0 oy
331 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,070 puan) tarafından
Kızlar yadırgamayın ama bişey sorucam ben evi taşıdım bilenler vardır hatırlayanlar üst kat komşum çarşaflı yadırgamıyorum yalnış anlaşılmasın yarın bana hoşgeldine gelicekler bazı şeyleri yemiyorlarmış ben ne hazırlayayım bilemedim krem şanti kurabiye içinde margarin vs bi menü söyleyin bana yaa napcam ben 

20 Cevaplar

0 oy
(2,706 puan) tarafından
Neler yemiyorlarmış neden yemiyorlarmış acaba? Merak ettim. 
(1,070 puan) tarafından
Harammış ondan yemiyorlarmış anlamadım ne hazırlayayım şimdi ben kurabiye yaptım ama margarin kullanmıştım
(2,706 puan) tarafından
Bende bilemedim şimdi ya
(188 puan) tarafından
Ne münasebet, misafir umduğunu değil bulduğunu yer canım.
(1,070 puan) tarafından
Bide varya dünden beri bebeyle kurabiyelerle uğrasmıştım
tarafından
Bacım haram olan ne hele yaz çevremde bir sürü Çarşaflı var ilk defa duyuyorum böyle bir şey
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından

Ehhh su yeme içme olayına çok sinir oluyorum :angel:

Bize battalbeyden yemeyin diyen sofi komşular 

Fetocu çıktı üstelik hanım efendi ler Komagene yiyorlar mis zıkkım yiyesiceler

(1,070 puan) tarafından
Onu sormadım:))
(12,264 puan) tarafından
E eee neyi sordun  bu haram bu günah diyorlar sürekli onu demiyor musun
(1,070 puan) tarafından
Sanki biz başka bişey yiyoz gibi bi acayibime gitti
0 oy
(712 puan) tarafından
Nerden biliyorsunuz bazı şeyler yemediğini herelde önlerine içki koymak degildin
(1,070 puan) tarafından
Kendisi geldi söyledi cnm valla
(712 puan) tarafından
Ne yemiyormuş canim
(1,070 puan) tarafından
Marketten alınan şeyleri yufka vs helal satan bi yer varmış ordan alıyorlarmış kendileri herşeylerini
(712 puan) tarafından
He o zaman onlar bir kahve yap yalla gitsin elimi yeminle birseye sürmezdim ben olsam :)
(1,070 puan) tarafından
Bende yapmam da ev sahibimde gelicek o öyle değil
0 oy
(261 puan) tarafından
Margarin zaten hepimizin yememesi gereken bisey ben az yapıyorum tereyağı ile yapıyorum yada sıvıyağ kullanabilirsiniz krem sant8 ve diğer malzemeleri de helal marketten alıyorum ben
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Sadece çay ikram et 
(1,070 puan) tarafından
Ayıp olur yaa :))
0 oy
tarafından
Kuzum her çarşaflı yemez değil ama senin komşu yermi yemez mi bilmem adiyamanda ki sihlar ve öğrencileri sadece kendi yetiştirdikleri şeyleri yiyor yumurta üzüm vs
0 oy
(119,338 puan) tarafından
kisir pogaca borek kek yao sende
(1,070 puan) tarafından
Öyle yapam bari elim ayama dolastı kurabiye filan yapmıştım margarin kullandıydım
0 oy
(294 puan) tarafından
K. Bakma ama saçma yengemin kız kardeşleri de çarşaflı onalr harfi harfine dinimize uyuyorlar ama ilk defa böyle bişey duydum :(
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Canım çarşaflı oldugunu niye ekstra belirttin onu anlamadım. Çarşaflı olanlar sizlerin yediğini yemiyor mu? Domuz eti katmadıktan sonra kendi misafirine ne yapıyorsan ona da ondan ikram edebilirsin 
(1,070 puan) tarafından
Ben krem şantiyi normal marketten alıom cnm onlar başka yerden alıyorlarmış demek istedim o
(3,162 puan) tarafından
Canım benim eminim ki onlar da şunu iyi bilir misafir umduğunu değil bulduğunu yer. Ha yemek istemezse de paşa gönlü bilir bir bardak çayını içer eline sağlık der kalkar.
(1,070 puan) tarafından
Kuzum gider alırım dedi yerden de merkezden uzagım 6 aylık da bebeğim var yani gidip gelip hazırlamam zor olacak
(3,162 puan) tarafından
Onu diyorum ya kuzum sen ona değil o sana uymak zorunda evine misafirse. Karnını doyurmaya gelmiyor oraya ya. Amaç muhabbet. İçine kurt düşerse yemez sende anlayışla karşılasın olur biter. Nereye gidecen hem bebekle
(1,070 puan) tarafından
Eşime dedim zıkkımın kökünü yesinler dedi kurabiyeleri de ben yerim dedi :))yap bi kısır kek yeter dedi
0 oy
(1,020 puan) tarafından

