0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Kızlar selam ben yeni geldim aranıza. 2.5 yıllık evliyim 7 aylik bi bebeğim var. Eşimin ailesiyle çok iyi anlaşırım, anlaşırdım. Gerçekten halden anlayan iyi insanlar. Bi büyük görümce var evli bide küçük daha ortaokulda. Büyük görümce başka şehirde ama her ay buraya geliyor. Benim gelin geldiğim şehirde hiç kimsem yok sadece eşimin ailesi.  Arkadaşım da yok pek ortamlara girmedim dhaa doğrusu pandemi nedeniyle girdiğim ortamlar bozuldu zamanında. 2 senedir eşimin ailesinin her bir üyesine doğum günü pastaları kutlamaalr, çaylar yemekler agirlamalar yaptım. Her bir şeylerine koştum diyebilirim. Görümcem geldi bizde kaldı, kocası erken kalkip evden çalışıyor diye saat kurar kahvalti hazirlardim falan neyse. Görümcem sehrinde yalniz kimsesi yok gezemiyorlar diye 3 yasindaki ogluna 2 3 kere ben baktım dedim siz çıkın kocanla gezin hic vakit ayiramiyonuz. Tüm iyi niyetimle. Sonra baktım ki her gelmesinde cocugu bana bırakıyorlar. Bazen getirip kapidan biraktilar bazen eşimle yolladılar.  Aksam 9 10 gibi kayinvalidemlerden cikardik, çocuk ben de gelim derdi yollarlardi bize. Yani o saatte kim kime çocuk yollar bana çok absürt gelirdi. Bi gün Görümcemin ankaraya taşınma gibi bir olayi oldu. Bu arada kayinvalidem hic istemiyor gelmesini çünkü başına gelecekleri biliyor çocuğu sürekli bırakacağını vs vs. Ben tabi o zamanlar anlam veremiyordum istememesine kendi öz kizi niye istemez diyordum daha yeni anladım. Velhasil kayinvalidem ben 3 aylik hamileydim bana demez mi onlarin tasinma surecinde  1 2 ay sabahlari sen öğleden sonra ben bakarim çocuğa diye. Yani sormak bile yok, kayinvalidem çalışıyor bu arada.. yani bana sorulmuyor yine emrivakiyle çocuk baktiracaklar. Bennde hic cevap vermedim sonra bikere daha böyle dedi başka vakit ben bakamam dedim kestim. Sonra o mevzu kapandi ama artik gorümcemin her gelmesinde bana cocuk birakacaklar diye geriliyordum yani çocuk dedigim 3 yasinda ama ne yemek istemesi bitiyor ne kosturmasi ne dahitmasi 6 aylik hamile onun pesinde gezdim evde. Eşimle yolluyorlardi. Neyse bide ben hamileyken kronik hastaliklarim oldugu icin hicbiryere gidip kimseyle gorüsmezdim. Gorumcem dogum günlerinden düğünlerden kalkar buraya gelirdi ben de derdim 3 4 gün gorusmeyelim sonra görüşelim.  Meğer buna da takilmislar. Neyse gećen geldi bu yine 2 gün işi vardi bir yere gitti ben sadece hos geldin diye mesaj attim çünkü gelmeden o cocugun bana birakilacagini biliyordum. Sirf sormasin diye cok muhattaap olmadim. Eşime yazip durdu çocuk ortada kaldi diye ben de esimi tembihledjm sakin kabul etme diye 7 aylik bebekle o cocuga bakamam dedim. Eşim de öyle dedi 1. Gun öyle gecti 2. Gün de bana degil yine eşime demis size birakabilir miyiz cocugu annemle durmuyor eşimde reddetmiş. O gün gittim ben görmeye ama eve gelmemişti. Bebegimin uyku saati gecceegi için eve döndüm meaj attim ertesi ğun kahve icmeye çağırdım.  Ertesi gün yeniden yazdım ne zaman gelcen diye. Dedi çocuk ateşli gelmeyelim bulasmasin. Biz de daha yeni ahstaliktan kurtulduk 2 şise antibitotik içti oglum dedim tamam o zmaan. Hafta sonu gitik kapidan ugradik bal verdik güya cocuk için iceri girmek istemedik alsiverise gitcez dedik. O an kayinvalidem eliyle af edersiniz agzina gelsi s**tirin gidin der gibi bi hareket yapti. Eşim de noluyo anne falan dedi. Kapiaya kadar gelmissiniz niye girmiyorsunu diye azarladi bizi. Dedim anne cocuk hasta bualsmasin diye. E dedi alisveriste bulasmiyor mu. Ne kast ettigimi cok iyi biliyordu. Neyse azari yedik girdik aldilar oglumu hepsi bi guzel öptü bir allahin kulu da dmeedi ki bu cocuk yeni ateşler icinden kurtuldu yaklasmayin yeniden hastalnmasin. Oturduk qma