0 oy
774 göst.
Diğer kategorisinde (2 puan) tarafından

Kızlar merhaba. Allah bağışlarsa 17 aylık bir oğlum var. Ben hemen Bi çocuk daha istiyorum ama eşim istemiyor. :'( asla ikna olmuyor. Kendine göre haklı sebebleri var tabi ki ekonomik olarak ama yani bundan 1 yıl sonra da çok çok iyi yerlerde olmicaz netice de 27 yaşındayım ve yeniden anne olmak istiyorum. Sizce napmaliyim. 2 çocuğu olan annelerde durum ne sizce yaş aralığı nasıl olmalı. Yardım kızlar yardimm:angel:

39 Cevaplar

+3 oy
(4,668 puan) tarafından
Bu devirde çocuk için en gerekli şey maddiyat. Eşin biraz haklı galiba.
(2 puan) tarafından
Kesinlikle haklı canım çok haklı. Ama durumlar ortada yani desem ki 1 2 yıl sonra hersey güzel olacak o zaman yapalım ama yok yani
(299 puan) tarafından
Yanlış düşünüyorsun 1  2 yıl sonra ikisinin ihtyaclari bir olmayacak ikisi bez takmaz mesela bide yaşın genç tedavi ile gebe kalmiyosan acele etme eşin hakli
-Reklam-
+1 oy
(1,580 puan) tarafından
Henüz çocuğum yok birinciye hamileyim ama ben yapacak olsam 5 yaş olacak şekilde ayarlardım. Ama her şeyden önce eşim istemiyorsa ısrar etmezdim.

