0 oy
284 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kizlar selamun aleykum öncelikle 2. Cocuk konusunda çok kararsızım. Eşim bana bırakmış durumda. Benimde kafamı kurcalayan konu 1. cisi ve en önemli sebep akraba evliliği olmamız çok şükür ilk kziim sağlıklı kardeşimde kaynimla evli çok şükür önüm çocuğu da sağlıklı diğer kaynimda dayımın kızıyla evliydi onların oğluna çok şükür sağlıklı. Doktora gidip test te verdik bu konuda oda sadece sma ya baktı. Diğerleri içinde bildiğiniz bi hastalık var mı dedi ailede yok dedik sorun olmaya bilir dedi. Ama ben yinede korkuyorum çok şükür durumumuz suanlik iyi maddi olarak Rabbim bundan kötü etmesin kızıma bir kardeş istiyorum kızım suan 2 bucjk yaşına bi ara çok istedik olsun diye nasip olmadı şimdi yine istiyorum ama çok kararsızım ol kol diyene kadar kizim nerdeyse tahmini 3 bucuk 4 yasinda olacak sizce bunlar ikinci çocuk olmaması istememek icin bahane mi yoksa olsa iyi mi olur kziim bu dünyada tek kalsin istemiyorum

14 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap
Arkadaşlar akraba evliliği yaptim bunj sorgulamanız için bunu sormadım. Bunun tartışmasına da kimseyle girmek istemiyorum büyük kaynim başkasıyla yabancıyla sozluydu döndüler sonra teyzem dayımın kziini istedi. Sonra beni eşime istediler biz zaten ayrı şehirlerde hiç birbirimizi girmeden yabancı gibi büyüdük. Diğer kardeşimde severek evlendiler onlar istediler. Zararlarının bende farkındayım bende sağlıkciyim zaten neyin noldugunu biliyorum nasip kısmet esimden boşanacak halim yok sadece görüşlerinizi ve endişelerimi dile getirdim 2. çocuğu olan tecrübeli anneler neler düşünüyor tek çocuğu olanlar istiyir mu istemiyorsa neden istemiyor konu akraba evliliği değil yani❤❤❤ Ha bide  biz Gaziantepliyiz bizde akraba evliliği gayet nirmal hatta normalden daha çok yapılır genelde sağlık açısından pek sağlıklı olmadığının bende farkındayım bunuda belirtmek isterim❤❤
-Reklam-
0 oy
(14,034 puan) tarafından
Benim şuan 1 oğlum var bence 4 5 yaş ideal siz hazırsanız maddiyata güveniyorsanız bence denemeye devam 
tarafından
Kafam karışık kuzum bi yandan kızımın bana eziyeti kalmadı şükür bezi bıraktık memeden kestik uykuyu düzene koyduk masallah diyeyim rahata baya alıştım gözümde kesmiyor değil hani
(14,034 puan) tarafından
Bence gittikçe daha da alisacaksin rahata :D yol yakınken dene bence
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Vallahi maddi durumun iyiyse kafan da rahatsa benim oğlumla kızım arasind 4 yaş var tam çok iyi şuan ideal diye düşünüyorm hatta :) 

Rabbim istemedikce birşey olmaz hastalık vs olmayacağının garantisi yok .? 

