0 oy
214 göst.
Diğer kategorisinde (252 puan) tarafından
Görümcem Şırnakda oturuyor bır kızı var bizde kayseride oturuyoruz. Hamıle kendısı Yenge bana yaprak, salca, falan gonderırmısın dıyor göndermesıne gonderırım ama burda hıc bırsey yok dıyor yesıllık olsun ıspanak falan olsun bana canım borek ısdıyor dıyor bende marketten yufka al yap dedım burda yokkı dıyor  acaba dogru mu suan sıcakmı sırnak ben et falan alamıyorum bozuluyor sıcaktan dıyor dogru mu acaba

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yengemler Şırnak'ta hicbirsey yok diyordu 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Abartmış Şırnak'ta değilim ama dolabı da mı yok 
0 oy
tarafından
Bazı bölgeler de çoğu şeyler olmuyor ama et niye bozulsun alsın atsın dolaba sebze konusunda felan hakli
0 oy
(4,552 puan) tarafından
koydeler mi acaba
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Abartmış Şırnak güzel yer hem neden olmasın market falan var. Buzdolabı da mı yok. Evet sıcak olur ama o derce değil şuan 
0 oy
(136 puan) tarafından
Benim abimle eşi orda. Silopi merkezdeler valla bizim yaşadığımız yerden daha çok imkanlara sahipler. :) Ama pazar  kurulmuyormuş abim öyle demişti. Marketlerde de artık her sebze ve meyve satılıyor.   O imkanlari var çok şükür. Sıcaklık konusuna gelirsek de bu aralar orada da hava soğumuş tabi duyduklarim bunlar 
0 oy
(60 puan) tarafından
Benim gorumcem de orada ve öyle bi sıkıntısı yok silopi de hatta bazı şeylerde sıkıntı yaşıyor ama ararsa bulur demek dışarı çıkmıyor 
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Artık her ilçede 3 harfli marketlerden var. Ne alaka yani hiçbir şey yok demek. İstemek nasıl kolay geliyo insanlara çok garip cidden. 
(1,928 puan) tarafından
Bim şok A101
tarafından
Tobeee kız 3 haffli diyince dedim onlar neee
(1,928 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin :)
tarafından
Bir ara çok onlardan izliyordum smdi sen öyle yazınca aklıma geldi yine
(1,928 puan) tarafından
Of ya dillendirme kız korkutma beni :)
0 oy
tarafından
Şuan Şırnak sıcak mı olduğunu diyor yani et bozuluyor diye 
0 oy
(22 puan) tarafından
Yaa o sizi kandiriyor.ben şırnakliyim.iki kere okudum yanlismi okuyorum diye.siz ondan istiyosunuz saniyorum cunku şırnakta olan yaprak hicbiryerde yok.ya ne sacmalik ilcelerde bile artik a 101 var gerisini sen düsün.silopi sicaktir ama bu mevsimde yaz gibi bir sicak mumkun degil.yagmur camurdur.
(2,479 puan) tarafından
Ben idilde oturuyorum eşim buralı hersey var burda sadece avm yok yani gereken var şeyler var
(22 puan) tarafından
Aynen oyle.bende idil de yasadim cok guzel yer.
0 oy
(2,479 puan) tarafından

Allah aşkına bu kadar da kötülemek olmaz bende Şırnak'tayim öyle bir şey yok gayette yeşillikte var yufkada var market dolu heryer 

Hava durumuna gelirsek Şırnak Silopi hava durumu yaz çıkar buralar soğuk su an 
0 oy
(566 puan) tarafından
Doğru diyor canım bizde doğudayz doğru düzgün ne yaprak ne salça bulabiliyoruz gözünü seviym memleketimin öyle diyorum yani
(2,479 puan) tarafından
Doğunun neresindesin
(566 puan) tarafından
Diyarbakır n ilçesindeym önceden de Antep in ilçesinde kaldık küçük küçük yaprakları hiç güzel değil almasam daha iyiydi
(2,479 puan) tarafından
Bende Şırnak'tayim idil ilçesinde hersey var şükür bence postun dedigi kişi bayağı abartmış
(566 puan) tarafından
Bölgeden bölgeye değişir canım bilmiyorum
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Hadi bunlar yok bimdemi yok alsin ordan yufksini falan donmurucu dolaolarda herseh var marketlerde doğuda et daha ucuz diye biliyorum
0 oy
(6 puan) tarafından
Ya ben cizrelıyım silopıde on beş dk uzaklıkta zaten bizim oranın asma yaprakları çok meşhur tadı çok güzeldir bence biraz abartmış heryer de market var belkı o bilmıyodur anlamadm alışveriş kültürü de çok var bizim orda köylerden herşey gelır yanı 
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Buzdolabına koysun canım diğer insanlar napıyor nasıl yemek yiyor. Acaba parası mi yok ki üstü kapalı istiyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 119 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 232323 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 169 göst.
7 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 94 göst.
31 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde incimercan98 (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 88 göst.