Tek taraflı istemekle olacak bir şey değil çünkü bu hayatta berabersiniz.
(11,217 puan) tarafından
Berfucum yorumlarini cok begeniyorum ;)cok ayni dusunuyoruz. Benimde ilk kizim  5  yasinda kucugum 3.5 aylik. Ve hep iyi ki dedim. 1. Cimede herseyimi verdim. Bunada verebilecegim. Cunku ilkimin bana cok az ihtiyaci var artik. Ve 2. Yi esimle ortak plan ve kararla yaptik.
(1,580 puan) tarafından
Ne güzel. :) çocuklara yetebildiğini hissetmek de çok güzel bir duygu olmalı maddiyat haricinde. Sevindim adınıza. :)
(11,217 puan) tarafından
Zaten konumuz maddiyat degildi .benim kendimi hazir hissetmemdi :) Psikolojik olarak kizimin benden eksik kalicagini dusundum hep. Bana doysun. Anne ilgi ve sevgisini baska bir bebekle paylasmasin dedim.
(1,580 puan) tarafından
Anladım, o da önemli maddiyat da. Ne yazık ki her geçen gün hayat zorlaşıyor, insanlar daha da geçim derdine düşüyorlar.
(11,217 puan) tarafından
Evt. Ve cok cocuk bence bir oncekinin hakkina girmis gibi oluyor artik.
+1 oy
(25 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
İnanki çok içten söylüyorum çok zor maddi olarak olsun senin için olsun cidden kolay değil benim kızım 3 yaşında oğlum 6 aylık yani büyümesine rağmen zorlanıyorum keşke yardımcı olabilecek kaynanam annem vs birisi olsa diye söyleniyorum sürekli ev işi mi eşim mi kendim mi çocuklarım mi hangisine yetişeceğimi bilmiyorum küçük oldukları için bende çok isteyerek yaptım çok istiyordum böyle ama işte sonunu hiç düşünmedim 
(2 puan) tarafından
Allah kolaylık versin. Kesinlikle her açıdan bakmak lazım
(25 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim gerçekten zor eşimle oturup sohpet edemiyoruz biri bağırır biri ağlar yemek yapamıyorum kendime bakamıyorum ikisiyle dışarıya çok çıkamıyoruz ama rabbim herşeyin hayırlısını versin umut kesilmez Allah'tan hiçbir zaman
(2 puan) tarafından
Aynen öyle. Bu günlerde geçer zaman su gibi gidiyor.
(25 puan) tarafından
Amin inşallah çok dikkatli düşün herşeyi aklına getir tek tavsiyem yine de herşeyin hayırlısı rabbim doğru yolu göstersin inslah
0 oy
(2,532 puan) tarafından
Ayyy bu nasıl cesaret yaa helal olsun valla canım 
(2 puan) tarafından
Bende bazen kendime soruyorum bu neyin cesareti diye ama  Napim çok istiyorum
0 oy
tarafından
Allah gönlüne göre versin inşallah canim 
(2 puan) tarafından
Amin amin. Cümlemizin inşallah canım
0 oy
(9,600 puan) tarafından
Aynı durumdayız  şuan 18 aylık ben istiyorum eşim istemiyor istememin sebebi ikisi bir büyüsün istiyorum yanlızlık çok köttü
(2 puan) tarafından
Sizin eşiniz de aynı sıkıntıdan mi istemiyor acaba. İkisi bir büyüsün diye acele etmiyorum aslında yaa 30 olmadan 3 çocuğum olsun istiyorum nasipse
(9,600 puan) tarafından
Evet hem ekonomik açıdan hemde manevi açıdan yanımızda destek kimse yok ama ben kendime güveniyorum.  Allah gönlüne göre versin canım
(2 puan) tarafından
Amin canım benim cümlemize inşallah
0 oy
(119,331 puan) tarafından
kaza gurbaniyim bacciiimmmm
(2 puan) tarafından
Ah canımm  nasibi varmış gelmiş hosgelmis
0 oy
(1,517 puan) tarafından
Bnce maddiyat önemli ilosome yetebilmek zorlanabileceginizi düşünüyorsa bnce bekleyin
(2 puan) tarafından
Zaten ikna olacak gibi değil bekliyoruz bakalım
(1,517 puan) tarafından
Bncede bekle ya çünkü gerçekten geçim aşırı zor oldu artık çocuğuna yetebilmek çok önemli
0 oy
(749 puan) tarafından
Benimki 2yasimda grdi Eylül'de  bunhfta iknciyi dogurcam. . valla onun elbiselryle ikncide büyür bidaha çocuk dusunmuyorum zatn. 5 yıl smra gtrsem. Tam rahata.kavustm derken iknci baslaymm
(2 puan) tarafından
Ohh maşallah. Sağlıkla hayırla kucağına al inşallah canım. Kesinlikle çok ara vermemek lazım
0 oy
(515 puan) tarafından
Tatlım benim 8 yaşında bir kızım var ve ikinciyi 81 gün önce doğurdum tercihe bağlı ama böyle güzel bende 31 yaşındayım.senin yerinde olsam 3 sene daha beklerim çünkü bebeğin küçük biraz daha büyüsün kendini bilsin kurtarsın öyle düşünürüm tabi dediğim gibi sana kalmış.
(2 puan) tarafından
Allah razı olsun canım saol önerin için. Yani bazen bende düşünüyorum tuvalet eğitiminden sonra olsun bekliyim diyorum ama yeni doğan görünce içim kıpır kıpır oluyor.
0 oy
(13,016 puan) tarafından
Maddiyat yoksa yapma kuzu. Tabi senin kararın. Maddi açıdan zorluk çekmek çok zor. En iyi yaş bezden çıksın mamadan çıksın kendini bilsin çocuk 3.4 yaş olmalı bence 
(2 puan) tarafından
Çok haklısın. O kadar zor ki geçim derdi. Bez kısmını bende çok düşünüyorum canım. Bakalım nasip olursa Bi de o zaman şansımı denerim
(13,016 puan) tarafından
Ya şuan yapsan tam bez keseceksin zor olur. Maddi acı da zorluyor insanı bı bez 280 TL olmuş
(2 puan) tarafından
Olmuş valla bir ay yetmiyor bile
0 oy
tarafından
Canım eşin mi korunuyor sen mi? Bir sürpriz yapıp ikinciye kaza süsü verebilirsin Allah nasip ederse :) 
(2 puan) tarafından
Saflıkdan değil fesat düşünmediğimden aklıma gelmedi canım. :D
tarafından
Berfucelik mrb tatlım
Ben seray hanımın paylaşımına duygusal baktım biraz  maddi ve dünya hali yüzünden 2.cocuga yanaşmıyor kimse seray hanıma oturup herkesin dediği şeyleri yazmak istemedim.cunku onun duymak istediği cevap bu değil.
Kardeş cok güzel bişi ne olursa olsun benım eşim de istemedi 2ci yi ama ben cok dua ettim ve kaza ile dunyaya geldi. Darısı seray hanımın başına :))) gene kızacaksın berfucum ama tek cocuk büyüdüm ve bu cok kotu bir his
(1,580 puan) tarafından
Tek çocuk büyümenize üzülüyor olmanıza neden kızayım ? Verdiğiniz öneri, öneri değil kaza süsü vermek ne demek :)) benim eşim korunuyorum bana güven diyip sonradan gizlice arkamdan iş çevirse hani nasıl affedebilirim bilemiyorum. Çocuk oyuncağı değil bu durum.
tarafından
Yok darısı seray hanımın başına dedim ya ondan kızabilirsin yani bana.
Evet biraz iş cevirmek oluyor ama iyi ki de doğmuş diyecek belki eşi ileride bilemeyiz hayırlısı olsun artık haklarında
tarafından
Bende tek çocuk olarak büyüdüm ama ıyı koşullarda büyüdüm, kotu koşullarda 2 cocuk olarak büyümeyi tercıh etmezdim, kardessızlık kotu bırsey ama bence evladına verımlı olmak daha onemlı :)
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Yani bi çocuğa daha bakacak durumu yoksa adam ne yapsın yapacak bi şey yok malesef 
(2 puan) tarafından
Zaten onun tarafından bakınca kesinlikle haklı. Ama işte içgüdüsel sanırım isteğe engel olamıyorum :)
0 oy
(1,297 puan) tarafından

