0 oy
136 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (3,898 puan) tarafından
10 gün önce başımızdan geçen olay halan daha çok korkuyorum etkisinden çıkamadım kızlar. 

Akşam yemeğimizi yedik çay içmeye kayinvalidemgile çıktık eşimle çay içtik oğlum halasıyla oynuyordu, tepsiyi mutfağa koyup geldim oğlum eşimin kucağında baygın şekilde duruyo ne olduğunu anlamadık görümcem abi nefes almiyo demiş. 

Evden nasıl çıktığımız hatırlamıyorum ayağımız da ayakkabı bile yoktu, oğlum benim kucağımda boğazına bişey kaçtı sandım sırtına vuruyom tepki vermiyo bi yandan feryat ediyom, 112 aradı görümcem o sırada.

Elimi ağzına götürdüm oğlumun dişleri kilitli sadece inilti geliyo hafif bi şekilde dişlerini açmaya çalıştım dili boğazına kaçmış dilini çıkardım o zamn ağlamaya basladi.

Serum takıldı acil de sakinleştirici yaptılar ateşi 37,5 muş o sırada tekrar nöbet geçirdi 10 dk nin içinde, havale olduğunu söylediler bana. Ömrümden ömür gitti o kadar kötü oldum ki oğlumu kaybettim sandım.

Çocuk norolojisinin olduğu başka bi hastaneye sevk ettiler ambulansla oraya gittik yatıs yapıldı. Kan alındı serum antibiyotik tedavisine başladılar, röntgen tomografi bigun  sonra eeg çekildi bunlar temiz çıktı, düşük ateşlere havale geçirilebilir 37,5 geçmesin dediler. 

Emar için gün verdiler, çok ağır bi grip değildi öksürüğü vardı o gün başlamıştı o da 2 haftadır da istahsizdi 1,5 yaşında oğlum.

Acaba epilepsimiydi bilmiyorum 3 4 gündür de duraksiyo oğlum bi noktaya dalıyo, kolları farklı hareket ettiriyo kendini kasıyo o sırada absans diye ni epilepsi çeşidi de varmış zor fark ediliyormuş o mu acaba, başına gelen varmı kızlar bilgisi olanlar bi baksın uzun oldu biraz 

