0 oy
356 göst.
Diğer kategorisinde (12,264 puan) tarafından

Ataginiz tutunca nasıl oluyor belirtiler neler 

Doktor a gitmedim ama muhtemelen bende panik atak vwr ama derecesini bilmiyorum 

Üzüldüğüm bir konuyu düşündüğüm Zaman 

Kalbim çok hızlı atmaya başlıyor 

Kulaklarım tıkalı gibi basınç hisse ve göz yaşlarım akıyor bir anda 

İlac kullanmak istemiyorum aslında 

Doktor a gittiğim de ruh ve sinir hastalıklarında yatman gerekiyor dese şaşırmam bu sözü duymamak için gitmiyirjm çok ani Duygu geçişleri yaşıyorum 

Sinir sistemim tamamen çökmüş hissediyorum 

Şuan yazarken bile ağlıyorum elimde değil !!!!!!

16 Cevaplar

+1 oy
(961 puan) tarafından
Annem de var ufacık seyde yerinden zıplar uykusunda sessizce anne diyim korkuyla uyanır bi pskiyatriste gitsen daha faydalı olur aslında
(12,264 puan) tarafından
Şuan koktugum tek şey dua ediyorum akıl sağlığımı koru Allah'ın diye
Kimse kimseyi çekemez Ken hastalıklı biriyle uğraşmak istemez kimse
(961 puan) tarafından
İnsanın doktoru kendisidir, sen kendin için upraşacaksın ilk, iyi olucaksın sonra etrafıma faydalı olursun. Çok zor birine muhtaç olmak ben suan yatıyorum riskli gebelikte anneme eşime muhtacım lavaboya bile gidemiyorum kalkamıyorum tek basıma cok ama cok zor sağlığı aksatma sakın
(12,264 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ♥️ yorumun için biraz olsun rahatlıyorum buraya yazınca gitmeye caliisicam
(961 puan) tarafından
Rica ederimm :)
(12,264 puan) tarafından
♥️♥️♥️♥️♥️
-Reklam-
+1 oy
(11,217 puan) tarafından
8 yil vardi bende. Anne olduktan sonra gecti sukur. Hala uykudayken ara ara tutar. 
(12,264 puan) tarafından
Uyku da tutmadı henüz benim uykuya geçiş anında tutuyor çoğu zaman balkona atıyorum kendimi
Geçen birery demek çok sevindim
Seni. Adına umarım ben de atlattirim
(11,217 puan) tarafından
Tabi ki. Stresten uzuntuden olur . Endisede cok tetikler. Soeunun neyse onu coz bence canim. Gecmis olsun
(12,264 puan) tarafından
Stresin merkezinde yaşıyorum endişe yi azaltsam çok iyi olacak çok teşekkür ederim ♥️ ♥️ yorumun için
+1 oy
tarafından
Naçizane tavsiyem namaza başlamani öneririm birebir diyebilirim 
(12,264 puan) tarafından
Bugün ya Allah dedim çorabı çıkartıp
Abdest alayım dedim regl olmuşum
En büyük hatam baskiyirkm bir vakit kaçırmadan ezan okunur okunmaz namaza dururyurum sonra nasıl oluyor sa bırakıyorum ;(( nefre ediyorum bu yüzden kenimdem
tarafından
Yok yok nefret etme canım zikir çek kötü düşünceler geldiğinde zikir çek bildiğin duaları oku emin ol bir çok anne bu eve tikilip kaldığımız günlerde zorlu sınavlar veriyoruz çoğumuz da var psikolojik sıkıntılar kendini bu duygulara kaptırma üstesinden gelmeye bak
(12,264 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım inan zikir çekerek yatabikiyorim
Çoğu zaman çok teşekkür ederim ♥️
Allah razı olsun ♥️
tarafından
Napalim öyle böyle geçiyor zor günler Allah kalbine ferahlık versin sıkıntıların bir bir çözülsun inşallah ❤️
(12,264 puan) tarafından
Amin amin teşekkür ederim ♥️
+1 oy
(701 puan) tarafından
Abdest al. Anında rahatlatıyor. Besmele cek bol bol. Kalpten yap ama la ilahe illallah Muhammeden Resulullah de. Nefsini yenebilir sen namazda kıl inşallah Allah şifa versin..
(482 puan) tarafından
Bayan doğru söylüyor ama bizi bu duruma sokan rabbimden uzaklamamiz  başka açıklaması yok. Namaz düzeliyor bırakınca yeniden başlıyor. Her şeyin ilacı rabbimde ama bizim gözümüz kör kulağımız sağır. Rabbim şifa bende diyor ama biz ne yapıyoruz saçma sapan yerlerde care arıyoruz:(( bj düşün bakalım bes vakit rabbim ile olsak hayatimiz ne kadar iyi olurdu
(712 puan) tarafından
Kilmadigimizi  nerden biliyorsun??
Zaten birtek Müslüman sizsiniz
(2,291 puan) tarafından
Namaz kilan biriyim anksiyete hastasiyim
(712 puan) tarafından
Birisi zannediyorlar ki o an abdest alçaksınız kendini nasıl hissediyorsun anlamazlar çünkü yasamamışlar
(701 puan) tarafından
Postta anlatılan duruma göre yorum yaptım daha çok ilerlemis panik atak yasaynlar zaten yapamaz haklısın Allah şifa versin herkese inşallah
+1 oy
(482 puan) tarafından
Ben de var. Malesef geçmişte yaşanan kotu hadiseler yüzünden bu haldeyim. Bende ki boyutu nedir hix bilmem. Ama zor bir durum. Allah kimseye vermesin.  Ozellikle regl öncesi sonrası daha xok sıkıntıya giriyorum. Doktora gittim ilac yazdı ama bana agir geldi bıraktım iki kullanmada  bilmiyorum nasıl baş edecegimizi ilaçsız 
0 oy
(119,143 puan) tarafından
dilinde uyusma nabizda hizlanma olue bide o an kalp krizi geciriyom sanarsin
(12,264 puan) tarafından
Dilde uyuşma olmuyor ama kalbim boğazım da atıyor sanki
(119,143 puan) tarafından
baslangic evresi olabjlir anksiyeteye cevirmeden onelmini al bacim
(12,264 puan) tarafından
Var o bende zaten
Ben ölünce arkamdan kim ağlar kim ne kadar üzülüyor nasıl ölüm beni bekliyor .acı çekecek miyim gibi salakkk saçma şeyleri takmaya başladım
0 oy
tarafından

