0 oy
549 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Meraba kızlar ya ben bi şey söyliycem yaklaşık 2 yıldır evliyim bi misafirim gelince çok dört dörtlük ağırlayamıyorum sanki böyle panik oluyorum tatlı kurabiye falan pek beceremiyorum onların evine gidince onlar neler neler yapıyor ben bir yapsam hem bi şeyi ya eksik oluyor ya fazla oluyor moralim çok bozuluyor bekarken pek yapmazdım evin en küçüğüyüm bide okul üniversite falan derken sonra çalıştım okul bitince de evde pek böyle şeylerle uğraşmadım şimdide yapamıyorum biri gelince bu akşam misafirim vardı sütlaç yaptım şekerli oldu mesela ben onlara gidince kadın kek kurabiye profiterol çok güzel yapmıştı eşim iki tabak yedi kendimi kötü hissettim zamanla bende becerikli olur muyum acaba

31 Cevaplar

0 oy
tarafından
Olursn tabi biraz tarifleri incele 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bı de bnden tavsiye tatlılar sütlü tatlılar özellikle önceki geceden yapılınca saha guzel oluyor ve
tarafından
Aynen dinlenince daha güzel oluyor
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Bir cok tarif denedim ogrendım 17 yasımda kalabalık misafirlerıme yemekler  yapardım agırlardım, küçük yasta evlendim.. Hersey heves etmeyle denemeyle cnm ❤️ sımdı 23 yasındayım bir suru tarıf biliyorum misafirlerıme baklava dan tut sütlactan kadayıftan aklına ne gelirse yaparım cok ta begenılır.. Sen de ogren evde sureklı yapa yapa alısır elın
tarafından
Böyle şeyler sevmekle ve denemkle olur ben pek yapmıyorum çalışıyorum diyorum ama aslında okulda çalışan öğretmenler de var onlar yapar evde getirir çok da güzel yaparlar ben yapmıyorum pek beceremiyorum o yüzden moralim bozuluyor bu sefer de
(4,698 puan) tarafından
Hayır cnm moralını bozma, işte yapa yapa ogrrneceksın bende okula gönderiyorm cok seviyorlar.. Sende güzel hem basit hem lezzetli tarıfler denemeye calıs elin alisır. Calıstıgın ıcın yapmak istemiyorsundr sureklı evde olsn sıkıldığında bile yapasn gelır:)
tarafından
Aynen canım evde oldum mu bebekle ilgileniyorum ev işi yapıyorum dinlenmeye bile fırsatım olmuyor pek biraz zamanım olsa yapacam deniycem hep
(4,698 puan) tarafından
Aa zamanın olmazkı cnm bebekte varmıs, oglum dogdugundan berı yemegı ancck yapıyorum ıkramlıkta misafirden misafire zamnm olmuyrkı
0 oy
(13,840 puan) tarafından

Öğrenirsin elbette netten bak 1 olmadı 2 veya 3 illa olur 

tarafından
İnşallah böyle böyle öğrencem bende
0 oy
tarafından

Sen benim postları oku da bi rahatla :D:D yapamayabilirsin canım nolmjş yani bırak eşin de yesin  istediği kadar sende ye kız nolcak ben çay koyunca altına altlık bile vermiyorum bulaşık daha fazla çıkmasın diye 

(49,835 puan) tarafından
Bardakta tabak aramamda ikramsizda misafir agirlamam. Hazirlik yaparim vakit darsa illa bi salata türü yapar yanina biskuvi koyarim sonra cerez meyve devam eder ☺️ gittigim yerdede inadina karnim acıkır bisey ikram ederlerse cok mutlu olurum ☺️
(49,835 puan) tarafından
Sanada oturmaya gelirsem oruclu gelirim ☺️
tarafından
Akşama gel canım iftardan sonra :)
(49,835 puan) tarafından
Sana değil eceye ☺️ sana ve diger uygulama kankilerime farketmiyo
tarafından
Hııı pardon üstüme alındım ben de.
0 oy
(3,458 puan) tarafından

