+1 oy
288 göst.
Diğer kategorisinde (3,794 puan) tarafından
Eski tadı yok ama genede çok özledim ramazani.  Keşke herşey eskiden olduğu gibi olaydı sokaklarda iftarı bekleyebilseydik ne hastalıklardan ne insanlardan korkmadan.  Ramazan  ayını çok seviyorum iple çekiyorum inşallah kavuştursun Rabbim.  Hayırlı güzel nice ramazanlar olsun ülkecek 

19 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ay başkasına oluyor mu bılmem ama bazen bana sankı Ramazan ayındayız iftar alıcaz gıbı bır his geliyor, ya da eve pide aldığımda otomatık iftar yapacakmışız gıbı 
(3,794 puan) tarafından
Pide demişken bu sene pide fiyatı ne olur acaba
(316 puan) tarafından
5 TL olur tanesi bak gör bu lafımi unutma
tarafından
5 iyi valla ben büyük pıdeyı 7.5 beklıyorum hayırlısı bakalım
(316 puan) tarafından
Küçük pideler yaparlar 5 TL den satarlar kimse 7 buçuk vermez onlar işini bilir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ramazan da ki bolluk bereket hiç bı ayda olmuyo Rabbimin hikmeti iste
(3,794 puan) tarafından
Aynen bereket de var bi huzur bi ne bilim güzel bi havası var
0 oy
(1,785 puan) tarafından
İlk defa ailemden ayrı ramazan geçirdim hamilelgime denk geldiği için oruç tutmadım ne iftara gidebildim ne birini davet edebildim hiç ramazan gibi değildi benim ama bu ramazanı iple çekiyorum çünkü ailemin yanındayım artık:)
(1,785 puan) tarafından
Kaç ay var ki :D
(3,794 puan) tarafından
Nisan ayında bu  sene kiz daha var
(1,785 puan) tarafından
Varmış daha oruç tutmayı özledim valla :d
(3,794 puan) tarafından
Evet var daha ama çok özledim kiz. Utanmassam aglicam.
(1,785 puan) tarafından
Eski Ramazan yok artık ben bekarken ramazan boyunca bütün kizlar anlasirdik hergun birine iftara giderdik toplu şekilde çok güzeldi ama şimdi öyle değil :/
0 oy
(2,909 puan) tarafından
Eskiden çok başkaydi,tvdeki programlar bile bambaşkaydi farklı bı havası duygusu vardı izlediklerimizin bile, kışları dona dona sahur yapardık, okulda oruç açardık:)
(3,794 puan) tarafından
Ay eskilerin yerini hiçbir şey tutmuyor ya. Insan duygulaniyo
0 oy
(2,491 puan) tarafından
Ramazan ninn maneviyatı dan nasiplenmeyi ve o mübarek aya hayırlı ,mutlu,huzurlu olarak ulkecek kavuşmayı nasip etsin Mevla m 

Belki eski coşku kalabalık sofra.yok ama Ramazan yine de bir başka oluyo.insan o an zor durumda dahi olsa Rabbim o ayın hürmetine rahmetiyle muamele ediyo genel olarak çok seviyorum Ramazan i 
(2,491 puan) tarafından
Kesinlikle 11 ayın sultani bide bizim memlekette.Ramazan a özel ilahi var Ramazan nin başında ve sonunda o ilahi minareden memleketin yerel TV ve Radyosunda çalar .ilk oruç günü o ilahi duyunca içimi biyuk sevinç coşku kapliyo son günü de hüzün
(3,794 puan) tarafından
Merak ettim hangi ilahi kiz
(2,491 puan) tarafından
Ramazan nin ilk ghnu merhaba merhaba şehri Ramazan merhaba son günü ise elveda elveda şehri Ramazan elveda ilahisi çalar müziği sözü çok güzel youtibe da var ama.trt kendileri uyarlamislar orjinal değil
(3,794 puan) tarafından
Ne güzel kız sevinçle karşılaniyo . Bizim burda yok öyle keşke olsa
(2,491 puan) tarafından
Araştırdm buldum https://youtu.be/6aLEJirht-4
0 oy
tarafından
Amin canım amin ahh geçen sene nasip olmadı yaa doğum yaptım ama bu yıl nasıl olacak bilemiyorum emziriyorum çok kötü oluyorum acıkınca çok zor ama çok özledim vallahi 
