0 oy
467 göst.
Diğer kategorisinde (276 puan) tarafından
tarafından kapalı
Cocuklugunuz dahil hiç Kuran kursuna gittiniz mi ? 

Neler hatırlatıyor size 

Eğer yetişkinler için olan kurslara katildiysaniz yeterli buluyor musunuz?

Hocalar donanımlı ve güvenilir geliyor mu? 

Hiç unutamam dediğiniz bir anınız var mı? 

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

13 Cevaplar

0 oy
(1,567 puan) tarafından
Eskinin herseyi güzeldi ya gittim tabi yaz tatillerinde ne anilarımiz var o zaman öğrendiğim hiçbirseyi unutmadım şimdi hersey  modernleşti
(276 puan) tarafından
Bahsettiğiniz çocukluk mu yoksa genç kızlık anılarımız acaba ?tam anlayamadım

Neler hissettiriyor size huzur mu mesela ?
(1,567 puan) tarafından
Huzur tabiki
(416 puan) tarafından
8. Sınıfa  kadar her yaz gittim  hatim ettim hatta camide hangi hoca görevliyse sonra bı bayan hoca vardı çok severim annemin de akrabası ona gittim ezber felan yaptım evlenince de canim sıkılıyor du evde esim ise ben kursa giderdim gece vardiyesinde bile kursta kalırdım tecvidli tam manasıyla geliştirdim Yasin cuzundeki uzun sürelerden ezberlerdim yaşın terake Amme kısa namaz sureleri duaları sonra taşındık ama ben tasindigim yerde cuma kuranı başlattım apartmanda her cuma okudum geliştirdim pandemiden sonra malesef devam edemwdik
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Gitmedim hiccc
(276 puan) tarafından
Gitmek ister miydiniz?
(22,070 puan) tarafından
Isterdim canimmm
0 oy
tarafından

Valla liseye başlamadan önce her yaz giderdim tam kuran okumaya başlardım okul zamanı gelirdi :D

(1,776 puan) tarafından
Ay ben yazacaktım her yıl aynı şey. Annemden öğreneyim dedim ondan da öğrenemedim öyle kaldı :(
(276 puan) tarafından
Hepimizin ortak sonu eheheh

Aslında ilgilendiğim şey daha çok sizde hissettirdiği duygu ?

Ben ilk mahalle hocamı hatırlıyorum mesela cennet konularını öyle severdim ki ...kızlarla başörtümuzu yapmayı hep birlikte surelerie duaları ezberlemeyi ne çabuk ezberledik yaaa...hiç oturup ezber yaptığımı bilmem temel dini bilgiler çocukken ne tatlı yerleşmiş zihnimize ...

Hocalara saygı duyulması camii çıkışı ellerini öperdik hep beraber ... çocuklarla..bize misk sürerdi..Bahsettiğim şehir Erzurum
0 oy
(2,501 puan) tarafından
Ben camiye gittim her 3 ay tatilde giderdim öğrendim kuranı Kerim i çok şükür
(276 puan) tarafından
Hocanizi sever miydiniz?
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ben kendim öğrendim hiç gidememdim tatlım
(276 puan) tarafından
Nasıl öğrendiniz brovoo:)
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Yok hiç gitmedim
(276 puan) tarafından
Gitmeyi ister miydiniz?
(3,167 puan) tarafından
Keşke gitseydim ama köyde yaşıyordum ailem izin vermedi
Köyümüzün imamının eşi bana kuranı kerim öğretti Allaha çok şükür onun sayesinde hatimledim
0 oy
(7,249 puan) tarafından
Çok gittim iyiki gitmisim her yaz tatilinde yatili gonderirlerdi hafta sonu eve gelirdik 
(276 puan) tarafından
Rize mi acaba:)
(7,249 puan) tarafından
Yok kuzum kayseri :))
0 oy
(712 puan) tarafından
Kesinlikle kucukbyasta göndermek iyidir diye düşünüyorum 
(276 puan) tarafından
Evet en çok da  gönül ehli hocalarda dini sevmeyi öğrenenler büyüyünce özlemle aniyorlar ...bilgiye boğulup hiç gözleri isildamayan İslam sevgisiyle değil bilgisiyle büyümüş ama bissuru dua süre bilen çocuklara üzülüyorum ...
0 oy
(712 puan) tarafından
önceleri yaz tatillerinde giderdim kuran kursuna 8. sınıf bittikten sonra gündüzcü gitmeye başladım bı ara bıraktım annem rahatsızdı onun işleri vs. bnaa kaldı ev temizliğine merdivene frlan gidiyodu sonra daha iyi olunca yatılı gittim anlamasadigim bı kaç kişi yüzünden rahatsızlığım arttı nöbet geciriyodum o yüzden çıktım ertesi yıl da evlendim zaten pandemi öncesinde hala gidiyodum pandemi olunca kaldı kursları kapattılar burda 
(276 puan) tarafından
Yatılı kalmak çok özel bir tecrübe bende çok kaldım talebe olarak ... 250 kışi aynı anda yemek yemek namaz kılmak ...bissuru farklı insan en çok da köyden gelen arkadaşları severdim öyle masum öyle temziler ki ... Anneleri her hafta sonu yöresel ürün gönderirdi kete v.s ...hemen paylaşırlar di ...
(276 puan) tarafından
Bu arada annenize hürmetler ..ellerinden öperim..Mevlam sizin evlatlarımızı hayırlı eylesin..
(712 puan) tarafından
maşaAllah kuzum sizin kurs büyükmüş bizimki mahalledeydi hocalarla beraber 38 kişiydik biz o kurs bittikten sonra tekamül diye kurs vardı orası öyle kalabalıktı
(712 puan) tarafından
amiin Allah'ım razı olsun canım ben o yatılı kurs sayesinde hemde annemin bana anlattıkları sayesinde 16 yaşında çarşafı şerif giydim şimdi şükürler olsun diyorum şimdi 8 aylık olmak üzere bı kızım var nasıp olursa onunda kurslara gitmesini ilmini oralarda öğrenmesini isterim her hafta yeni bişey öğrendiğimde anneme heyecanla anlatırdım inşaAllah o günleri bende görürüm
(276 puan) tarafından
Velhasıl iyiki gitmişim ..sonra benim mesleğim oldu resmi olarak da görev aldım bir çok yerde..ama hep o çocukluktan kalan tatlı anılar benimle beraber oldu..yeter ki ilk tohumu actiracak bahçıvan gönül ehli olsun ...
0 oy
tarafından
Her sene yazın annemgikin hocaları (Süleymancılar) evde okuturdu bize ilmihal kuran. Güzel olurdu onlardan öğrendim sagolsunlar. Bı sene yaz arkadaşım camiye gidiyor diye onun peşine takılıp gitmiştim kaç yaşlarındayken bilmiyorum 11-12 sanırım hoca bizim alnımızdan öpmüştü. O zaman anlamadım ama sonraki senelerde gitmedim bi daha. Kızım olsa bayan hocaya gönderirim herhalde
(276 puan) tarafından
Himmm ...niyetini bilemeyiz tabiki .husnu zan edelim

