0 oy
192 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hanımlar katip olmak bana mantıklı geliyor ama matematiğim hiç yok ve neler gerekli. Lütfen yardımcı olurmusunuz tek istediğim mesleğimi elime alıp bebeğimle hayallerime kavusmak

8 Cevaplar

0 oy
(119,342 puan) tarafından
postun ciksin           
tarafından
Çok teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım Katip olmak istiyorsan ortaöğretim KPSS diye biliyorum Bir de bilgisayar belgesi almam lazım on parmak belgesi almam lazım umarım hayallerine kavuşursun
tarafından
Bilgisayar kursu ile 10 parmak kursu ayrımı pek
tarafından
Ayrı ayrı
tarafından
Beni düşünüp uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim peki ikiside halk eğitimde varmıdır. Ve ne kadar ve kaç saat sürer acaba
tarafından
O kadarını bilmiyorum ama ben 2 ay boyunca gitmiştim Yani bütün kurslar Halk eğitim'de oluyor
tarafından
Anladım teşekkür ederim
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Bilgisayar belgen de olması gerekiyo canım. Kaç yaşındasın 
tarafından
24 yaşıma girdim o belgeyi nasl alabilirim
(1,368 puan) tarafından
Belediyelerde yada özel sertifika veren yerler var canım. Kurslara katılacaksın 10 parmak tamamlayınca sertifika veriyo.
0 oy
(3,826 puan) tarafından
Eşim de düşünüyordu katipliği aslında ama üzerine gitmedik aslında güzel bi düşünce umarım gerceklestirirsiniz
tarafından
Umarım ya teşekkür ederim
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bi kez tuttu puanım mülakata çağırdılar yazamadım en az 90 kelime yazılcaktı kaç dk da unuttum şuan ama çok gergin bi ortam oluyo ya eli ayağı titriyo insanın :) 
0 oy
tarafından
Canim kpss girmen lazim ortaogretim onlisans lisans ne mezunuysan farketmez. Universite mezunuysan bilgisayar sertifikasi almana gerek yok universitede girdugun bilgisayar dersi yeterli oluyor transkript vermen yeterli. Ama lise mezunuysan bilgisayar sertifikasi gerekli. On parmak kursuna gitmene gerek evde kendin calis. m5 bilisim diye bir site var orda on parmak dersleri var evde kendin calisarak yapabilirsin. Kpss den 70 alman ve uygulama sınavında 3 dk da en az 90 kelime yazman lazım ama tabi sehirden sehire farkeder en yüksekten baslayip belli sayıya kadar cagiriyolar. 
tarafından
Canim sen ilk olarak kpss calis once bi kpss puanını al eline. Yoksa sınava giremezsin zaten. Kpss gerekli puani alinca. Bi klavye alip evde m5 bilisimden calismaya baslarsin
tarafından
Kpss den ne kadar süre sonra o sınav peki
tarafından
O belli olmaz yani belli bi zamani yok ilanlari takip etmen lazım nezaman acilir belli olmuyor ama senede birkere kesin aciliyor. Sen bu yil kpss ye girersen puanin iki yıl gecerli oluyor. iki yil icinde acilan ilanlara basvuru yapabiliyorsun
tarafından
Anladım çok teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim. Bol şans
0 oy
(566 puan) tarafından
Bilgisayar mezunuyum bende girdim bilgisayar sertifikası lazım birde 90 Kelime bunla çok zor en az 120 kurtarır iyi çalış evde
0 oy
(588 puan) tarafından
Unide okuduğun bilgisayar dersin varsa transkript yetiyo canım. On parmak belgesi zorunlu değil. Evde de çalışabilirsin. Kpss den en az 70 alıp, 90 kelime üstü yazman ğerek

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 74 göst.
5 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Elifmina (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 98 göst.
8 Mart 2022 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 137 göst.
2 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Eymen kuşum (6,827 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.