0 oy
380 göst.
Diğer kategorisinde (1,335 puan) tarafından
Sorum yukarıda kızlar ☺️

39 Cevaplar

0 oy
(6,681 puan) tarafından
11aylikken deldirdim
(1,335 puan) tarafından
Ne cici olmuştur :) bi sorun yasadınızmi enfeksiyon felan birde en iyi küpe hangisi
(6,681 puan) tarafından
Yok canim hic bir sorun yasamadim..3cu gunu altin takdik tapancanin kendi kupesi kulaginin arkasini incitiyordu
-Reklam-
0 oy
(2,679 puan) tarafından

Ben 18 yaşımda deldirdim kulağımı :D annem yaptirmadi.

(1,335 puan) tarafından
Aferin sana ☺️☺️
(2,679 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
:) aferinimizi de aldık  
31 yaşındayım hala takamiyorum şu küpeleri :)
(1,335 puan) tarafından
Bende takmiyorum aslinda seviyorum ama surekli takmadığımdan kaşıntı oluyor
0 oy
(119,154 puan) tarafından
dun annem dedi yaa dogurda kupe takaljm diye almis bile
(1,335 puan) tarafından
Hep hevesim var ya cok tatlı oluyolar ☺️
0 oy
(66 puan) tarafından
2 yaşına girmeden 1 hafta önce deldirdim 
(1,335 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(7,177 puan) tarafından
10 aylıkken deldirdim şuan iki yaşında küpesi çiksa tak diye mizildaniyor çok seviyor :) 
(1,335 puan) tarafından
Ya kıyamam süslü hanim :) bi sorun yasamadiniz degilmi hemen deldirmicem ama ilerisi icin soruyorum
(7,177 puan) tarafından
Yok canım hiç sorun yasamadim onla bir bütün oldu zaten kendinden bir parça gibi oluyor küçükken yaptırınca
(1,335 puan) tarafından
Evet cnm haklısın kehribar kolye alırkende oyle demişlerdi kücükken takınca vucudundan birsey zannediyolarmiş :) tsk ederim
0 oy
tarafından
Küçük minnoş kızlara küpe çok yakistiriyorum çok tatlı oluyorlar 
(1,335 puan) tarafından
Aynen ya bayılıyorumm :)
0 oy
(1,297 puan) tarafından
10 aylikti delirdim canim 
(1,335 puan) tarafından
Bi sorun yaşadınızmi hangi küpe daha iyi
(1,297 puan) tarafından
Yok hic bir sıkıntı yasamadım 2 ay eczanenin verdigi küpe ondan sonra altin küpe aldım
(1,335 puan) tarafından
Eczanede deliyolar degilmi bende bi danişirm biraz daha büyüsün 6 aylik suan :))
(1,297 puan) tarafından
Evet canim deliyolar ben 10 aylikken sordum deliyoruz dedi hemen deldirdjm
(1,335 puan) tarafından
Tamam cnm sağol ❤
0 oy
(659 puan) tarafından
Kulak deldirme konusundan erkek annelerine şöyle birşey sormak istiyorum o zaman oğullarımızda sünnet ettirmeyelim kendileri isterse büyüdügü zaman kendi vücuduyla ilgili kararı kendileri versin. Herkes fikrini yazsın bakalım
(1,524 puan) tarafından
Ama canım sünnet Müslüman oldığunu söyleyen erkeklere zaten farz ve peygamberimiz bunun için 7 gün 7ay veya 7yaşı işaret etmiş pek çok kaynakta geçer ne kadar erteleyebilirsin ki? Kaldıki sağlık için de oldukça önemli. Ama küpe de böyle bir gereklilik yok tamamen hevesle zevke bağlı :) kaldı ki ilk kulak deldiren kanunidir o bir padişahtı sonraki nesiller göze hitap ettiği için kız çocuğuna yakıştırmış. Bence de yakışıyor ama zorunluluk değil
(659 puan) tarafından
Haklısın canım ama o zaman burda bazı yorumlarda demişlerki ben dogurmuş olabilirim ama onun vücudu ile ilgili söz hakkım yok sahibi değilim kendi kararını kendi versin sünnet tamam müslümanlık için o zaman yinede söz hakkın yok öyle değilmi
(1,524 puan) tarafından
Öyle diyenler bir bakıma haklılar benim annem de benimkini deldirmemiş aklım erince kendim istedim gittik deldirdim çok da yanlış düşünmüyor öyle söyleyenler :)
Hayır öyle şey olur mu her doğan zaten fıtrat üzere doğar eğer sen de müslümansan sünnet her halükarda farz:)
(1,335 puan) tarafından
Tinky minky hanım :) bende bazılarının abarttığıni düşünüyorum ya mesela küçücük delikden ne zarar delir küpe takmazsan kapanıyor zaten kendi. Kızlar seviyor böyle seyleri genelde
0 oy
tarafından
deldirmedim suan arkadaslarindan gorup istiyor ama oyun oynarken bile atlayip zipliyorlar bir otuncak kulagina degse tirtar kulagini hem bu riski goze almiyorum hem de kendi kararlarini verecek yasta istedigini kendi yapsin ben annesiyim belki ilerde pisman olup neden izin verdin daha cocukmusum dicek, gerek yok yani
(1,335 puan) tarafından
Kendi kararınız canim cevremde takanlarda bi sorun görmedim ama bende cok seviyorum sabirsizlaniyorum ya :)
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Deldiremedim aglicak canı yanicak diye gerek de yok kendi isterse 10 tane deldirir he büyüdüğünde isterse belki deldiririz ama ben kendi kararını kendi vermesi gerektiğini düşünüyorum 
(1,335 puan) tarafından
Anladm cnm sağol
0 oy
(940 puan) tarafından
Kiz annesi degilim ama kizim olsaydi o ne zaman deldirmek isterse ozaman deldirirdim :) 
(1,335 puan) tarafından
Insallah olur :)
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Deldirmedim canım biraz büyüsün beş yaşında falan deldirmeyi düşünüyorum
(1,335 puan) tarafından
Ne tatli olur :)
0 oy
(8,276 puan) tarafından
Kendi deldirmek isterse deldirir ama deldırmeden de takılan küpeler var artık.
(1,335 puan) tarafından
Hic görmedim mıknatıslı olanlarmı diyorsunuz onlar daha riskli
(8,276 puan) tarafından
Yok degıl kulak ardından gecırılıyo yanı buyuyunce kendı karar verır dıyecegım o :)
(1,335 puan) tarafından
Anladm cnm :)
0 oy
(2,226 puan) tarafından
rabbim nasip ederse kızım olacak 

