+1 oy
312 göst.
Aile kategorisinde (4 puan) tarafından

Merhaba kızlar,

bebeğimin ismine cinsiyeti belli olmadan karar vermiştik eşimle. Hatta ben sundum eşime, onunda çok sevdiği bir isim olduğu için kabul etti. 

Lakin bende Doğuma yakın zamanlarda acaba mı oluştu ancak son aylarda değiştirirsem ilerde çok pişmanlık yaşarım diye isimden vazgeçmedik. Hormonlara bağladım birazda ve eşimde bende direndik isimden vazgeçmemekle. Ailemizde o ismi benimsemişti artık.

Ancak oğlum 1 yaşına geldi ve ben hala ismini söylemekte zorlanıyorum hep oğlum canım yavrum diye seviyor ve oğlumdan öyle bahsediyorum.

Saçma gelecek ama Aklım hamileliğimin başlarında hiç düşünmeyip son anda aklıma gelip koymadığım isimlerde kaldı gibi. Hatta ara ara ciddi anlamda üzülüyorum sonra kendime kızıyorum. Hatta ikinci hamileliğimde tekrar aynı durumu yaşarım böyle kararsız olurum ve üzülürüm diye çok korkuyorum. 

Son dakika değiştirmiş olsaydım acaba yine böyle olur muydu diğer isimlerde? Karar verdiğimiz isimden cayarsak pişmanlık yaşamaktan korktum ve karar verdiğimiz isimden vazgeçmedim.

İsmine tam alışmış olmamam normal mi? İsmini beğeniyorum ama oğluma hitap edemiyorum çok tuhaf bir duygu. 

Aranızda aynı durumu yaşayan var mı? Yada son zamanlarda karar verdiği isimden cayıp pişman olan veya olmayan? 

Hepinize sevgiler arkadaşlar ❤️

16 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Iyi akşamlar canım başım dönüyor hem yazı uzun hemde ufak :( okumadım 
(4 puan) tarafından
Oy.. ben biraz uzun yazmışım ❤️☺️ Yine de teşekkür ederim yorumun için ☺️☺️☺️
-Reklam-
+1 oy
(2,556 puan) tarafından
Ismi ne ki canim 
(644 puan) tarafından
Bende merak ettim
(4 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Arkadaşlar İsmi çok bilindik bir isim ancak forumda yazmak istemiyorum, umarım anlarsınız ❤️ ismini beğeniyorum, sıkıntım oğluma ismiyle hitap edememem. İsmiyle yaşasın tüm kuzucuklarımız
+1 oy
(48,906 puan) tarafından
İsim ne cok merak ettim
(2,719 puan) tarafından
Ben de ama yazmıyorduu :)
(48,906 puan) tarafından
Yeni üye ve oda isin kolayini bulmus isine gelene yazmış ☺️
(4 puan) tarafından
Arkadaşlar ne alaka ❤️ Aşağıda bir arkadaşada açıklama yaptım. İsmini soran arkadaşlara daha detaylı ama yanlış anlaşılmayacağım bir cevap yazmaktı niyetim ancak bunu daha müsait anımda yapmak istedim. Bebeğimin ismini beğeniyorum ve bilinen bir isim ancak burada paylaşmak istemiyorum. Ben sadece hitap olayında zorluk çekiyorum ve bu nedenle aynı durumda olan var mı bilmek istedim. ❤️Cevap verdiğim arkadaşlarda yanlış anlaşılabileceğim bir durum yoktu, bu nedenle bebeğimi bir yandan uyuturken diğer yandan rahatça kısa cümleler ile cevap verdim. Yoksa bütün soru ve cevaplar benim için çok kıymetli, neticede zaman ayırıyorsununuz❤️
(48,906 puan) tarafından
Bebegin adini niye demiyon kiz ☺️ ismiyle büyüsün boyle kararsız olma o isim ona cok yakisiyodur eminimki
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Oğlumun adını ben kızımın adını oglumla babası secti cok memnunuz içimize sindi..sen bi kere acabalara düştün ya o yüzden ısınamadın ismine bence 
(4 puan) tarafından
Çok sevindim adına❤️ İsimleriyle yaşasınlar kuzucuklar ❤️ Galiba haklısın olabilir tabi ☺️
0 oy
tarafından
Biz hep Hafsa derdik cinsiyeti bilmiyoduk ama kız olursa Hafsa dedik. Ama sonra Asel Hüma koyduk memnunum yani. Pişmanda olmadım. 
tarafından
Ciddi karıyımdır vesselam nxndnd
(310 puan) tarafından
Öyle ol bencede :***
(799 puan) tarafından
Cennet kuşu mu demek huma
tarafından
Talih kuşu cennet kuşu olarak geçiyo
(4 puan) tarafından
İsmiyle yaşasın ❤️
0 oy
(849 puan) tarafından
Ben Simay Derin koydum kızım adını ama içimde Mihrimah ismi ukte kaldı 
(4 puan) tarafından
Oy.. çok iyi anlıyorum. Benimde iki isim öyle ukte kaldı gibi içimde. Ama belki şu an ki isimleri koymasaydık bunlar içimizde ukte kalırdı❤️ Olamaz mı? Artık ikinci çocuklarımıza koyarız bizde öyle düşünmeye çalışalım ❤️ Ayrıca Simay Derin çok kibar ve hoş bir isim ❤️☺️ İsmiyle yaşasın güzellik❤️
(849 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım :)
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Çok uzun valla okumadım canm kusura bakma oğlumun ismi umut cem babası koydu içime de siniyor
(4 puan) tarafından
❤️ çok sevindim adına, ismiyle yaşasın yakışıklı❤️
(1,785 puan) tarafından
Amin canm sağol :)
0 oy
(2,719 puan) tarafından
İçimize sinerek koyduk. Oğlumun ismini çok seviyorum. Sen de neden böyle bir düşünce oluştu ki acaba? İsmi ne oğlunun? 
(4 puan) tarafından
İsmiyle yaşasın kuzucuğun inşallah❤️ İsmi çok bilindik bir isim canım ama forumda yazmak istemiyorum, umarım anlarsın ❤️ ismini beğeniyorum, sıkıntım oğluma ismiyle hitap edememem. İsmiyle yaşasın tüm kuzucuklarımız
0 oy
tarafından

