0 oy
627 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Belki okursunuz belki okumasınız kızlar sadece içimi dökmek istiyorum annem babam boşandı ben lise sondayken üni hayallerim yarım kaldı annem ortada bıraktı beni gitti başkasıyla yaşamaya başladı babam başkadıyla evlendi bende yanlış bi evlilik yaptım görücü usulü cahillik ve o zamanların yaratmış olduğu boşlukla iki çocuğum oldu ara ara kavgalarımız oldu şiddet hiç olmadı yalan değil ama çok büyük kavgalar yaşam şeklimiz herşeyimiz farklı bizim 6 sene oldu evleneli özünde iyi biri ama bu kavgalardan artık iyice soğudum kendisinden hiç bi şekilde yan yana gelmek konuşmak bile gelmiyor içimden maddi sıkıntılarda var tabi ama o sorun değildi benim için insan soğuyuncz artık bi çöpü bike gözüne batıyor ayrı yatıyoruz ben bahaneyle ayırdım tabi yatağı çocuk üstünü açıyor onunla yatayım falan diye annesi kanser oldu üstüne gitmek istemiyorum asla bi darbede ben vurmak istemiyorum o yüzden pek belli etmiyorum ama yakın olamıyorum içimden gelmiyor sadece çocuklarımın babası annemle konuşmuyorum babamlada pek bi yakınlığımız yok gidicek hiç bi yetim yok sadece çocuklarımı alıp onlarla tek yaşamak istiyorum ama kimseye bişey diyemiyorum insanlara göre ne var hayatımda içkisi kumarı yok kötü alışkanlığı yok ama sorun p değil ki bişey desem beni yargılarlar o kadar çok şeyler yaşadım ki annem yüzünden artık insanlardan buz gibi soğudum eşimin tavırları kavgaları agresifliği daha çok yoruyor beni kendimi anlatmaya zaten gücüm yok halimde yok artık kim nasıl anlamak istiyosa öyle anlasın yargılasın beni memleketimden uzağa evlendim ama artık memleketime dönmek istiyorum çocuklarımla herkesten uzak sakin bi hayat yaşamak istiyorum ama ben bile kendimi suçluyorum boşanmak istediğim için bencillik sanki bu ama asla öyle değil bilmiyorum kafam karma karışık herşey birbirine girdi kafamın içindeki düşünceleri isteklerimi bi türlü yerine oturamıyorum çok yoruldum.... 

12 Cevaplar

+4 oy
(7,971 puan) tarafından
Sorun daha çok sende gibi cnm zamaninda yaşadigin travmadan dolayi eşinede yaklasiminda skntı var ufak tefek problemler oturup konusulup çözülur aldatma,kumar,içki şiddet hic bisey yoksa ne diye ayrilir insan boşanmanin kolay bisey oldugunumu saniyosun? 

Yuvana sımsıkı kenetlen bak annenle baban ayrildi diye neler yasamissin çocuklarinada yaşatmak istemezsin diye dusunuyorum.
tarafından
Annem babamı aldattı aslında ayrılmalarına bişey demiyodum ben annemle yaşarız diye düşünmüştüm anneme aşırı düşkündüm çünkü boşandığı kişi benim üvey babam ama öz babam gibiydi annemin yaptıkları yüzünden o da benden uzaklaştı annem beni ortada bıraktı çok büyük tramva yaşattı şimdi çocuklarım mesela en ufak düşse ağlıyorum hemen bişey olcsk diye bir saatten fazla ayrı kalamıyorum aşırı bağlıyım onları alıp herkesten uzak yaşamak istiyorum çok kötü bozdu psikolojimi benim
-Reklam-
+1 oy
(665 puan) tarafından
Bence ne yap biliyormusun güzel bı gusül abdesti al otur 2 4 6 8 yani keyfine göre bı hacet namazı kıl içten gelerek Allah'a tevekkül ederek ama içinden hiç bı kuşku geçmeden dua et rabbim aramıza huzur ve muhabbet ver sevgi ver engelleri kaldır diye insaalah rabbim açılan elleri boş çevirmez edilen dualar elbet kabul olur takı vakti vardır beklemk lazım önemli olan duaya niyet vardır dua zamanı. Vardır onu yaoabilmek bı den herşey yoluna girer elbet canını sıkma Allah'a tevekkül et kenet o ona yönelmiş olan kullarını asla darda koymaz..