Doğuştan olmayabilir sonra olabilir bunları bilemeyiz o yüzden Rabbim sağ salim hayırlı evlatlar nasip etsin insaAllah
tarafından
Aslında ev alma niyetimizi var nasipse bi aklım diyor evi al yap ama bilemiyorum:/
(1,793 puan) tarafından
Öyle olursa çok daha rahat olur kafan valla
0 oy
tarafından
İkinci çocuk asla düşünmüyorum şu şartlarda anca bir çocuğa bile 4/4 bakılmıyor. Rabbim o kadar korunmama rağmen nasip ederse aldırmam ama ne yalan söyleyeyim istemiyorum. Doğum kontrol hapı+ geri çekilme + prezervatif kullanıyorum üç yöntem birden buna rağmen gelirse vardır rabbimin bir bildiği 
tarafından
Ne biliym kuzum ya tek kslsin istemiyorum kardeş gibi dünyada güzel bi nimet var mı benim 4 tanr kiz kardeşim.var hep varlıklarına şükrediyorum kızımda o duyguyu tadsin istiyorum
tarafından
Orası öyle tabi cnm ama şartlar çok zor bakabilirim altından kalkabilirim diyosan sen bilirsin ☺️
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Esinle akrabaliginiz n sekilde amca cocugu olarak mi yoksa uzaktan mi
tarafından
Evet canım teyze çocuğuyuz
(11,217 puan) tarafından
Baba tarafi akrabalik daha riskli teyze cocuguysaniz endise etme canim.
tarafından
İnşallah kuzum banada öyle dediler zaten doktor sordu dedi anne mi baba mı bilinenin hastalık var mı büyüklerde yok dedik.
0 oy
tarafından
Sen doğum yapana kadar kızını çişe alistirir isen rahat edersin 

Ben 9 aylıkken küçük kızıma hamile kaldım başta az biraz zorlandım ama çok şükür şimdi iyi 

Küçük 2 yaşına büyün 3.5 yaşına girdi 
tarafından
Kızım bezden kesildi kzuum masallah 2 3 ay oldu
0 oy
tarafından
Canım hakkınizda hatiisi olsun bence kızına kardeşten çok şunu düşün acaba  hakkıyla bakıp buyutebilirmiyim diye benim aklımdan geçen tek soru buydu 

İnşallah hakkında hayırlısı olur her şeyin en iyisini Rabbim bilir ama ben istemem 2 . Çocuk
tarafından
Haklısın kuzum bu konuda çok onemli
0 oy
(9,010 puan) tarafından

2.ye hamile biri olarak yap kız 2. Yi  diyorum ben:D benimki istediğimden biraz erken oldu ben oğlum 5 6 yaşındayken düşünüyodum Rabb'im nasıp etti olucak inşallah bence kardeş önemli benim e tane kardeşim var kendimi çok şanslı hissediyorum. Bu arada hepiniz niye akraba evliliği yaptınız merak ettim valla

