0 oy
547 göst.
Aile kategorisinde (85 puan) tarafından
Kizlar nasil tasarruf yapabilirimya  gelecegimiz  icin ev almak icin cabaliyorum  and birikim  yapamiyoruz:( siz ayda esinizle nekadar kenara  koyuyorsunuz  ve nasil tasarruf  yatirim yapabilirim 22 yasindayim birikim  ve yatirim hakkinda bilgim  yok :(, evimdede kuflu koltuklar var ve 5 aylik 1 kizim var var 

24 Cevaplar

+1 oy
(119,481 puan) tarafından
boyle bi post vardi yazdim geliri gideri sen yurt disindasin vs vs linclendim  yaa
tarafından
Nerde yedin paraları soyle nerde yedin eurolari söyleee sevdaaa
yemedik baci birikim yapip ev aldik ☺☺ amma artikin bebelerim icin altin yapcam sonra ye ic yat
tarafından
Ay bende bir tane ev almak istiyorum Allah nasip ederse birikim yapamiyoruz ama ucu ucuna anca yetisiyo yaa sevdos ☺️
allah sanada nasip etsin eennn guzel evi irosum
tarafından
Amin amin❤️ ☺️☺️
-Reklam-
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Bir tarafımız açıkta kalıyor açıkta kalmasın da kenara para koymayalım
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Koymamiza gerek yok şükür
(5,376 puan) tarafından
Nagiş eşin ne iş yapıo senin maşallah kız nası biriktirdiniz bu yaşta
tarafından
Tubis kayinpeder cumhurbaşkan sağ kolu olduktan sonra hersey kolay :d
(5,376 puan) tarafından
Öyle mi len :) nagiiş beni de bi işe katsınlar gı söyle de :D hemşom napıon nerdesin sen ya özlettin kendini
(7,972 puan) tarafından
Tubisim kayinpederim iş adami cnm esiminde burda italyan+türk restorantı var şimdilik bu kadar soylesem kafi
(5,376 puan) tarafından
Anladım kuzum :)
0 oy
tarafından
Başa baş gidiyoruz tasarruf çok zor. Bu zamanda babadan bişey kalmadıkça yada iki taraf iyi para kazanmadikca ev almak çok zor. Bence bugünü yaşa koltuklarını değiş boşver evi 
0 oy
(220 puan) tarafından
Asgari ücretle kenara para koymak bu zamanda her babayiğidin harcı değil. Mutfak , faturalar , bebek bezi , pazar derken eksilere bile düşüyoruz
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Kumbara yapnistersen ona elime para geçtikçe köy sonrada açıp altın yap benim arkadaşım öyle öyle topladı araba aldı kendine a 8-9senenin ozamnlarda altın ucuzdu yapardi şuan zor olmus
0 oy
tarafından
bu devirde anca yasamaya calisiyoruz..
0 oy
(3,184 puan) tarafından
Eşim sağolsun veriyor ama koyduğum parayı zekata biriktiriyoz elimize bişey kalmıyo :(
(4,700 puan) tarafından
Kuzum hanefilerde dediğin doğru da şafiler de kadının ticari amaçla değil de ziynet olarak taktiği altın ne kadar olursa olsun zekat düşmüyor ondan merak ettim
(3,184 puan) tarafından
Hanifi canım ben
(3,184 puan) tarafından
Ama 80 gramdan sonrası zekata tabi degil mi farz diye bilşyırum
(4,700 puan) tarafından
Hanefiler de öyle ama şafiler de değil işte canım ondan sordum
(3,184 puan) tarafından
Anladım canım değişikmiş bilmiyordum şafilerin öyle oldugunu
0 oy
(1,691 puan) tarafından
koyamiyoruz normal maastan artmiyor simfi ev aldik kiraci bukunca arttirmayi denicez olursa insallah ama brbekte yolda 1 ayi vsr zor gibi yillik esimin primi var bu sene 10 bin falan ondan kenara koyabilriz gerisi evin masrafina gitti zaten
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Eşimin işi iyi şuan baya para koyuyoruz kenara bu yaz bizde evi aldık aldik alamadık zor 
(3,419 puan) tarafından
Ewet canm
(85 puan) tarafından
MasaALLAH esin ne is yapiyorli
(3,419 puan) tarafından
Asker canm Suriye'de olduğu için fazla alıyor abimde asker yurt dışında 30 binden fazla alıyor oda bu işleri degerlendirirsen iyi para var biz 10 yıl dolunca birakcaz şimdi ne birikim yaparsak artik
(85 puan) tarafından
Yani simdi benim esimde sozlesmeli asker olursa 30 birmi alir
(3,419 puan) tarafından
Yerine göre değişir canm yurt dışı dolarla çalışıyor Türkiye parayla
0 oy
(525 puan) tarafından

Zamla birlikte belki başlarız kenara atmaya :)

