0 oy
547 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Meraba kızlar ya ben bi şey söyliycem yaklaşık 2 yıldır evliyim bi misafirim gelince çok dört dörtlük ağırlayamıyorum sanki böyle panik oluyorum tatlı kurabiye falan pek beceremiyorum onların evine gidince onlar neler neler yapıyor ben bir yapsam hem bi şeyi ya eksik oluyor ya fazla oluyor moralim çok bozuluyor bekarken pek yapmazdım evin en küçüğüyüm bide okul üniversite falan derken sonra çalıştım okul bitince de evde pek böyle şeylerle uğraşmadım şimdide yapamıyorum biri gelince bu akşam misafirim vardı sütlaç yaptım şekerli oldu mesela ben onlara gidince kadın kek kurabiye profiterol çok güzel yapmıştı eşim iki tabak yedi kendimi kötü hissettim zamanla bende becerikli olur muyum acaba

31 Cevaplar

+1 oy
(1,297 puan) tarafından
Canim elinin altinda internet var herkes anasinin karninda ögrenmedi ordan bakarak yapabilirsin bir sefer kötü 2. Sefer cok guzel olur 
tarafından
Bende öyle umuyorum inşallah artık güzel olur yaptıklarım ilerde internetten bakıyorum ama ordaki gibi olmuyor yemek yine ehh yapıyorum şu tatlı pasta falan olmuyor
(1,297 puan) tarafından
1 sefer 1 sefer olmaz canim oylece mukemmel bir sofra cikarirsin
tarafından
İnşallah canım  o günü dört gözle bekliyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Sakin olacan. Sakin olursan sakin kafayla kalırsan çok güzel olur eminim bundan
tarafından
Zaten tek sorun panik yapmam galiba
tarafından
Bana da öyle geldi
0 oy
tarafından
Yavrum 2 yıl olmuş geliştir bence kendini biraz nefis yemek tarifleri diye bi uygulama var indir ordan bak deneye deneye alışır elin 
tarafından
Tarifleri biliyorum aslında ama hep bi aksilik oluyor
tarafından
Arada olabilir öyle ufak hatalar
tarafından
Evet ama ben bi de kafaya çok takıyorum diyorum şimdi onlar eve gidince ay işte yapmamıştı falan diyorlar mı
0 oy
(961 puan) tarafından
Bem hiç anlamazdım bekarken evlenince durmadan birşeyler yaptım yufka bile açmayı öğrendim durmadan birşeyler yap evde sürekli bos kalma elşn alıssın
(961 puan) tarafından
Yap kendiniz yiyin eşine yedir bol bol :)
tarafından
Öyle yapacam ya bu akşam sinir oldum kendime
(961 puan) tarafından
Olma olma ben instagramda hep koleksiyon olusturma tarifler için kekler yemekler kurabileyeler vs diye canım ne isterse acıp hosuma gideni denerim öyle yap sende alısırsın hemen ben alıstıysammm :)
tarafından
Yapa yapa olur inşallah bende deniycem
(10 puan) tarafından
Canım normalde yapmiyosan hiç ilk yaptiginda tabi zor olur tutturmak kendi kendine sürekli biseyler dene tarifleri aç canın istmiyomu hiç tatlı börek kimse olmasada yap elin alışır ben kaç yillaridr sürekli yaptığım halde yeni evlendigim zman bı sure yapmadim bişey gezmeler falan evde olmuyoduk en iyi yaptığım tatlıyı bile tuttruamadim oluyo arada öyle elinin alismasiyla alakalı
0 oy
(263 puan) tarafından
Canım sende biraz kolay tarifler yap sütlaç mesela herkes kıvamını tutturamaz pirinç oranı şekeri derken detaylı atyorum kek yap sür içine kremsanti köy muz çilek damla çikolata sar hemen al sana ruls pasta ustunede at pudra şekeri pogcalarida kabartma tozlu olanları sec mesela dereotlu poğaça gibi kabarma derdi vs de yok
tarafından
