0 oy
127 göst.
Aile kategorisinde (846 puan) tarafından
73 ile hamile kaldım geçen hafta 89 çıktım çok moralim bozuldu. Mart başında doğumum olcak nasipse ve ben artık kilo almak istemiyorum. kendimi 100 görürsem bayılırım artık ne yapmam lazım benimm kiloyu kafama taktikca inadına yemek istiyorum napiyim ben 
30+4

10 Cevaplar

0 oy
(2,186 puan) tarafından
Abur cuburdan kizatmadan ekmekten uzak durcan canm yoksa nanay ben son hafta 3 kilo aldim ama korkma veriliyo 14 kilo almistim 40 m cikti 14 kilo vermistm. Isin sikintili boyutu emzirirken deli gbi acikiyosunn ekstra 6 kilo aldm smdi biraz dkkat emeye calisiyorum
-Reklam-
0 oy
(2,049 puan) tarafından
Bol bol yürüyüş yap ve avur cubur dan uzak dur 
0 oy
tarafından
Asıl 30 dan sonra kilo aliniyo ben hamileligim boyunca toplam 14 kilo aldim ama 7 kilosunu 30.haftadan snra aldim. Dogumdan sonra gidiyo zaten dogum yaptigim gun 7 kilo gitti sonra 2 ay icinde verdim suan bebegim 10 aylik ve hamile kalmadan onceki kilomdan bile daha zayifim diyet yapmiyorm gec saatlerde yemek yiyorm ama emzirdigim icin zayifliyorum sanirim
0 oy
tarafından
Doktorum 24. Haftada bana baya kızdı cok kilo alıyosun gebelik şekeri çıkacak sende yoksa dedi bende baya tedirgin oldum (8kilo almıştım o haftada), hep özel şeyler yemek istyordu canım hamur işleri yağlı şeyler tatlılar falan ,o azarlamayla hep bıraktım onları, yumurtayla kahvaltı, sebzeli çorbalar , az yağda pişmiş tavuk yada tavuk gogsu yiyorum, canım tatlı cekersede kakaoyla sütü kaynatıp yanında kuru üzüm yiyorum, 30 hafta oldum şuan, vallahi durdu kilo almam, sende özel şeyler yemeyi bırak emin ol durur inşallah alsanda az alırsın (bide gece yemelerini bırak cok acıkırsan yogurt falan yemeye calıs canım ) 
(507 puan) tarafından
Ben hamileyken 20 kilo aliyorum
tarafından
Kaç kiloyla başladıgınız önemli 50 kiloysan 20 kilo almana laf demezler, ben 70 ile hamile kaldım doktor her gitmemde kızıyor, aynı şey olmuyor, cok iyi değil kilo almak demekki, dikkat etmemiz lazım
(507 puan) tarafından
Evet 50 kiloydum.  Bisi demediker
0 oy
(712 puan) tarafından

Yemiycen:ermm: yapabiliyorsan tebrik ederim 

(846 puan) tarafından
İnşallah yapabilirim
0 oy
(1,060 puan) tarafından
Moralini bozmak gibi olmasın ama son haftalarda daha çok alırsın. Keşke ilk haftaları güzel değerlendirseydin. Ben öyle yapmıştım ilk aylar çok almadım ama son ay diğer aylarda aldığım toplam kiloya yakın almıştım
(507 puan) tarafından
Doğum yapınca verir ya 80 kadar iner ya karnında bebek taşıyor sonucta
(1,060 puan) tarafından
Tabi verir ama çok almaması daha iyi olur. Sonrasında vermek için zorlanır.
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Beyaz ekmeği kes tam buğday ekmeği ye pilav makarna tatlı abur cubur  hamur işini kes bol süt kuru yemiş ve yoğurt ye yeşillik ile 

Bende şeker vardı 7 kilo almıştım böyle beslenerek 3 kilo verdim 4 kilo ile doğuma gittim 
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Ben 99 û görünce ilaçları bıraktım o ilaçlardan çok kilo alınıyor 
(846 puan) tarafından
Hangi ilaçlar ooo acaba vitaminler var kullandığım kan ilacı var onlardan mı
(2,067 puan) tarafından
İsmini hatırlamıyorum ama doktorun verdiği ilaçlardan oluyor o kilolar. Vîtamîn vê kan ilanlarında dan
0 oy
tarafından
Diyetisyen yardımı al. Bebeğinin sağlığı için neyi ne kadar tuketmekisin dengesini onkurabilirm yemezsen olmaz. Yediklerini ne kadarı sağlıklı oni biz bilemeyiz. O yüzden doğuma kadar diyetisyen yardımı alırsan sorun olmaz ⚘⚘
0 oy
(264 puan) tarafından
Karbonhidratı kes sağlıklı ve besin değeri yüksek şeyler tüket balık sebze meyve ceviz vs zaten hamur işi gibi şeylerin bebeğe hiç bir faydası olmuyor.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 41 göst.
28 Mart 2023 Diğer kategorisinde Bihterziyagil (9 puan) tarafından soruldu
+1 oy
38 cevap 1,294 göst.
23 Eylül 2022 Aile kategorisinde Yenigelin olacak (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 73 göst.
20 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Ayparcasi-68! (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 177 göst.
17 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Premsesannesi (622 puan) tarafından soruldu

378,371 soru

11,325,634 cevap

34,778 kullanıcı

...