0 oy
tarafından
Birikim yapmıyorum çok şükür gelirimiz çok güzel evimiz arabamız var 2 ay önce eşimin doları vardı onu satıp bir arsa aldı. Bakalım belki ilerde bir tane daha ev alırız. Kendime ait bir kumbaram var olmuştur herhalde 6000 içinde böyle canım elimde olduğu zaman kumbaraya atıyorum altın alıyorum şimdi linç ekibi gelir niye anlatıyorsun diye de çok ta tın:)) pujaaj
tarafından
Puhahah:) sen benim kıymetlimsin❤️
biriktir dur benii ❤❤♥️❤♥️♥️♥️
tarafından
Ulan sevda biriktirip dururum seni :) ama harcayamam:))
harcama ebruummm
tarafından
Harcamam sevdammmm❤️❤️
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Kenara tl atarak, bu türden enflasyon olan bir ülkede birikim yapıp ev alamazsınız. Kenara ne atıyorsanız dolar olarak atmanızı öneririm.
0 oy
tarafından
Cok şükür 1 evimiz 1 arabamız var kenarda da biraz altin var oğlum adına hesap actirdik aylık 500 tl falan atıyor eşim oraya kendi yagimizda kavruluyoruz çok şükür 
(85 puan) tarafından
Rabbim bizede versin :( esimin ailesi  ve benim ailem yardim etmedi  ceyizimde  olmadi kimse evimize bisey de almadi  2 ceyregim  vardi onuda  camasir makinasi almak icin bozdurduk evimde kuflu koltuklar  var esimde bende yetimden farkimiz  yok  ne gelenimoz  nede gibdeimiz  var  rabbim yetimlerin  sahibidir  diyor annem bana  resmen yetim  diyor biliyorum rabbim yardim edicek bize
tarafından
İnşallah kuzum haklarını yiyemem bizimkiler çok yardımcı oldu bize evimizi düğünde hediyesi olarak verdi  kayinpederim sagolsun arabamızıda hamile olduğumu öğrendiğinde hastaneye gidip gelirken kullanalım diye verdi sonra bi gün hadi notere dedi arabayi eşimin üstüne yaptı benim ailem çeyizime a dan z ye herseyi aldı fazlasıyla çok şükür ama ev doserken kimse yardım etmedi bütün mobilya ve eşyaları eşimle kredi çekip aldık hala daha borcunu ödüyoruz Rabbım ihtiyacı olan isteyen herkese daha fazlasını nasip etsin inşallah
0 oy
(4,510 puan) tarafından
Bilezik yapip kenara koyuyorum gelinime takacam ahahaha
(85 puan) tarafından
Allah seni  jsksk
(4,510 puan) tarafından
Ahahahah
0 oy
(2,315 puan) tarafından
1 buçuk yıllık evliyim Bende, yeni ev aldık. Birikimim oraya gitti 15 bin kadar biriktirdim. Alışveriş yaparken sadece ihtiyaç kadarını alırım. Öyle 3 5 çeşit yemek yapmam tek çeşit yeterli oluyor. Hamur işi ve tatlı yapmıyorum annemlerde yiyorum filan öyle öyle bu ay 900 lira koymuştum kenara biraz masraf çıktı onu altına filan çeviremem gibi bakalım maaştan kalırsa bir çeyrek alırım:)
(85 puan) tarafından
15 bin kac yolda birikti  ve nasil ev aldinizki  anlatirmisin  ltfn  yatirim ysparakmi  yoksa altinlariniz  falanmi vardi
(2,315 puan) tarafından
Gram aldım hep 15 gramım vardı birazda param vardı 1 buçuk yılda biriktirdim. Evin 100 bin tlsini altınlarımız ile karşıladık birazda borç vardı onunla birlikte 240 bön kredi çektik:) öyle aldık aylık 3600 ödemesi var  :)
(85 puan) tarafından
Yani evi 340mi  aldiniz  100 bin tl  altinlarla  aldik dugunde takilan  altinlarmi  bize Miranda 2 ceyrek takildi oda camasir makinem  olmadigi icin onu aldik
(2,315 puan) tarafından
Aynen ama alyansıma kadar verdim ben evde öyle aldık:)
0 oy
(10,560 puan) tarafından
Bilmiyorum cnm aldığı maaşın ne kadar olduğunu bile bilmiyorum 
0 oy
(553 puan) tarafından

Ah canım 0 :D  bu zamanda ne birikimi vallahi herşey ateş pahasi istediğin şeyi alabiliyorsan en büyük zenginlik o zaten 

0 oy
tarafından
Kumbara al 3-5 demeden at içine açınca altına yatir ben elime geçtikçe altın alma taraftarıyım su zamanlar pek mümkün olmuyor ama.. :(
(85 puan) tarafından
Ah ya bende kafama vuruyorum  gecen seneydi galiba  altin 700 du keske ceyrek yaosaydim diyorsun en azindan 2 3 bisey olurdu
tarafından
Evet ama şimdide yapabilirsin kumbara tut her gün at 3-5 birşeyler
0 oy
(503 puan) tarafından
Eşim para vermediği için 0

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 164 göst.
14 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Prensesp (7,455 puan) tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 923 göst.
0 oy