0 oy
401 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
.......  .. 

16 Cevaplar

+1 oy
(119,168 puan) tarafından
oooff icim bi tuhaf oldu cok gecnis olsub
tarafından
Sagol canim :(
-Reklam-
0 oy
tarafından
Offff geçmiş olsun bacım ne ettin kurban olayım içim gitti vallahi :-(
tarafından
Bahceyi temizliyodum kuzum kopegi cikarmisken bi su tutayim dedim, orda bi sandalye wardi eski meger kirilmis ben bilmiyodum kirik oldugunu ustune oturdum kalkarken elimi altina verdim hani altimdan cekmek icin sandalyeyi, o alti aciklikmis oraya sikisti elim ben de ustune oturdum falan of sacma sapan bisey oldu :(((
tarafından
Offf yaa kötü olmuş vallahi kuzum yine de sen bir hastaneye git bence çok geçmiş olsun bacım yaa zorlama bir şey yapma fazla kan kaybetmişsin
tarafından
Kiz tansiyonum oynadi kan gormekten midem bulandi cok afedersin istifra etmeye basladim o kadar kanadi ki kizimin odu koptu allahtan o evdeydi enige o bakti. Olmadi bi gidip gosteririm walla olacagi warmis napalim kuzu allah beterinden saklasin
tarafından
Amin kuzum amin çok geçmiş olsun kıyamam yaa yavrunda şaşırmış iyiki de evdeymiş bence de bir göster bacım yaa belki bir şeyler yaparlar çok çok geçmiş olsun bacım benim :-(
tarafından
Sagol bacikom❤️
0 oy
(12,938 puan) tarafından
Ayy o çok zor olur ya geçmiş olsun. Çok zorlama elini kanamasin tırnak kendi kendine uzar geri 
tarafından
Ayy ha bu enikle de zorlamamak  ne mumkun habire kaniyor hic durmadi ki kani mecbur kullaniyorum elimi. Off sagol kuzum ya walla acidan beynim zonkluyor :/
(12,938 puan) tarafından
Cidden çok zor olur bı pansuman felan yaptirsaydin canım ya ☹️
tarafından
Gidicem kuzum esimi bekliyorum :(
0 oy
(515 puan) tarafından
Ayy çok geçmiş olsun canım ya yinede bı gitsenmi acile ne yaparlar bilmem ama.
tarafından
Gidicem kuzum ya esimi bekliyorum
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Tırnağını atmadiysan eğer onu da alıp hastaneye git attiysan da yapacak bir şey yok ama mutlaka hastaneye git mikrop kalmaması için pansuman yapılsın ve antibiyotik verilsin
tarafından
Hic aklima gelmedi muhafaza etmek bak, direk attim. Atmamak lazim demek boyle durumlarda ogrendigim iyi oldu
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Offf ne diyorsun ://// icim gitti cok gecmis olsun beklemeye dayanabilirsen yarın sağlık ocağına gidersin
tarafından
Yarin da calisiyorum kuzum zor olur gitmek bugunden bi acile gosteririm olmadi artik napim
0 oy
tarafından
çocukken benim de demir kapıya sıkışıp aynısı olmuştu kendiliğinden tekrar çıkıyor tırnak zaten 
tarafından
Cikar tabi tirnakda degil de derdim cok aciyo iste o kotu :(
0 oy
tarafından
Git kuzum hastaneye ilaçlar pansuman yaparlar çok geçmiş olsun 
tarafından
Off walla kalkip gideyim evet esim gelsin cocuklari ona birakim hastane 5 dk yurume mesafesinde war bi gosterim
0 oy
tarafından
Canım benim ayak tirnagimda olmuştu baş parmak sonra kendi kendine çıktı tekrar ama dikkatli ol çok acır yani bir yere değdirme pek acır 
tarafından
Ay hic sorma saga sola degdikce aklim gidiyor acisindan :(
0 oy
(6,759 puan) tarafından

Kan tutar beni :( sende böyle yazınca halsizlestim :'( geçmiş olsun canım benim inşallah geçer. 