Evlerde okutulan Kuranlarda çok güzel olur hiç farkına varmadan bissuru ilmihal öğrenmiş olursunuz .doğru düşünmussunuz...bayan hoca hakkında...

Ama daha minikken mesela imam Efendi'nin mübarek birisiydi ellerini öperdik o da bizim saçımizi okşardi içim huzur dolardı ...
tarafından
Valla bilemicem hocanın niyetini. Koca kızdım yani küçük çocuk değildik
0 oy
(4,164 puan) tarafından

Evet ben gittim ders bitince tesbih savaşları olurdu :D ama camilerin yaz kuran kursuna gittim öyle yatılı kız kuran kursuna falan gitmedim babam çocukken hepimizi yollardı Allah razı olsun ondan ben orda öğrendim kuranı tecviti diğer seneler biraz daha büyüyünce de hoca daha kücük öğrencilere hoca yapardı bizi onların dersini alırdık biz de :) bence güzeldi imam hatip okurken de yetişkinler için olan da staj yapmıştım oralar da çok faydalı bence bilmeyen herkesin gitmesi lazım öğrenmek için geç değil genç de vardı yaşlı teyzeler de vardı ben staj yaparken 

(276 puan) tarafından
Evet işte o kurslarda ki tatlı anılari düşünürken yakaladım kendimi ..ne havalı olurlardı sınıf başkanları..,,:)

Evvvett tesbih savaşları Cook güzeldi

Tabuttan korktuğumu da hatirliyorum mesela ama travmatik değil ..biliyorduk bu ölüler için..hayat ve ölüm içiçe bilirdik hiç farkında olmadan ...
(4,164 puan) tarafından
Ben hic camide denk gelmedim tabuta falan çok şükür :) aynen güzel anılardı bizim okulda mini mini giyen kızlar bile etek yazma giyer gelirdi hoşuma giderdi o durum şaşırırdım tabi ders biter bitmez eve gitmeden daha etek yazma camide inerdi direk :)) en güzel rahleyi kapmaya çalısırdık falan Bi de bizim imam hoca çok iyiydi teşvik için sürekli hediyeler dağıtırdı misal siyer çalısmamızı isterdi o günkü soruyu bilene magnum çikolata vs alırdı bende genelde o hediyeyi kapardım çalısıp gittiğim için :) babam da hayır olsun diye  sürekli lokum bisküvi çikolata falan alıp bana verirdi dağıtırdım herkese Bi havam olurdu :)) büyüyüp genç kız olunca babamla teravihe giderken hoca beni görürse halimi hatırımı sorardı büyüdün diye caminin kapısı kapanmadı yazın yine gel derdi güzel zamanlardı valla ya :)
0 oy
tarafından
Ben gittim cnm çok severdim 3yil gittim oradaki annlarim çok güzeldi 
(276 puan) tarafından
Evet gerçekten çok güzel ... arkadaşlıklar v.s hiç unutulmuyor
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Liseye kadar her yıl gittim 
(276 puan) tarafından
Ne güzel etkisi var mı hayatınız da ?
(13,202 puan) tarafından
Maneviyatı yüksek bir insan değilim ama en azından okumayı bile bilmek güzel

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 219 göst.
7 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Piskopos-_civciv-_ (5,837 puan) tarafından soruldu
+1 oy
22 cevap 315 göst.
28 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melikeee00 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 42 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hatice061987 (1,303 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 141 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde Deniz0101 (12 puan) tarafından soruldu

379,800 soru

11,369,140 cevap

34,852 kullanıcı