tarafından
Evet.canim o zaman tam bir yaşına girecek 15 nisanda doğdu minik kuşum canım
(12,494 puan) tarafından
Oyyyş maşallah fındığa
tarafından
Allah razı olsun kuzum bakayim inşallah zorlanmam o zamana kadar ya bir de kuzum çok halsiz düşüyorum inanki  çok kötü oluyorum inşallah Rabbım güç kuvvet verir bana da size de
(12,494 puan) tarafından
Verir canım merak etme benimki 4 aylıkken ramazana denk geldi tutaniliyordum aslında sütümü etkilenmesin diye 1 gün tutup 1 gün yedim rahat geçmişti
tarafından
Maşallah canım ne güzel yaa inşallah bende öyle tutarım en sevdiğim aylardan çok severim
0 oy
(695 puan) tarafından
Nerdee o eski ramazanlar bayramlare birde bu hastalik geldikten snra farkli oldu 
(3,794 puan) tarafından
Hiçbirşeyin tadı tuzu yok eskisi gibi.  Ama ramazan ayı genede rahmeti bereketi güzelliği ile sarıyo bizi çok şükür
(695 puan) tarafından
Ewet kesinlikle farkli bir iç huzur oluyor şükür
0 oy
(119,461 puan) tarafından
ezana hasretiz yaa 
(3,794 puan) tarafından
Anam seninki iki kat özlem
(119,461 puan) tarafından
yaa tabiki ucaktan indik evvelsi yaz 18 ay sonra ilk kez gitmistim turkiyeye anaam ezan sesini duyduk bi agladik cok baskaydi
0 oy
tarafından
Benimde aklıma niyeyse bugun RAMAZAN geldi kiz:))postunu görünce şaşırdım baya:))
(3,794 puan) tarafından
Demekki milletçe özlem duymaya başladık artık
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Bi ben özlemedim galiba. Oda oruç tutmadığım içindir. Malesef belli rahatsızlıklarımdan ötürü oruç tutamıyorum. Bu yüzden gelmesini de hiç istemiyorum. Çok vicdan azabı çekiyorum 
0 oy
(129 puan) tarafından
Amin inşallah canım bnde çok özledim
0 oy
(665 puan) tarafından
Yaw ben bu sene yarım tuttum kovid olduk o kadar çok severim ki herp gelsin isterim Allahım kabustursun çocukluğumun tadı yok elbet ama çok seviyorum...
0 oy
tarafından
Bennnnnnnnn özledimmmmmmm
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Valla iki yıl oruç tutmadım iki ramazan da hicbirsey anlamadım Rabbim bu sene nasip ederse tutacam ama yine buruk geçecek eşim yok annem hasta tutmuyor tek başima olcam :(( teravih gidemiyoruz misafir davet edemiyorum :(
0 oy
tarafından
Bende çok özledim ama bu sene tutamicam gibi doğum yapıcam martta daha lohusa olurum o zaman 
0 oy
tarafından
Bnde çok seviyorm , rabbim bu senede kavuştursn inş
0 oy
(44,744 puan) tarafından
Beeeeennn gelsin bı an önce evet eski tadı yok ama olsun rabbim kavusturmayi nasip etsin 
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Evet 4 senedir evliyim eşimle her ramazana girdigimiz de hıc tadı yok diye muhabbet ediyoruz hemen gerçekten eskisi gibi değil sadece hani böle 2 3 dk ezana kalır sofrada oturursun hava güzel olunca genel de balkonda yeriz biz dışarıda bi sessizlik oluyor o sıra çok güzel eskinin hissini aliosun onun dışında pek bisey yok 
0 oy
(13,087 puan) tarafından
Eskisi gibi olmuyor ya 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 99 göst.
10 Mart 2024 Diğer kategorisinde MinnieMouse (591 puan) tarafından soruldu
+2 oy
7 cevap 114 göst.
0 oy
5 cevap 189 göst.
1 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Hilalkz (267 puan) tarafından soruldu