+1 oy
154 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
Merhabalar kızlar.

2 aylık kontrolüne gittiğimizde doktorumuz kafasını tutup tutamadığından tam emin olamamıştı. Uykudan uyandığı için olsa gerek kafası sağa sola yamuluyordu. Sonrasında koltuk altlarından destekleyerek kaldırdığında tutabildi. Şimdi ben de devamlı bakıyorum. Koltuk altlarından destekleyerek kaldırdığımda tam tutuyor. Ama desteklediğim için mi tutuyor acaba diye düşünüyorum. Gazını çıkarmak için omzuma kaldırdığımda ise bazen tam tutuyor, bazen de sağa sola yamuluyor.

Sizce gereksiz evham mı yapıyorum? Doktorumuz 2 aylıkken kafasını tutması gerek diyince bu iyice kafama takıldı. Sizin bebekleriniz ne zaman tam tutabilmişti?

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
O standart bişey söylemiş. Benim bebe de 2 aylikken tutamiyordu. Hemşire doktor bı telaşa verdiler ortalığı. Hemen doktora götür tutması lazım sıkıntı var bilmem ne vs. Korku ile napacagimizi şaşırdık. Gittik doktora.  Elinizi sıkıyorsa bacakları kolllari vücut kasları iyi çalışıyor da kafasını tutamama olabilir gayet normal. Her bebeğin gelisimi bir değil demisti. Kafasını tutma siniri 6 ay. 6 aya kadar tutmazsa sıkıntı o zaman endişe yapılır. Yoksa kimi 2 kimi 4 kimi 6 aylıkken tutar başını. Hiç evham yapma annesi.
(299 puan) tarafından
Elhamdülillah ellerimi tutuyor, el kol hareketleri normal. Doktor kendisi de vücut fonksiyonları normal diyor zaten. Bizim doktor biraz prosedürcü herhalde. Her şey zamanında olacak mantığında.

Şu "annesi" hitabını ilk defa hastanede duymuştum. Çok hoşuma gitmişti. Hâlâ da gidiyor :)
tarafından
Ya sorma bizim doktor da aynen öyle . Sağlık ocağı doktorları biraz sorumluluk almak yerine çocuk doktoruna işi pasliyolar. Benim bebeğim tam 6 aylik oldu kafasını öyle tutmaya başladı. Gayette hareketli bı bebek.

Annesi babası hitaplarini  ben de çok seviyorum :)
(299 puan) tarafından
Benim bebeğim de çok hareketli. Ebemiz sağolsun çokça rahatlatıcı biri. Ama doktor hakkını yiyemem çok iyi ilgileniyor ama sanırım biraz kuralcı
-Reklam-
0 oy
(683 puan) tarafından
Her bebeğin gelişimi farklıdır. Net bişey söylemek için çok erken. Doktor genel olarak söylemiş takip de kalın kafasını tutması için destekleyn egzersiz yaptırın. Benm de ikizlerm hep Bi kaç ay geriden yaptı herşeyi 
(299 puan) tarafından
Nasıl bir egzersiz yaptırabilirim?
(683 puan) tarafından
Ellerinden tutun kendinize doğru başını kaldıracak şekilde çekin oturma pozisyonuna geçirmeden bekletin kısa kısa. Ara ara bu şekilde yapın
(299 puan) tarafından
Bunu doktor da her gittiğimizde yapıyor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Benimki doğduğunda tutuyor kendini kaldırıyordu ama 6 aya kadar tutamaması cidden normal kuzum iki ay daha çok küçük 
(299 puan) tarafından
Benimki de doğduğunda kafasını kaldırıyordu, tutuyordu diyemem tabi. 6 aya kadar normal ise çok iyi. İçimi rahatlattınız, teşekkür ediyorum
(13,202 puan) tarafından
Rica ederim korkma sakın
(299 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum tekrar :) ah bu annelik. Bir diğer adı endişe sanki
0 oy
tarafından
Canım bak her bebek farklı ilk oğlum 10 ayda oturdu onbeş ayda yürüdü gevşek hantal bir bebek ti 

İkinci oğlum inan bir aylık ti dimdik dururdu elinden tutardım kendini kaldırmaya çalışırdı her bebek farklı 

Ama sen tedbir al diye demistir
(299 puan) tarafından
Ayy böyle tedbir al diye söylediği her şeyden endişeleniyorum, ilk bebeğim olunca, acemi anne olunca
tarafından
Ya yok endişelenme şimdi şöyle bu kez doktor uyarmadi derler bir sorun olsa diye yapıyordur eminim bişi yoktur canım
(299 puan) tarafından
İnşaAllah yoktur canım
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Her bebek  bir olmaz  canım  benim  kızım  doğduğu  günden  beri  desteksiz  tutuyordu  ama  6 . Ayına  kadar  normalmiş 
(299 puan) tarafından
Aynen canım öyleymiş

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 116 göst.
0 oy
2 cevap 155 göst.
1 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 97 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Elifklcc27 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy