0 oy
144 göst.
Diğer kategorisinde (174 puan) tarafından
Kizlar profilimi kayb etdim. Eski kullaniciyim. Neyse.  6haftalik hamileyim. Eutiroks 25 yazdi doktor bana 1ay kullan dedi. 3.2 filan cikmisdi TSH bende. Hamile oldugumu oyrendiyimde kullanmadim. Kaynanam ve gorumcem bebegi zehriler kullanma dedi.korokdum bende. Ama doktora sordum kullan 1ay tsh azalirsa durursun. Yoksa devam. Sorum şu. Aranizda bu ilaci hamileyken kullanan oldu mu? Kotu etkisi var mi bebege ?

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Doktor verdiyse neden kötü etkisi olsun ki
-Reklam-
0 oy
(612 puan) tarafından
Kaynanan ve görümcen çok biliyo. Bebeğin Allah korusun engelli olursa o vebali alabilecekler mi acaba? Tsh özellikle gebelikte çok önemli, sakın bırakma ilacı. Ben zaten tiroit hastasiydim ve hamilelik boyunca kullandım. Asıl kullanmazsan ve tiroitib olması gereken değer de olmazsa sıkıntı yaşarsın. 
(174 puan) tarafından
6haftalik bebegim gec kalmamisimdir dimi ?
(612 puan) tarafından
Hayır geç değil, zaten çok yüksek de değil değerin. Hamile olmasan normal sınır içerisinde ama hamile olduğun için iki bucugun altında olması gerekiyor. Ben de gereksiz ilac kullanımına karşıyım ama bazen işte kullanmak gerekiyor. Allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin inşallah
0 oy
tarafından
Hamileyken bazı insanların tiroiti yüksek çıkıyor ve bu bebege zararlı. Doktor yazmış diyorsun kullanacaksın tabiki kaynanan doktor mu senin. Dinleme onları bende kullandım 2 hamileleigimde tüm hamilelik boyunca. 

Seni korkutmak istemem ama arkadaşım saçma sapan bir doktora gitmiş bunun tioitine bakmamislar, doktor ilac vermemiş yüksek çıkmış bebegini düşürdü. Şuan şükür şuan tekrar hamile ve kullanıyor. Yani doktorun vermesi lazım bakılması lazım mutlaka.
(174 puan) tarafından
Cok sagolun kizlar yarin baslicam ibsallah gec kalmamisimdir
tarafından
Kalmamissindir canm. Bir an önce kullan. Kendine de bebise de iyi bak :)
(174 puan) tarafından
Cok sagol canm:)
0 oy
(453 puan) tarafından
Yaşlı insanlara hurmett ederim asla kalplerini kırmam ama şu tıp okumayip yorum yapmaları doktordan daha iyi bilmeleri beni benden aliyo amenna buyuksunuz diye herşeyde siz bilmiyorsunzi bak canım ben hasimoto hastayım ve hamileligimde 175 mg içtim düşün içmeden neler olurdu söyleyeyim sana çocuğunda zeka geriliklerk öğrenmede güçlük vs vs Allah korusun aksatmadan her gün sabah aynı saatte kahvaltıdan yarım saat önceden iç aksatma sonra en çok sen üzülürsün kimse senin kadar çocuğuna uzulmez
(174 puan) tarafından
Tamam canm cok sagol yarin sabah baslicam insallah
0 oy
tarafından
Kaynanan görümcen manyak mı senin. Normalde bu değer 2.5 ve altı olmalı aksi takdirde bebeğin zeka gelişimi dahil etkilenir. Hem gebelikte hem günlük içiyorum ben bu ilacı. 
(174 puan) tarafından
Yarin insallah kullanicam canm insallah gec kalmamisimdir
tarafından
Çok yüksek değil korkma ama kullan ilacı. Basit bir durum ama etkisi büyük. İlacı icince 1 haftaya düzelir değer.
(174 puan) tarafından
İnsallah canm cok sagol
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Aksine iyi etkisi var tiroid yüksekliği bebekte zeka geriliği vs yapıyor . Ben zaten tiroid hastasıyım hamileyken 100 luk içiyordum bir zararı olmadı kızım doğdu 5 aylık çok şükür Allah'ıma
(174 puan) tarafından
Allah bagslasin canm. Cok sagol
0 oy
(4,560 puan) tarafından
Bak sen kaynananla gorumcen 6 yil sadece ogrenci olarak okumus 5 yil asistanlik yapip 6.yilda uzman olan doktordan daha iyi biliyorlar ha hay masallah
(174 puan) tarafından
:D neyse ki zamaninda uzerine dusdum
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben kullandim ama benim ths 5 drn yukariydi yarimla basladi 1 bucuk aldim gunde o halde cok zor duzene girdi dr verdiyse bisey olmaz kullan bebekde zeka gerikigi yapar bi kac bisey daha saymisti ama gecmis zaman unuttun
(174 puan) tarafından
Insallah kullanicam yarindan canm bende
0 oy
(545 puan) tarafından
Kaynananla görümcen tıp okudu heralde :) ayy saçma saçma konuşmasınlar tabiki de kullan canım asıl kullanmazsan bebeğe zararı var 9 ay kullandım ben hiç bir zararı da olmadı kızım gayet sağlıklı 
(174 puan) tarafından
Yarin baslicam canm insallah bende
0 oy
(1,776 puan) tarafından
Tam tersi ilacı kullaanmazsan kötü etkisi var bebeğe. Zeka geriliğine varana kadar etkisi var. Doğuma girdiğim güne kadar kullandım
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Bebeği niye zehirlesin canım ben oğlum doğduğundan beri veriyorum şuan 2 yaşında zannetmiyorum ama genede bi doktora sor
0 oy
tarafından
Kaynanan ve görümcem hangi tıp fakültesinden mezun? Doktor nerden mezun? Ben anlamıyorum ki zaten her şeyi niye kaynanaya sorup yapıyorsunuz onlar zaten her şeye muhalefet olmak için varlar 

İlgili sorular

0 oy
30 cevap 250 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Laplusbelle (2,495 puan) tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 310 göst.
13 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Melekkk (10,112 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 53 göst.
0 oy
5 cevap 72 göst.
29 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,100 soru

11,440,142 cevap

35,010 kullanıcı

...