0 oy
467 göst.
Diğer kategorisinde (113 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Neredeyse her gece oluyor

Bazen anneee anneee diye  bazen bazn bırak diye

Bazen yapma diye bildiğiniz çığlık atıyor gidiyorum soruyorum nildu diye uyandırip birsey yok diyor  gerı uyuyor bagirmaya devam ediyor sabaha kadar neden böyle yapıyor nasıl düzelir . Erkek çocuğu bu huyu küçüklükten beri var uyurken konuşuyor diyor sorduklarımız önemli olmadığını söylüyorlar. Aklınıza belki taciz vs gelebilir ama öyle birsey değil asla benden bireyin saklamaz bana çok rahatlıkla açılır o güveni verdim bensiz sokağa bile çıkmaz okula gider sadece onuda akıllı saat ile sürekli takip ediyorum 

29 Cevaplar

+4 oy
(262 puan) tarafından
Canım kesinlikle piskolaga götür mutlaka altında yatan bişey olmuş ve cocgun başa çıkamıyor 
(113 puan) tarafından
Küçüklüğümden beri böyle ama
(5,320 puan) tarafından
Arkadasa katılıyorum psikologa götür küçüklüğünden beri diyorsun geç bile olmuş bişey onu rahatsız ediyor belli ki
(262 puan) tarafından
Teşekkür ederim minik içinde yenemedigi bişey vardr bı iki seyansda öğrenirsiniz zaten diye düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Kız çocuğu mu
(1,034 puan) tarafından
Yaşadığı birşey den korkmuş bnce çok belli sabah karşına al konuş derim
(113 puan) tarafından
Küçüklüğümden beri böyle yanımdan ayrılan bir çocuk değil sadece okul gider sokağa bile bensiz çıkarmam
(1,034 puan) tarafından
Cnm büyük ihtimalle yaşadığı birşey den çok korkmus
(113 puan) tarafından
:(( hiç böyle düşünmedim aslında yanımdan ayirmadigim için
(1,034 puan) tarafından
Cnm öyle düşünürüz ama herşey bı anlık Allah korusun.
0 oy
(5,320 puan) tarafından
Yapma diyor diyorsun ben olsam sakin Bi anında konuşurum sakladığı korktuğu bişey olabilir 
(113 puan) tarafından
Küçüklüğümden beri böyle konuşuyorum sabah korktum diyor rüyamda
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Pedagoga gotur canim bencd cunku 1-2 degil hep var diyosun. Belki bi sey tasadi belji cocukca bi korku iki turlude yardim,destek şart.
0 oy
tarafından
Bı pedogolaga goturmeni tavsiye ederim ileri için hiç iyi değil bu konu
0 oy
(485 puan) tarafından
Rüyasında korkutuyolardir canım bı korku için dua felan yazdır hocaya yastığının içine koy
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Allah hepimizin yavrularini korusun ama hic yanindsn ayirmasands okula gidiyor sonucta bir anlik biseudir belki dilimde varmıyor ama hersey olabilir gce bile kalmissin yıllardır yavrum belki tek mucadele etmeye calisiyor ufacii biseyde olsa kafasinds buyutebilur belki önemsiz biseydir bence pedagog sart
0 oy
tarafından
Cocuk psikiyatri bolumunden randevu al gotur cnm. 
0 oy
tarafından

Bir dr yardımı akın yaşadı şey normal değil. Bir tranva yasamis belli ki 9 yasinda ve bunu atamiyor.  Dr gitmek kötü birsey değil ihmal etmeyin. 