İsmine canm

Benm iki bebeğmn de isimleri içime sindi 

(4 puan) tarafından
İsimleriyle yaşasınlar inşallah❤️ Bebeğimin ismini paylaşmak istemiyorum canım umarım anlarsın beni❤️ Bilindik bir isim, ismini beğeniyorum, sadece hitap edemiyorum kendi çocuğuma. ❤️
0 oy
(7,791 puan) tarafından
İsim konusunda oncelik guzel ve anlamlı isim  eger ismi oykeyse ha aki olmus ha veli o benim biricigim okarak kalacak sonucta onemli olan bebisimin sevip benimsemesi :)
(4 puan) tarafından
Evet en önemlisi bebeklerimizin ilerde sevmesi ❤️
(7,791 puan) tarafından
Yani o yüzden buna takilip canink siktigina degmez ki bence dusuncen de yanlis isim evladini degil evladin ismi guzellestirir. Kizimin adi Aybüke liya bu ismi guzelkestirenbde kizimin tasiyor olmasi yoksa isim boş... :D
0 oy
(1,037 puan) tarafından
Bende isim secemedim hiç bir ismi bebeğime layık göremedim sanki kafam çok karıştı eşim buldu bende olsun dedim artık o isim dunyanin en güzel ismi benim için önemli olan isim değil ki kimin ismi olduğu evladinin adı oysa daha çok seversin 
(4 puan) tarafından
Ah nasıl güzel söylemişsin arkadaşım, içimi ferahlattı yazın ❤️ O kafa karışıklığını işte yaşadım bende :) adıyla yaşasın evlatlarımız inşallah.
(1,037 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum kuzum illaki kaliyo aklında insanın kalmazmi ama içini ferah tut o evladının adı ya her isimden daha daha güzel
(4 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim yorumun için❤️ Sevgiler
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Oğlun kac aylik veya kac yasinda canim yasadogin normal ama zamanla alisirsin belki ismine. Baska seyler dusunme bence 
(4 puan) tarafından
1 yaşında ❤️ İnşallah alışırım daha
(3,950 puan) tarafından
Alışırsın canım  şöyle yapsaydim vs diye kendini üzüp durma. Surekli ismiyle seslen insanlara da oyle bahset ki alışasın
(4 puan) tarafından
Evet çok haklısın çok çok sağol yorumun için❤️ O şekilde yapacağım mutlaka canım ❤️
0 oy
(701 puan) tarafından
Aynen bende senin gibiydim başlarda hatta bazen ara ara pişmanlık duyuyorum hiç içime sinmiyor ama babası koydu herkes eşimden taraf oldu ben tek kaldım oglumun adı Zülfikar Kadir :( ben isminin Barış olmasını çok istemiştim...
(4 puan) tarafından
İnan seni çok iyi anlıyorum. Bende çok düşündüm çok ama değişmedi ve öyle kaldı. Belkide isimleriyle doğuyorlardır diye düşünüyorum❤️ Ayrıca yakışıklının adı çok güzel ve heybetli❤️ lütfen üzme kendini ❤️❤️ İkinci çocuğumuza koyarız aklımızda kalan isimleri ❤️☺️
(701 puan) tarafından
Valla ismi ile geldi sanırsam çünkü rüyamda biseyler gördüm adıyla ilgili. Sadece Zülfikar koyacakti eşim hep bir oğlum olursa adı Zülfikar olcak dedi. Bende yanına Kadir koybbari dedim babasının adı Kadir . Zülfikar da amcası ikisi beraber vefat etti .
(701 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım Allah razı olsun ♥️ evet adı heybetli ama barış koymam ikinci bebeme oğlan olursa başka ad bulurum. Barış istememdeki amaç biz eşimle ayrılıp boşanıp yeniden evlendik ve barismamizin sembolü olarak adı Barış istedim
(4 puan) tarafından