(665 puan) tarafından
Bak tevekkül et ama içinden en ufak bi tereddut bile geçmesin iinanki en kısa sürede herşey ne kadar değişen goreceksin Allah'ın izni ile...
tarafından
Doğru diyosun canım sağol Allah razı olsun
(665 puan) tarafından
Bak sana şöyle anlatayım ben severek evlendim de ne oldu senden bı farkım hiç yok evet bizde kavgalar ettik ama sen diyorsun ki dövme yok ne güzel evet kavgada kötü birşey ama bak benimkinin ağzı bozuk sinirlenince ne ana koyar ne baba ne bacı ne akraba bide bunları düşün yeri gelir vurur benimki kıskanç 13 yıldır evliyim bu sene oğlum okula başladı ben ilk defa tek başıma yanimda kimse olmadan dışarı çıktım ilk defa bakkla gittim bak 13 yılda ilk defa ilk defa anneme bile tek başıma ilk defa bu sen gittim kesinlikle kimseye gondermez bı anneme gidiyorum işte bu sene ilk çocuğum hep tek başına gitti geldi okula ne bayram ne veli toplantısı hiç birinde yanında yoktum o kadar zordu ki yani çoğu şeyi dert etme bak sen diyorsun annem babam ayrı o çileyi sen çekmişsin senin cocuklsrinda çekmesin yani yaşadığın şeyler aşılamaya ak durumlar değil benime sim kabul etse psikolaga gitmek isterim ama biliyorum kesin duvarları olan biri benide yollama onuda biliyrorum ama sen bunu yaoabilirsin anladığım kadarıyla sabret imtihandır cennet olur...
(665 puan) tarafından
Haaa niye dersin coxukslrim için saolsun hiç bir mutfak erzagimi eksik etmes dört dörtlük evine bakar en herşey karın yokluğu değil elbet ama o kadar çocuklarına bakmayan evine bı ekmek getirmeyen insanlar varki ne yapacak gitsem ne olacak imtihandır yani sabır olmazsa karşılığı olmaz elbet...
tarafından
Çok üzüldüm canım bilmediğimiz ne hikayeler var daha tabikide kimsenin hayatı dört dörtlük değil biliyorum ama herkes kendi derdinin dermanını arıyor işte çocuklarımı asla benim gibi bi psikolojiyle büyitmek istemiyorum bende rabbim hayırlısı neyse onu versin hepimize inşallah sağol güzel yorumun için
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun inşallah benimde annem babam lisedeyken boşandı üniversiteye gidemedim ama annem bir gün gözünün önünden ayırmadı ne beni ne kardeşimi. Anne elini bırakınca insanın bütün hayatı altüst oluyor sanırım Rabbim seni feraha çıkarsın
tarafından
Çok büyük tramva oldu benim için çünkü ben ona aşırı düşündüm aldattı babamı hayatımın en kötü zamanlarını yaşattı hala umursamaz beni bağıra bağıra ağlamak istiyorum yapamıyorum asla çıkmıyor içimden 7 sene oldu hala acısı aynı bi insan nasıl ortada bırakır çocuğunu bide üvey babamdı boşandığı kişi yani beni büyüten babam iki çocuğum var asla bir saatten fazla ayrı kalamıyorum herşeyden her kesten sakınıyorum aşırı bağlıyım geçmişteki tramva yüzünden galiba düşseler bişey oldu diye ağlıyorum hemen mahvetti psikolojimi benim
0 oy
(4,854 puan) tarafından
Elalem ne der diye düşünme sen yaşıyorsun o hayatı sen bilirsin disarda  herkese hoş gelebilir Allah sana bi çıkış kapısı gosterir inşallah 
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
0 oy
(4,093 puan) tarafından
