruri haller disinda yapılmaz bu hep böyledir eğer çok mecbursan yap diyanet bazen saçmalıyor
0 oy
tarafından
Bende sıkıntı olmadığını düşünüyorum ama net bir bilgim yok merak ettim
(1,101 puan) tarafından
0 oy
tarafından
Ben arada denk geliyo yapıyorum ama bunu ilk defa duydum. Yapmam bundan sonra
(1,101 puan) tarafından
0 oy
(792 puan) tarafından
Bende öyle bilirdim Nihat Hatipoğlunun bir videosunu gördüm o yapabilirsiniz diyor çünkü bir müslümanın bedeni her zaman temiz olmalı temizlik imandandır. 8-10 gün boyunca hatta daha fazla gün hayız kalanlar var. Cünüpken mekruh yapılmamalı ama adetliyken değil canım. Çünkü ne zaman öleceğimizi bilemeyiz her zaman temiz olmalıyız.  
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş erken oldum bu ay napcam bilmiyorum ama bi kac hoca dinledim onlarda yapılabilir ama bittikten sonra yapılsa daha iyi diyolar
(792 puan) tarafından
Yapılabilir bende yapıyorum arada. Genelde adetten önce temizliğimi yapardım ama bazen erken olsam da yapıyorum yine
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Bacı adetliyken yapınca bi haftaya aynı oluyolar oyüzden ellwmiyorım hiç
(1,101 puan) tarafından
Bende normalde gunum gelmeden önce veya bittikten sonra yaparım ama yapmam lazım napıcam bilmiyorum diyanet yapılabilir demiş erken oldum bu ay napcam bilmiyorum ama mecburen yapıcam bi kac hoca dinledm onlarda yapılabilir ama bittikten sonra yapılsa daha iyi olur diyolar
(5,220 puan) tarafından
Diyanet yapılır dediyse kesin yapılmaması lazımdır ozaman
0 oy
(242 puan) tarafından
Hayir yapılabilir sadece cunupken yapılmaz yani adetin bitince cunup oluyorsun ya  gusül almadan yapamazsin
0 oy
tarafından
Yapılmaz canım bende yapmıyorum 

Banyo yap abdestini al sonra temizlen canım 
0 oy
(316 puan) tarafından
Bende yapılmaz diye duydum birde zaten aldığın zaman adetli olduğunda tüylerin daha çok çabuk uzuyor ben kişisel bakımımı hep adet sonrası yapıyorum. Tırnak bile kesilmezmis öyle dediler
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Tırnak bile kesilmez kessende saklayip ona da banyoda gsul gerekir yani kıl tüy de alınmaz 
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Ayet yada hadis var mı

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 155 göst.
3 saat önce Güzellik-Bakım kategorisinde Busra05 (149 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 170 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesiminannesi (663 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 138 göst.
10 Aralık 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde Princess_s mother (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 43 göst.
20 Mayıs 2023 Güzellik-Bakım kategorisinde nlfr nlfr (3 puan) tarafından soruldu

380,238 soru

11,384,052 cevap

34,884 kullanıcı

...