5 Cevaplar

0 oy
(2,693 puan) tarafından
Kesin olarak bilgim yok ama şöyle soyliyim yakınından gorumxem ve arkadaşımin bebeği bu konularda sknti yasadi epilepsinin türlerini bilmiyorum ama nöbet geçiriyorsa bunun gibi birşeydir. Görümcem in oğlu ilaçla belli yaştan sora duzeldi arkadaşımın kızı da iyi çok şükür ama nöbetleri hala devam ediyor zaman zaman. Yani öyle gibi duruyor Rabbim şifa versin araştırın edin okuyun oglunuzu sürekli. Rabbim yardımcıniz olsun
(3,898 puan) tarafından
evde nöbet geçirdikten sonra hastaneye yatınca balgamlı öksürüğü başladı grip oldu yani havale dediler, bilemedik canım emar çekilcek amin Allah razı olsun sagol
-Reklam-
0 oy
(15,827 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun Rabbim şifalar versin inşallah kimseyi korktuğu yere ugratmasin hiç bilmiyorum canım bu epilepsinin çok çeşitli varmiss ablamın kizimdada var onunda boğazına bişey kaçmış gibi oluyor tuhaf sesler çıkarıyor baygınlık geçirmiyor ama 
(3,898 puan) tarafından
Epilepsiden de şüphelendiler, ama sonra havale düşük ateşle de geçirilebilir dedi doktorlar, gözetliyorum inşallah değildir canım
(15,827 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah eeg falan cekildimi
(3,898 puan) tarafından
Röntgen tomografi eeg çekildi, emar için gün verdiler ama diğerleri temiz çıktı hep
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun.Mutlaka bu konunun üstüne düşün epilepsinin ve atakların farklı çeşitleri var.Gercektende bazen normal geliyor ama aslında atak geçirebiliyor çocuk o an
(3,898 puan) tarafından
Evet dalıp gidiyor bi noktaya bakıp sonra kollarını hareket ettiriyor, kucağıma aldığım da kasılmış şeklindeydi zor farkediliyor bu, eeg de çıkması gerekiyor ama temiz çıktı emarın gününü bekliyorum sagolun Allah razı olsun.
0 oy
(14,035 puan) tarafından
Ahh sanki ben yazmışım gibi okudum. Birebir aynılarını yaşadım canım mr ve eeg cektirecegiz bizde. Bütün doktorlarla ayrı ayrı görüştüm. Hepsinin dediği şey çocuklarda bu tarz durumlar olabilir. Oğlumda 3 kez 37.5 ateş ile geçirdi. 3 kez geçirdiği için keppra kullandı çok şükür bir daha bir şey olmadı. Nöroloji doktoru bazı bebeklerin ateşe karşı dirençleri olmadığı için böyle tepki verdiklerini söyledi. Eğer aile de epilepsi yoksa korkmayın geçici bir durum dedi. Çocukluk epilepsisi diyorlarmış buna. Aile de varsa genetik bir hastalık olabiliyormus. Mesela benim oğlum 2 nöbeti ard arda geçirdi. O zaman boğaz enfeksiyonu vardı. 3.nobetini geçirdiğinde ishaldi. Toplam 3 nöbeti geçirdiğinde uykusuzdu. Doktorlar uykusuzluk açlık flaş ışık bunların hepsinin tetikleyenilecegini söyledi 
(3,898 puan) tarafından
Bizim ailede yok sadece teyzemin oğlu eşimin amcasının oğlu onlarda var, tv benim oğlumda izlemez hareketli yerinde durmuyor, çay içmiştik k.annemlerde o gün evime incektim uyutmaya uykusuzdu benim oğlumda dedigin gibi, evde kilitlendi kaldı baygındı sanki dili boğazına kaçmış normal mi bilmiyorum, burdan hastaneye gittiğimizde bi daha nöbet geçirdi, seninki de mı böyle oldu
(14,035 puan) tarafından
Evet canım baygın gibi vücudu sanki titriyor gibi bı değişikti, ellerini sımsıkı yumruk yapmıştı açılmıyordu ve çenesi kitlenmisti. O an sanki sadece nefes alıyor başka bir şey yapmıyor gibiydi. Vücudu kaskatı kesilmişti. Sonra kendine gelince yavaş ve çok yorgun bir şekilde sürekli ağlamıştı. Ve 3 saate yakın uyumuştu. Doktor da demişti bunu nöbet sonrası uzun zaman uyur çünkü çok yorgun oluyor demişti. Biz oğlumun ilk nöbetinde eczanenin önündeydik hemen eczacılar müdahale etti ters çevirdiler ve bana da söylediler eğer tekrar olursa ters çevir dilini ya da tükürüğünü yutmasin diye
(3,898 puan) tarafından
Ya ben yanlış yapmışım o zamn direk müdahale ettim çenesini açmaya çalıştım çocuğun dili boğazındaydı dilini çıkardım o korkuyla, hastaneye götürdük birazda fazla sakinleştirici vermişler, çok yıprandı oğlum kendine geldiğinde ağladı susturamadık hastanede sonra, uyuya kaldı beni emerken tekrar uyandığında saatlerce ağladı. Ne olduğunu bilmediğimiz için
(14,035 puan) tarafından
Rabbim bir daha yaşatmasın canım benim inşallah
(3,898 puan) tarafından
Amin rabbim cümlemizin evladını korusun inşaAllah kuzum
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Canm havale illa 39 40 'la geçirilecek diye bisey yok benm yigenimn 37 ydi havale geçirdi hatta 2 defa oldu ama.cpl.sukur bisey çıkmadı düşük ateşli havale denildi soğuk havale.de geciriliyo canm iyi düşün iyi olsun ins
(3,898 puan) tarafından
Evet soğuk havaleyi duymuştum, ama düşük ateşle geçirildiğini duymadım inşalalh bişey çıkma canm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 84 göst.
26 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaaaa33 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 407 göst.
9 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde S.Plt (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 139 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ayselaras (200 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 152 göst.
4 Ekim 2023 Aile kategorisinde Eymir (758 puan) tarafından soruldu

380,943 soru

11,405,047 cevap

34,942 kullanıcı