0 oy
553 göst.
Aile kategorisinde (2,671 puan) tarafından
Kızlar ben çok saf olduğumy dusunuyrm kendim  para toplar bir şekilde altın yaparım düğününden kalma da vardı ama eşim sksinca hepsini ona veriirm sonra da bana veremiyor çok üzüluyrm yanu bu huyumdan vazgeçmek istyrm sizde mi oylesinuz şuan elimizde hiçbir birikim yok oyuzdwn de çok üzüluyrm ya hep toplarım sonrada o isteyinc veririm dayanamam bilmiyorum öyle olmak istemiyrm :-( benim gibi olan var mı acaba

55 Cevaplar

+1 oy
(85 puan) tarafından
Buns saglik denmezki  esisin  herzaman her sekilde destek olucaksin ona senin onun diye birseymi  var evlilikteya  cogu  kisiden duyuyorum  neden verim parami  neden  verim altinimi  ayni yastiga  bas koyuyorsunuz  ayni evi yasiyorsunuz  sizin  kaninizdan  caninizdan  olursan 2 evlat var ayni ekmeginde payalsiyorsunuz  konu para olunca hersey degisiyor  baskasi olsa anlarimda  esin  cnm  bana saglik denmezki  
(2,671 puan) tarafından
Ama bende inan onun için topluyrm şuan Allah korusun paraya ihtiyac olsa birikim yok yani zor günler için evde bulunmasını istyrm ama olmuyor
(85 puan) tarafından
Haklisin  her bos  seylere  harciyorsa  verme  ama  borc  icin yada  mecburi  birseyse  vermelisin  emin  ol oyle her bazi  erkekler eglencesine  keyfisine  cok duskun  borcum  var diyip bilerek isteyebilir  3 yillik evliyim kosede 1 kiramaz yok cnmya  bende biriktirim  diyorum  olmuyor  evimde kuflu koltuk var 22 yasindayim ne ailem nede kaynanam yardim etmedi nissnimds 2 ceyrek takildi baskada altinimi yok  ama cok sukur altin gibi degeri 1 esim var onemli olan es insaALLAH ilerde bizimle birikimiz  olurda ev aliriz tek hayslim 1 evimizin  olmasi kirada olmak cok zor
(2,671 puan) tarafından
Canim boş seykere harcamaz çok şükür 1bucuk senelik evliyim  borçlara verir hep ne güzel hayırlı bir eş olması en önemli si ebinizde olur inşallah
(85 puan) tarafından
Amin insaAllah
-Reklam-
0 oy
(14,487 puan) tarafından
Evet eskiden vermiştim de şuan olsa vermem ☺️
(2,671 puan) tarafından
Bende yeni evliyim de hep verdin hala veriyrm yani dayanamiyrm bende genelde para bulunur o da bunu bilip ister yada birikimi ister böyle olmak istemiyrm ya
(14,487 puan) tarafından
Yok diyom ben geçen TV bozuldu 1000 TL verdim ondan önce telefon aldık 3000 verdim şuan var mı diyo yok diyom valla artık vermem
(2,671 puan) tarafından
İyi yapıyorsun topladiklarinifa vermişsin zaten
(14,487 puan) tarafından
Valla verdim de daha da veremem
(2,671 puan) tarafından
En iyisi canim
0 oy
tarafından