tarafından
İnşallah canım eşime son kez soeucam kesin kararlı mi diye akraba evliliğini basa sabitledim canım sorunun cevabıni❤
(9,010 puan) tarafından
Yani hepimiz zaten birer engelli adayıyix sorma sebebim kınamak değil tamamen meraktan nasip kısmet kimse alın yazısı kimse onla evleniyo insan Rabbim gönlüne göre versin inşallah. Ama kardeş güzeldir. Tek çocuk olup hâlinden memnun olan pek tanımıyorum herkes ister bir kardeşi sinagi dayanağı olsun tabi bu devirde evlat yetiştirmek de zor Rabbim yardımcımiz olsun
tarafından
Kuzum çok karşılaştım sanki ayıp bir şey yapmışım gibi AA akraba evliliği mi niye yaptınız eski devirde mi yaşıyoruz gibi söylemler inan çok kırılıyorum böyle denilince Rabbim helal kılmış çok şükür çocuğumda var bende farkındayım neyin noldugunun ama işte napiym nasip kısmet böyleymiş evlenecign kişi kaderine yazılmıştır silemezsin ki. Icimi döktüm.kuzum sahada baya dolmustum❤
(9,010 puan) tarafından
Elin kırk kat yabancisiyla evlensende aaa huyunu bilmezsin adetini bilmezsin nasıl yapacaksın alışamazsin bla bla bla diyolar boşver ağzı olan konuşuyor. Dimizde kuzene nikah düşüyo sonuçta
tarafından
Ağzın bal yesin canım benim beni anladığın için Rabbim razı olsun senden Peygamer Efendimizde(s.a.v) kızını akrabası HZ Ali ile evlendirdi inan beni anlaman çok iyi geldi güzel yüreğine saglik❤❤
0 oy
(44,724 puan) tarafından
Benim kızımla oğlumun arasında 4 yaş 3 ay var tavsiye ederim:D
tarafından
Allah bağışlasın kuzum:))
(44,724 puan) tarafından
Amin canım benim cümlemizin kini inşallah❤️
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Eşin snn neyin oluyor neden aile içi evlilik yapıypsunuz inşallah evlatlarınız sağlıklı olur
tarafından
Başa sabitledim canim
(7,768 puan) tarafından
Canım konu akraba evliliği değil diyorsn ama sorunda bnuda dile getirmişsin ne diyelim inşallah gelecek nesiller sizin hatanıza düşmez inşallah, ikinci çocuğa gelirsek bence aralarında en az 3,5 yaş ideal
tarafından
Hayır canım orda demek istediğim bunu sorgulamak elimize bi şey getirmiycek siz neden akraba evliliği yaptığını soruyorsunuz esimden bosanacak halim yok ha şöyle deseniz canım akraba evliliği cocuklar açısından sıkıntılı ben senin yerinde olsam hiç riske girmem başım gözüm üstüne ama sen nedenini sorgulayıcinca onu yazdım bunu sorgulamak mantıklı gelmiyor bana
(7,768 puan) tarafından
Kimse sna boşa demiyor ama lütfen siz evlatlarınıza akraba evliliği yaptırmayın
tarafından
Canim zaten yanlış olduğunu sağlıksız olduğunu belirtiyorum esimi çok seviyorum ama bende başa dönsem yapmazdım her şeyin suan daha net bilincindeyim çocuğuma yaptıracak da değilim tabi bu benim fikrim kaderde kismette ne var kimse bilemez. Ben yok derim olur bi şey diyemiyorum bosan dedinizde demedim ayrıca bosanacak halim yok günümüz teknolojisinde akraba evliliğinin zararını bilmeyende yok sadece sorgulnamsi bana mantıksız geliyor. Nedeni öğrenip napacaklar onu çok merak ediyorum bende.
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Oğlum 3 yaşında hamileyim. Bebek doğduğunda oğlum 4 yaşında olmuş olcak nerdeyse bence de ideal
tarafından
Eşim uyansın kesin bi konuşucam  canim ciddi ciddi bakalim ne diycek☺
(1,097 puan) tarafından
Hayırlısı olsun şimdiden :D
tarafından
Konuştuk kuzum istemiyor o benimde hevesim kaçtı dağa gencsin gezmek istersin ikisiyle idare edemezsin hamileyken zor olur kız küçük bla bla bi sürü şey saydı benimde hevesim kursağımda kaldı:/
0 oy
tarafından
Oğlum 29 aylık şuan kızımda 3 aylık. Ben çok memnunum :D çok şükür. Bence çok fazla ara olmaması lazım. Kardeş olmazsa olmaz bana göre. Ah vah edecek bisey yok. Kızım gazlı gece uykusu düzenli değil ama zamanla düzelecek inşallah. Anneyiz tabiki zorluk çekeceğiz olsun o kadar. 
tarafından
Haklısın kuzum Allah yardımcın olsun:))
0 oy
(544 puan) tarafından
Bir çoçuk yanlız kalmamalı kesinlikle yaş farkı çok da olmamalı bugün bir arkadaşımla konuştum iki çoçuğu var yaş aradı 7 sanırom napıyorsun diyorum akşama kadar bi onla bir diğeriyle oynuyorum diyor ikisi oynamıyormuş.max 4 yaş ara iyi bence kızım 2.5 yaşında ben de istiyorum bakalım ne zaman nasip olacak
0 oy
(8 puan) tarafından
Bence şu şartlarda cok zor ama maddiyata baglı benim ilk eşimden bir kızım var 8 yaşında ikinci evliligimi yaptım 1 yıl içinde hamile kaldım istemiyordum ama oldu suan 30 haftalık hamileyim yıllar sonra bana cok zor geldi valla hamileligim kötü gectigi için herlde Allah isteyen herkese nasip etsin 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 132 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,405 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 146 göst.
3 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Edanur21 (5 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 472 göst.
19 Kasım 2023 Aile kategorisinde Lovelyyyy (90 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 278 göst.