0 oy
304 göst.
Diğer kategorisinde (594 puan) tarafından
Kızlar sınıf öğretmeni maaşı kaçtır bilen varmı. Birde sonradan müdür yardımcısına geçerse ne kadar olur bilgisi olan varmı ?

3 Cevaplar

0 oy
(2,692 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Net maaşı 5 bin küsür. Girdiği fazladan derslere ek ücret alır. Maksimum 7 bin olabilir tahminimce.

Ama bence yine de vazgeçmesin. Güzel meslek. Ama sadece para için yapılmaz. Gerçekten sevmesi lazım bu işi. Çok paraisterse çok derse girer full ekders alır. Azla yetinirse az derse girer vs. Bir de bayansa şiddetle tavsiye ederim :)

(594 puan) tarafından
Evet canm bayan :) ben destekliyorum istiyorm öğretmen olmasını
(2,692 puan) tarafından
Ben daha önce özel sektörde 6 gün sabahtan akşama çalışıp asgari ücret alıyordum. Şimdi çocuğum var diye ekders istemiyorum maaş karşılığı gidip geliyorum. En önemlisi de bunun için kimseye ağız eğmiyorum, yasal hakkım bu benim, bitti. Çocuklarıma da eşime de evime de vakit ayırabiliyorum çalışırken, elhamdulillah.
-Reklam-
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Yengem ve abim öğretmen. Yengem sınıf öğretmeni 8bin maaşı degismedyse
tarafından
Full ek ders içersinde bu saydıklarım yok yalnız. Full ek ders 30 saat ders ve bir aylık okul nöbeti. Başka bişey girmez full ek derse. Diğer dediklerim ekstra olarak yapılanlar. Bn mesela 16 saat ders alırım sadece. Yani sadece maaş üstüne ek ders olarak aylık en fazla 300 TL gelir o da en fazla
tarafından
Ya Allah aşkına öğretmen olmayan yorum yapmasın. 40 saat giremez. Özel durumlarda özel izinle girebilir. En fazla 30 saat girer. Kurs filandjr o . Lütfen ya. Bilmiyorsunuz ama bileni bastırmaya çalışıyorsunuz
tarafından
Benim eşim lise öğretmeni 1 haftada 40 ders var zaten o yüzden haftada 40 saat alamaz en fazla 30 alabilir ayrıca evet 8000 tek seferde yatmaz maaş ayrı yatar ek ders ayrı yatar hatta benim eşim haftada 3 saat evde eğitime de gidiyor
tarafından
Aynn gerçekten çok doğru. Sonunda ya
(1,253 puan) tarafından
Ben anlayamadım karışmış yorumlar kim kimle konuşmuş belli değil. Galiba biri yorumunu kaldırmış
0 oy
tarafından
Sınıf öğretmeni de normal ogretmende Fix maaş alır. Yilimiza göre değişir aldığımız maaş ama çok oynamaz. Bn on yıllık öğretmenim ham maaşım 5000. Eğer artı derse girersem ( branş öğretmeni olduğum için ders başı 20 TL alıyorum.) Yani 15 saat ders haftalık olarak girilirse maaş karşılığı. 15 saat dersin üzerine alınan her ders 20 TL. Bu sinifcida da branscidada aynı. Sadece. Sinifvilar 30 ders saati giriyorlar haftalık. Branscilar 15 ile 30 arası istedikleri kadar. Müdür yardımcısı da full ek ders alıyor bir de maaş. Çok farklı değil . Çok yüksek ücretler almıyoruz maalesef yansıtıldığı gibi
(594 puan) tarafından
Aaa azmis arkadaş 8 bin yazmış ta iyi dedim bende benim de yigenim öğretmen olcakta isteksiz gibi maaşı 5 binse eğer gerçekten az çünkü asgari ücret o fiyat oldu :/ :)

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 145 göst.
0 oy
3 cevap 203 göst.
0 oy
3 cevap 207 göst.
12 Nisan 2023 Aile kategorisinde Karars8z (33 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 134 göst.
20 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Nurpia (657 puan) tarafından soruldu

399,822 soru