0 oy
403 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi
Kızlar hareket etmediği zamanlar hep böyle bacakları kıvrık duruyor. Kundak yapmadım acaba o yüzden olabilir mi kendimi suçlu hissetmeye başladım. Ya böyle kıvırıyor ya da kendine doğru iyice çekip o şekilde duruyor.

17 Cevaplar

+1 oy
(14,472 puan) tarafından
Evet böyle uyurdu küçükken şimdi yorganın üstünde ayağını atmazsa uyuyamiyor ☺️
tarafından
Bana kundak yap diye çok söylediler fakat ben yapmadım çarpık bacaklı olur falan dediler tabii ki inanmadım fizyolojik aykırı bir kere ama şimdi böyle olunca suçluluk hissetmeye başlamıştım çok teşekkür ederim içimi rahatlattı rahatlattiniz vallahi:)
(14,472 puan) tarafından
Ben hiç kundak yapmadım hep yarım yaptım onu da 1 ay ya var ya yok yani ☺️ büyüyünce istediği gibi yatıyor merak etme için rahat olsun
tarafından
Çok teşekkür ederim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bızimki de öyleydi
tarafından
Sonra normale döndü mü
tarafından
Evet canm sıkıntı yaratmıyor hepsi öyle
tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Evet canm küçükken öyleydi 
tarafından
Ay canım teşekkür ederim.
0 oy
(324 puan) tarafından
Bu normali canım böyle olması gerekiyor zaten yeni doganlarda
tarafından
Şu an üç aylık şu kundak meselesinden dolayı çarpık bacaklı vs olur dediler o yüzden korkmaya başlamıştım teşekkür ederim:)
(324 puan) tarafından
Korkma annesi kalça çıkıķligi olan bebek bu şekilde yapamazmis böyle yapması iyi demislerdi
0 oy
tarafından
Daha iyi canım kundak yapmamalisin çok ufakken bence yarım kundak daha mantıklı kalça çıkığı oluyo galiba ben ilk de hep tam kundak yaptım kalça cikikligi ile uğraştık şimdi olacak çocuğuma yarım kundak yapacağım nasipse
tarafından
Hani kundak yapmazsan çarpık bacaklı olur falan dediler bana baya inanmadım ama sürekli böyle olunca acaba mi ki demiştim içim rahatladı Allah razı olsun
tarafından
Benim tecrübem o yönde oldu canım kucagima aldığımda hep bacaklarını açık halde almıştım çift bez kullandım aylarca açık durması gerekmisti şimdi 3 yaşında şükür gayatte düzgün çarpık falan degil
0 oy
(2,584 puan) tarafından

Bezli oldukları için o şekilde rahat ediyorlar bence canım benımkide öyleydi şimdi afedersin poposunu dikiyor yukarı öyle uyuyor :) 

tarafından
Dimi çok mantıklı. Çok teşekkür ederim canim
0 oy
(49,820 puan) tarafından
Boyle rahatlar canim 
tarafından
Çok teşekkür ederim canim
0 oy
tarafından
Çok normal dümdüz uyumasını beklemiyorsun herhalde canım :) üstelik kundaklanan bebeklerde kalça çıkığı daha çok oluyor yapmamak daha iyi bence. Ben hiç yapmadım benim kızım şuan 80 günlük
(14,166 puan) tarafından
İrem gittin mi hastaney
tarafından
Evet post açtım canım görmedinmi
tarafından
Aaa maşallah Rabbım nazarlardan saklasın. Biz de 91 günlüğüz bu gün:))
0 oy
(2,741 puan) tarafından
Normal. Benimki de bu şekilde uyurdu. Canım zaten kundan yapılsa bile yarım kundak yapılmalı. Kundak da bacakları sarmak doğru değil hele sıkı sıkı sarmak hiç doğru değil. 
tarafından
Doğru olmadığını zaten biliyorum da benim eşim ileri derecede çarpık bacaklı bacakları asla birbirine değmiyor kemikleri dışa dönük. Kızımın da hafif oyle gibi acaba sebebi o mu diye korktum esasında sormamin sebebi buydu. Teşekkür ederim Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bezli oldukları için öyle 
tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(11,216 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evt 3.5 aylik
0 oy
(3,550 puan) tarafından
Doktor benim oğlanın bacakları içe dönüktğ o büyüdükçe düzelir dedi. Düzeldi suan 3 aylık ama benim hep dogdu doğalı tam kundak şeklinde uyuyor yoksa aniden sıçrıyor uyanıyor. 
tarafından
Benim eşimin bacak kemikleri yayvan bir şekilde dışa dönük hafif ay şeklinde. Kızımın bacak kemikleri de öyle. Aslında korkamamin sebebi buydu ama normalmiş içimi rahatlattı rahatlattiniz Allah razı olsun
0 oy
(931 puan) tarafından

image

benimkiler halıda oyle uyuyor

image

tarafından
Ay maşallah yerim ben o minik bacakları ya
0 oy
(465 puan) tarafından
Ya alla alla gece geve dert edecek başka birşey mi bulamadınız. Bebek daha o eklem yerleri kıkırdak istese de dümdüz tutamaz asıl dümdüz tutarsa onda bi sorun vardır ayriyrtten de bez de var onu da hesaba kat 
tarafından
Dert aradım evet. Derdi çok seviyorum
(465 puan) tarafından
Demene gerek anladım kuzum zaten:)
0 oy
(701 puan) tarafından
Ya çok tatlı bu masum ya kıyamam:)
tarafından
Çok sağol teyzesi çok teşekkür ederiz:))
0 oy
(392 puan) tarafından
Bezden dolayı bu şekilde duruyolar cnm böyle rahat ediyolar kundakla alakası yok benimkide böyle:) 
tarafından
Öğrenmiş oldum canım çok teşekkür ederim.
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Yenidoganlarin zaten yatma şekli budur canim bende iki çocuğuma kundak yapmadım bacakları carpikta olmadı yani kundakla alakası yok hatta tümden kundak yapmak iyi değil yaparsan yarim yap ama bu şekilde durmasını kundak yapmamanla alakası yok 
tarafından
Uc aylık olduk artık yapmam canım. Kundak meselesini zaten tasvip etmiyorum ama sürekli böyle yatinca bir problem mi var dedim

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 199 göst.
31 Ocak 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (7,148 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 230 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,253 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 68 göst.
+1 oy
31 cevap 1,507 göst.
18 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Semaaaaaaaaaaaa (425 puan) tarafından soruldu