Evet haklısın kolay ama gösterişli tariflerden başlamak lazım :)
(263 puan) tarafından
Kesinlikle şükran kaymak var istgramda bakalava bile açtım tarifiyle ne verirse tam ölçü veriyor tam tutuyor
0 oy
(99 puan) tarafından
Netten baka baka öğrenirsin zamanla herkes anasının karnında bellemiyo ya 1. olmazsa 2.ciye olur üzülme panikte yapma panik yapınca daha zor oluyor akışına bırak 
tarafından
Zaten panik yaptım mı illa bi aksilik olacak
0 oy
(6,680 puan) tarafından
Evet ama illa da yetiştiriyor um pertim çıkıyor o ayrı tâbi
tarafından
Valla misafir sevmez oldum artık eskiden ne güzel bekarken çok severdim misafir gelirdi bende yer içer kalkardım şimdi çok yoruluyorum bi de kafada bir sürü soru işareti acaba beğendi mi acaba ne düşündü falan öfff :(
(6,680 puan) tarafından
Çok stresli ve son dakka da bitiyor su Yemekteyiz dekiler gibi tam giyinip çıkıyor um karşılarına sjsjstgs
tarafından
Bende çok stres oluyorum ya bizim gittiğimiz eşimin arkadaşının eşi kadın çocuğu da yok evde hep neler neler yapıyor süsleniyor takıyor tanıştırıyor kıskanıyorum valla
(6,680 puan) tarafından
Ben çok çeşit yapıyorum cnm tatlı da yapıyor um sunum çok iyi oluyor da bende bitiyorum iste
tarafından
Benimde pertim çıkıyor ama ortada bi şey yok :) değse bari yorgunluğuma
0 oy
(120,779 puan) tarafından
misafir geliyomu desene ☺
tarafından
Aman gelmesin zaten :)
0 oy
tarafından
Nefis yemek tarifleri de elif ataların çoğu tarifi birebir yapınca tutuyor.
tarafından
internetten bakıyorum da benim yaptığımla onların yaptığı apayrı şeyler oluyor :)
tarafından
Birebir uyunca güzel oluyor ama arada bakıp damak tadınıza göre ekleme ya da çıkarma  yapabilirsiniz
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bos kaldikca yaparak ogren canim illa biri gelmesi sart degil deftere yaz mesela tarifleri yaptikca
tarafından
Birileri gelmeden yapmıyorum aslında tecrübe edinmiyorum pek zamanımda olmuyor öyle canım çekti hadi yapayım deniyorum
0 oy
tarafından
Aksine ben o kadar acele ediyorum ki bütün isim daha misafirlerin gelmesine 1 saat kala bitiyor o 1 saatte yatıyorum dinleniyorum bende 
tarafından
Ya keşke bende öyle olsam çok zormuş misafir ağırlamak Allah'tan kalablık değiller arkadaşlarımız bi de akrabalar kaynanamlar falan iyiki burda değiller diyorum bazen bi de onlar gelse düşünemiyorum :)
0 oy
tarafından
Gel bacım sarılalım :) bende tatlı da hamur işinde ıyim yemek konusunda sıkıntılıyım. Elimin lezzeti pek yok herşeyi birebir yapsamda hep bi eksiklik oluyor. 
tarafından
Benim yemek eh işte yine iyi de bu hamur işleri beni çok mahcup ediyor :)
tarafından
Zamanla düzelir inşallah
0 oy
(687 puan) tarafından

Kız bnde okul okudum sıtaj iş falan derken evde sadece haftasonu ev süpürme işi yapıyordum o kadar...kahvaltımı bile babam hazırlardı çok beceriksizdim:D

Evlendim hiçbirşey bilmiyordum sağolsun yemek yapma temelini esimden öğrendim

Gittiğin heryerde tarif alırdım bunu nasıl yaptın çok merak ederdim.sonrada internette yavaş yavaş öğrendim şimdi yufka bike acarım baklavaya kadar ufak tefek eksikler var ama çok sorun değil.ilk esimin ailesi bu birşey yapamaz diyorlardı şimdi benden tarif aliyorlar:D:P

Hâlâ heyecan yapıyorum misafir gelince çoğu eksik oluyor.

