0 oy
271 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Hanımlar geçen de post açmıştım olabilirmi diye olmuş valla dikkatli olun 6. Hastalık altı ay ve üç yaş arası oluyormuş havale geçirme riski çok yüksekmiş ve vücudunda ateşten sonra kırmızı lekeler çıkıyor kaşıntı fln yok ama çok kötü gorunuyor   bebeğimin ateşi 39.5 kere kadar çıktı zor indirdim sürekli ya düşüyor yada artıyordu valla hala korkuyorum yarın tekrar doktora gidicem kontrol amaçlı sizde dikkatli olun 

10 Cevaplar

0 oy
(2,593 puan) tarafından
geçmiş olsun canım evet bu ara 6. hastalık ve el ayak ağız hastalığı çok var benimde oğlum 3 ay önce el ayak ağız oldu çok zor atlattık ağız içindeydi neredeyse tüm yaraları
tarafından
Geçmiş olsun canım dikkatli olmalıyız çok zor gercekten kıpkırmızı oldu bebeğim ateşten gözünü bile acamadi bir ara
(2,593 puan) tarafından
çok zor oluyor canım benim 19 yaşında kaynıma bile bulaştı el ayak yataktan kalkamadı birde düşün minicik bedenleriyle nasıl dayanıyorlar
-Reklam-
0 oy
(8,895 puan) tarafından
İlk defa duydum canım. Çok geçmiş olsun 
tarafından
Sağol canım
0 oy
tarafından
Biz ondan 3 gün yattık 2 sene önce canım yandı ateşler içinde gözümün önünde bayıldı ateşten Allah yasatmasin
tarafından
Amin canım amin
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun. Ateş ve havaleden bende çok korkarım. Allah bütün bebekleri korusun hep iyi sağlıklı olsunlar ins 
tarafından
Amin canım
0 oy
(481 puan) tarafından
İlk defa duydum nasıl bulaşıyor peki biliyo musun? 

Geçmiş olsun
tarafından
Ateş le canım ateşi dusmuyo hiç
0 oy
(6,203 puan) tarafından
6.hastalikta bebeğinizin ateşi 40derece bile olsa havale geçirmez sadece ateşi dusuremezsiniz.6.hastalik geçirmesi de bir bakımdan iyi bir şey kızamık ve su çiçeği olmama ihtimali %70-80.Gecmis olsun
tarafından
Canım anı ateş degisiminde geçiriyormus bize öyle dediler mesela 35 ten birden 40 a çıkarsa yada aynı şekilde düşerse gibi
(6,203 puan) tarafından
Birden çıktığı zaman evet vücudu şoka uğruyor Allah korusun havale çok kotu bir sey
0 oy
tarafından
Ya benim kızımın da ateli var düşüyo ama kafa üstü gene sıcak kalıyo olabilir mi brnim kızımda da diştendir diye düşünmüştüm ama gitsem mi hastaneye kaç olursa giymelym
tarafından
Canım 39.5 oldu biz gittik hemen hiç dusmuyodu
0 oy
(120 puan) tarafından
Cnm 6. Hastalık yeni cikan bı hastalık değil bundan 8 sene önce yeğenim, 6 sene öncede kızım olmustu. Evet zor bir hastalık 3 gün yüksek ateş seyrediyor daha sonra dokuntulerle geçiyor çok şükür bir daha da tekrar etmiyor. Yani bizim etmedi. Çok geçmiş olsun korkma bişey olmaz dokuntuden sonra çocuk toparlıyor 
tarafından
İnşallah toparlar canım döküntüler çok fena oldu dudağı yüzü kapandı resmen ayağının altında bile var
(120 puan) tarafından
Biliyorum cnm hatırlıyorum kızımda çok çektim ozmnlar hiç bilmiyordum da alerji ilacı bile vermstim acaba alerjimi oldu dıe ama çok şükür 1 haftaya toparlanmisti sonra bir daha da olmadı. Doktorun kontorulu önemli ins hayirlisyla atlatır yavrucak çok geçmiş olsun cnm
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Evet benim ilk oglumda  gecirdi  canım geçmiş olsun 
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 360 göst.
0 oy
7 cevap 130 göst.
3 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kabakk (117 puan) tarafından soruldu
+1 oy
11 cevap 929 göst.
0 oy
9 cevap 206 göst.

379,453 soru

11,358,638 cevap

34,833 kullanıcı

...