Sorsana :)  madem bu kadar huylular

(1,070 puan) tarafından
Sormama gerek kalmadı ki kendi söyledi :))
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ne yani gelip biz bunları şunları yemiyoruz mu dediler? Çok saçma geldi bana hadi ben yemesem bile bunu belirtmem sanki yemek siparişi verir gibi. Sen koyarsın önlerine yemezlerse yemezler yani. Madem öyle çayla bir kek yap yeter.
(1,070 puan) tarafından
Valla dedi o tuhafıma gitti ya benimde
tarafından
Sen bence uzak dur onlardan
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Kısır kek yap patates salatası yap bunları yerler heralde
0 oy
tarafından
Kapak tatlısı yerler kisir yerler sonra patates salatası olur eee başka kendin sıvı yağlı bı pohca yap oldu işte zor ama ne yapican bazen oluyo böyle şeyler 
(1,070 puan) tarafından
Dereotlu kurabiye yaptım şimdi patates salatası kek yapıcam başka ne yapsam diye düşünüyorum
tarafından
Kız boşver daha yeter sıkma canını
(1,070 puan) tarafından
Sağol cnm valla o kadar çok şey hazırlamıştım ki başkası olsa parmaklarımızı yerdik :)))
0 oy
(4,700 puan) tarafından
O ne tuhaf bişey ya ben de çarşaf giyiyorum da ilk defa böyle bişey duydum ayrıca sipariş mi verdiler ikramlıklarinda şunlar bulunmasın diye çok saçma ne yaptıysan koy önüne biz bunları yiyoruz de 
(4,700 puan) tarafından
Yap bir kısır sizin urunlerden bulamadım de laf çarpmış ol hiçte strese girme valla ne ugrascan
(1,070 puan) tarafından
Bende gidip migrostan 101 bimden alışveriş yapıom sonuçta onların gittikleri yere gitsem evin yolunu bulamam ki ben tavugu filan ordan alıyorlarmış
(4,700 puan) tarafından
Kız boşver :) aman sanki bimden alınca domuz yiyoz egodan başka bişey değil bence
(1,070 puan) tarafından
Aynen öyle valla
tarafından
Benimde etrafımda birsürü çarşaf giyen insan var bunlar bi tuhaf sanki
0 oy
tarafından
Çay kahve meyve koy o zman yapatsin bide yemezler sinir olursun 
0 oy
(337 puan) tarafından
Bende yeni tasindim geçen misafirlerime 

Kısır 

Havuç tarator 

Patatesli börek 

Cevizli kek 

Etimek tatlısı yapmıştım normalde sarma falan sarardım ama üç yaşında ve bir aylık iki çocukla yapamadim
(1,070 puan) tarafından
Benimde 6 aylık bebe var kuzum zar zor yapılıyo çocuklarla
0 oy
(53 puan) tarafından
Niye ora avrupami yads yemklri alkollemi yapiyonuz ney haram olablrki ? Ozmn et li bisey yapma helal kesmemislrdr dye yemz belki ne biliym:)))))
0 oy
tarafından
Çarşafla yemeğin ne gibi bir bağlantısı var 
0 oy
(50 puan) tarafından
Tereyağı kullanıyorlar canım bütün yemeklerde sıvı yağ yok bildiğim kadarı ile bizim taraftada var oradan biliyorum 
0 oy
(303 puan) tarafından
Canım bende çarşaflıyım baskasının evine karısmam ama evet onlar gibi bende helal sertifikalı ürünleri tercih ediyorum almaya calısıyorum onlarda bunu kastetmiştir hassas davranıyolar demek kii 

Sen düşünüp yapmıssın yemexlerse onların bilecegi bişiy bence takma kafana bu kadar kuzum

İlgili bir soru bulunamadı

380,041 soru

11,376,413 cevap

34,861 kullanıcı

...