0 oy
249 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (220 puan) tarafından
Islak mendil, 6 tane 1 numara bez, pişik kremi, alt açma bezi, 10lu hastane çıkışı, 2 tane 5li hastane çıkışı, 2 tane yarım kol zıbın, yelek, kalın pofuduk zıbın, emzik biberon,mama, kalın battaniye, müslin bez, bebek temizleme pamuğu, çorap, ağız mendili, puset bunlar bebek için

Kendime 

Ped, külot bez 

1 takım gunluk pijama 

Göğüs pedi 

İç çamaşırı 

Başka bi şeye ihtiyacım olur mu 

17 Cevaplar

0 oy
(7,654 puan) tarafından
Bez az koymuşsun 
tarafından
Oooo kimler burdaaaa:D
(7,654 puan) tarafından
Naber hatce diyete başladın mi
tarafından
Başladım canim baskül gelcek sipariş verdim hafta bir tartilcam
(7,654 puan) tarafından
Hadi hayirli olsun
tarafından
Saol tatlim
-Reklam-
0 oy
(119,248 puan) tarafından
bez yetmez bebek yikancak havlu sampuan vs yok listede
yani hadi dus yapmadi diyelim disdemi fircalamiycak
tarafından
Evet diş  macunu falan bende götürmüştüm ama hastanede bisey yemege izin vermiyolar doguma alınacağı icin yani burda boyle ben goturdum makyaj tarak diş  fircasi ama hic kullanmadim inanki zaten bi bakiyosun taburcu olmussun:)
(565 puan) tarafından
Sevda yurt dısında mı yasıyor kendısını zatem cok merak ediyorum :))
evet belcikadayim
tarafından
Evet yurtdışında  yasıyor
0 oy
tarafından
Canım 6 bez çok az bir paket al kendinede iki takım pijama yap ve terlik al muhakak
0 oy
(219 puan) tarafından
Bez az olmuş ve bir takım pijama yeterli olmaz canım kendin için bir takım daha ekle
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Sana 1 tane daha pijama çorap terlik hırka al mutlaka
(220 puan) tarafından
Çorap yelek aldım yazmayı unutmuşum terliği de koyacam aklımdan çıkmış
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Bez yetmez kuzum kendine alt pijama yedek koy
0 oy
tarafından
Bezi çoğalt canim corap aldinmi kendime dogumdan sonra üşüyebilirsin 
0 oy
(547 puan) tarafından
6 bez çok az canım. İlk doğduklarında bezler çok sık değişiyor. 1 numara bez küçük gelebilir birde. Kendine de bir pijama daha al derim doğum sonrası kanama falan olursa üstün batarsa yanında bulunsun yedek. 
(547 puan) tarafından
Ha birde bebek için göbek bakım seti al mutlaka. Hastanede lazim olmazsa bile göbek bağı dusene kadar etrafını ve göbek bağın dibini temizlemek için önemli mikrop kapmamasi adına (pahalı birşey değil,hepsi burada da 12-13 lira gibi birşey )
(547 puan) tarafından
Dediğim gibi canım günde 8-10 tane gidiyor. 1 günde kesin çıkacaksınız 1 ve 2 numaradan 10-12 şer tane al yanina
(220 puan) tarafından
Ay onu ilk defa duyuyorum alırım tabi teşekkür ederim
(547 puan) tarafından
Valla canım ben ilk bebeğimde kullandım. Göbek bağından dolayı ilk süre banyo da aldiramiyorsun,vücudunu ıslak pamukla siliyorsun anca. Göbek bağını da onla temizledim ve çok memnun kaldım.
(547 puan) tarafından
Ha birde canım unutmadan yazayım göğüs ucu kremi ya da gümüş kapak hangisini aldıysan.
0 oy
(1,068 puan) tarafından
Hasta bezi de koy istiyorlar çünkü 
(220 puan) tarafından
Hastane veriyormuş onu ben de külot bez aldım
0 oy
tarafından
Kendin için  1 takim pijama daha koy 

