+1 oy
215 göst.
Aile kategorisinde (85 puan) tarafından
Kizlar benmi yanlis biliyorum  bebek dogunca  altin takilmazmi  bize  takmadilar kizimi zaten 1 tek ablam ve enistem  gormeye geldi okadar 5 aylik suan  yanlis biliyorum  heraldeya  bide  baska 1 sorum  Ben tekirdagda yasiyorum ailem  istanbulda  teyzemler bebegi getir sevelim  diyorlar  onlarin  gormeye gelmesi  gerekemezmi  

14 Cevaplar

0 oy
(4,563 puan) tarafından
Valla kayinvalidem bir yarim bir ceyrek takti cimri kari 

Annemlerde bir tam altin takti 

Akrabalardan esden dostanda yakinlar altin takti ama cogunluk kiyafet vs getirdi 

Belki durumlaru yoktur kuzu
(492 puan) tarafından
Kız yine kayimvaliden iyi takmış benim ki bebek görmeye geldi daha doğru kaynatam geldi çeyrek taktı 2 gün sonra geldi onu da ver bebek mevlidine takayım diyer çeyrekle toplam 2 çeyrek taktı başka da hiçbir şey yapmadı yapmasını da beklemiyordum zaten şaşırmadım :))
(7,215 puan) tarafından
Yarım ve çeyrek takmış ve cimri karı diyorsun pes valla :)
tarafından
Kız kayinavlden takmış işte cimri diyon ne bekliyodun
(4,563 puan) tarafından
Soyle soyleyim sizlere o zaman bacimlar esim tek cocuk kayinvalidem ve kayinpeder memur emeklisi durumları normalin cok cok ustunde dugunumuzude kendimiz yaptik bilezige kadar esim aldi bebisede bir corap almadilar hee birde dipnot düşeyim bebisimin yarin dogum gunu esime dediki altin alda takayim elin icinde ayip olur dedi ahahwah takacagi altinida ayip olur millete diye esime aldirdi
tarafından
Kiz yarimla ceyrek takmis laf ediyosun ne takacakti bilezik mi shdhfhf onu bulamayanlar da var benimki sadece yarim takti
-Reklam-
0 oy
(119,694 puan) tarafından
hic kimse altin takmak zorunda degil taksalar nolcak takmasalar nolcak ben umursamiyom 
(85 puan) tarafından
Evet ama  onlar o niyetli dusunmuyor sorun aslinda  altinda degilki  gormeye bile gelmediler  bana getir sevelim diyorlar  onlarin gelmesi gerekmezmi
(119,694 puan) tarafından
gelmesinler bu donem bak ben hamileyim suan 28w6 dr ve ebe dogumdan snr 2 ay hic kimseyle bebegi temas ettirme diyolar surekli eve kimseyi alma diyolar dikkat etmek lazim bebeler zayif bunyeli heryer mikrop kayniyo
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Evet takılır canim takmayanin para yoksa tammds varsa sende ona göre  yaparsin onlara ve evet teyzenler bi zahmet gelmeli
0 oy
(44,769 puan) tarafından
Kızımda da oglumdada hem kendi ailem hem eşimin ailesi birer çeyrek taktı kıyafet aldı her iki tarafta. İlk doğum da beşik felan hep kendi babam almisti
(3,185 puan) tarafından
Oh ne güzel kıymet bil canım benim kendi ailem bişey yapmıyo bebegim olucak 3 bucuk ay sonra sadece hastane çıkışıyla battaniye o kadarcık onlarda iyi kumaş degil zaten ama eşimin tarafı öylw değil
0 oy
(7,815 puan) tarafından
Bu devirde altın mi olur gelenler 50 tl 100 tl getirdiler bana hep
0 oy
(932 puan) tarafından
Durumları varsa öyle canım benim bildiğim bir de onların gelmesi gerekir 
0 oy
(503 puan) tarafından
Halamlar amcalar para getiri annemler ve kaynanam altın taktı bizde 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Gelenek olarak var mi bilmiyorum icinden gelen takıyor. Kayinvalidem ceyrek takti bana da bir kolye, zaten bebek arabasi kiyafet vs de aldilar. Kendi ailem de öyle. Altij pahali oldugu icin gelen paralari birlestrp ben kendim altin aldm ogluma
0 oy
(979 puan) tarafından
Valla ilkinde sdce annem takti brde durumu olmadigi halde başka hediye fln kmseden görmedim 2.oldu bunda da aynı kimse bsy vermedi. . 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Benim annem ve babam 6.000ora değerinde altın bileklik taktılar 3 ay önce. İki kız kardeşim 20 ve 22 yaşında çalışmiyolar ama çeyrek altın taktılar yine de harçlıklarıyla:) bir abim çeyrek taktı diğer abim bebek arabası ve puset seti aldı diğer abim de altın emzik aldı. Gel gör ki kayınvalidem 5 lira bile takmadı reziller 
0 oy
(5,560 puan) tarafından
Benim oğluma annem yarım altın taktı . Kaynanam çeyrek . Bir tane dayım çeyrek diğer dayım 100 Euro bir çeyrek aldım ama . Teyzem çeyrek taktı . 
0 oy
(776 puan) tarafından
Başka şehre bebek görmeye gidildiğini duymadım annenlere git çay tatlı falan yap çağır milleti gelen hediyesini verip gider bizde böyle canim
0 oy
(971 puan) tarafından
Yani maddiyata bağlı durumlari varsa takilir ama yoksa nerden getirecekler getir sevelim demeleri de cok sacma sanki yavru köpek seviyorlar çok istiyorlarsa gelsinler görsünler ayağına çağırıyorlar bide 
(85 puan) tarafından
Oylerler 1 bucuk en fazla 2 saat yol  ondan galiba

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 194 göst.
22 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,258 soru

11,445,084 cevap

35,016 kullanıcı

...