Kimseye 1kurus vermem o bana versin:P

(2,671 puan) tarafından
Yani senden istese peki ne dersin yani çok skstm paraya ihtiyacim var derse yinede vermez misin
(85 puan) tarafından
EE bunun nresinde evlilik  kaldi simdi insan esinede  vermiyceksek  bilemiyorum  artik
(2,671 puan) tarafından
Sende hakliisnda canım köşede birikmiş olmalı zaten eşime vericem gidip başkasına vermem ki
0 oy
(880 puan) tarafından
Eskiden verdim şuan vermezdim :)
(2,671 puan) tarafından
Yani baktın mı sana geri vermiyor sende vermekten vazgeçtin öylemi :-)
(880 puan) tarafından
Biz taşınmak için kullandık farklı şehire geldik e burda da 7 8 ay işsiz kaldı hepsini yedik. Nerde geri verecek :)
(2,671 puan) tarafından
Anladım cabim sen de haklisin
0 oy
tarafından
Tabiki veririm sonuçta iyi günde kötü günde demedik sonuçta 
(2,671 puan) tarafından
Yani sonra pişman olmuyorsun dimi
tarafından
Hayir hiç pişman olmuyorum cnku eşim sonuçta verdiğim parayı altını sağda solda harcamıyor yada yaptığı borcu boş beleş şey için yapmıyor o yüzden hiçte sorun etmem
(2,671 puan) tarafından
Ya benimde öyle ama yinede üzüluyrm birikmisimiz yok
tarafından
Borç içinde olduktan sonra elinde birikim olmasininda pek bi anlamı kalmıyor kuzum bence önce borç bitsin sonra elinize para geçtikçe gene birikim yapılır
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hicdebinveremem sakla dünyanın bin türlü hali var kuzum vereceğini vermişin zati 

Kovanda olsa kimseye güven olmuyo bu dünyada aşkom
(2,671 puan) tarafından
Aynen valla kaynanamda verme diyor o çok vermiş geri dönüşü olmamış banada öyle yapma diyor
0 oy
(3,685 puan) tarafından

Vermem yüzüne de söylüyorum sakın gelip isteme diye :D

(3,685 puan) tarafından
Yok isteyemez harçlıklarımi biriktirip yapıyorum altınimi hepsini ev için verdim zaten daha benden bisey cikmaz boşuna beklemesin:))
(2,671 puan) tarafından
Zaten vermişsin canım ya ne güzel ev almissinu işte hayırlı olsun
(3,685 puan) tarafından
Sağol canım vereceğimi verdim bu saatten sonra gelip isteyemez hemde dedim ki kendi ev sıkıntımız olur veririm belki ama sakın başkası icin benden altin istemeye kalkma kendi ihtiyaçlarımdan kısıp yaptım helal.etmem.dedim.:)
(2,671 puan) tarafından
En iyisini söylemişsin benim eşim bizim borçlar için harcıyor ya boş seylere para vermez
(3,685 puan) tarafından
Görüp göreceği o kadardı diğerlerini rüyasında görür:))
0 oy
tarafından
Ben de toparlar biriktirir alırım ben 2 aldıysam 1 bilir söylemem bazen aldığımı harcadım derim..gerçekten sıkışıksa veririm ama devam ettirmem..ben de bir yerlerden kısarak biriktiriyorum
(2,671 puan) tarafından
Çok mantıklı aslında ben calismiyrm ama elimden geldiğince işte toplamaya calisyrm  yani o harçlık veirir ben toplamaya çalışırım sonrada ona veririm
tarafından
Ben de öyle cnm tek o çalışır ben 2 çocukla evdeyim okula giden kızım var onun da masrafı oluyor..evden sipariş veririm indirimli alırım o yüzden para kalıyor bana onu da kenara atarım..mesela 50 tl mi harcadım 100 tl tutuyor derim öyle gönderir hesaba kalan 50 bana kalır..öyle öyle derken ayda 500 civarı birikir..haftalık olarak alır parayı eve de geç gelir yemek yemez bazen 2 çeşit yetiyor bize o yüzden mutfak masrafım olmuyor..olur da karantina olursak yada çalışamayacak durumda olursa diye atıyorum kenara yoksa elde birşey kalmıyor
(2,671 puan) tarafından
Kaynanam da öyle söyledi çok harcadığını şöyle dedi valla çok mantıklı bende öyle yapicam güzel fikir verdin cnim tşkler :-)
tarafından
Valla cnm başka türlü birikmiyor ihtiyaç dışı da harcamam yani..ayda bir altın alırsın öyle
0 oy
tarafından
Ben verdim ama çocukların geleceği için yatırım yapiyoruz
(2,671 puan) tarafından
Ama ne güzel yatırım yapmışsınız bizim o da yok :-)
0 oy
(3,681 puan) tarafından