Canım kesinlikle yargılayacak bi durum yok çok normal böyle hissetmen ama sen böyle hissettikçe bir şeyler düzelmeyecek ki bı kavgalar daha büyütecek kimse dört dörtlük değil tüm insanların eksiği var herkes eşiyle yüzde yüz anlaşamıyor ki ister severek ister görücü usulü ister fakir ister zengin olsun hep eksik yanlış birbirimize ters gelen taraflarımız var ama önemli olan güzellikleri görmek belki öyle bakmaya çalışsan eşinle konuşsan biraz güzel vakit geçirseniz düzelir bunlar şuan bu hislerinin sebebi erken evlenmen ve içinde bi

Şeyler kalması da olabilir daha gençsin belliki iki çocuğunu düşün sen daha iyi bilirsin annesizlik babasızlık ne demek bu konuda bi şey demeye gerek yok açık konuş esinle ama kavga etmeden bir an önce çözüm bulun çocuklar için
tarafından
Canım mesela geçen hafta sonu büyük oğlumu köye götürmek istedi bi gün kalıp gelicez diye bende göndermedim çünkü ayrılamıyorum bi saatten fazla bunun nedenini okuyabilirsin alttaki yorumlarından ama o bunu anlamıyor ben babasıyım benimle nasıl göndermezsin diye kavga ettik en son sen kimsin dedi bana boşanırsak vermem çocukları dedi orda bitti artık ben çocuklarımdanda ayrılırsam bi tramva daha yaşarsam atlatamam artık ruhum o kadar yorgun ki 80 yaşındaki bi insan gibi kimseyle konuşmak istemiyorum derdimi anlatmak kendimi anlatmak istemiyorum sadece mutlu olduğum yerde çocuklarımla yaşamak istiyorum
0 oy
(493 puan) tarafından
Kendi düşüncem bence sen eşinden uzaklasmamissin çünkü hâlâ eşini düşünüyorsun sadece yorulmuşsun biraz kafa dinlemek sessiz bir ortam da tek kalmak istiyorsun insanlardan uzaklaşmak. Eşinle konuş bu durumu anlattım derdini belki duzelir bir yere gidip kafa dinleme ihtimalin varsa öyle yap yoksa da kafanı meşgul edecek işlerle uğraş. 
(493 puan) tarafından
Seni gayet iyi anlıyorum çok yorulmussun geçmişini hala bırakamamissin şuan da böyle şeyler yaşayınca zorlaniyorsun sadece kafa dinlemeye ihtiyacın var emin ol sonra hepsi geçecek istersen yanlış anlama hamgi şehirlerin bilmiyorum ben erzurumdayim gelmek istersen misafir ederim
tarafından
Sağol canım Allah razı olsun düşünmen yeter farklı şehirlerdeyiz beni anlayan bi insanın olması bile sevindiriyor beni çünkü eşim dahi kimse anlamıyor bencillik diyor hep unut geçti gitti diyor ama olmuyor ne olup bittiğini anlamadan memleketimden ayrılıp evlendim tanımadığım bilmediğim insanların içine girdim hala alışamadım alışamıyorum olmuyor bide evdeki sorunlar olunca hepsi üst üste geliyor kaçıp gitmek istiyorum artık koşa koşa uzaklaşmak istiyorum bazen bağıra bağıra ağlamak istiyorum ama yapamıyorum
(493 puan) tarafından
Destek almayı düşündün mü hiç belki yüz yüze tanımadığın bir insana anlatırsan rahat edersin. Ve kaçmak çözüm değil buna emin olabilirsin. Eşini son kez al karşına açık açık konuş kaçış yolu ararsa bosanacagini söyle kabul etmezse sende çekişmeli bosaniriz dersin o zaman. Ben geçenlerde burada eşimle ilgili bir post actim bi arkadaş vardı ya kahveni al karşına konuş dedi açık açık bende senin dediğin gibi dedim kaç kere konuştum boş dün gece yine dedim deneyeyim aldım karşıma konuşmaya başladım arkasını döndü gidecek dedim gidersen bende kalkıyorum gideyim oturdu konuşuyorum ama farkındayım dinlemiyor dedim dinlemiyorsan ben artık dil dönmeyecem 28 yıldır Ailen yola getirmemiş ben getiremem yeter çabaladım dedim açık açık ilk defa bu şekilde tavrımı koyarak konuştum baktım dinlemeye başladı kendine geldi 2 yıllık evliliğinin içinde ilk defa ozur duydum ağzından demem o ki sende gözüne korku ver demesin kaç kere dedi yapmadı yine dee kendine yapmaz yapacaklarin onu korkutsun. Ama tavsiyem bi destek alman