Ah ciddi misin ❤️ Çok sevindim tekrar barıştığınıza ❤️❤️❤️ İçini ferah tut lütfen canım bak ne güzel, isimlerin güzel olmasının yanında ayrıca eşinin sevdiği saydığı kıymet verdiği insanların isimleri ❤️
(701 puan) tarafından
:)) sağol çok mutlu oldum böyle düşündüğün için Allah seninde içine sindirsin yavrunun adını inşallah.
0 oy
(538 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla ikisinde de doğuma kadar kesinleşmedi sürekli değişti. Eşimle birlikte koyduk isimleri çift isimliler, birini eşim, birini ben seçtik. 
(538 puan) tarafından
İkisinde de ara ara pişmanlıklarım oluyor. Çünkü çok fazla güzel isim var ve insan bazen keşke şunu koysaydım diyebiliyor. Zamanla alıştım biri 3 buçuk yaşında :) biri 5 aylık küçüğe henüz alışma aşamasındayım :D
(4 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum. Gerçekten güzel isimler var fazlaca  Keşke 4-5 isim koyabilsek :) isimleriyle yaşasın inşallah kuzucuklar ❤️
(538 puan) tarafından
Ahh keşke :) amin cümlemizinki canımm ❤
0 oy
tarafından
Birde yorum sevmesen daha iyi olucak sanki kaç kişi isim ne dsormus cevap vermemiş son..istediğin kişiye yazmışsın..bnde sorucam adı ne diye ama cevap vermixen büyük ihtimal..
(4 puan) tarafından
İstediğin kişiye yazmak mı? Bence ön yargılı davranıyorsunuz. İsim yazan insanlara daha rahat bir anımda açıklamalı olarak cevap vermek istediğimden olabilir mi? Lütfen ön yargılı yaklaşmayın. Bebeğimin ismi güzel mi diye bir soru sormadım veya o tarz bir başlık açmadığım için, ismini vermek istememem yanlış olmaz diye düşünüyorum. Bunuda soran arkadaşlara yanlış anlaşılmaya yol açmada tatlı tatlı açıklamak istemiştim aslında ancak daha müsait bir anımda. Benim bilmek istediğim sadece aynı durumda olan arkadaşlarımız var mı yok mu, bu kadar ❤️ Hepimizin kendince sıkıntıları var burada sevgi ve hoş görü çerçevesi içerisinde birbirimize saygı duysak olmaz mı? Sevgiler Karamgolge
tarafından
Ee aciklasaydin cnm o zamn . önyargı dehik görüyorum da söylüyorum ..yeri geliyo post açıyorum . herkese cvp veriyorum ..usenmeden..bnde aynı hassasiyeti bekliyorum sadece. ..
(4 puan) tarafından
Anlıyorum seni tabi ki, o zaman açıklama yapmış olayım artık ❤️ Tabi ki her kese cevap vermek isterim ve her cevap ve soru benim için çok kıymetli, neticede zaman ayırıp yorum yazıyor tüm arkadaşlar. Bahsettiğim gibi ismini soran arkadaşlara bu şekilde tatlı tatlı cevap vermekti niyetim yanlış anlaşılmamak adına. diğer arkadaşlarda zaten cevap verirken yanlış anlaşılabileceğim bir durum yoktu.
Anlayışın için çok teşekkür ediyorum. Sevgiler
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Bu kadar seni zora sokan isim neydi acaba
(4 puan) tarafından
İsmi çok bilindik bir isim ama forumda yazmak istemiyorum, umarım anlarsın ❤️ ismini beğeniyorum, sıkıntım oğluma ismiyle hitap edememem. Ve bu durumda olan var mı merak etmiştim❤️

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 112 göst.
1 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
9 cevap 243 göst.
1 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 429 göst.
14 Kasım 2019 Aile kategorisinde Cemmile (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 127 göst.