hoşuma gidiyor aslında ama büyüyünce deldirmeyi düşünüyorum küpeye hevese ederse 
(1,335 puan) tarafından
Insallah sağ salim al kucagina cnm
Bende bayılıyorum :)
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Deldirmedim daha ya ama isterdim :)
(1,335 puan) tarafından
Dimi cok tatli oluyolar :)) hayırlısı bakalım
0 oy
(417 puan) tarafından
Ben henüz doğum yapmadım ama 1 buçuk yaşına gelince deldireceğim şimdiden düşününce çok heyecanlanıyorum bayılıyorum küçük kızlar da küpeye 
(1,335 puan) tarafından
Ya bende bende ❤❤
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Küpe takan kız bebeklere hayranım ama kızım 3 yaşına gircek deldirmedim ☺️☺️
(1,335 puan) tarafından
Neden ya ben olsam 10 kere deldirdiydim :D
(3,695 puan) tarafından
Basta şartlar el vermedi sonra da kızım büyüdü istemiyo şimdi  ☺️
(1,335 puan) tarafından
Acır diye değilmi en mantıklısı aklı ermeden dogru yoldayim :))
(3,695 puan) tarafından
Aynen canım. Benim niye küpem yok diyor benimkini görünce. Sana da takalım deldirip diyorum ama acır diyo vazgeciyo ☺️
0 oy
(10,460 puan) tarafından
8 aylık deldirdim cnm ;))))
(1,335 puan) tarafından
Nasıl bi sorun yasadınızmi hangi kupe daha iyi
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Doğduğumda 2 aylıkken deldirmişler. Ben de kızımın kulağını 1 yaşa girmeden deldireceği inşallah.
(1,335 puan) tarafından
2 aylıkkenmi guzel cesaret :)) yanlış olmasın
(1,580 puan) tarafından
Hem de gözü az gören bir aile büyüğümüz delmiş. Ama şaşırtıcı derecede simetrik delmiş. :)
(1,335 puan) tarafından
Ahahah masallah valla :)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 321 göst.
28 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Efsun (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 205 göst.
30 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sustumm.. (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 259 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 165 göst.
3 Şubat 2022 Aile kategorisinde Bulut gamze (26 puan) tarafından soruldu

378,393 soru

11,326,103 cevap

34,778 kullanıcı

...