tarafından
Almayı çok istiyorum ama buna imkanım yok çünkü dinleyip dinleyip ilaç yazıp gönderen değil sadece beni gerçekten dinleyecek birine anlatıp rahatlamak istiyorum kimseye söyleyemediklerimi doğru tavsiyeler almak istiyorum bunuda devletler değil özeller yapıyor eşimin üstüne gitmek istemiyorum çünkü hem dolandırıldı şuan onun borcunu ödemeye çalışıyor hemde annesi kanser oldu onun acısını yaşıyor bi darbede ben vurup bi başına bırakmak istemiyorum ama içten içe ben bittim böylede napıcamı bilmiyorum boşanmak istiyorum ciddi ciddi ama sonra napıcsm iki çocuğumla nereye gidip nerden başlıcam onuda bilmiyorum sadece mutlu olduğum yerde yaşamak istiyorum artık ama böylede yaşayamıyorum ki olmuyor psikolojim iyice alt üst oluyor düşüne düşüne kafayı yicem bigün düşündükçe anneme daha çok kızıyorum beni neden bıraktı bi başıma kolumu kanadımı kırdı mahvetti beni
(493 puan) tarafından
Canım sana özelden yazacağım bi okurmusn
0 oy
tarafından
Tam ergenlik çağında yaşadığın psikolojik travmanın izleriyle yaşamaya devam ediyorsun bu senin suçun değil hayat herkese eşiy değil malesef ve sen de bunları yaşamışsın eğer imanın varsa bi süre psikolojik destek al yoksa da Allaha sığın ve eşinle iyi olmaya çalış 
tarafından
Olsa hemen bi destek alırdım ama o imkanım yok bende çok isterdim aslında çünkü kimse yok etrafımda en azından içimdeki herşeyi dökerdim eşim unut diyor napalım gelmiş geçmiş diyor bana kızıyor küçümseyor anlamaya çalışmıyor ama olmuyor anlamıyor beni kendiylede pek anlaşamıyoruz o a dese ben b diyorum yani herşeyimiz farklı çok üzülüyorum ama artık sevmiyorum çok çabalıyorum bişeyler düzelsin diye ama yok ben bi adım atamıyorum hiç bi şekilde
tarafından
Canım evde huzur mutluluk muhabbet için dualar var onları oku
0 oy
(808 puan) tarafından
Ruhun aç senin canim sevgiye ilgiye açsın bence biri tarafından sevilmek istiyosun karşılığını alamamissin eşinden sanırım tabiki aile tranvalarida etkilemiş eşin sana karşı ilgili olsaydı bu duruma dusmezdin boşluğa bu konuyu eşinle konuş konuşunca anlamaz diyorsan kafandaki düşünceleri şöyle 
tarafından
Çok konuştuk hala bi sonuca varamadık 6 senedir sevgisini belli etmez evet ilgisiz mesela hasta olsam pek ilgilenmez sigara içtiği için çocukların yanında içmeyeyim diye ayrı odada oturur agresif mesela en ufak şeyde sinirlenir ne biliyim bunun gibi daha birsürü şeyler ama evinede bakar sorun o değil ki eve bakmakla olmuyor ki o onun evlilikteki sorumluluğu zaten sanki eşim değilde babam gibi sevmiyorum ama elimde olmayarak yani çabalıyorum çabalıyorum ama olmuyor yakın olamıyorum gözünün içine sevgiyle bakamıyorum sadece memleketime dönüp çocuklarımla yaşamak istiyorum herkesten uzak