Allah gonlunuze gore versin insallah bende esimi kandirdim kizim 18 aylikken hamile kaldim suan 11 haftaligim:D yasim daha kucuk ama ben biran once kardesi olsun ikiz gibi buyusunler birbirlerine sahip ciksinlar istedim cok sukur bekliyorum suan 2.yavrumu

(2 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına kavuştursun canım. Çok sevindim senin adına
(1,297 puan) tarafından
Amin amin insallah abla.darisi size insallah
0 oy
tarafından
Astrolojiye inanır misinz bilmem ama ben can yaziyoru takip ediyorum 22-23 -24 yılları çok iyi olacak diyor mesela yaşınız da bence genç. Bu devirde maddiyat çok önemli şuan bile beze zor yetisiyoruz büyüyünce okul vs daha da artacak masrafları.
(2 puan) tarafından
Kesinlikle öyle büyüdükçe daha çok masraf oluyor. Umarım dedikleri gibi olurda daha güzel yıllar gelir
tarafından
Olacak ins bu zmana kadar tüm dedikleri çıktı
(2 puan) tarafından
Hadi yaa. Bende okuyayım Bi ara merak ettim
0 oy
tarafından
Sabrın gücün var mı bunu önce kendine sor. Çok zor çok zahmetli. Dışarıdan göründüğü gibi değil. Sağlam bı psikoloji gerek. Sonrasında cildirmaman gerek. Büyük bebeni ihmal etmemen gerek. Çok büyük iş
(2 puan) tarafından
Onu kendime çok soruyorum. İstediğim için mi bilmiyorum ama sanki baş edebilecekmisim gibi geliyor
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Maddiyat yoksa çokta zorlamamak gerek bence değil mi eşin demek ki kendine güvenemiyo da istemiyo valla sende de iyi cesaret varmış 8-)

(2 puan) tarafından
Cesaret varda sonuç yok canisi. Hayırlısı artık
0 oy
(799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
.........  .....
(2 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Umarım siz beni anlamışsinizdir. Eminim zordur. Rabbım kolaylık versin size inşallah. Allah im bana da nasip ederse istiyorum bende. Cinsiyetleri nedir bez mama durumlarını nasıl hallediyorsunuz sakıncası yoksa anlatır mısınız lütfen
(799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
...... ........
(2 puan) tarafından
Malesef benim bebeğim emmedi hiç. Aylarca uğraştım ama olmadı. Umarım ikincisinde nasip olur. Ya o kadar haklısınız ki Rabbım bana da nasip eder inşallah bende birbirlerine yol olsunlar yoldaş olsunlar istiyorum. Yalnız büyüyen bir çocuktum 27 yaşındayım hala hasretini çekerim hala biri abim ablam kardeşim diyince canım yanar. Allah im nasip ederse çocuklarım da yaşamak istiyorum o duygulari
(799 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
.... .... .....
0 oy
(44,694 puan) tarafından
Çocuğun daha küçük çok yıpranırsin helede tek buyutceksen bekle az bı üç yaşına felan gelsin en azından 
0 oy
tarafından
Keşke benim eşimde öyle dese yapmazdım herkesin düşüncesi farklı :D
(2 puan) tarafından
:) kimi erkek de çocuk düşkünü napsin lar Allahim bağışlasin çocuklarınızı
tarafından
Valla diyor durumlar el verse 10 tanede isterim en fazla 2 3 u kabul eder diyor su zaman da bakalım bizde anlaşma yaptık kızım 2 yaşına girince düşünüyoruz :)
(2 puan) tarafından
Allahim gönlünüze göre versin inşallah canım benim :)

İlgili bir soru bulunamadı

379,919 soru

11,373,039 cevap

34,855 kullanıcı

...