Birde okuyun bol bol duş veya bir okuyan hocada olur birseyden çarpıldı ise olabiliyor böyle durumlar 
0 oy
tarafından
Taciz dayak vb.olabilir.okulda birileri sıkıştırıp korkutuyor olabilir.
0 oy
tarafından
Sen hiç yanımdan ayırmiyorum diyorsun ama mutlaka bişey yaşamis ki bilinç altına işlemiş o. Korkusunu çözmeniz gerekiyor kucukken de bağırırdi derken kaç yaşından beri böyle. Belki de size anlatamadığı bir hadise yaşadı. Bu taciz , korkutma , ya da herhangi bir şeyde olabilir. Çocukken ben tacize uğradım 5 yaşındayken o kadar bilinç altıma islemis ki geceleri uyur gezer olmuştum ve hala ailemden birileri bunu bilmiyor. Belki okulunda ki arkadasiyla anlaşamıyor ya da öğretmenle.. psikologa götürün Geçmiş Olsun
tarafından
Kesinlikle çoğu insan büyüyünce uğradığı tacizi bile anlatamıyor zaten anlık bişey yaşıyorsun bi anlık uzun saatler anneden ayrı kalması da gerekmiyor. Hatta belki eve giren çıkan biri tarafından yaşadı her ihtimal aklıma gelir. Ama illa taciz demek değil birisi vurmuştur Tv'de bişey görmüştür birisi korku hikayesi anlatıp korkutmuştur. Korktuğun şeyi anlatmak hiç kolay değil
tarafından
Evet şimdi 9 yaşında söylemeye çekiniyor utanıyorda Olabilir bişey yaşamamış olsa bagirmaz bırak diye.
(48,660 puan) tarafından
Hangi ******** taciz etti minicik cocugu ya
tarafından
Akrabamizdi .
tarafından
Aaa ben sokaktaki bir sapiğin sözlü tacizidir sanmştm vay mikrop
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Canım benim kaynım da öyle bağırarak uyanır kayınbabam doktora götürmüş doktor küçükken havale geçirmiş siz anlamamışsınız demiş iç ateş diye bişey varmış ondan geçirmiş hep televizyon açık uyurdu şimdi 13 yaşında ateşlendiğinde hala bağırır uykusunda sende bi pedogoga götür altındaki sebebi araştır 
0 oy
(3,235 puan) tarafından
Mutlaka pedagog a götürmelisiniz. Bişeyden korkmuş gibi uyku en rahat olunan yerde çıkan hisler bastırılmış duygulardır. Nasıl ki kötü rüya görmemizi bilinçaltına bağlarız o şekilde düşünün altında yatan bi sebep mutlaka vardır. Her zaman yanında olabilirsiniz ama o bir birey okulda sınıfta tek başına bş arkadaşı bi karana öğretmeni vs vs birinden veya izlediği film oynadığı oyun vs vs bireyin etkisinde kalmış çıkamıyor. Geç kalmadan götürün en fazla 3 seansta durum belli olur diye düşünüyorum. Öğrenirsiniz buraya da yazmanızı isterim bize de bilgi olur. Geçmiş olsun düzelir inşallah uykuları
0 oy
(524 puan) tarafından

Her gece çocuk uyurken ona sarılarak ve fısıldayarak telkin yapılır, 21 gün yapılması daha uygundur  :

Seni seviyorum
Güvendesin
Seni görüyorum
Seni duyuyorum
Seni anlıyorum
Seni hissediyorum
Seni Kabul ediyorum
Seninleyim
Benimlesin
İyi ki varsın
Sen çok akıllısın
Sen çok başarılısın
Seni takdir ediyorum
Seni görüyorum
Sonra bunların hepsi tekrar tekrar
Başka cümle de eklenebilir bu tarzda.
Her gece tekrar edin.
Hem anne hem baba yapsın. Şifa olsun. 

(524 puan) tarafından
Canım bu yazdığıma gece konuşması deniyor. Çocuk uykuya daldıktan sonra ona içtenlikle bunları fısılda, kötü bir alışkanlığı varsa da, örneğin "altını ıslatma sana ait bir durum değil, bunun için senden özür dilerim, beni affet, seni seviyorum, teşekkür ederim." O alışkanlığı bıraktığını göreceksin.
0 oy
tarafından
Uyku terörü yaşıyor altında mutlaka psikolojik bi sebep vardır çocuk psikiloguna götürün 
0 oy
tarafından
Hocaya göster bence bol bol dua okuyun bide sonradan olan bişey olsa bi travma olmuş olabilir derdim ama küçüklükten beri varsa en iyisi iyi bir hocaya gitmek 
0 oy
tarafından
Psikoloğa götür 
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Kuzum sadece taciz değil ki belki de akranlarınin zorbaligina maruz kalıyor bir pedagog ile görüşün benim de oğlum iki yaşında bir süre daha böyle devam ederse ben de götürmeyi düşünüyorum 
0 oy
(1,018 puan) tarafından
AA aynı ben gibi benimde çok olurdu ama ben rüyalar görürdüm kuzum bak ilgi cekmk amaclida olabilir bana öyle dediler ama ben rüya görürdüm bazen rüyamda bagirirmisim nazende uyandıktan sonra ilgi çekmek için bagirdigimj hatırlıyorum 6 li yaslard 
0 oy
(515 puan) tarafından
Benim kızımda 8 yaşında canim çok ürkek bir kız biri bişey desin hemen etkilenir bende her zman yureklendiriyorum anlatıyorum uzun uzun herşeyi şimdilik bir sıkıntı yok ama bir psikolog a götür istersen destek alsın. Bizimde devam ederse goturecem valla düşün yani ölüm lafı geçse anne sen babam ölmeyecek siniz demi diyor sürekli konuş belki okulda biri korkutuyordur öğretmeniyle konuş ben okula başlamadan öğretmeniyle konuştum naif yapısı var çekingen sizde destekleyin dedim sağolsun öyle yapar öğretmen.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 275 göst.
7 Ekim 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
13 Aralık 2023 Aile kategorisinde Korkmazayse (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 106 göst.