+1 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (57 puan) tarafından
Ya kafam karıştı 4 aylık olduk kimi diyor vermeye basla emiyor ama kafam karıştı 

18 Cevaplar

+1 oy
(11,217 puan) tarafından
Benimkide 4 aylik sadece anne sutu aliyor hic vermedim . 6 aydan sonra baslarim ek gidayla. Ilk kizimda cok sicak ulkede olmasina ragmen yazin dogmasina ragmen vermedim 6 aya kadar. Doktorlarimiz da hic ver demedi. Ki bende yaptigim arastrmalarima gore 6 ay anne sutu alan cocuklara su gerekli dgl
(57 puan) tarafından
Dün bir çok annenin yazisinu okudum verilmeyen bebekte sorun olmuş galiba o yüzden baslicam bende
(11,217 puan) tarafından
Sutum yeterli. Bezlerini takip ediyorum ihtiyaci yok. Buna anca gozleminle karar verebilirsin zaten :) su verirsem karni gereksiz doyar ve sutunden mahrum.kalir o yuzden gerekli suyuda besinide sudan almasini istiyorum
(6 puan) tarafından
Su mamadan sonra veriliyor zaten gereksiz içmesin bebek diye yazık günah ben veriyorum içi yanar bide Allah korusun bi anne su vermediği için bebeğin i kaybetmiş maladan sonra hep veriyorum 1 çay kaşığı
-Reklam-
0 oy
tarafından
3 aylıkken 1-2 çay kaşığı ile başladım 

8 aylık şuanda yarım çay bardağı içiyor 
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Evet bu konuda herkes bisey diyor ben en başından beri verdim vermeyenler de var fakat bu biraz sizinle ilgili galiba tercih size kalmış 
(57 puan) tarafından
Bugünden itibaren vermeye baslicam yavaş yavaş böbreklere iyi geliyormuş
(3,826 puan) tarafından
Bu konuda size net bisey söyleyemiycem fakat ben verdim şu an 1 yaşında bebeğim zaten kendisi içmek istiyor
(57 puan) tarafından
Tamam sağolun
0 oy
(2,126 puan) tarafından
Kız günde ver biraz susuz da olmaz 
(57 puan) tarafından
Degilmi bende öyle düşünüyorum
(2,126 puan) tarafından
Evet ben bir kaç damla veriyordum hergun su kaynatiyoruz mikropları gitsin diye soğuyunca veriyorum hala öyle ve 8aylik oldu
0 oy
(13,027 puan) tarafından
Arada sırada ver yine de canım 
0 oy
(1,384 puan) tarafından
Ben ilk doğduğundan beri veriyorum annem ver dedi bişey olmadı çok şükür susuz olmaz çay kaşığı ile ver tabi ki siz bilirsiniz
(57 puan) tarafından
Tamamdir sağolun
(1,384 puan) tarafından
Sizde sağolun
0 oy
(1,464 puan) tarafından
6. Aydan sonra verdim ben sonra istedigi kadar içti
0 oy
(44,714 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Doğumdan itibaren verdim ikisinede.  Sudan zarar gelmez ve suyun yeri cok baska
(57 puan) tarafından
Evet çok haklısınız kime sorsam ver dedi burayda danışmak istedim çoğu anneler tecrübeli
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Bu konunun ucu açık bacım verilmesini tavsiye eden doktorlarda var karşı çıkan da sana kalmış yani vermek istiyorsan 3-5 çay kaşığı kadar ver su neticede 
(57 puan) tarafından
Evet haklısınız
0 oy
(1,785 puan) tarafından
4 günlükken başladım vermeye 1 2 çay kaşığı sadece 
(57 puan) tarafından
Tamamdır sağolun
0 oy
tarafından
Anne sütünun zaten yarısi şu canım eğer için rahat etmezse kaynamış soğumuş sudan 2 3 çay kaşığı ver ilk 6 ay. Sonra 6-12 ay 100-250ml/ 12-24 ay 250-1000ml/ 2-5yas 259-1200ml Su..
(57 puan) tarafından
Tamamdır sağolun
0 oy
(5,953 puan) tarafından
1 haftalikfi basladim 2 3 cay kasigi suan 4.5 aylik biberonla veriyorum cok da seviyor
(57 puan) tarafından
Tamamdır sağolun su sonuçta faydalı bişey öyle çok içirmek değil zaten 2_3 çay kaşığı vermek istiyordum bende
0 oy
tarafından
Ben 5 buçuk aylıkken başladım canım ama ek gidada veriyodum az az ondan verdim çay kaşığıyla biraz ver iki kaşık alışsın 
0 oy
tarafından
Doktorum ek gıdaya geçmeden verdirmedi. Mama içtiği halde. Anne sütü de aliyordu.

Herkesin fikri farklı ben ek gıdaya kadar vermemiştim.
0 oy
(1,097 puan) tarafından
Ek gıda ile beraber. Sütteki su ihtiyacını karşılıyor onun
0 oy
(6 puan) tarafından
Su mamadan sonra veriliyor zaten gereksiz içmesin bebek diye yazık günah ben veriyorum içi yanar bide Allah korusun bi anne su vermediği için bebeğin i kaybetmiş maladan sonra hep veriyorum 1 çay kaşığı

Kaynak: https://annelertoplandik.com/forum/9237437/bebege-kac-aydan-sonra-su-verilmeli-ve-ne-kadar-icirilmeli?state=edit-10617920&show=10617920#c10617920
0 oy
(2,358 puan) tarafından
5. Ayda ek godaya geçince vermeye başladım canım.
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Ek gıda ile birlikte vermeye basla küçük alıştırma biberonlarından al gün içinde yemekten sonra ver ne kadar içerse

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 48 göst.
6 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Powerpufff (84 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 93 göst.
0 oy
9 cevap 138 göst.
11 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 146 göst.
24 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,415 cevap

34,884 kullanıcı

...