0 oy
361 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar pazartesi akşamı sezeryanle doğum yaptm bugn 4üncü günü doktorum 3 gün sonra alablrsn dedi siz sezeryandan kaç gün sonra duş aldınız

26 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canım 2. Gunn aldım ben şu gecirmez bantla 
tarafından
Eczaneden kendin alabilirsin
tarafından
4 gün oldu yine de banta gerek varmı ya bide dikiş lazerle yapmşlr
tarafından
Benimde lazerliydi ama ben kullandım bant ilk bir hafta
tarafından
Hava alması için bant kullanma dediler daha çabuk iyileşsn dedi doktor
tarafından
Zaten duşta takiyoeusn saadece sonra çıkarıyorsun baktı onunla durmuyorsunki
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bant yapistirp ertesi gün alabilirsin dedi . Ama bant yapistir.mutlaka ve çıkınca iyi kurula nemli kalmasın dikat et demisti . 
tarafından
Bana 4 gün oldu banta gerek yok çıktıktan sonra iyice kurula nemli olmasn yeter dedi aile hekimim
0 oy
(2,374 puan) tarafından
Su geçirmez bant vardı bende dr eve gidince alabilirsin demişti ertesi gün aldım ben. 
tarafından
Bana su geçirmez bant vermedi ztn hastanedeyken pansuman yaptılar dünde bantı çıkarablrsn dedi duşuda 3 gün sonra al demişti bugn aile hekimim banta gerek yok ztn 4 gün olmş bide lazerle dışını yapmışlar çıktıktan sonra iyice kurut tamamdr dedi
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Alabilirsin duş canım ama duştan sonra kurula tamamen nemli kalmasin
tarafından
Siz de bant mı yapıştrdınız bana banta gerek yok dışını lazerle yapmşlar çıktıktan sonra iyice kururt bide hava alsn dedi
(3,457 puan) tarafından
Hastanede yapistirdiklari bant vardı csnm duş yaptim oyle 3. Günde doktor açtırdı
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Şu geçirmez bant takmadilar mi 
tarafından
Yok ilk iki gün bant taktılar salı günü bandı çıkardılar 3 gün sonra duş alablrsn dedi bugn aile hekimim baktı dışını lazerle yapmşlar banda gerek yok çıktıtkan sonra dışını iyice kurula nemli kalmasn yeter dedi
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Hastaneden çıkacağım gün pansuman yapıp şu geçirmez bant taktılar eve geldiğim gün duş aldım 3 gün sonra doktor kontrole çağırdı gittim bqndi çıkardı pansuman yaptı artık yapistirmadi duştan sonra iyice kurula nemli kalmasın dedi 
tarafından
Benmde salı günğ pansuman yaptılar dün bandı çıkardı 3 gün sonra da duş alablrsn dedi bugn 4ümcü günü aile hekimim baktı dışı lazerle yapmşlar banda gerek yok çıktıktan sonra iyice kurut nemli kalmasn dedş
(9,626 puan) tarafından
O zaman yapabilirsin canim duş aldıktan sonra gerekirse kurutma makinesini ılık hale getir öyle kurut üstüne pamuklu bez parçası koy ıslak kalırsa Allah korusun enfeksiyon oluşur iltihaplanma yapar
0 oy
(2,593 puan) tarafından
2. gün su geçirmez bantla 4. gün normal açık şekilde aldım
tarafından
Bugn 4ğncğ günüm banta gerek yok ztn 4 gün olmş dışıda lazerle yapmşlar çıktıktan sonra iyice kurula nemli kalmasn dedi aile hekimim sizde öylemi yaptmz
(2,593 puan) tarafından
benimde yapıştırmaydı dikişim aynen direk yıkandım güzelce kurulayıp krem sürdüm
0 oy
(1,368 puan) tarafından
3.gün eve geldim banti hastanede ilk gun çıkarmışlardı zaten. Eve girer girmez duşa girdim iki sezeryanimla da. Dikisleri islatmamaya özen gösterdim sadece
tarafından
Benmde lazerle yapmşlar dikişleri hastaneden çıkmadn pansuman yaptılar dün çıkardk bandı 4 gün oldu duş alablrsn doktor dedi bugn sadece çıktıktan sonra iyice kurula yeter nemli kalmasn dedi
(1,368 puan) tarafından
4 gün olmuş canım hiçbişey olmaz kurula sadece dikislerini
0 oy
(3,532 puan) tarafından
2 günü  aldım canım

