0 oy
134 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (2,014 puan) tarafından
Kızımın altta 2 tane dişi var, çorba dışında yediği herşeyden midesi bulanıyor dişleri olmadığından ezemiyor. Yani köfte, omlet gibi şeyler yapıyoruz ama küçük küçük koparıp verirsem yiyor onun dışında eline alıp asla yemez. İnstagramda takip ediyorum mesela +9 ay falan bulgur pilavı yada işte patates topları falan görüyorum benim kızımda mı problem var Yada daha erkenmi bunlar için bilemedim, sizler neler veriyorsunuz yada veriyordunuz

10 Cevaplar

0 oy
(1,586 puan) tarafından
Ben kizima yoğurtlu tel şehriye makarnası yapıyordum mesela krep yapabilirsin peynirli yada sebzeli mesela havuç haşlayıp verebilirsin 
(2,014 puan) tarafından
Yutmakta zorlandığı için pek yediremiyorum onları sürekli öğürüyor, gerçi benim bebekliğimde öyleymiş annem öyle diyor herşeyi öğürürdün diye ama üzülüyorum neler neler yapıyoruz ağzına koymuyor şehriye çorbasını bile suyunu içiyor şehriyeleri atıyor ağzından
-Reklam-
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Erken değil canim sen nasıl alistirisan öyle devam eder. 

Benim kızım o aylarda  kendimize yaptığımız yemeklerin ona göre yapılmış şeklini yiyordu.

Az yağlı ve tuzsuz ya da az tuzlu sizin yeşillerinizden de verebilirsin
0 oy
tarafından
Canım 13 aylık bende küçük küçük koparıp veririm kendi alıp yemesi için daha çok erken 
(2,014 puan) tarafından
Dimi inşallah öyledir ya doktor geçen gittiğimde artık taneli şeyleri yemesi lazım dedi ama tadı hoşuna giderse kopardığımda yiyo ama öyle eline verince kopardığında boğazında kalıyo yada geri çıkarıyo
tarafından
13 aylik bebek kendisi yiyebilir erken değil canim ben eline herseyi veririm 15 aylik suan
0 oy
(2,261 puan) tarafından
Ahh en dertli olduğum sorun kızım 19 aylık hâlâ yiyemiyor dün bulgur pilavı yaptım ne yaptım yemedi doktora götürcem olmuyor yediremiyorum   senin daha küçük yer inşaAllah
(2,014 puan) tarafından
Ay çok zormuş ya aslında iştahlı bi bebek ama çok damak tadı yapıyor
(2,261 puan) tarafından
Yok ya benim kız çok zor diğer iki çocuğum çok iyiydiler ne versem yerlerdi
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Benim.kiziminda dişleri yoktu 6 aylikti makarna kuru fasulye flaan veriyordum damagiyla ezip yiyordu katı şeyleri hep verdim alıştırdim kucukken cok guzel yerdi şimdi ise yemk yedirmek için pesinde geziyorm . 
(2,014 puan) tarafından
Ya ne güzel ben ek gıda dönemine geçtiğimizde işe başladım çalışıyorum annem bakıyor, yemeyince hemen çorba yapıyor aç kalmasın diye çorbaya çok alıştı taneli yiyo ama hoşuna giderse, gitmezse asla yemiyo geri çıkarıyo
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Geç kalmışsın bir an önce alıştır erken değil tabiki. 
(2,014 puan) tarafından
Yaa köftedir balıktır onlardan veriyorum yiyor ama bazı yemekleri çıkarıyor zor yutuyor inşallah alışır
(25,223 puan) tarafından
Alışır zamanla
0 oy
tarafından
Blendrmi verdin hep yemesi lazım şimdiye 
(2,014 puan) tarafından
Evet doktorumuz 8 aya kadar her kontrolde zorlama pütürlü için acele etme blenderdan geç dedi, ama şimdide alıştırcam diye zorlanıyorum, dişi olmadığından diye düşünüyorum ama hoşuna giden şeyleri lup lup yutuyor bilemedim inşallah alışır zamanla
tarafından
Bende blendr vermiştim hep yanlış yapmışım çatalla eşmeliyiz, dr yanlış bilgilendirmiş seni canm, pankek köfte,tavuk köftesi karnabahar kızartması patates kızart ver önüne yesin kendisi ama senin kontrolünde tabi
0 oy
tarafından
Bebegim 10 aylik 4 disi var ama taneli seyler vermek icin disini beklemedim cunku damaklariyla cigneyebiliyodu. Makarna pilav pirasa karnabahar mandalina hersey yiyo masallah
0 oy
(1,921 puan) tarafından
Oglum 9 aylik ondeki disleriyle eze eze yiyor herseyi  buyuk parcalar vermiyom tabiki yutamaz daha ama alistir sende 
0 oy
tarafından
Oda ilk başta pütürlü vermedigin içindir canım kizmda aynı şeyi yapmıştım sonra oda öyle yiyemiyodu  ağzından atiyodu boguluyodu ama aslında ilk ek gıdaya geçtiğinde direk pütürlü basliyacanki alissinlae şuan oğlum 10 aylık çok şükür 7 aylıktan sonra herşeyi eline verdim yesin alışsın diye şimdi makarna ola ne olsa yiyo ilk kızım olduğunda korkuyodum tecrubesizliktem ama oğlumda yok pirinç çorba patates nnolsa yiyo çok şükür 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 80 göst.
4 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,919 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 98 göst.
23 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ht (2,094 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 172 göst.
23 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elgo (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 478 göst.
25 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,706 soru

11,507,889 cevap

35,164 kullanıcı

...