tarafından
Benim de tansiyon bi oynadi kan gorunce, anca kendime geldim walla. Sagol kuzum allah razi olsun ,❤️
0 oy
tarafından
Çok geçmiş olsun bacım ❤️
tarafından
Sagol kuzum❤️
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Çok küçükken bende de aynısı olmuştu hemde iki defa:( kötü acısı çok ağlamıştım şimdi hatırladım da bir kötü oldu içim. Ben hiç gitmedim evdeydim Kendiliğinden tırnak çıkmıştı yeniden bir Zaman sonra 
tarafından
Off wallahi aglanmayacak gibi degil ben zor dayaniyorum cocuk olsam walla ziril ziril aglardim ben de :)
0 oy
tarafından
Ben anlatayım sana hemşire olarak, tırnak koptuysa yaapcak bsey yok artık biri tırnagı saklasaydın goturssydin falan demiş , günde iki kere batikon süreceksin ihmal etmeden, streril gazlı bez kullan, 1 hafta su sabun değmeyecek, 3-4 gun kapalı kalması lazım , antibiyotik kremde teramicin yada furocin kullanmalısın batikon kuruduktan sonra süreceksin gunde bir kere , 3-4 gun kullansan kremi yeterli, ortopediye muayene olursan agızdanda antibiyotik yazabilir nolur nolmaz diye, icin rahat etmezse öyle yaparsın, ama ben olsam pansuman krem ve kuru kalmasına dkkat ederdim yeterli oluyor cunku canm, cok geçmiş olsun
tarafından
Cok tesekkur ederim Allah razi olsun ☺️ Dogru sekilde ilerlemisim o zaman, batikon surdum kurudu ustune terramicin surdum gazli bezle sardim. Ama iste tek sorun su degiyor evde bebek var elim ister istemez suda pek sakinamiyorum onun disinda herseyi uyguluyorum zaten su olayini cozmem lazim. Cok tesekkur ederim bilgiler icin
tarafından
Canım suya cok dkkat et ıslak kaldıkça enfeksiyon toplar şişer parmagım Allah korusun (çok hasta var öyle olan)  şu bir hafta eldiven falan dkkat etmen lazım, sonra basit durum zor duruma döner daha uzun çekersin , Allah şifa versn hızlıca inşallah
tarafından
Cok dikkat edeyim o zaman cok tesekkurler uyari icin ☺️
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Gecmis olsun Zeynep O berbat acıyı iyi bilirim her gün batikon sür açık kalsin yara bandı kullanma 1 aya çıkar geri
tarafından
Sagolasin canim, batikon var evde ama acik birakamiyorum malum bebe var habire suya giriyor elim acik tutmak cok mumkun degil tek sıkıntı o
(7,654 puan) tarafından
Acik olursa erken iyilesir
0 oy
tarafından
Canim benim postunu daha yeni gördüm. Çok geçmiş olsun. Kanama durduysa bişi olmaz inşallah. Elin nereye sıkıştı ? Demir biseye mi ?
tarafından
Sagol kuşumm... Bugun esim kopegi dolasmaya cikarmisti ben de o yokken bahceye bi su tutayim dedim, eski bi sandalye vardi kirikmis meger bilmiyodum esim kenara koymus unutmus bana bisey dememis. Oturdum kalkarken elimi altina verdim hani altimdan cekmek icin, elim sikisti cekenedim ustune oturdum yanlislikla ay sacma sapan bisuru sey yasandi o an :(( demirdi kuzum evet.. hem tirnak gitti hem parmagim ezildi falan. Napalim Allah beterinden saklasin diyorum artik
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Canim kan cidden cok gittiyse acilde hi serum rica edebilirsin vucut degerlerin duzelsin diye. 

Onun dışında tirnaga bi wey yapmazlar heralde ama sen yine de git bence
tarafından
Yani bana gore coktu ama bilemedim gittim de acile ama serum falan hic konusmadik pansuman yaptilar sadece
(7,791 puan) tarafından
İstersen vitamin yapip yakiyolardi halsizlik vs varsa cnm staj yaparjen ben oyleydi simdi bilmiyorum tabi

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 32 göst.
24 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Serapse (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
7 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asyahatunnn (378 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 224 göst.
20 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 19991204 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 347 göst.

378,434 soru

11,327,647 cevap

34,781 kullanıcı

...