0 oy
237 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Sabah Sabah  de.li oldum  benden önce elektrik kullanılmış  usulsüz kullanım diye bunu bana kesmiş ler ben pazartesi abonelik açtırdım  salı evi taşıdım  itirazımi kabulde etmediler   bana akıl verin nolur ya 100 200 de değil   

image

12 Cevaplar

0 oy
(12,264 puan) tarafından
Git elektrik idaresi ne. Durumu anlat keseler elektriği
tarafından
Bugün kesilecek mis  zaten
(12,264 puan) tarafından
Açma parası da verevkesin
183 TL ödedik biz
O parada yandı
Ve hala elektrik faturası grlmiyir bize
Biz gidip ödüyoruz .
(12,264 puan) tarafından
Bizimki şöyle oldu
Bir kere geç ödedik .
Gelip kestiler kesen kavat
Mührü koparmış
Oda koparınca
Sonraki gelen elektrikci biz kaçak kullandık zannadip
Direk kesti
Faturayı kesmeden
O gün bugündür fatura gelmiyor ben abone numarası ile bskiytiim
tarafından
Geç ödeme gibi birşey olamaz cnm vnm ben daha bugün 7 ci gun eve girdim  8 gün oldu abonelik actirali
(12,264 puan) tarafından
Tmm canım anladım ben bizimki bu yüzden oldu
Belki senden önce oturan varsa onların sorunu dur
-Reklam-
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Git anlat durumu canim ben daha yeni girdim de 
tarafından
Gidicem telde kabul etmediler
0 oy
(515 puan) tarafından
Anam git bir konuş eski fatura sahibinden mi kalma ya bu elektrik falan karışık işler valla
tarafından
Bna neden yansıtıyor lar ki
0 oy
(119,694 puan) tarafından
gidip derdini anlatman lazim
tarafından
Telefon da kabul etmediler
0 oy
tarafından
Bizimde basimiza geldi esim gitti bizim giridgim tarihten baslati elektrigimizi actilar dahada kesmediler esski kiraci idemeden kacip gitmiş 
tarafından
Bende gidicem şimdi  cnm esim izin aldı geliyor
0 oy
tarafından
Kiradaysan eger yeni taşındığına dair kira kontratinla, elektrik abonelik makbuzunla falan gitsen ise yaramaz mi?  sonuçta sen kullanmadin ve yeni taşınmışsın ne alaka yani..
tarafından
Telefon dan kabul etmediler  esim izin aldı geliyor  bakalım
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Açma bedeli değil mi bu taksit yapıyorlar her ay gelen eletirikle ödüyorsun git konuş 
tarafından
Acma bedeli 260 küsur cnm bizde onu ödemeden açmıyor lar usulsüz kullanım bu  sen İstanbul dasin sanırım istenbulda faturaya yansıtıyor lar
(4,661 puan) tarafından
Evet İstanbul'dayım burda 800 TL taksit yapıyorlar
tarafından
Bizde 267 TL  peşin alınıyor odeme yapmadan açılmıyor
0 oy
(13,147 puan) tarafından
Aboneliği daha yeni üstüne almışsın geçmiş kullanımlara bakarlar. 
tarafından
Nasıl yani cnm   ben aboneliği   pazartesi açtırdım  salı bu eve taşındım   açtırdım gün  açtılar aboneliği  aboneliği açmadan  girmedim eve
(13,147 puan) tarafından
Tamam bu kullanım sana ait değil farkında mısın ? Hemen fatura gelmez gelse de böyle yüklü olmaz senden önce kim oturmuş ona bakarlar kim kullandiysa ona gönderirler ya da ev sahibi ödeyecek böyle olur. Haksız yere onca parayı sen niye vereceksin
tarafından
Ev sahibi ne ulaşamıyorum  yurt dışında görevde  müşteri hizmetleri odemen gerekli diyor şeref.siz emlakçı açmıyor
tarafından
Benim tc me yansımış  Usulsüz kullanım diye
(13,147 puan) tarafından
Hayır kabul etme ödemen gerekli diye birşey yok kağıt fatura gelmedi mi ? Kim kullandiysa ismi yazar
0 oy
(665 puan) tarafından
Vış o neeedi kız... Gözlerim kanadı...
tarafından
Ah bide bana sor borçla gözlerimi açtım
0 oy
(485 puan) tarafından
Canım abonelik actirirken eğer onceki kiracının ya da ev sahibinin brocu vara o borç kapanmadan sen ustuen alamazsın ki yani bu olay bana değişik geldi sen aboneliği üstüne aliyosun sonra borç sana yansıyor böyle bişey saçma yani ayrıntılı sorun gidince 
(485 puan) tarafından
Nasıl senin borcun oluyorki canım yeni girmedin mi eve kiracı olarak
tarafından
Evet Yeni girdim  bugün 7 ci gun eve eşyalarım geleli   ama bana yıktılar
(485 puan) tarafından
Yıkma sanslaro yok valla canım git savcılığa dilekçe ver şikayet edecegini şöyle az parada değil bu zamnada valla hakkın i ara para kolay kazanilmiyo
tarafından
Dilekçe verdim hallettim cnm benden önce kullanan kişiye  ıcra yolu ile yolladılar
(485 puan) tarafından
En iyisini yapmışlar canim
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Böyle bir saçmalık olamaz git hemen itiraz et geciktirme üstüne kalmasın 
tarafından
Şuan onunla uğraşıyorum cnm biyere itiraz dilekçesi verdim  başka bir  subeye gönderdi ler
(3,505 puan) tarafından
Hadi inşallah hallur hemen
0 oy
tarafından
Bak canım benzeri başımıza geldi adımıza ait olmayan abone eşimin üzerine cıktı faturası kabarikti ve bizim aldığımız elektirik yardımından da faydalanıyorlardı. Allahtan ben fark ettim direk eşime dedim eşim gitti basından savdılar yine gitti yok eve bakacaz yok ne yapacaz esim de dedi aha mahkemeye gidiyorum inanmadılar. Gerçekten gitti gorevliler  git dekont al ordan deyince eşim tekrar tedasa gitti dekont isteyince başladılar yagciliga yok efendim aman efendim aldılar sildiler 

Anladiki firma sahibi değişiklik yapıyor o esnada bu hatayı yapmışlar

Sakın ha sakın kabul etmeyin baktınız sizi uğraştiriyor direk dekont alıp mahkemeye gidin 

Sonra bakın nasıl ko.peginiz oluyorlar 
tarafından
Usulsüz kullanım görünüyor  cnm   şimdi subeye gittim  üstünde durun dedi  usulsüz kullanım dan hapis cezası da  olabiliyormuş
tarafından
Belli senden öncekiler öyle kullanmış canım eve giriş tarihin belli sen yapmadın al belgelerini git mahkemeye onlar açmadan sen ac

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 33 göst.
17 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 47 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Tugba3101 (1,308 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 80 göst.
15 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 90 göst.