0 oy
448 göst.
Aile kategorisinde (251 puan) tarafından
Kizlar ev işi ve cocukla nasil baş etmeye çalışıyorsunuz pratik bilgilere ihtiyacım var 

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
Burda 100kisiden 90 ı tek buyutmustur kuzu 
(1,706 puan) tarafından
K bakmyn alakası olmayan bşy soracağım denebunuda isim ve cinsiyet nasıl değiştireblrm
tarafından
Profilini duzenleye gircen kuzum
(119,345 puan) tarafından
beeennn demi laaa
tarafından
Ben sen o biz siz onlar dkkdksks
(7,791 puan) tarafından
Aynen.. ben burda pek girmedim uardim alio buyuten nadir :)
-Reklam-
0 oy
(1,298 puan) tarafından
3 çocugumu tek başıma büyütüyorum gurbetteyım kimim kimsem yok eşimin ailesi de kendı halinde hepsı.İllaki zorluk çok oluyor ama Rabbım bı kolaylık verıyor her sorunda 
(251 puan) tarafından
Aynen öyle rabbim kolaylık veriyor
0 oy
tarafından
Büyüdü çocuklarım 

Ama tek büyüttüm diyemem eşim her daim vardı ben çocuğa bakardım o ev işine o çocuğa bakardı ben işlere çok şükür oyle geçti ikinci kızım olunca da büyük olanı ara ara kaynanam a bırakırdım yan yana evimiz 

Şimdi kimseye gerek yok küçük 2 büyük 3.5 yaşında bir süre sonra düzeliyor 
(251 puan) tarafından
İyi  canım senin işin biraz daha kolaymış
0 oy
(988 puan) tarafından
2 bebe İnan kimseden maddi manevi destek yok annem dışında zor olmuyo alıştım artık 
(251 puan) tarafından
İnsan alisiyorda bazen çok eziyet ediyorlar hasta fln oluyorlar o zaman zorlanıyorum
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Tek başıma bakıyorum valla yere battaniye serip önüne oyuncak falan koyuyorum onlarla oynuyo bazen yuvarlaniyo öyle işimi yapmaya çalışıyorum
(251 puan) tarafından
İyi fikir canım deniycem
0 oy
tarafından
Eşim sağolsun evde olunca bana yardımcı olur onun dışında da kendim tek bakarım eve de çocuğuma da canım çok şükür yetisiyorum uyudu mu her işime koştururum uyumazsa bile onu mama sandalyesine koyarım yanımda oda oda gezdiririm oyuncaklarını önüne koyuyorum sorun olmuyor 
(251 puan) tarafından
Buda güzel fikir deniyce.
(86 puan) tarafından
Ben de tek buyutenlerdenim esim evde olunca o yardım ediyor o evde olmayınca besinlgibe koyuyorum yada o uyurken bütün işlerimi halletmeye çalışıyorum
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Bende tek başına büyütenlerdenim.iş yapacak olurken beşiğine koyuyorum oyuncak veriyorum veya mama sandalyesine koyuyorum bazen çizgi film açıyorum sevimli dostları yanıma  alıyorum konuşuyorum bazen de bi şekilde herşeyi yapmaya çalışıyorum tabiki çok zor ama başka çaremiz de yok sağlıkla büyüsünler 
(251 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
tarafından
İkizlerim var 1 buçuk yaşında kendim baktim bu zamana kadar  ev işini de yemeğinde yapıyorum her gün çok zor oluyor ama yapıyorum elimden geldiği kadar 
(251 puan) tarafından
Seni kutlarım gerçekten doğdu doğalı tek kendinmi baktın canı.
tarafından
Evet canım inan başka biriyle bakarsan çocuğuna çok karisiyorlar istediğin gibi buyutemiyorsun tüm düzen bozuluyor kendi annemi bile istemedim o yüzden
(444 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun. Ben tek bebekle zorlanıyorum sizin ikizlerle bir gününüz nasıl geçiyor??
tarafından
Genelde ikisi takılıyor oyun oynuyorlar ama çok yaramazlar hiç bitmiyor dertleri sabahtan akşama kadar peşinde koşmaktan yoruldum artık valla kendilerine zarar veriyorlar erkek çocukları kıza göre daha hareketli oluyor ev işi yemek derken zaman öyle geciuoe
0 oy
(2,801 puan) tarafından
Bir gün yemk yapyorum iki gün yetecek seklde diğer gün yemeğim olduğu için bu sefer temizlik yapyorum yani her seyi aynı güne yetştremyorum 
(251 puan) tarafından
Güzel fikir deneyecegim
0 oy
tarafından
Bennnn eşim sabah gider akşam 8 gibi gelir hafta sonu bile bazen calisiyo kaynana desen zaten 1 yardimini görmedim . Ailem başka şehirde keşke aynı şehirde olsaydım 
(251 puan) tarafından
Annelik güzel AMA ZOR benimde kimsem yok hepsi kaynanam flnda yok bir gorumcem var oda yardim etmez
0 oy
(119,345 puan) tarafından
ben varim bi sure sonra alisiyo insan ilk aylar zor oldu ama gecti gitti
(251 puan) tarafından
İnşallah alisicam
0 oy
(1,313 puan) tarafından
Bir buçuk ve 2 aylik kızım var tek bakıyorum ilk günden beri ama herseyimide yapıyorum tabi 4 4 lük değil 
(251 puan) tarafından
Eksiklerimizde olsun ama demi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Tek büyütüyorum eşim yok 15 aylık kızım 14 aydır eşim yok temizlik yemek ev çocuk herşey bana bakıyor çok yoruluyorum ama olsun canı sağ olsun yavrumun akşam 8-9 arası uyuyor ben o sırada bütün islerimi yapıyorum sabah sadece süpürme kalıyor 
(251 puan) tarafından
Kutlarım sizi ne mutlu size
0 oy
tarafından
Ben büyütüyorum eşim  oğlum 9 aylık olana kadar yoktu şimdi 3 yasina girecek oğlum 2 aydır yine yok. Hem erkeği hem kadını oldum evimin hiç birşeye ben yapamam demedim ben bunu da yaparım inanıyorum dedim. Çocukla markete gitmeyi de erkek berberine girip saçını kestirmeye de gittim . Babamın evinde prensesler gibi büyümüş ben şimdi herşeyi öğrendim daha da guclendim yapamam asla dediğim hiç birşey yok eşim goreve giderken asla gözü arkada kalmaz çünkü bilir ki herşeyin ustesinden gelen yapabilecek bir karısı var . Evet zorlandigim agladigim çok oldu ama gosyasimi silip tekrar güldüm oğlum için kocam için ....
(251 puan) tarafından
Çok  güzel örnek bir annesiniz evladınız sizinle büyüdüğü zaman gurur duyacaktir
tarafından
İnsalalh herşey onun için yeter ki iyi olsun
0 oy
tarafından
3 çocuğumu Rabbimin yardımıyla tek büyüttüm 
(251 puan) tarafından
Ne mutlu size
0 oy
(2,692 puan) tarafından