Kız sen bunu yazarken bile panikle yazmışsın bence:D bak canım nedis yemeklerdeki tarifleri önce eşinle kendine dene tutturursan ayarını misafirine yap öncede yapabildigin şeyleri ölçülü yap öyle kolay olur kendine güven yapabilirsin  ☺️

tarafından
Valla canım ben bunu yazarken kendime çok sinir olmuş bi şekilde yazdım :) ama ne yapıp edip öğrenmem lazım artık yarın öbür gün kaynanamlar görümcem falan gelse bana rezil olurum ben
0 oy
(1,786 puan) tarafından
Aşağılanma korkunu yenmelisin. Kendne güvenmem için çok sebebin var üniversite bitirmiş başarmışsın çalışmış sosyal hayata atılmışsın. Yemek yapmaya çok ilgim yok kusura bakmayın de gül geç herşey dört dörtlük değil kimsede canım birde sen bir iki tane garanti menün olsun mesela trileçe yaptın oldu tamam birde tuzlu bişey. Yani ne hazırlayacağını bil fix onları yaparsın sonra zamanla değiştirirsin . En iyi olmak zorunda değilsin . Demekki senin başka maharetlerin var başka fıtratın var değişime zorlama olduğu kadar daha tatlısın gülümse :)
tarafından
Canım çok teşekkür ederim gerçekten çok iyi moral oldu bana yorumun dediğin bilgi bi kaç menü yapacam onda kendimi geliştirecek sonra sonra değiştirin öğrendikçe çok mantıklı geldi bana
(1,786 puan) tarafından
Ne demek canım senin sadece ne yapacağın konusunda kararsızdın fikre ihtiyacın vardı
0 oy
(5,706 puan) tarafından

Bnde 2 senelik evliyim senın gbu bekarken iş okul üniversite derken pek yapmazdım:D ama interneten bak bnde karabalık misafr falza ağırlayamouorım elim ayağıma dolaşıyor bnde interneten bakıyorum yapyorum alışırız ya

tarafından
Bu internet de olmazsa ne yapardık acaba yine iyi köyü ordan bakıyoruz bi şeyler :)
0 oy
(129 puan) tarafından
Sıkma canını sende sıksık ac İnterneti evinde cesıt ceat esine bıseyler yapmaya calıs bir degıl 2 degıl 3uncude olur allhın izliyor oyle oyle glıstrceksın kendini 
tarafından
Boş zamanım oldukça hep deniycem böyle şeyler ben hep yapmam zaten malzemeyi ziyan etmeye gerek yok hiç uğraşma yorulduğunla kalırsın içimden ama anladım ki denemeden de olmuyormuş
0 oy
(14,428 puan) tarafından

Ahahahaha kıyamam alışırsin tatlım yapa yapa bu işler ha deyince olmuyo takma kafana psikolojini bozuyosun

Olduğu kadar,olmadığı kader :)

tarafından
Kafama takmasam keşke bu geceyi mesela elli kere düşünürüm uyuyamam :(
0 oy
(49,835 puan) tarafından
Zamanla alisiyosun canim bende evlenince yemek yapmaya basladim ilk yemeğe arkadaşım esiyle gelmişti annemi çağırmıştım yemek yapsin diye☺️
tarafından
Keşke benimde annem yakınımda olsa ya valla hep ona yaptırırdım ama kader işte o Türkiye'nin bi ucunda ben diğer ucunda :(
(49,835 puan) tarafından
Nerde oturuyosun. Alisiyo elin hala bile bazen ayarsizliklar oluyo ☺️
tarafından
Manisadayım ben annemde taaa Adıyaman da

İlgili sorular

+1 oy
47 cevap 969 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (878 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 325 göst.
0 oy
16 cevap 258 göst.
25 Mart 2023 Diğer kategorisinde Pembikmor (1,446 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 215 göst.
28 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde hanimeli (560 puan) tarafından soruldu

397,188 soru

11,879,667 cevap

35,995 kullanıcı

...