0 oy
458 göst.
Diğer kategorisinde (19 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Arkadaşlar çok zor durumdayım doktorum günde 2 tane oksapar kullanmam için rapor çıkarttı.  Geçen  ayda sağlık ocagindaki hekime gittim yazdırmak için o hekimde  sadece günde 1 olarak yazmis sisteme o şekilde  girmis ve elimde 5 günlük iğne var . Şubata kadar da iğne  var gözüküyor.   Ve 13 kutu iğneye ihtiyacım var  ne olur elinde olan varsa bana yazabilir mi ?  Düzeltemiyoruz da fiyatta çok yüksek çıkıyor 3600 tl gibi alacak gücümüz de  yok elinde olan var mi

20 Cevaplar

0 oy
(1,072 puan) tarafından
Maalesef canım sorun yukarı çıksın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bunu tanıdık ezcaneyle anlaşıp alabilirsiniz birdahaki sefere doktor fazla yazıp düzenleyebilirsiniz 
(19 puan) tarafından
Eczane 1.2 kutuda idare edebiliyor 13 kutuya ihtiyacım var .
(19 puan) tarafından
Gunumun dolması için 13kutu  açığım  var ve bunu eczane karşılayamıyor
tarafından
Bunu sen degl doktorun duzeltcek onun hatası ve duzeltebiliyorlar söyle duzeltsinler
0 oy
(961 puan) tarafından
Ben de kullanıyorum günlük 1 tane doktorum 1 yıllık reçete çıkartmıs
0 oy
tarafından
Tüh ya, keşke eczacı dikkat etseydi ya da siz soyleseydiniz de ona göre hemen duzeltilseydi . Bizim drda arada kafasına göre yazıyor . Ben o yüzden kağıda yazıp veriyorum artık şundan şu kadar bundan bu kadar diye yoksa eksik ve yanlış yazıyor.
0 oy
tarafından
Cnm genelde 1 tane vuruluyor o. Başka bir doktora daha gitsen belki 2 tane vurulman gerek yoktur
(19 puan) tarafından
Resim ekledim bakabilirsinkx
tarafından
Cok gecmis olsun cnm. Yine de baska bir kadin dogumcuya daha gorun. Doktorun birisi banada hapini yazmisti baska doktor kendi doktorum yani onu kullanmana gerek yok demisti. Bir kac doktora gitmekte fayda var
0 oy
(712 puan) tarafından
13 kutu iğneyi napacaksiniz??

Bu iğneler günde 1 defa kullanılıyor??

