+2 oy
1,773 göst.
Diğer kategorisinde (2,883 puan) tarafından

Merak ettiğiniz şeyleri merak ettim :D

Sormak istediğiniz bisey var mı bura ile ilgili ?

Amac sohbet olsun 

46 Cevaplar

0 oy
(2,726 puan) tarafından

Gerçek ismi Almanya mı Alamanya mı ? :D

(2,883 puan) tarafından
Gerçek ismi Deutschland turkler Almanya diyor  :)
-Reklam-
0 oy
(5,953 puan) tarafından
Kocamdan alıyorum bugun rosman gezisi yapdik camerada vernel siparişi vermisim ordan :)))))
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Burada üst düzey bir muhasebeci olan eşim sizce orada iş bulabilir mi?

Dil bilmeden gelsek öğrenmek uzun sürer mi?

Çocukla orada yaşamak nasıl olur (sizin var mı bilmiyorum ama)
(2,883 puan) tarafından
İş konusunda bulmak çok da zor değil devlete baş vuruyorsun sana bulma konusunda yardımcı oluyorlar
Zaten yeni gelince almanca yok diye devlete baş vuruyorsun 3 ila 6 ay arasında okula gönderiyorlar öncelikle dili öğrenmen için o esnada kira ve yemek paranı veriyorlar okula gidiyorsun diye
Çocuk konusu da şu anda hamileyim ama yine bayağı para veriyorlar çocuk olduğunda mesela ben hazırlık parası 1500 euro aldim şimdiye kadar daha da verecekler
(1,837 puan) tarafından
Ülkenin hali gün geçtikçe çekilmez bir hal aldığı için geçen gün eşimle yurt dışı işini konuşmaya başladık bu şartları ona söyleyeceğim inşallah bize de hayırlısıyla nasip olur oralara gelmek
(2,883 puan) tarafından
Burda sadece yeni gelince ev konusu biraz sıkıntı yani diğer konular genel olarak büyük sıkıntı değil
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Alakam olmayan bir ülkenin nesini merak edeyim :D
0 oy
(3,156 puan) tarafından

Orda havalar nasıl:D

0 oy
(220 puan) tarafından

Haha ilerde orada yaşamayı planlıyorum. Bir sürü sorum var da nerden başlasam :D kiralar pahalı mı? Yabancılara çok zor ev veriyorlarmış sanırım. Örneğin starbucks orda da pahalı bulunuyormuş bu da doğru mu?  Burada 20, 25 lira oldu orta boy latteler falan :D Maksimum ne kadardır ki 2 3 eurodur heralde. Tabi market fiyatları ucuzmuş, artış oluyor mu fiyatlarda? Cevap verirsen sevinirim  