Evet ben. Hatta o tempo yetmedi, arkadan hemen ikinci istedim. Rabbim nasip etti elhamdulillah. İki küçük bebe + ev işleri + bitmeyen yemek/bulaşık döngüsü + çalışan bir bayanım :D yok yok bunlar da yetmedi keyfi olarak taşınma kararı aldım :D durmak bana göre değil sanırım. Azıcık monotonluk oldu mu yeni bir gündem lazım bana. 

(251 puan) tarafından
Maşallah size hayretle okudum
0 oy
tarafından
Ben canm tek büyüttüm , pazarları eşim genelde evde oluyodu dip köşe temizliyodk evi hafta arasıda çamaşır yemek bulaşıkla uğraşıyodm . 2 günde 1 de ev süpürüyodm kızım uyudukça
(251 puan) tarafından
Güzel canım ne güzel yardımcın var bazı eşler hiç yardım etmez
tarafından
Aynen canm eşim şuan yok mesela yoğun çalışıyo kızımı koyuyorm yürütece oda oda dolaşıp temizliyorm başka çağre yok . Yemeğimi ilk uykusunda yaparm öğlene yemek işim bitmiş oluyo 2. Uykusunuda kendime kullanıyorö valla kaştı bıyıktı kahveydi ağdaydı
0 oy
(7,791 puan) tarafından
En pratigi gece cocugunuyut evi topla tek supurme kalsin hatta ne ymk yapcaksan geceden hazirligini yap. Misal kuri yapcaksan geceden Isla kofte yaocaksan yogur hazirka dinlensin dokapta vs vs.. sonraki gune bi pisirmesinkalsin. 

Sabahta uyaninca kahvaltidan fln once hizlica evi supurup sildin mi tamamdir. :D tüm gün is bitmez ama bu eekilde duzene giriyo en azindan canim. Çocuk uyurkende yemegini yaparsin işte.
0 oy
tarafından
tek derken bosanmis mi demek istedin bilemedim ama eger oyle degilse hepimiz tek buyutuyoruz
0 oy
tarafından
Bebek arabasını yanımda gezdrıyodum 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 119 göst.
0 oy
8 cevap 185 göst.
5 Ocak 2024 Aile kategorisinde Pasaninannesi44 (493 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 386 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde Bebegimdogdu (109 puan) tarafından soruldu