hicccc suratina bakmadan çıktım evden. Eşim o vakit bana hak veriyordu. Neyse sonra 3 gün sonra kayinvalidem aradi beni dedi noldu aramiz acildi ben de her seyi saydim dedim ben naptim da o hareketi hak ettim sizden. Ben her seyi size acikliyorum söylüyorum ariyorum geliyorum. E jste sen ablani daha once de karantinaya aldin. Eee fellik felllik gezip geliyordu sizin keyfiniz benim canimdan kiymetli mi. Yok benim (40 yilda bir gelen ablamalr en son doğuma geldiler) ablanlar gelince onlara oyle yapmadin. Lann ablamlar 40 yilda bir geliyor doguma gelmislere nereye karantinaya alayim. Ayy kusura bakmayin kzilar cok sinirlendim cunku az knce haftanin 5 günü anneme gidelim diyen eşimle tartistim. Dedim 2 hqftadan vevvel gitmeyecm kabullennartik bunu. Daha pazar günü oradaydik 4 gün oldu diyosun ki annemlere gidelim. Neyse jste kusura bakmayin cok yazdim hakkinizi helal edin

14 Cevaplar

+2 oy
tarafından
İyi niyetten maraz doğar diye boşuna dememişler. Sizin iyi niyetinizi suistimal etmişler. Baştan demeseydiniz ben bakarım diye. Alışkanlık haline gelmiş görev gibi görmüşler yapmayinca da mecbursun gibi davranışlar. Geri adım atma kaynanan gerçekten küfür ettiyse içeriye de girmesyedin keşke bundan sonra nasılsa sesi çıkmaz diye istediğini deme yapma cesaretini bulur. Boşver küçük bebbegin var gitme gelmesinler en iyisi , biz korona atlattık çok zor günlerdi. Bir yıl hiç evden çıkmadım ama misafirden bulaştı olmaz deme .
(3 puan) tarafından
Kız yok küfür etmedi ama öyle bir el hareketi yapti yani eliyle kovdu bizi hadi gidin diye ama surat ifade vs yani agzina gelse o laf çıkardı.  Keisnlikle ve dedim ki ben bakmak istemiyorum çocuğa.  Bana diyprki nedne bakmak istemiyorsun yani dedigin gibi sanki benim gorevimmis gibi bide soruyor. Bana biri bunu dese asla agzimi acmam. Hayretler içerisinde kaldim verdigi her cevaba. Iste eşim de benim buyuttugumu düşünüyor anlayamiyor kki artik icim soğudu onlara karşı
tarafından
Küçük bebeğim var ona zor bakıyorum hem bakmak zorunda mıyım de direkt belli ki nezaketten anlayan tipler değil
(3 puan) tarafından
Dedim dedim nezaketi biraktim zaten artik. Dedim cocuk sanki uslu cocuk birakiyprsunuz. Pesinden mi gezecem ben onun dedim
tarafından
İyi demişsin işte
-Reklam-
+1 oy
(3,451 puan) tarafından
Görümcen tarzı insanları hiç sevmiyorum,  bı çocuk yaptın madem, bakmasını da bil, insanlar kendi annesine bile zor emanet ediyo çocuğunu
(3 puan) tarafından
Ay kesinlikle ve inanin her gelmesi ayri sorun. Bi yere gidecek bak bu gelmesinde biyerde isi var bizim eve 50 km gelemden sormuyor gelince esime diyor beni götürür müsün.  Snaki benim eşim işsiz güçsüz adam onun şoförlüğü yapacak. Cocugu birakacak kimse yok gelmeden arayip sormuyor kim bakabilir diye nasilsa birileri bakmak zorunda kalacak. Böyle agizlarjnin paylarini aldilar .
+1 oy
(4,547 puan) tarafından
Ahh canim gorumcenin kocasinin kahvaltisina kadar hazirlarsan yaptiklarina hic sasmadim doğrusu 
0 oy
tarafından
Valla kuzum bu yıl küstük daha mutluyum daha güzel ilgileniyorum eşimle evimle kizimla Allah yardımcın olsun 
(3 puan) tarafından
İşte eşim bi yakamı salsa ben de rahat edecem. Simdi 2 güne memlekete gidecem. Eşim gelsin diyeceğim eger mutlu yuvamizin devam etmesini istiyorsan bana annem annem diyip durma dicem yoksa bu sekilde habir kavga gürültü olacak. Benim fikrim degismeyecek tavrim degismeyecek daha eyvallah yok diyecem
tarafından
Bana neler yaptı Bi anlatsam kafaları bozarsin ona rağmen görüştük ettik ama çocuğuma laf edenin ağzına ederm ettimde
(3 puan) tarafından
Valla inanırım bence zaten bu eften püften bi mesele ben şok oldum bu kadar büyütülünce. Çocuk gibi ota bka alınıyorlar.  Allah tüm gelinlere sabır versin.