(7,972 puan) tarafından
Evet ev için sağlam gelirli olman lazım yabanci olman farketmez
(220 puan) tarafından
Teşekkür ederim :))
(2,883 puan) tarafından
Ev için arkadaşın da dediği gibi düzenli işin varsa alıyorsun Starbucks pahali diğer yerlere göre 3 4 eurodan başlıyor market fiyatları geçen sene kovid nedeniyle yüzde 10 zam geldi heryere o zamandan beridir aynı duruyor genelde zam olmuyor çok
(220 puan) tarafından
Ah ah biz o yüzde 10lara razıyız :) çok teşekkür ederimm. :)))
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Nasıl gittiniz 
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Kız eşime iş bulunda yanınıza gelelim geçinemiyoruz ya maaşlar falan ne kadar? :)))))) 
(2,883 puan) tarafından
Maaşlar yaptığın işe göre değişir 1500 euro dan başlıyor
0 oy
tarafından
Almanyada yaşadığımı belli etmeye çalışırken ben;
(7,972 puan) tarafından
Ne alaka???
Baska bi ülkede yasamayi kolaymi saniyosunuz ailemizden sevdiklerimizden uzak bi yerde kalmaktan hoşnutmu olur insan??
(11,217 puan) tarafından
Burda altinlarini pirlantalarini kocalarinin aldigi hediyeleri paylasanlarada bu yorumu yapiyor musunuz ,:) zengin oldugunu göstermrye calisanlara
(2,883 puan) tarafından
Evet yaşıyorum neden belli etmeyeyim nekadar tuhafsiniz
0 oy
tarafından
Gida fiyatları ne kadar mesela gecen tvde gordum 4  5 lirayfldi oylemi
tarafından
Aaaaa bende yerlesiyom mesela pirinc 1 kg orda nedadar orda turk markaları varmi
(2,883 puan) tarafından
Alman marketlerinde Türk markaları yok sadece 1 yerde var kaufland ismi en büyük market orda var Türk markalar
Pirinc markasına göre değişiyor bizim aldığımız var bitane yarım kilosu 59 cent
tarafından
Turk parasiyla ne kadar oluyo cok aliyomusunuz ucuz diye ben gelsem kitliktan cikmis gibi olurum valla
(2,883 puan) tarafından
Türk parasına çevirmiyoruz hiç işte 1 euroyu 10 hesaplarsan ordan anlarsın ki şimdi galiba hala 10 değil daha yüksek
tarafından
Yani turk parasiyla 1 euro on tlse  yani 1 euro baya iyi buraya gore 59 sentde kurus oluyo baya iyi burda kurus diye bisey kalmadi hersey 100 lira
0 oy
tarafından
Türkiyeye ilaç nasıl gönderiyorsunuz reçeteli veya reçetesiz ve kargolama yaptınız mı ücretleri nasıl 
(2,883 puan) tarafından
Hayır hiç yapmadım bilgim yok
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yok canım aşı için teşekkürler ahahah:D 
0 oy
(48,660 puan) tarafından
Hc merak ettigim bişey yok ☺️
0 oy
tarafından
Orda tesetturlu insanlar varmi
(220 puan) tarafından
Dünyanın her yerinde var tesettürlü. Almanya olunca ne Oluyor sanki orda müslüman yok mu ya da hiç mi Almanya'da yaşayan akraban yok
(2,469 puan) tarafından
Almayanda Arap çoktur çoguda zaten tesetturludur
tarafından
Yeliz yok evet neden hemen kavga etme peşindesin
(220 puan) tarafından
Kavga ettiğimi nasıl anladın ? Gülücük koymadım ya da canım demedim diye mi ?
0 oy
tarafından
Çılgın dondurmacısı merak ediyorum bende dans etmek istiyorum nasip olursa:))
(2,972 puan) tarafından
Hahaha onu bende merak ediyorum çok güzel dans ediyorlar :-))
tarafından
Aynn yaabenle sen beraber gidek kız:)
(2,972 puan) tarafından
Vala gidelim kız iki oynar geliriz :-))
(2,883 puan) tarafından
O nerde ya ben hiç arastirmadim
tarafından
He vala kız Antalya'da:))
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Yok merak ettiğim. 
0 oy
tarafından
Mezun olunca orda çalışmak isteyen hemşire kardeşim var. Hemşireler nasıl orda iyi bir meslekmi maaşı ne kadardır. 
(5,132 puan) tarafından
En çok aranan mesleklerden b1/b2 dil seviyesi gerektiriyor
tarafından
İyi mi yani cnm maaşları ne kadar tahminen. Saygın bir meslek mi
(5,132 puan) tarafından
2.400-2.900  euro net gelir diyor Google
Güzel meslek bence burda çok yaşlı bakım evi, yaşlı yardım kuruluşları var hemşire baya ihtiyaç
tarafından
Teşekkürler cnm
0 oy
(930 puan) tarafından
Çikolata çok meşhur almanya deyince direk çikolata geliyor 
(2,469 puan) tarafından
O getirilen çikolataların içinde çoğun da domuz yağı var yerken bir daha düşünün bence :)
(930 puan) tarafından
İki yılda bir defa kuzen getirir yerdik zaten olmasada olur
(2,469 puan) tarafından
Vallah Türk çikolataların hiç bir şey tutmuyor ben çok seviyorum
(930 puan) tarafından
Damak başka güzel
0 oy
(2,469 puan) tarafından
Yani anladık almayanda yaşıyorsun sanki uzayda yaşıyorsun alttarafi Almanya :))))) 
(2,469 puan) tarafından
Oo meraklıyız gidip postlarima baktığına göre demekki neymiş seviye yerlerdeymis :)
(2,469 puan) tarafından
Hadi işine hadi git iyice hepsini oku tamam seviyesiz seni bu kadar düşüksun işte sen gidip postlari okuyup ona göre yorum yapacak kadar
tarafından
Ne oldu havada uçarken yere dustun onu zoruna gitti paranı veririm falan ama ortada verecek bi para yok sen yürü git yorum yaparken bi daha düşün bundan sonra havamı söndüren olurmu ki diye. Merak ettim doğru havadan uçtuğu kadar var mi ki aceba dedim ama değilmiş gidiyom tatlım bay bay
tarafından
6 7 bin liraya baktım gerisine kalbim dayanmaz diye okumadım:)
(2,469 puan) tarafından
Aynen okuma mazallah bir şey falan olur
0 oy
tarafından
Gitmek ve yerleşmek için önce illa iş bulup dil mi  bilmek gerekiyor. Lisans  diplomalari , dil bilince kabul ediliyor mu biliyor musun.
tarafından
Ev alamiyorsun derken kirayi mi kastediyorsun yoksa satın almak için mi
(2,883 puan) tarafından
Kira tabikide canım iyi gelirli işin yoksa vermiyorlar
tarafından
Hadi ya . Heryerde mi böyle belli bölgelerde mi? İşsizlik ve çocuk parasınıı herkese veriyorlar mı peki bir evde sadce bir kişi mi alabiliyor işsizlik maaşını  .
(2,883 puan) tarafından
veren var tabi ama şans işi ev konusu
Eşin ile resmi nikahın varsa Eşin yüksek gelirli işte çalışıyorsa sen işsizlik maaşı alamıyorsun Eşin ya az gelirli iste gösterecek kendini ya da çalışmayacak ozaman 6 ay para alıyorsun kira yemek icin vs biz esimle öyle yiz şimdi eşim işsiz 1300 euro para veriyorlar ikimize çocuk parası herkes alıyor işin olsa da olmasa da 200 euro çocuk başına bide annelik parası varmis sanırım onuda alıyorsun ama daha hamileyim bilmiyorum
Bide hamilelere bebek hazırlığı parası veriliyor şimdiye kadar 1500 euro aldik daha da 500 kadar verilecek
tarafından
Ay ne güzel ya helal olsun valla. Az para değil bir sürü ihtiyacını alırsın.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 1,286 göst.
25 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (2,883 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 86 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Eminekarakas (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 230 göst.
28 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Gamze 35 55 (2,094 puan) tarafından soruldu

379,491 soru

11,360,494 cevap