0 oy
11,115 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Arkadaşlar meraba bugun kızımı doktora götürdüm kilosunun az oldugunu söyledi zaten kızım ayda 200 300 gr alıyo doktor bu mamayı verdi kullanan varmı ve normal hangi mama kilo yapar tecrübeli annelerden cevap bekliyorum

11 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlk defa duydum
-Reklam-
0 oy
tarafından
O nasıl bir şey ki ilk kez duydum 
(128 puan) tarafından
Çok az kilo alıyo ayda 200 gr ve zayıf kızım oyuzden verdi günde sadece bi kutu verecem
tarafından
Normal mamaya olmuyormuymuş mu ki
İnternetten baktım değişik bir şeye benziyor :D
(128 puan) tarafından
Valla normal mama zaten veriyorum ona devam edecem bunu sadece günde 1 defa
tarafından
Heee şimdik anladım :)) inşalah bu kilo aldırır canım
(128 puan) tarafından
İnşallah fazla kilo istemiyom zaten normal sınıra gelsin yeterli
0 oy
tarafından

Bende diger arkadaslae gbi ilk jez duydum :D biz sma optipro kullaniyrz memnunuz

(128 puan) tarafından
Aptamil kullanıyorum ama bunu günde bi defa vereceksin dedi bitireceksin dedi
(1,509 puan) tarafından
Bu ozel bir süt canima mama degil mavikolataaaa
0 oy
(274 puan) tarafından
Kizin kac aylik canim
(128 puan) tarafından
5 aylık olduk dün
(274 puan) tarafından
Sen baska bir dr daha danis derim bunu duydum ama illaki takviye gerekiyorsa daha rahat bilindik  bir takviye vericektir
(128 puan) tarafından
Zaten mama kullanıyorum aptamil bunuda günde 1 defa bir kutu içireceksin dedi. Aynn ben baika bi doktpra daha göstereyim
(274 puan) tarafından
Sivi alimi az kg kaybi olan bebeklere veriliyor dogru ama bununla ilgili son yillarda cok calisma var bebekler koftlasip sismeden herturlu vitamini alabilcegi ek takviyeler veriyor bu yuzden dedim cnm kullanicagin en az 2 dr tarafindan onayli olmasi senin icinide rahatlatir
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Benim kizim kullandi ise yaramadi yigenim kullandi ise yaramadi memnun kalmadim yani simdi baska bir doktora goturdum yasitlarindan 11 kilo eksik bize 5 tane vitamin verdi istahinida bayagı acti yemek yemeyen kizim simdi ise yiyiyor tedaviye yeni basladik dur bakalim 
(128 puan) tarafından
Tamm canım sorarım Ver derse veririm
(1,509 puan) tarafından
Yemesi nasil bebeginin istahi
(128 puan) tarafından
Şöyle diyim mamayı yemiyo zorla çok acıkacakki yesin ama kaşıkla yemek yiyo bugun sordum doktora ek gıdaya geçiş yapayımmı çorba filan yok sadece yogurt ve meyve püresi ver dedi
(1,509 puan) tarafından
Aynen de oyle yap simdi corba verme bende erken davranip vermek istedim yemedi genelde bebekler ayindan once verdigim yemekleri yemiyo ben kavankz mamasi vermeknistedim o aylarda yemedi ama simdi yiyor corbayida oyle yapiyo yemiyo gununu bekliyorum yapmak icin damagina uymuyo
(128 puan) tarafından
Anladım canım hayırlısı artık napalım
0 oy
tarafından
Bu mama değilde süt diye biliyorum canm ben bunların bi değiştiğini 8 sene önce kardeşim içmişti raporlu süt mü neydi galiba doktor vermişti zayıf diye 
(128 puan) tarafından
Evet canım raporlu nasıl kardeşinde işe yaradımı peki bi zararı olmadı demi
tarafından
Doktor kontrollü verildiği için Bi zararı olmadı tahlil yaptılar öyle verdiler.
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Yeğenim kullandı yaramadı belki size yarar
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Ilk defa gördüm 
0 oy
(16 puan) tarafından
Bizde kullanıyoruz maalesef bizede yaramadı.
(0 puan) tarafından
Merhabalar bende kizima infatrini mama kullaniyorum yaklasik 2 ay oldu ama herhangi bir kilo alimi hic olmadi sizde kilo alimi oldumu
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Bunu genelde vitam eksikliği yaşanan çocuklara verilir doğrudur içinde vitamin kalsiyum barındırıyor bildiğimiz meyveli süt gibi ama daha yoğun ve çikolatalisida var ve tadı çok güzel ben içerdim alıp:D
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Canım bu mamadan bizede yazdı dr kullanıyoruz siz naptınız bebeğin kilo aldı mı işe yaradı mı 
(128 puan) tarafından
İnşallah canım tamm bakarım
(1,499 puan) tarafından
Arada içine tavuk suyuyla karışık yapabilirsin
(128 puan) tarafından
Tavuk suyu ile çorba yapıyorum zaten ınada koyarım
(0 puan) tarafından
Tarifi alabilirmiyim un corbasinin
(1,499 puan) tarafından
Vereyim canım
Bi tatlı kaşığı tereyağını kısık ateşte erit içine bi yemek kaşığı dolusu un koy bir iki çevir ama sakın kavurma ağır olur midesine dokunur sonra 2, 2.5 su bard.soğuk su koy hızlı hızlı karıştır topaklanmasin azıcık ta tuz atabilirsin tavuk suyu varsa normal suyla yarı ondan yarı ondan koyabilirsin lezzetli olur diğer tarafta da iki kaşık yoğurt bi tane yumurta sarısıyla karıştırıp çırp sonra süzgeçten geçir öyle yapınca çorbada kesilmiş gibi durmuyo sonra çorba kaynarken içine yoğurtlu karışımı hem dök hem karıştır kesilmesin kaynayıncaya kadar da karıştır kaynadıktan sonra bi beş dakika daha pişsin tamam afiyet olsun bebişede sağlık sıhhat şifa olsun :)))
Çok uzun anlattım ama çok basit on dakikada yaparsın biryere falan bile gideceğinde yap koy çantana hazır ne yedircem diye zorlanmazsın

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 281 göst.
16 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Poyrazannesi0101 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
0 oy
0 cevap 46 göst.
0 oy
0 cevap 29 göst.