Iki sezeryan oldum

Sugeçirmez bant al yapıştır gir bise olmaz 
tarafından
Bana banda gerek yok 4 gün olmş sadece çıktıktan sonra iyice kurula nemli kalmasn yeter dedi aile hekimim
0 oy
(316 puan) tarafından
Ben devlette yaptım kuzum sezeryan gizli dikiş attılar bana. Estetik yaptılar tanıdık diye yoksa yorgan gibi dikiyorlar. Bende 4 gunn. Banyo yaptım ama şu falanndegirmedim sonra iyice kuruladim bant yoktu bende
tarafından
Bende sizinki gibi lazerle dikiş atılar hiç belli olmyr bile 4 gün oldu bugn banda gerek yok iyice kurula nemli kalmasn yeter dedi sizde öylemi yaptnz
(316 puan) tarafından
Aynen kuzum zaten ayakta banyo yapıyorsun sezeryan göbeğinden neredeyse su değmiyor bile. Ben annemden destek almıştım o beni yıkadı. Kendin banyo yapacaksan çok haldır haldır yapma kendini yorma çıktıktan sonra hemen temiz pamuklu bir mendille iyice durula sonra oraya varsa gazlı bez tuttur iç çamaşırını giy.
tarafından
Gazlı bez var şimdilk peçete koydm üstüne akşm pansuman uaptığm zmn dedm koyarm
0 oy
(1,862 puan) tarafından
2.gün aldım ben, doktor da alabilirsin dedi su geçirmez bant vardı, 
0 oy
(2,475 puan) tarafından
Hastaneden çıkmadan bant yapistirdilar 5 gün sonra doktor kendi çıkardı eve gelir gelmezdi aldım duşumu hemen
0 oy
tarafından
3. Aldım duştan sonrada hiç pansuman yapmadım sezeryen yeri açık bıraktım
0 oy
(1,785 puan) tarafından
2 gece hastane de yattım 3. Gün duş aldım 5. Gün bandı kaldırıp tendiriot sürdüm canm kremde vermişti onuda kullandım
0 oy
(860 puan) tarafından
Eve geldiğim gün yani sezeryan olduktan 2gun sonra eve geldim o gün duş aldım bandı çıkardım
0 oy
tarafından
Aynı gün aldırdı.hastanede sonra eve gelince de hemen aldım.
0 oy
(240 puan) tarafından
Ben banyo yaptım ama başımı eğdim yıkadım. Sonra ameliyat bölgesine su degdirmyck şekilde yavaşça vücudumu yıkadım . 1 hafta boyunca böyle yaptim
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Çarşamba günü sabah sezeryan olmuştum cuma günü sabah annemin desteğiyle duş aldm canm bebişim 4 aylk oldu :) su gecrmez bantlar var eczaneden al onunla duş al kuru tut nemli ıslak brakma sakın
0 oy
tarafından
Ben su geçirmez bantla eve çıktığım gün aldım 24 saat olmadan açık şekilde 4 gün sonra demişti dr um
0 oy
tarafından
Duş al ama nemli kalmasın hemen kurula

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 116 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Husne0404 (9 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 72 göst.
0 oy
5 cevap 63 göst.
3 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (501 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gamze güler (1,348 puan) tarafından soruldu

379,457 soru

11,359,125 cevap

34,835 kullanıcı

...