Çok ani duygu geçisleri bendede var ruh halim cok değişken :D

tarafından
Sakin ol yavrum konu ne ne oldu anlat
(12,264 puan) tarafından
Amannn derya huzurlu bir hayatım olsun isterdim
Sorun bitmiyor ki nereden basliyim
Dua na ihtiyacım var
Dua istiyirim çünkü artık gerçekten sağlıklı düşünemiyorum
tarafından
Rabbim kalbine gonlune ferahlik versin inşallah bacim dualarim seninle stres yapma çok ne guzel 4 cocugun var Rabbim bagislasin daha ne istiyorsun sevomsu
(12,264 puan) tarafından
Zıkkımın kökünü düşünüyorum ama nasip artık ne olursa
Yavrum ben artık sağlıksız bir beyinle nasıl buyutucem bunları büyük oğlum  çok sessiz
Bir yere gider  başına birşey gelirse diye içim içimi yiyor
Zor bir hayat yaşıyorum vesselam
Ortadan başlayınca böyle saçma sapan birşey çıkıyor ortaya
(12,264 puan) tarafından
Sağol kuzu sağol güzel yüreğinden gelen duaya talibim
Allah'a emanet hayırlı geceler çiçeğim ♥️♥️♥️♥️
0 oy
tarafından
O bende var yani bence daha bir djktora falan gitmedim a senin gibi ben ölürsem oğlum esimmne yapar ölünce ben napicam beni neler bekliyor gibi saçma sorular takılıyor aklıma genelde geceleri oluyor ve ben aksamlri sevmiyorum bu yüzden içime bir hüzün kaplıyor 
tarafından
Aynen o yüzden hemen uykuya dalan biri değilim aklımdan türkü kötü seylwr geçiyor ya aileme bişey olursa ya sabaha şöyle olursa of
(12,264 puan) tarafından
Bende hemen uykuya dalmam küçükken hep hayal kurardım şimdi ise kötü düşünceler kuruyorum kafamda düşündükçe daha çok tutuyor atak
tarafından
Ben kendime bunu söylüyorum bak ölümü her an düşünmek gerkemis biliyor musun aslında iyi bişeymis ona göre yaşayıp günah işlemekten kacinirmis insan namaz kılmaya başlasak içimiz huzurla dolar olumdende hicbiseydende korkmayiz şuan kilmkyoruz ke dimkzi mahcup hissediyoruz Allah'a karşı biz ne yaptık ki ondan ne bekliyoruz gibi oluyor bir gün kılıyorum sonra bişey oluyor kalıyor keşke birakmasak devamlı kilsak en iyi ilaç o bizim için
(12,264 puan) tarafından
Aynen öyle VALLAHİ Allah biliyor kapısına gidemiyorum dua edemiyorum namaz namaz namaz dinin direği ben onu yapamiyirim
Yüzüm yok çoğu zaman
Dua etmeye .bende başlıyorum namaz a vaktini geçirmeden kılarım her dua da yalvarır Ken ağlarım
Şükürler olsun diye ama işte ne oluyor da bir anda birakiyirim neden böyle oluyor anlamadım defalarca oldu bu çünkü
(2,291 puan) tarafından
Yildiz masallah sana ya senin su saglam inancini cok takdir ediyorum allah daim eylesin
0 oy
tarafından
Bende de  vardı canim.

