0 oy
572 göst.
Aile kategorisinde (2,671 puan) tarafından
Kızlar ben çok saf olduğumy dusunuyrm kendim  para toplar bir şekilde altın yaparım düğününden kalma da vardı ama eşim sksinca hepsini ona veriirm sonra da bana veremiyor çok üzüluyrm yanu bu huyumdan vazgeçmek istyrm sizde mi oylesinuz şuan elimizde hiçbir birikim yok oyuzdwn de çok üzüluyrm ya hep toplarım sonrada o isteyinc veririm dayanamam bilmiyorum öyle olmak istemiyrm :-( benim gibi olan var mı acaba

55 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bende verdim hatta işsizlik para mı bile borcuna verdim. Abimin verdiği 100€ falan
(2,671 puan) tarafından
Evet bende tazminat aldım verdim ama hep yüzüne vuruyrm :-)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben araba almak için verdim ama ben istedim hemileydim araba lazım oluyordu 
(2,671 puan) tarafından
Araba almak için versem iyi ama borca gitti
tarafından
Üzülme sizin borcunuz sonuçta her şey para altın değil sağlık olsun benimde 1 aylık evliyken kayınpederinin taktiği bilezikleri geri aldı hiç huzurumu bozmuyorum eşimle mutluluguna bak
(2,671 puan) tarafından
Maşallah helal olsun sana canım ama ne bileyim yeni evlilerde altın görünce ister istemez uzuluyrm
0 oy
(712 puan) tarafından
Veririm tabiki canm esim çalıyor çabalıyor ev için ek iş yaoiyo kredi ödemek için istwrse tabiki veririm iyi gün kötü gün sonuçta 
(2,671 puan) tarafından
Sende haklısın canım
0 oy
(294 puan) tarafından
Ev borcu ödüyoruz birikmiyor ama olursa veririm bende pisman da olmam yani kocam sonuçta oda baska yerde yemiyorki
0 oy
tarafından
Bı ara bnde aynısını yaptım. Verdiği harçlıkları biriktiriyorum . Sürekli alıp geri vermiyordu bnde artık biriktirmiyorum. Gerçi alacak biseyi de kalmadı. Altınlar mühür herşeyi aldı. Eve arabaya gitti 
0 oy
tarafından
Zaten eşim para veriyorsa bende ona altın yapıyorsamm zaten onun sayesinde biriktirdiğim birikimimi mi vermicem
0 oy
(548 puan) tarafından
Çok zor durumda ise veririm canım geride istemem yani 
0 oy
tarafından
Ben vermem canim banane nerden bulursa bulsun simdiye kadar toplamda 1000 lira verdim ona bile cok pismanim 
0 oy
(1,691 puan) tarafından
ev almak icin hepsini verdim canim ama keyfi istese vermezdim
0 oy
(495 puan) tarafından
Evlilik altinlarimi verdim araba icin arabayi satti bana sormadan o parayi ablasina verdi 2 sene bizi oyaladi gorumcem araba aldik tekrr hediye bileklik aldi altin para yok diye kurban kesmek istemedi bilekligimj verdim boDur da kurban keselim dedim gecen de sıkisti iyce ordan burdan borc alip duruyordu bana soruyordu hic para yokmu falb diye en son sıkildim para sormasindan kizimin ceyregi vardi al bozdur dedim verdim bende oleyim veririm baskasina borclanmasin sıkısmayalim diye ama iyimi yapiyorum kotumu bilmiyorum bisy istedigimde de para yok dedimi deliriyorum ama iste o ayri 
0 oy
(121,495 puan) tarafından
vermem vermek istesem bile bile veremem tum ganetim trde kasada ben belcikada
0 oy
(699 puan) tarafından
Ben veririm sonuçta eşim. Ama şöyle bişey de var eşim altinimi alıp napacak buda önemli. Gereksiz bı yere harciyacaksa vermem. Ama Allah'tan eşim gereksiz yere altınlarımi almaz alsada geri verir. 
0 oy
(13,316 puan) tarafından
Dünyada bu konuda en kendini saf gören bu konuda akıllanır ben akıllanmam veririm veriyorum verdim. 
0 oy
(514 puan) tarafından
Bende ilk evlendigimde bütün paramı yedi zar zor aldım hala tam vermiş değil 1 buçuk sene oldu
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Dugunumde takilan 5 bilezigimi verdim. Onun disinda kendim yaptigim yada onun yaptigi hicbirseyi vermedim :)
0 oy
(5,566 puan) tarafından
Hayır vermem . 
0 oy
(2,851 puan) tarafından
Ben veririm ama eşim alıyor kaç defa yerine koydu 
0 oy
tarafından
Eşim o parayı vermese zaten altın alacak oaramda olmaz senin benim değil bizim var bizde öyle yani senin ordan burdan toplarım dediginde sanırım eşinin verdiği 
0 oy
(5,441 puan) tarafından
Bn 32haftama kadar çalıştım gebeyken o sırada mmasimi eşime vermedim sadece aidat su doğal gaz öderxm pazar yapardim daha ne kaldı de ;) neyse o şekilde bebeğime elbisede aldım her ay birikimde yaptım elhamdülillah yaptım iyi kötü nakitte altında şimdi o istese verir miyim bnce veririm zaten ev alsak bna alınan altınlarını tek veririm bilezik zincir falan kndi birikimi mi vermem  bizim mal varlığı ortak eşimin ailesiyle ;) kocama tek  veririm başka kimseye vermem 
0 oy
(9,625 puan) tarafından
Canim o eşten eşe farkeder eger insanın kocası kadir kıymet bilen biriyse neyi var neyi yok verdiğinde her zaman değerini bilen biriyse tabiki verilir ama sırf elindekileri almak için yağ çekip sonra karısına etmediğini bırakmayan biriyse bi kuruş verilmez..mesela ben eşime sorgusuz sualsiz herseyimi veririm ileride vermese bile bana verdiği değer bile yeter ama mutlaka geri verir benden ne alırsa alsın..oğlumun altinarından vermiştim fazla fazla yapıp yerine koydu 
(2,671 puan) tarafından
Ayy masallah inşallah benimde koyar yerine :-)
(9,625 puan) tarafından
Masallah canim Rabbim daim etsin inşallah:) eşler arasında tabiki senin benim olmamalı ama bazı kocalar resmen buna zorluyo

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 647 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 899 göst.
25 Mart 2021 Aile kategorisinde Syma (699 puan) tarafından soruldu

400,714 soru

11,988,991 cevap

36,172 kullanıcı

...