Veririm eşimin elinde olunca iki katını verir :D

(2,671 puan) tarafından
O Masallah ne güzel benim o yok :-):-)
0 oy
tarafından
Bende salaklık yapıp verdim sonuç bna ev bile yapamıyor eşyalarımı bile alamıyorum
(2,671 puan) tarafından
Bende oyl tüm dayanamiyrm ya :-(
tarafından
Ya işte boşuna verdik ama sağlık olsun napalim
(2,671 puan) tarafından
Aynen hiç sorma
0 oy
tarafından
Veririm verdimde oda ihtiyaç oldukça verir bana 
(2,671 puan) tarafından
Ne güzel veriyorsa iyi ya benimkisi vermiyor
0 oy
(725 puan) tarafından
Ben de veririm canım ve saklayanları anlayamıyorum nasıl başardıklarını.
(2,671 puan) tarafından
Hiç sorma bende saklayamiyrm inan :-):-)
0 oy
(1,030 puan) tarafından

Yüzüğüm dışında herşeyimi bozdurdum bebeğime gelen herşeyi verdim :) çünkü yazlık aldık ve zor durumdaydık 2023 te borç bitince 6 tane bilezik ve tuğra yaptıracağım ufacık birşeye bile söz verse tutar şükürler olsun:)<3

(2,671 puan) tarafından
Ne güzel ya valla helal olsun benimde aynı şekilde alyansim dışında hicbirsey yok ve çok üzülüyorm elimde hcibirsey yok yani
(1,030 puan) tarafından
İnanıyorum ki zamanla onlarda alınır sağlık mutluluk huzur olsunda inan olmasada olur :) takıp takıştırıp mutsuz olan çok gördüm
(2,671 puan) tarafından
Evet bende öyle ama eşim iyidir Allah var evine bize bağlı kendine de birşey almaz borç öder ama yinede üzüluyrm elde birşey yok
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Bugüne kadar hep verdim yine veririm. Çünkü elinde ne varsa eve harcar dışarı hayatı bile yok . Onun zorda olması benim zorda olmam demek
(2,671 puan) tarafından
Benim eşimde öyle canım borca gider ama yinede elde avucta birşey yok
0 oy
tarafından
Bu saflık değil.ki 

Hayatı birlikte paylaşıyoruz esin sıkıntı stres çekse daha mj mutlu olacaksın. Elinde olsa zaten verir. Birde öyle düşün.

Ben eşimden hiç birseyimi esirgemem. Oda aynı şekilde. 

Varlıkta yoklukta sağlıkta hastalıkta diye boşuna söz vermiyoruz .
(2,671 puan) tarafından
Evet canım bende veririm hep valla işte köşede bir kuruş para kalsın istyrm o da olmuyor
0 oy
(1,581 puan) tarafından
Bilmiyorum hiç birikimimi vermek durumunda kalmadım kimse de istemedi. Zaten beraber birikim yapıyoruz gerçi ama bana danışmadan bir şey yapmaz. 
(2,671 puan) tarafından
En güzeli canım birikim yok bend eona üzüluyrm
0 oy
tarafından
Vermiştim veririmde gene
(2,671 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ben vermiştim evimizin borcu için şimdi olsa yine veririm. Başımızı sokacak bir evimiz oldu çok şükür kiradan kurtulduk.
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Ne için verdiğine bağlı canım biz ev alacaktık verdim mesela
(2,671 puan) tarafından
Borç için evimiz var çok şükür arabamız yok

İlgili sorular

0 oy
34 cevap 636 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
73 cevap 883 göst.
25 Mart 2021 Aile kategorisinde Syma (700 puan) tarafından soruldu