0 oy
1,341 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (3,151 puan) tarafından

Aksama misafirim varmis az once ogrendim. Bebek gormeye gelcekler 2 aylik oldu kizim yeni geliyolsr ilk defa. Yemekten sonra geldikleri icin cok agir seyler yemiyolar 2 de kizlari var. Böyle hafif baymayan lezzetli cocuklarada hitap eden ne yapabilirim. Pratik olmasida sart cunku hem 2 aylik bebegim var hemde 2 yasinda kizim var zaten zor yetisiyorum ugrastiran seyler yapamam heralde yardimlarinizi beklemekteyim :)

15 Cevaplar

0 oy
(1,948 puan) tarafından
Islak kek ile milföy hamuru ile börek çok iyi olur bence bu çayın yanına.

Bir tepsi de tatlı yapsan irmik tatlısı felan kolayla bence iyi olur diğer tatlılar çok uğraştırır. 
(3,151 puan) tarafından
Aynen milfoy var zeytinli yapsam onu olurmu yada sucuklu. irmik guzel olur yada tavuk gogsu mu yapsam oda kolay kaynat dok borcama tamam gerçi islak kekte pasta gibi ama cocuklar sever. Bilemedim simdi.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Browni kurabiye ve ıslak kek yapabilirsin
(3,151 puan) tarafından
Ya ayni bizimkide pasta istiyo canim napsam derim hemen atliyo biskuvi pastasi yap diye :D o hemen olmaz yumusamasi lazim dolapta beklicek diyom ofluyo :D
tarafından
Haha iyiymis en iyi pastayida yapsan bundan vazgecmiyorlar :))
(3,151 puan) tarafından
Evet yaa :))
tarafından
Tamam artık dağılın buradan her dakika bildirim geliyor :Dd
tarafından
:))) bagimlilik yapti
0 oy
tarafından
Mozaik pasta :) bisküvi ve pudingle :))
(3,151 puan) tarafından
Dolapta dondurulan diyosun demi onuda kesmek zor oluyor yaa :D
0 oy
(1,456 puan) tarafından
Büskivili pasta ve tuzlu kurabiye veya sigara böreği 
(3,151 puan) tarafından
Biskuvili pasta aksama kadar yumusar mi? Tuzlu kurabiye sanmiyorun yapabilecegimi ya zor gibi borek iyi fikir :)
(1,456 puan) tarafından
Hahaha yok kız kolay. Yakında olsaydın ben sana yapar verirdim canım :)
(3,151 puan) tarafından
Yaa allah razi olsun yapmis kadar oldun cok tesekkur ederim ♡♡
0 oy
(5,938 puan) tarafından
2 çocuğun var boşver evini topla yap bi kısır eşinde tatlı aldin bitti gitti 
(3,151 puan) tarafından
En guzeli o aslinda valla her geldiklerinde yapiyorum ziyan oluyir kimse bisry yemiyor yemekten kalktiklari icin üzülüyorum tabaklar kalinca :/
(5,938 puan) tarafından
Tabi canım valla aynı gun haver verilmiş hemde hiç umursamam tabiki de 1 gün önceden haber verselerdi yada yemekten önce gelselerdi yemek bile yapar insan 5 çeşit hamur işi de madem bu sekil haber verdiler sende sadece tatlı bir kek ve ya kurabiye yani cay yanina yeter
(3,151 puan) tarafından
Aynen yemek arkasi gelcekler cayla cerez bide meyve bile yeter onlara aslinda ama gene bisey yapmamis demesinler diye iste turk insani ikrami sever ya millet olarak :)
(5,938 puan) tarafından
Evet canim doğru diyorsun  bi ıslak kek çerez meyve tamam ooo daha ne olsun
(3,151 puan) tarafından
Aynen cok sagol tesekkur ederim ♡
0 oy
(1,390 puan) tarafından

Ağlayan kek yapabilrisn canım. Islak kekten özenli duruyor ve daha lezzetli bence :) ıslak kek yapıp üzerine krem şanti çırpıp döküyorsun.

Tuzlu olarak da pastaneden kuru pasta alsanız canım. Sonuçta 2 aylık bebeğin var 

(3,151 puan) tarafından
Aciktim ya ne guzel anlattin oyle :D
(1,390 puan) tarafından
:D anlatırken benim de canım çekti sorma :D
(3,151 puan) tarafından
Istahli istahli anlattin gozumde canlandi uapim asamalari filan hahah yapimde beraber yiyek bari :D
(1,390 puan) tarafından
:D oy canım düşünmen yeter sağoll size afiyet şeker olsun :D
(3,151 puan) tarafından
Tesekkur ederim :) ♡
0 oy
(2,201 puan) tarafından