tarafından
En güzel kaynana mezardaki kaynana
(3 puan) tarafından
:D çok doğru bir söz.. bizim ev mesafemiz 1 km kaynanama. Ama yokus var yani yuruyerek gidil ama cikmasi zor baya. Eşime dedim yakin oturmanin pismanligi var üzerimde cooook pismanim dedim
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Baştan çok verici olmuşsunuz, bazı insanlara karşı fazla ince düşünceli olmamak lazım. 
(3 puan) tarafından
Ahhh evett o kadar pişmanım ki bu kadar iyi niyet suistimal edileceğini düşünmedim
0 oy
tarafından
Hata sende en başta iyilik yapacam diye çocukları almayacaktin. Çocuktan kurtulmaya çalışıyor herkes. ***** yerine koymuşlar. Şimdi yaptığın iyiliği yapmadığım için kötü oldun. En baştan yapmasaydin senden böyle bı beklejtileri olmazdi
(3 puan) tarafından
Kafami tutup duvara vur bacım daha net olurdun. Aynen öyle valla. Bende hata ***** gibi cocuk baktim ama boyle seyini cikaracaklarini hic düşünmedim
tarafından
Maalesef gereksiz iyiliklerin sonucu bu oluyor. O yüzden bn asla kendi kafama göre gereksiz bı iyilik yapmam. Karşıdaki isterse yapabilirim ama kendi kendime asla. Heleki çocuk bakmak. hem çok zor hem çok büyük cesaret. Bişey olsa o çocuğa sendeyken seni parçalar  demez bn bıraktım kactim
(3 puan) tarafından
Aynen öyle bikeresinde zaten cocugun boğazına havuc kacti aklimi oynattim boguluyor diye tansiyonum düşmüştü
0 oy
(306 puan) tarafından
Cok yüz vermek bu hale getiriyor sen fedakarlik yapan taraf oldukca hep ezilen kirilan tarafta oluyorsun 
(3 puan) tarafından
Evet bir ders çıkardım
0 oy
(2,317 puan) tarafından
İyi insanlar olsa bile fazla samimiyet tez ayrılık getirir, onlar kullanmaya alışmışlar yapmayınca zoruna gidiyor:)
(3 puan) tarafından
Evet canım. Ben de artik arayi açtım
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Yaparken iyi olursun da bir defa ihmal edince böyle oluyor işte ah kuzum inan herkeste var böyle kıymet bilmezler bizde eltimle altli ustlu oturuyoruz zamanında her işine koştum misafiri gelirdi ondan çok ilgilenirdim yemeği bulaşığı supurup silmesi aklına ne gelirse yapardım o misafirlerle oturup yemek yerdi ben ev sahibi gibi hizmet ederdim neyse sonra ikimizde aynı zamanda hamile olduğumuzu öğrendik onunki sorunsuz ilerledi ben şiddetli kanamayla hastanelere yattım 1 hafta  sonra kaybettim bebeğimi eltimde niye o halimle ona yardım etmemişim diye tüm aileyi bana karşı kiskirtti yok yemek yapıp yiyememisler yok aç kalmışlar falan bir Allahın kulu da çıkıp demedi ki bu kız  bebeğini kaybetti noluyosunuz ondan beridir bende onun evinde elimi burnuma sürmem 
(3 puan) tarafından
Allah merhamet versin ya bu nasıl bi vicdansızlık.  Kiz kaynanam da bakmak istemiyor ki iste bu gelemsinde öyle bir dedi ki ben bakmam getirmesin diye. Dedim herhalde söyler getirmez çocuğu.  Yine de getirmis
0 oy
(5,559 puan) tarafından
Kusura bakma canım ya walla çok uzun okuyamadım
(3 puan) tarafından
:D canın sağ olsun be
(5,559 puan) tarafından
Hepsi sana gelsin ❤️❤️❤️❤️
0 oy
(5,006 puan) tarafından
Hepsini uzenmeden okudum vala ne münasebet git gez et çocuk hamile kadında kalsın hamile insan bazen kendinden aciz oluuor ay hiç ugrasamam tamam bir iki bakarım ama iyiliğini suistimal ettikleri zaman ne münasebet derim. Bnm de kaynanam gorumcemle aram iyi çok şükür ama her zmn bı çizgi var ne bı laf ne bı söz edilmez.  Gidip geliriz hamuleyken calsyrdum gidip kalırdım onlarda Allah var 7 katının vardı bn ordayken  odalarını bna verirlerdi. Şimdi çocukta olunca  öğle 4 te giderim eşim gelir akşam 11 gbi evde olurum  haftada 1 10 günde 1 çok laobalikigi sevmyrm  bn herkesle mesafen olsun bnce çok iyi yapmışsın  içinde kalıp düşüncesine şöyle onlara dert olsun boşver 