Ben sana inanmadım şuanda 2 tane asla günde vurumllmuyor bilmeyenlere  söyleyeyim kan sulandirci ignedir ve günde tek kullanilir  tup bebek olduğu halde bu kural boyledir
(5,954 puan) tarafından
Valla profesöre gittim tüp bebekle hamile kaldim pıhtılaşma olmasina rağmen 4 binlik gunde tek yer8 geldi unuttum de sordum panik yapma 24 saat swni koruyor oldugun igne dedi yani sabah aksam gereksiz gibi bazi dr lar anlasmali gibi sabaj aksam yaziyor aslinda tek zor 8 binlik verse ayni sey sabah aksam fark etmiyor  o igne düşün 24 saat seni koruyor unutsan bile dr da önemli fazlasida tehlikeli
(780 puan) tarafından
Canm ben covit olmustum hamileyken doktorum 1 ay sabah akşam kullan demişti zaten doğuma 1 ay kala olmuştum çok şükür sıkıntı yaşamadan oldu doğumda
(5,954 puan) tarafından
Covit tamam ona birsey diyemem ama geblikte basindan beri  1 doz yeter onu demek istedim ben ben tüp bebekle 11 ay kullandim hergun 1 tane yeri geldi unuttum arkasin 13 kutu acigi degisik geldi
(780 puan) tarafından
Onu bilmiyorum gerçekten 13 kutu da az değil doktora gidip duzelttirmek burdan istemekten daha mantıklı gibi
(5,954 puan) tarafından
Tabilo herkes parayla aliyor nebilim bu zamanda hayrina yollayan bilemedim ben ağustos da dogum yapdim dogumdan snr 40 gun kullandim en son 319 almisdim simdi daha pahalıdır
0 oy
(481 puan) tarafından
Canım bende var 9 tane
(19 puan) tarafından
9 kutumu 9 adet mi nasıl iletişim kurabiliriz
(481 puan) tarafından
9 adet var canım. Özelden yaz istersen adresi kargoyla göndereyim
0 oy
(1,691 puan) tarafından
postun yukari ciksin canim 
0 oy
tarafından
Bacım tekrar yazdırsan reçete o reçete ile alırsın aslında raporun varsa reçeteye de gerek yoktu en son öyle alıyordum bittikće gidip alıyordum. Hangi şehirde yaşıyorsun. Tanıdık eczacın var mı?
(19 puan) tarafından
Canim doktor günde 1 olarak reçete ye yazmış raporda iki kullanmam gerekiyor şubata kadar sistemde iğne var olarak gözüküyor .
0 oy
(1,850 puan) tarafından
İyide bu rapor ekimde cikartilmis Ekim'den Aralığa kadar olan iğnenin hepsini vurdun mu bitiremezsin bile 3 ay icinde o kadar iğneyi diyelim bitirdin raporun 2022 nin ekimin de bitiyo gidip para ödemeden alabilirsin ayrıca neden günde  2 tane kullanıyorsun ki ? 
0 oy
tarafından
Öyle bişey olması imkansız rapor otamatikmen çıktıysa ona göre zaten doktora giedende ilacını eczaneden ablabiliyosun  banada saglikocagi elinde şuanda var demişti ilk alicagim zamn bilmiyodum eczaneye gittim sonra onlar rapora göre gitti bı eczaneye git cnm 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Oksapar kaçlık canim
(19 puan) tarafından
4000 lik
(5,954 puan) tarafından
Var ama satıyorum canım
(19 puan) tarafından
Kaç kutu var ve ne kadar istiyorsunuz
(5,954 puan) tarafından
1 kutuda 10 tane var   baska yok zaten  200 veririm
0 oy
tarafından
Post yukarı çıksn 
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Herkese sınırlı sayıda veriyorlar senelik hakkı var herkesin canım çok zor bulman bu şekilde ama doğum yapmış olaanlar varsa belki yardımcı olur. Benm de sınırlı sayida kotam var sora bakalım nasıl olcak. Doktora desen temin edilir aslidna? Kullanman mecbursa.
0 oy
tarafından
Ilk hamile kaldığım zaman bende igne bulamamistim o yuzden bilirim bu durumu iğne önemini bende 7 tane kaldı hemen gönderirim yarın 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
Ya arkadaşım neden dert ediyorsun de söyle 8 binlik yazsjn sabah askama gerek yok ne sacma pıhtılaşma olmasina ragmen benim 2 kayip yasadim  sebebi pıhtılaşma cikdi 3 gebelikde igne basladim 4 binlik yetti sen de dr soyle 8 binlik yazsin sabah aksam alakasi yok gunde 1 defa yeterli zaten 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kuzum eczaneden öndüc al ilacın bittikce git yazdr düşüt boyle boyle tamamla tedavini 
(19 puan) tarafından
1.2 kutu verebilriim diyor. Eksiğimi karsilamiyor
0 oy
(144 puan) tarafından
Yapma yaaa keşke daha önce yazsaydın daha pazartesi hastaneye bıraktım aşı olmaya gidince 6 kutu vardı off üzüldüm simdu yaaa 
(144 puan) tarafından
4000 likti ama benimki
(19 puan) tarafından
Kısmet :-(
(19 puan) tarafından
Benimkide 4000 lik peki hastaneden alma şansınız yok mu tekrar
(144 puan) tarafından
Benim kini ozeldeki rapor çıkartmıştı özele gitme şansın varsa ücretsiz alibilirsin
(144 puan) tarafından
Doğum için memleketime gittim yaa adana ya orda olsaydım belki alma şansım olurdu keşke vermeseydik bu gününe kadar da boşa duruyodu belki birine yardimimiz dokunur diye verdik işte kısmet dediğin gibi cnm
0 oy
(979 puan) tarafından
Ne icin bu igne cnm
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Of of hep mi böyle olur Ya geçen ay 8 kutu sağlık ocağına verdim ihtiyacı olana verilsin die keşke sana kısmet olsaydı 
(19 puan) tarafından
Sağlık olsun canim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 373 göst.
1 Aralık 2020 Aile kategorisinde Buseciftci (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 148 göst.
28 Şubat 2023 Aile kategorisinde Minaneva (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
18 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Burcu2922 (2 puan) tarafından soruldu