3 yılım yeni bitti merak etme zamanla gecer

tarafından
Bende seneye böyle olurum inşallah insan yapa yapa öğrenir gerçekten tatil bi gelsin bütün yaz her şeyi deniycem artık bende misafirlerimi güzel ağırlamak istiyorum :(
(687 puan) tarafından
Kız sen bnm gibisin sıkıntın nr biliyon mu bak işteklisin onun için herşeyi becerirsin tek sorun heyecan panik dikkat bozukluğu bunlarda geliştir kendini yemek yapmak basit tarife bak nefis yemek tariflerinde bk hem kıza hem öz hemen yaparsın cnm
tarafından
Zaten geleceklerini duyduğum an panik oluyorum ya çocuğum durmazsa ya yapmazsam ya yetişmezse diyorum ve yapamıyorum
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Karakterle ve pratik yapma ile ilgili normalde panik bir insansan yıllar geçse yemekleri herkesten iyi yapsan bile elin ayağına dolaşabilir.o halde panik ve kaygı bozukluğu konusunda kendini geliştirdkçe misafirde zamanla sorun olmaz canım. Yavaşlamaya çalış panik hissettikçe. 
tarafından
Çocuk var bi de kendime de güvenim yok galiba bu konuda çok panik yapıyorum
0 oy
(850 puan) tarafından
İnternetten tarif bul birebir yap
tarafından
Bakıyorum da işte bazen olmuyor aynısı yani ben yapamıyorum galiba
0 oy
(14,487 puan) tarafından
Genelde yapmaya çalışıyorum zaten çok misafir gelmez bize. 
tarafından
Bizede Allah'tan yaşadığımız yerde kimsemiz yok ama bi kaç arkadaş eşmin eşleri falan var sadece
(14,487 puan) tarafından
Pratik yap canım günlük mesela veya 2 güne bir çayın yanına birşeyler yap eşinle oturun yiyin böyle elin alışır
0 oy
(1,581 puan) tarafından
Ben de çay yanına iki çeşit yaparım. Daha fazlasını yapamıyorum çalışıyorum, yapamazsam da 2 çeşit dışardan alırım yine. 

Önemli olan bir şey yapmanız bence. Kimisi 5 çeşit yapar siz 2 çeşit çok önemi yok. Hiçbir hazırlık yapmamazlık etmiyorsunuz sonuçta.
tarafından
Elimden gelse 4 çeşit yaparım ama işte daha o seviyeye gelemedim :)
(1,581 puan) tarafından
Canınız sağolsun. :)
0 oy
tarafından

Kız zamanla öğrenirsin internetten en iyi tariflere bak ben öyle öğrendim kimse öğretmedi sürekli yapamiyodum şimdide eşim yalvariyo yap diye:D

tarafından
İnşallah bende öğrenirim bakacam pratik yapacam yoksa öğrenemiyorum
0 oy
tarafından
Nefis yemeklerde tam ölçülü oluyor onu dene
tarafından
Deniycem ama önce kendime yapacam güzel olana kadar deniycem
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Yapa yapa sende öğrenirsin cnm önemli olan içinde istemek gelsin YouTube bak yap 
tarafından
İçimden geliyor da elimden gelmiyor galiba :)

İlgili sorular

+1 oy
47 cevap 969 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (878 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 325 göst.
0 oy
16 cevap 258 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 215 göst.
28 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hanimeli (560 puan) tarafından soruldu

397,180 soru

11,879,339 cevap

35,995 kullanıcı

...