0 oy
612 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (749 puan) tarafından
İkisini yaşayanlar varmı  normal sancida zatenn asır aşırı zor ne farkı varki

50 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Yani dusunki telefonu titreşime almışsın masanın üzerine bırakmışsın hani şu eski tuşlu telefonlar var ya onlardan nasıl zıp zıp zıplıyor her caldikca suni sancı yiyince de öyle yatağın üstünde sancı çekerken  titreşimli telefon gibi zıp zıp ziployorsun:D

tarafından
Çok güzel ozetledin valla ben yerimde duramiyordum ya duvara kafama vuruyordum3. O derece kötüydü ya birdaha çocuk yapmicam dedim yine ikinci yolda geliyor suni insalla vermezler kendi sancım o kadar kötü değil valla
tarafından
Kuzu valla ben alınca sanki titreşim moduna geçtim yatağın üstünde zangır zangır titredim Allahdan çok yemedim yarım saat olmadan doğuma alındım:))
tarafından
Ay evet canım ya çok fenaydı bende suyum evde patlamıştı diye 20 dakka ya doğurdum suni takınca kafayı yedim resmen daha fazla olsaydı dayanamazdim
-Reklam-
0 oy
(749 puan) tarafından
Postum yukarı ciksinn :))
0 oy
tarafından
biraz daha siddetli diye dusunuyorum. sonuc olarak bir sekilde o surec bitiyor ve aciyi cekmemize ragmen cok sukur hayattayiz..
0 oy
tarafından
Ben korkmadım ☺
0 oy
(442 puan) tarafından
Ben normal sancı yaşamadım suniyle doğum yaptım ama çok çok zordu o acının tarifi yok yaşayan bilir :)
(2,165 puan) tarafından
Bende normal doğum yaptım kızlar ama kendi sancılarimla oldu suni verilmedi çok zordu aklıma geldikçe ben nasıl yapmışım başarmisim diye düşünüyorum:)) zordu ama sonrası da çok güzeldi tabiki Allah isteyen herkese nasıp etsin evlat bambaşka bişeymis
(30 puan) tarafından
Canm ben  aglayip  bidaha dogurmicam furkan sana sorucam bunun hesabini diyip ikinciyinistersen sen dogur demisim bide tamam dogurmicam kendi ne zaman gelirse onzaman gelsinn sanki o zaman canm acimicak gibi
(3,730 puan) tarafından
Kesinlikle onu hiç kimse inkar edemez bizim daha 40 mız çıkmadı ben ikincinin planını yapıyorum :D
(30 puan) tarafından
Karninda cok buyuk bosluk hissediyosun heledde bi hamile gorunce özeniyosun dimi bn oyleyimde :)
(3,730 puan) tarafından
Evet kuzum hele muayene olduğum hastaneye gidince koşarak gidip nst sırası alasım geliyor nasıl tatlı telaşlarmış meğer :D ama en güzeli bebeğini kucağına almak onun kokusu yumuşaklığı Rabbim isteyen herkese tattırsın bu duyguyu inşallah :) ❤️
0 oy
tarafından

2 normal doğum yaptm 

İkiside suni sancı ile oldu normal sancı nasldr bilmem

Ama yalan söylemeye gerek yok suni insanın anasını aglatyo

Cok keskin o an nefes dahi alamysn 

Çok çk zor benm için başkasını bilemem 

Suni den gerçekten korkuyrm 

Şu an bile karnıma ağrılar girdi :'(

(11,217 puan) tarafından
Dogrudur canim. Bende ikisini yasamis biri olarak diorum sunide nefes alma vaktin yok. Ama kndi sancinda araliklar oluo ve ben.o aralikta yedim ictim dondurma bile yedim :)
tarafından
Canm bak alt tada yazdm ben cok cektm sağ cıkacağımı düşünmydm kesin cenazm cıkar diydm o derce zordu
Ne nefes alablydm ne adım atablydm
4 cm la catal a cıktım zorla doğrttular makata kadar dikiş kac yıl oldu hala bile dikiş yerleri ağryo sızlıyo
(11,217 puan) tarafından
Canim sana zaten hak veriyirum
 Suni cokzor diyorum..ben 8 cmle gittim bana direk suni taktilar cunku sancim.yoktu. ve oldum oldum dirildim. Ama 2.imda 15 saat saf kndi sancimi cektim. Son ona kadar bile ayakta yuruyordum. Akli olan suni almaz. Resmen kesintisiz o sanciyi cektiriyorlar. Allah acimis nefes almak icin vakit vermis iyiki
0 oy
(13,015 puan) tarafından
Suni sancida syai ayarı var sanırım açılma olmayanların yükseltiyorlwr benim düşüktü 100 e kadar çıkan oluyormuş Dr demişti öyle olsa durdugun yerde duramazsın ağrıdan sancidan 
tarafından
Canm ilk doğumumda öylydm yerimden duramydm
Duvarlara tırmanydm resmen
Ebe yi cağrcaktm o sancı dan sesim çıkmıyodu
Ben öldüm dedim sağ çıkacagımı düşünmydm artk gözümdn yaş kalmadı yemin ederm
Her gören acıyarak bakıyordu dua edyodu bana ;(
4 cm le zorla doğurttular makata kadar kesi 3 saat dikiş beni mahvettler
Cok zordu cokkk
tarafından
Kız benim sandım 120 lerdeydi suni verdiler 240lara kadar çıktı terlerden kalkamıyordum
0 oy
tarafından