(808 puan) tarafından
Benim yakın bı arkadaşımda böyle zor bı durum sevmeden olmaz zaten ama eşin ilgi sevgi gosterseydi severdin sende sevgi davranışla ilgili birazda
tarafından
Aynen öyle canım karşı taraf nasılsa sende öyle olmaya başlıyorsun artık bi süre sonra
0 oy
tarafından
Eğer bir yuvada aldatma.siddet kötü alışkanlık yoksa Hersey düzeltebilir bence .sen bazı şeyleri düzeltmek yerine baştan kesmissin...yatak ayırmak dmeek zaten o evliliğin bitmesi demek..insanlar kavga eder ama yine buluştukları daha sakin oldukları baş başa kaldiklaro yer yatak odasıdır...bir yuva kolay kurulmuyo..çocukların da var eğer iyi bir babaysa bisiyler için cabalanmali bence..
tarafından
Kendide yarıyodu yazın ayrı sıcak oluyor yatak odası diye bide ayrı oturuyor hep sigara içtiği için bunun gibi daha aklıma gelmeyen şeyler ama sorun değil benim için artık çünkü evet yazdıklarının hiçbiri yok ama sevgide yok sevgi olmayınca artık hiçbişeyin anlamı yok bilmiyorum canım düşünemiyorum ki bişey bende bilmiyorum
0 oy
(28 puan) tarafından
Bence sorun sizin yıpranmış olan psikolojiniz anladığıma göre evliliginizde aşılmayacak bir problem yok ama sizi zaten zamanında yiprattiklati için tahammülünüz kalmamış gibi ama 2 tane çocuğunuz varsa bosansaniz bile bu esinizden tamamiyle kopacaginiz anlamına gelmiyor çünkü ne olursa olsun o da bir baba ve evlatlarının üstünde hakkı var. Bir dönem bunu bende yaşadım eşimin yaptığı her şey söylediği her söz gözümde daglar kadar büyüyordu ve kaldıramıyordum ama zamanla sorunun bende olduğunu bu durumun eski travmalarimi tetikledigini farkedip bunu çözmeye çalıştım ben bunu büyük ölçüde başardığımı düşünüyorum eğer basaramasaydim da bir Danışman 'dan yardım almayı düşünüyordum. Size de tavsiyem budur 2 tane eminim dünyalar tatlısı evladınız var eğer duzeltebileceginizi düşünüyorsanız kurtarın yuvanizi hem anne hem baba sıcaklığıyla buyusunler önce biraz kendinizi dinleyin sorunların temelini bulun eğer işin içinden çıkamazsanız bir psikiyatri  polikilinigi başvurabilirsiniz Allah yardımcınız olsun insallah❤
tarafından
Haklısın canım tahammülüm kalmadı artık en ufak yüksek sese tahammül edemiyorum ama kendim farkında olmadan sesimi yükseltiyorum mesela çocuklara en ufak bişey olsa ölücekler onlara bişey olcak yanlız kalıcam diye ağlıyorum saatlerce bu benim elimde olan bişey değil annemden kaynaklı çünkü ben ona aşırı düşündüm o beni bi başıma bırakıp gitti yaşadığım tramva beni mahvetti ne olup bittiğini anlamadan memleketimden ayrılıp evlendim tanımadığım bilmediğim insanların içine girdim hala alışamadım alışamıyorum olmuyor 6 sene oldu ne yapsam olmuyor geri dönmek istiyorum bazen koşa koşa kaçmak bağıra bağıra neden diye ağlamak istiyorum ama olmuyor
(28 puan) tarafından
Alışamamaniz oldukça normal çünkü aliskanliklariniz birden bozulmuş ve konfor alaninizdan çıkmak zorunda kalmissiniz güveniniz de kırılmış fazlaca hassas bir donemdesiniz belli ki o yüzden yanlış bir karar alıp pişman olmadan bir yardım alın rabbim yardımcınız olsun ❤