Kalbim çok hızlı atıyor yerinden çıkacak gibi 

Sıkışma hissi oluyordu 

Nefes alamıyorsun  hersey üzerine geliyor gibi hissediyorsun 

Ama ben psikologa gittim.6 ay düzenli ilaç kullandım o ataklarimdan şükür rabbime.kurtuldum..

Psikolojik destek almak.kotu değil inan 6 ay düzenli kullanımda hastalik.temizlene biliyor. Ama üzerine üzerine surekli.yuk atarsan bir zaMAN sonra Psikolojik gerçekten hasta olursun. 
0 oy
(564 puan) tarafından
Ah panik atak bende de var. Panik atak yüzünden spinal girdiğim sezeryanım genel anestezi ile bitti
0 oy
(712 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Oncelikle hafif bir panik atağınız var hastanede yatmaniz için ciddi olmalı.. (üst düzey panik hastasi olarak)

Ağlayın içinizden geldiği gibi davranın sorun degil

Nefes tekniğini genelde verirler korkma panik ataktan ölen yok o anda adranlin çok hızlı salgilaniyor bu sebepten atak oluyor çok sık oluyorsa bu sekilde gidip tedavi olabilirsiniz 
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Canim bende de var lanik atak bendeki aldigim bi ilactan sonra eetkisi kaldi. Belirtilerim bi anda çıkıyor ortaya bazen hiç bişey yokken bazende bi olay karşısında.  Çarpıntım oluyor ayni zamanda adedersin tuvaletim geliyor surekli lavaboya kosturur dururum.  Nefesim kesiliyor gibi oluyor bide bende nabzima bakma gibi bi huyda var sanki bi anslda kalbik duracak gibi oluyor.  Panik atak sırasında kusmayi denemek lazimmis yani öğürünce gecermis hic denemedim. Papatya cayi cok iyi geliyor ben onu demleyip iciyorum
0 oy
tarafından
Ben de mide bulantısı uykuda sıçrama her olayı dunaynun sonu gibi abartma olarak var ve kötü bir haber duyunca dizlerim kitleniyor mutlaka doktora git ve inşirah suresi dinle kafanı başka şeye ver 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Son bir aydır aynı durumu yaşıyorum ve panik atak başladı .bunun altında yatan illaki bir sebep vardır oluşmasında benkk cok sakın olan bir insan bir aydır kafayı yemiş gibi bir haldeyim tasikardim oluyor o an yerimde duramiyorum duvarlar üstüme geliyor ayağımın alti kayıyor hissi düşüp bayilacagim olduğum yerde öleceğim çocuğum ortada kalacak bir dünya düşünce en son aglama krizi geliyor ve sürekli kendimi dinliyorum her gün bir yerim ağrıyor ağrılardan kendime hastaliklar çıkarıyorum ve öleceğimi dusunuyorum 
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Senin sinirlerini bu hale getirenlerin ben

.

Panik atak berbat bisey bence sende adrenalin artıyor 
0 oy
(2,470 puan) tarafından
Sanki yüzünüze yastık basılmış gibi his oluyor daralma hissi elin ayağın terliyo bedenine ruhun dar geliyo kalp atışını ta kulaklatimdw hissediyosn zor bı durum bende de var
(2,470 puan) tarafından
Bu dediklerim fiziksel belirtiler duygu olarak anda kitlenip kaliyosn başka bişi duaunemiyorsn depresyonu dibine kadar yaşıyorsun sonu gelmeyecek bu dertler bitmeyecek hissi

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 111 göst.
10 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gamzenur25 (410 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 122 göst.
22 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sevda2121 (856 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.
15 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Patulya (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 223 göst.
8 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde gamii (534 puan) tarafından soruldu

378,323 soru

11,323,624 cevap

34,775 kullanıcı

...