+2 oy
1,773 göst.
Diğer kategorisinde (2,883 puan) tarafından

Merak ettiğiniz şeyleri merak ettim :D

Sormak istediğiniz bisey var mı bura ile ilgili ?

Amac sohbet olsun 

46 Cevaplar

0 oy
(1,580 puan) tarafından

Sorum yok, Almanya'da yaşayıp seçim zamanı Türkiye için oy kullanabilmenizi anlamıyorum. Tabi siz Almancıların suçu değil bu ama söz sahibi olmamalısınız diye düşünüyorum. 

Biz, yaşamadığımız ülke için oy kullanıyor muyuz ? Kullanmıyoruz. :)
(2,469 puan) tarafından
İşte bu ya :))
(2,883 puan) tarafından
Yani bu bizle alakalı değil seninde dediğin gibi ki ben kullanmamayi tercih ediyorum
tarafından
Onu başkanınıza sorun her yerden oy toplamak için almanyada yaşayana da kullandırıyor elin suriyelisine de ;)
(1,580 puan) tarafından
Ne yazık ki doğru, ben Almanya'da yaşıyor olsam kullanmam şahsen ama ülkem canım ülkem diye koşa koşa kullananlara lafım. Madem canın ülken gel yaşa, sen gör biraz da kaosu. :)
-Reklam-
0 oy
(712 puan) tarafından
Alman vatandaşlıgini aldiniz mi??

Birde askeri ücret ne kadar orada
0 oy
(53 puan) tarafından
Ben iş bulana kadar evin nasıl bulunacağını merak ettim bir de çalışma ve oturum iznini almak zor oluyor mu internette yazdığı gibi? Mesela siz oturum iznini nasıl aldınız?
0 oy
tarafından
Eşim Almanya'ya gelmek istiyor Almanca bilmiyor ama ingilizce ogrenmeye çalışıyor.ders aliyor youtubeden Almanca dili bilmemesine rağmen gelebilir mi siz nasıl gittiniz ?
(2,883 puan) tarafından
Valla asgari ücret değişiyor medeni durumuna göre bekarlar da daha fazla para kesintisi oluyor sigortaya vs ama genelde sanırım erkeklerde 2000 civarı diye biliyorum tabi bulduğun ise bağlı önceden saat ücretini konuşuyorsun hesabını yapıyorsun
2 saatlik iş duymadım hiç ne iş yapıyormuş 2 saatte
tarafından
Vallaha bilmiyorm ki arkadaşıma dedim arkadaşım birazdan post açacak bakalım öyle birşey varmiymis
tarafından
Ben eşim ve bebeğim üç kişiyiz bizde kesinti olmaz sanırım genelde saat başı ne kadar alıyorlar canm bilelmm de ona göre davranalm
(2,883 puan) tarafından
İşte bulduğu işe bağlı mesela benim eşim hint yemekleri dağıtıyor şoför saatte 7 euro temiz alıyor ama bahşiş iyi olduğu için gunde 80 100 euro arasi alıyor
Ama sanirim artık her işin ortalaması 10 euro saat başı
tarafından
Valla iyiymiş canim 10 Euro
İnşallah gelebiliriz yaa dururmumz yok çok istiyoruz gelmeyii ama öyle herkese vize vermiyorlar kafalarına esse verirler sadece
0 oy
tarafından
Almanyada ev kirasi en ucuz nerede bulabiliriz ve is firsatlari en cok nerde oluyor ?
(2,883 puan) tarafından
Daha büyük şehirlerde daha ucuz oluyor genelde iş de aynı şekilde
tarafından
Daha buyuk sehirler neresi oluyor mesela canimm
Sehirin buyuklugune gore az mi oluyor maaş
(2,883 puan) tarafından
Berlin köln Münih  hamburg frankfurt bunlar büyük ve kalabalık şehirler maaslar berlinde erkeklerde 2000 bin civarı kadınlara 1600
tarafından
Aa iyi vallaa berline gitsin o zaman
0 oy
(119,282 puan) tarafından
hortlamis gene ☺️☺️☺️
(7,238 puan) tarafından
He ya :)

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 1,290 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,883 puan) tarafından soruldu
0 oy