(3 puan) tarafından
Üşenmeyip bana cevap verdiginiz icin de ben teşekkür ederim gerçekten.  Inan 7 aydir sadece 1 kere bebeğimi biraktim o da 1 saat aslinda birakmazdim da önceki günü 3 aylik benegi arabadaydik biyere gitcekik kayinvalidemleri evlerine biraktik. Dediki bebek uyuyo bize birak dönüşte al. Ben d ededim gerek yok 10dk lık işim var hem aç karni durmaz yukari cikinca aglar . Yok dedi aglamaz uyur. O sirada maydonoz eşim kalsin annemlerde dedi. Benim.lafimi cignemeye calistilar ben de hayir kalmayacak dedim. Aldim çocuğumu.  O gun cok sinirlendim eşimi de haşladim arabada ben hayir deidkten sonra sen neden karışıyorsun diye. Ertesi gun de gittim biraktim dedim ksrni tok alti temiz 1 saat bakiver. Ben cikinca yarim saat aglamis susturamamislar. Sonra zar zor susturmuslar. Hic aramadim o q 1.saatte naptinjz diye. Bi gittim cok ağladı dedi. Yaaa dedim öyle mi halbuki karni da toktu ya ac olsaydi napcaktinjz dedim. Aldı mesaji. Sag olsun hasta olurum vs lohusaligimda gelir evi toplar yemek yapar vs ama bir kere demedim ben gel yap diye. Asla istemedim. Yaparken de anne birak yapma dedim. O gun lonusunca da soyledim sen yapiyorsun sag ol ama ben sana habire gel yap bak et demem anne biktirmamm ben insani dedim
(5,006 puan) tarafından
Laf yerine gtmistir anloslardir umarım
0 oy
tarafından
Madem bakamayacak da birilerinin üstüne atacaktı niye çocuk doğurmuş Çok doğru yapmışsın iyilikten maraz doğar ben de yeni evliyim aynı şekilde kaynanam gille aynı ilçedeyim annemgil bana çok uzakta hep bana ima yapar küçük eltim her doğum gününü kutlar mış her anneler gününü kutlar mış hiç ihmal etmez beni falan diyor ay ne güzel diyorum ben de hiç bir yerime takmıyorum açıkçası benim de doğum günüm oluyor kim bana ne yapıyor önceden böyle ağırlama koyuyorum yeni evli zaten nasıl başlarsa öyle gider hala arada bir söyler bana şunu aldılar bana bunu yaptılar bilmem ne hiç umursamıyorum kimsenin çocuğuna bakmak zorunda değilsin Çok iyi yapmışsın ama yaptıkları da düşüncesizlik bebeğin hasta olur diye düşünmeden şapur şupur ne öpüyorlar
(3 puan) tarafından
Kiz ogretmenler gününde bile 200 liralik çanta aldim hediye ettim. Geçen salakkk ben esime dedim ki ablanla birleselim 1500 ksii basi verip hamur makinesi alalim cok istiyo annen. Anaaaaam daha günahimi vermem . Kendileri soz konusu olunda cok hassas cok naif ama baskalei olunca hiccc umurlarinda degil. Valla agzima geleni.saygi çerçevesinde saydim. Hiic icimde kalmadi
0 oy
tarafından
Yüz verirsen öyle oluyor valla ben kimsenin kocasına kahvaltı hazırlamam kendileri hazırlasın 
(3 puan) tarafından
Yaa enayi ben. Öpün beni alnımdan allah için
0 oy
(8,363 puan) tarafından
Altını çaldırmak der annem bu duruma.iyilik etmişsin ama yüzüne bulaştırmışlar.Cok fazla muhatap olma polemıge gırme eşin versin cevaplarını.Sen sus agır başlı ol.
(3 puan) tarafından
Eşim de anacı. Anam da anam canım anam. Daha pazar ordaydik dün diyyor ki anama gidecem dedim niye kac gündür gitmiyoruz diyo
 4 gün olmus daha sigara gibi bağımlı midir nedir. Dedim kendin git napiyosan yap bana dokunma

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 338 göst.
30 Kasım 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 167 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Mekiye (1,217 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 229 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (708 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 81 göst.