Milyof hamurundan küçük küçük börek yapablirsn tek lokmalık  :)))

image

(3,151 puan) tarafından
Evet milfoyum var aslinda kolay da bisey sucuklu yada zeytinli olurmu ki?
(2,201 puan) tarafından
Elbette canim benim aldığım fırında peynirli sosisli patetesli falan karışık oluyodu sen ne istiyosan onu koy:)
(3,151 puan) tarafından
Tesekkurler :D
0 oy
(1,847 puan) tarafından
A101de rula börek var canım çıkabilirsen onlardan al. Çok pratik oluyor pahalı da değil 8 lira gibi bişeydi. Bimde de var gerçi tepsi boregi
(3,151 puan) tarafından
A evet biliyorum superfresh filan oluyor borekler pizza falan ama hic denemedim guzel midir onlar sen almis miydin hic? :)
(1,847 puan) tarafından
Ben yaptım canim hatta misafirlerim ben sardım zannetmişti:) tavsiye ederim güzel oluyor. Ben hep yaparim patateslisi en güzeli ama bencr
(3,151 puan) tarafından
Deniyim bende o zamn cok sagol :)
(1,847 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(581 puan) tarafından
Canım kakaolu pankek gibi bir sey yapıp arasına damla çikolatalı krem santi koyarak yarım ay şeklinde kapatıp ikram edebilirsin. Çocuklar için güzel bi alıştırmalık olabilir :)
(581 puan) tarafından
Aynen canım çok basit hamurunu hazırlar hemen tavaya dökersin zaten içi de hazır krem santi hemen çırparsın hiçbir zorluğu yok. Benimde pankek tavam yokki tatlım bende şu yanmaz teflon büyük tavalar var ya onda yapıyorum kepçeyle azıcık koyuyorum şekilleri bozuk olmuyor yada küçük sos tavan varsa onda yapabilirsin.
(3,151 puan) tarafından
Ben de oyle yapiyom da kahvaltida falan beceremiyom sekillerini uzun oluyor kare oluyor filan :D sos tavam var bi yane bi tane onda yaoim bari guzel olur en azindan duzgun durur :D
(581 puan) tarafından
Ahhaha :D aynen canım onda yap artık yapacak bişey yok :D
(3,151 puan) tarafından
Cok sagol :)
(581 puan) tarafından
Rica ederim canım sen sağol:)
0 oy
(548 puan) tarafından
Alman pastası da yapa bilirsin kolay arasinda muhallebi oluyo hafif yanindada arkadaslar dediği gibi milföy hamurudan börek yap sucuk koyma ağır olur bence.
(3,151 puan) tarafından
Bi bakiyim alman pastasi hic denemedim. Milfoyede ya zeytin koyim o zaman yada marketten hazir borek alip pisiriyim. Yeter ya zaten yemiyolar üzülüyorum kalinca.
(548 puan) tarafından
Bencede al hazır börek.alman pastasi hem kolay hem hafif gorintusude güzel oluyor.bak bakam kolay hangisine gelcek cocuklarinda var yorma kendini ya.bende yemek kaldimi üzülüyorum
(3,151 puan) tarafından
Aynen valla cok teşekkürler ♡
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Çocuklar için gelin çantası yap çok kolay ve ilgi çekici çocuklar için . Yetişkinler içinde sultan sarması olabilir yemek sonrasiysa 1 çeşit yeterli hem hafif oluyor 
(3,151 puan) tarafından
Evet yemek sonrasi olur 4 cesit filan yapiyorum hep yenmiyor kaliyor yazik uzuluyorum yabaklar dolu kalinca emegim cope gidiyor.
0 oy
tarafından

Milföy dışında arkadaşların önerdikleri çok güzel milföy her yere kırıntı döküyor hele bide çocuklu misafirse:D

(3,151 puan) tarafından
Ay oda dogru bak aklima gelmemisti. Cocuklarda kucuk bide 6 ile 8 yaslarinda. Hic o topa girmiyim bari :D
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Biskuvili pasta 3 2 1 pogaca yapabilirsin cayla ikram edersin yeter bence
(3,151 puan) tarafından
Dimi fazla seye gerek yok ya. Yenmiyor zaten.
(2,840 puan) tarafından
Bencede canim yemek yiyip gelcekler demissin zaten tok olurlar
(3,151 puan) tarafından
Aynen   aynen
0 oy
tarafından
Bir tatlı yap yeter bence çayla verirsin yemekten sonra poğaça börek yenmiyor. Etimek tatlısı çok basit ve lezzetli oluyor. 
(3,151 puan) tarafından
Evet yemekten sonra yemiyolar hic tokuz diye. Sadece hafif tatli mi yapsam o zaman 2 cesit.
tarafından
Neden 2 çeşit. Tek yetmez mi?
(3,151 puan) tarafından
Sevmedikleri bisey cikarsa yine yenmez diye dusundum ama dogru ya tek neyine yetmiyor kendide 2 cocuklu bilmesi lazim halimi yapmiyom bi pasta yeter :)
tarafından
Bencede. Misafir umduğunu değil bulduğunu yer :)
(3,151 puan) tarafından
Evet evet bencede :))
0 oy
(25,224 puan) tarafından

A101 de dondurulmuş börekler var fırında pişirin e öis gibi oluyor patatesli si cok güzel Bi paket alıp yapın :D

(3,151 puan) tarafından
Bi arkadas daha onermisti guzel fikir aslinda ama hic denemedim sen aldinmi guzelmi :D
(25,224 puan) tarafından
Evet ben patatesliyi cok begeniyorum üstüne hiç bişey sürmeden direk buzlu pişiriyosun
(3,151 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim .

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 334 göst.
26 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 692 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (704 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 101 göst.
27 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Cerenin Annesi (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 302 göst.
16 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Naremmm (134 puan) tarafından soruldu

378,250 soru

11,321,261 cevap

34,765 kullanıcı

...