Pecete koy 

Terlik

Hastaneden eve gelirken giymen icin bi elbise koy boydan elbise koy daha rahat edersin
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Sanpuan vs koyma zaten göbek düşünce yikiycan onlar siler verir  sadece pijama bı tane daha koy bez az birde
0 oy
(181 puan) tarafından
Bez az olmuş bir de ne olur ne olmaz kendinize bı takım daha pijama koyun bence bir de biberon işine hiç girmeyin sonra Meme reddi oluyor baby plus in kaşık biberonu var ben süt çoğalana kadar bı ay onunla mama verdim sonra bıraktık hiç meme reddi olmadı. Bir de Nescafe bitter kettle sıcak su torbası havlu da koyun derim benim çok gaz vardı ayağımın altına sıcak su torbası çok iyi geldi 
(220 puan) tarafından
Gaz için karışım çay aldım onu da koydum sıcak suyu sürekli onlar isteyince veriyorlar Nescafe bitter çikolata falan da kantinden alırız diye yük etmek istemedim bir de genel anestezi olacak
(181 puan) tarafından
Ben özelde oldum sıcak su veren olmadı valla :) bence alın kettle elinizin altında olur
(220 puan) tarafından
Aynı hastanede daha önce fıtık ameliyatı oldum hasta bakıcı odasından sürekli sıcak su aldık verdiler istemeyince vermiyorlar :)
(181 puan) tarafından
Hmm güzelmiş sağlıkla doğsun ins ❤️
0 oy
(48 puan) tarafından
Canim ozel hastaneyse ped hasta bezlerini birak ben aldim hic bi ise yaramdi bebis icin iki iv parca bisey daha al kaka falan cok oluyor 
(220 puan) tarafından
Özel hastane de olacak ama sadece bi gün yatırıyorlar yetmez mi 3 tane takım
(48 puan) tarafından
Yani fazla al demek istedim  bide uzun elbise al pijama zor olur normalmi sezeryanmi ben ikigun kaldim 2 gunde once gittim 4 gun hastaneydm :) sipam gelmedi sezeyan oldum son  care
(220 puan) tarafından
Sezeryan olacak genel anestezi burda akşam kesip sabah yolluyorlar o yüzden az almıştım süre uzarsa burada en uzak yer 10 dk uzaklıkta evden getirirler diye düşünmüştüm ama koyarım bi kaç tane daha :)
(48 puan) tarafından
Bende spinal.oldum canim hadi hayirlisiyla al bebsiini kucagina:)❣️
(220 puan) tarafından
Spinalden korkuyorum kan falan göremiyorum hele hissedersem anında tansiyon düşer panik atak başlar diye genel anestezi istedim amin inşallah teşekkür ederim :)
0 oy
(573 puan) tarafından
Çok gereksiz olan şeyler var canım listende mesela hem ıslak mendil hem bebek temizleme pamuğu gereksiz ıslak mendil koy sadece yenidoğan uyumlu olanı alt açma bezi gerek yok bence mama gerek yok zaten ordan veriyorlar benim çantam şu şekilde 

1 tane 10 lu hastsne çıkışı (içine 1 tane bebek bezi koydum hemşireye verilecek diye üstüne yazdım)

2,tsne 5 li hastane çıkışı (çıtçıtlı atlet olmuyor 5 li de ayrıca çıtçıtlı atlet alıp koydum ikisinin içine)

2 tane altlık koydum (patiksiz olduğu için çorap koydum 2 tane de patikli koyarsan bir tane çorap koy her ihtimale karşı yeter)

10 tane bebek bezi ıslak mendil 

Kalın battaniye ince battaniye ve Müslin battaniye koydum

Emzik 

Kendim için

2 pijama takımı (1,tane de olabilir üstüne ceket yoksa ince ceket al kanama olur diye korkarsan 2 tane koy ama)

Hasta bezi

2 kilot 

2 atlet 

2 çorap

Gögüs pedi 

Bir de annemin tavsiyesi üzerine korse ya da şal koyacağım doğum sonrası göbeğine bağlamak için

Ben buu kadar koydum zaten 1 gün kalınıyor genelde gerek yok tatil gider gibi çanta hazırlamaya :) 
(220 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm ama az dediler tecrübem olmadığı için bilmiyorum
(573 puan) tarafından
Bende 34 haftalık hamileyim ilk bebeğim kafamı o kadar karıştıran oldu mi yok az yok fazla gibi ama ideal olanı bu şekilde bence
0 oy
(9,000 puan) tarafından
6 âdet bez çok az yanına kendin için de yedek pijama veya hırka yelek bişey al kanama çok olursa üstün batar
0 oy
(5,557 puan) tarafından
Beş çok az yarım paket koy 
0 oy
tarafından
pamukla sileceksen islak mendile gerek yok.. bir de alt acma bezine hic gerek yok ztn hast. var senin altina koyuyorlar hem de o kdr fazla yapmadigi icin altina bisi koymana gerek yok.. sen kendine bebek taci, corap falan da eklersin stn

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 108 göst.
24 Mayıs 2022 Aile kategorisinde mehal (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 130 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tugce315 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 95 göst.
18 Nisan 2024 Aile kategorisinde hanimeli (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 510 göst.