Ben 3 ay önce yaşadım ikisinide ama normal doğum olmadı.   Ve bir hafta çektim doktor elinin hepsini sokuyodu ve Rabbime yalvariyodum artık beni amaliywtw alın diye yalverdim doktorlara o an varya sanki iç organlarını sıkıyolar gibi fena oluyosun daha kötüsü rabbim herkeze kolay doğum nasip etsin ben çok acı çektim 8-)

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Herkes yaşadığını bilir ama 

Suni araliksiz giren sancılardan oluşuyor normal sancı da daha seyrek vuruyor 
(749 puan) tarafından
Bnimki  kendi sancimdi hiç aralik yoktu. Okadar zorduki 15 saat surdu .  Ama sunidede okuyorum sanki hemen acilmam oluyor
(7,654 puan) tarafından
Bende kendi sancimla dogurdum suni bilmem
Kisiden kisiye degisiyor bazisinda 2 3 4 5 6 saatte oluyor
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Yoo asla ayni degil. Ben ilkimi suniyle 2 saatte ikincisini kndi sancimla 15 saatte dogurdum. Yine olsa 15 saat sanciyi suni sancisina tercih ederim.
0 oy
(242 puan) tarafından
Kendiliğinden gelen bebisle zorla itilen kasılma sağlanan bi durumda suni savcının biraz daha tramvatik olduğunu düşünüyorum 1 serum yakın şunu sancı yedim gram sancı olmadı bende net de full sancı ama ne açılma ne sancı sonuç sezeryan :))
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Arkadaş böyle postlar açıyosunuz yazıyoruz sonra insanları korkutmayın diye kızıyorlar :D ben akşam 10 dan sabah 8 e kadar sancı çektim sonunda sezaryanla doğum yaptım Allah suni sancıyı icat edenlerin belasını versin :D
(1,752 puan) tarafından
Ayy cok haklsn bacım bn de 4 ay once dogn yptm sunı sancıyla anltlmz acı duvarlara tırmandım resmn ya cok zordu vlla aklma geldkce korkuyom şimdi bile
(3,730 puan) tarafından
Valla korkulcak kadar var canım doğumun kolayı yok herkes bi şekilde birşeyler yaşıyor eee anne olmak da kolay değil Rabbim herksin yardımcısı olsun inşallah ❤️ :)
0 oy
(677 puan) tarafından

Suni sanciyla doğum yaptım akşam 10 buçuktan sabah 9 buçukta kucağıma aldım <3 ama ben sakindim tek sorun yata yata sırtım ağrımisti :) 

0 oy
tarafından
Bir kere doğum yaptım suni sanci ile 15 saat çektim öldüm öldüm dirildim. Nefesim gitmişti bi ara hava verdiler. Ağzım da maske dudaklarim boğazım hep kurumuştu rabbim o yolda kimseyi darda bırakmasın çok zor gerçekten. 
0 oy
(1,720 puan) tarafından

Birincisi kendi sancimla ikincisi suni sanciyla hangisi diye sorarsan suni sancı daha iyi geldi bana ama sonuna doğru baya fazlalasiyo sancı bacakları mi tokatladim sancidan:)

tarafından
Ahahah ya helal et valla güldüm bacaklarımı tokatladım:D ben suni almadım ama ilk doğumda bende saçımı çıkıyordum vallahi. Nefesim kesiliyordu oksijen veriyorlardı onu bile sancıdan fırlatıyordum. Onlar takıyor ben fırlatıyordum sanki fırlarsam hafifleyecek :D
(1,720 puan) tarafından
Sonuna kadar birsey yoktu son yarim saat kala sanci baya bastirinca Ayy nasıl tokatladiysam bir hafta geçmedi acısı Acıya acıyla karşılık vermişiz:D
0 oy
(47 puan) tarafından
Normal sancıyı bilmem ama şunu sancı cok berbat bişey sabah saat 9 akşam 5 kadar çektim öldüm öldüm dirildim ama yine acilmam olmadı sezeryana alındım 
0 oy
tarafından
Ben 2 gün kendi sancılı çektim sonra 1 dk ya gelince hastaneye geldim şu gelince bana suni veridiler suni sancı değil acı bütün komiklerin kırılıyor gibi bir acı en fazla 1 saat verdiler ama ağzıma sıçtı gözlerime kan oturdu yüzümde kan topları çıktı yarim saatte
0 oy
(245 puan) tarafından
Suni çok kötü ya resmen deliriyor gibisin ve alttan birsey açıldığını hissediyorsun ben kendimi kaybettim yere oturdum kalkamadım ebe zorla kaldırdı yani anlatılmaz yaşayan bilir
0 oy
(244 puan) tarafından
Çok zor olduğu için olabilir mi 14 saat sancı çektim bir daha doğurmaya korkuyorum açıkcası 
0 oy
(701 puan) tarafından
Allah öyle bir yardım ediyor ki hiç korkma derim bir dakika sancı bir dakika sancı yok bir dakika şiddetli bir sancı bir dakika rahatliyosun Allah yardım edecek sen rahat ol korkma asla

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 371 göst.
21 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 85 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sevgi guzel (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 193 göst.
16 Şubat 2023 Aile kategorisinde Dolunay65 (688 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 239 göst.
8 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mrvkmp (1,772 puan) tarafından soruldu

379,890 soru

11,372,323 cevap

34,855 kullanıcı

...