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Hayat seni yeterince yormüş Bir de üstüne evlilik hayatında da sorunlar yaşayınca iyice her şeyden soğuyorsun seni iyi anlıyorum annen babani aldatmış Sanırım bu yüzden belki de insanlara güven problemi de vardır öncelikle Bence kendini suçlamamaan gerekiyor niye böyleyim ya da hayatım Neden böyle diye ama boşanma gerçekten çok ağır boşanıp kendi memleketine dönsen laf olur Söz Olur ben bunlara inanmazdım ama bizzat Görümcem den biliyorum rahat değiller ve şu an kendi memleketlerinden Kaçmak için her şeyi yapacak durumdalar her Evlilikte sorun oluyor Ben severek evlendim de ne oldu benim seçtiğim insan benim hayatıma sıçtı batırdı Ama gene de düzeltmeye çalışıyoruz Önemli olan karşıdaki insanın sana karşı olan tavırları bir kalemde silip attığım zamanlar da oldu benim gideceğin zaman seni tutuyorsa kal diyorsa bu güzel bir şey eşin de zor zamanlar geçiriyor Bu dönemlerde iyice  bunalıyorsun dur büyük ihtimalle benim de babam kanser hastası Allah şifa versin Bütün hastalara
tarafından
Aynen öyle canım yazdıklarında hiç bi eksik yok bazı şeyleri düzeltmeyi çok istiyorum ama olmuyor hayatımın en güzel yıllsrı mahvoldu herşeyim yarım kaldı bide bu sorunlar artık en ufak bişeye bile tahammülüm yok silip atmak istiyorum herşeyi sanırım destek almak en sağlıklısı gerçekten
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Sen eşini dışlıyorsun aileden görmüyorsun ama oda senin ailen şimdi sen yatağı ayırmışkenn güzel bir kız eşine kafayı taksa aşık olsalar sen adama acırken beğenmezken gözünde birden değişmesini ben ne yaptım diye üzülmez misin. Cevabın hayır ise yatakları hiç birleştirme adamıda umutlandırma agresiflik hepsinde var erkeklerin şimdi kadınlar bile daha sinirli hayat zor benimde ayrıydı ailem ben belki daha zor şeyler yaşadım ama çocuklarını alıp gitsen geçim kolaymı olacak sanıyosun ne hayal ediyorsun bilmiyorum babalarından ayrı o çocuklar gülermi. Sen sadece çocuklarınla yaşamak istiyordum da çocuklar sadece senlemi yaşamak istiyo ? Bunları düşün haklı olsanda kendini topla bence 
tarafından
Doğru diyosun canım sorularının cevabını bile bilmiyorum o kadar çıkmazdayım ki kafamı toplayamıyorum bi türlü haklısın gerçekten
(1,786 puan) tarafından
Kafanı karıştıran neyse onu çöz canım.Şeytan sana vesvese vermiş hiçbir evlilik güllük gülistanlık olmaz herkes kendi karakteri gibi biri ister ama karşındaki bir erkek ve bambaşka bir ailede yetişmiş büyümüş . Yaşlandığında hastalandığında senin yanında olacağına inanıyorsan iki vesvese için yuvanı yıkma . Sevgi varsa konuşun kendinize gelin. Soğukluk arada olabilir o senin kendi piskolojik sıkıntın olabilir . Bir evlilik danışmanı veya piskologdan yardım almayı deneyebilirsin. Ama sen zor olanı hayal ediyorsun bence.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 406 göst.
16 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Deniz acar (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 365 göst.
12 Mart 2022 Aile kategorisinde Deniz acar (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 455 göst.
6 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Dilekk (1,117 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 448 göst.