0 oy
277 göst.
Diğer kategorisinde (4,700 puan) tarafından
Kızlar zamanında babam dan bilirim şimdi eşim de memur esnaf olanlarin maaşı ortada değil diye resmen herkesin gözü memur zammında yemin ederim trilyonluk insanlar oh yaşadınız iyi zam geldi dedikçe sinirlerim bozuluyor az önce eşimin kardeş grubuna mesaj gelmiş adamlar trilyonluk zaten bizim hakkımıza düşen paraları bile yiyolar malları mülklerinin sonu yok eşim ve bekar kaynım da memur bunlara iki gündür baya arttı yok şöyle yok boyle diyolar bugün anladım bir erkek kardeşleri okuyo diye 250 aylık veriyolarmis ee sizde verine getirin demişler bekar kaynima sonra eşimin ismi geçmiş onunda artti artık oda versin demiş normal de asla karışmam ama zaten onlar babasının bize vereceği şeye bir güzel konup mallarina mal katıyorlar biz kendimizi yırtıp bir ev almaya çalışıyoruz iki çocuk var sadece evin kirası 1.300 yazın ev sahibi evden çıkın dedi kiralara bakıyoruz 2.500 den aşağı kira yok gelen zam olduğu gibi gidecek onlar köyde yaşıyor ne bir kira ne bir fatura ne bir aidat hiç bir dertleri yok çok sinir oldum valla 

12 Cevaplar

0 oy
(7,694 puan) tarafından
Bize kimse bir şey demiyo şükür benim esim asker kayinpederim memur bi o takılıyor sanki kendinden cok cok üstte aliyomusuz gibi alti ustu 200 tl fark var anlamıyor 
(4,700 puan) tarafından
Yok kız bizim herkesin dilinde oturup abileri maaşlarına kadar hesaplamış ne kadar ayıp dimi onlarında dükkanları arabalari arsaları var yani
(7,694 puan) tarafından
Yani kimi ne ilgilendirir ki ne kadar maas aldığınız
-Reklam-
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Post üste çıksın sinirlendim :) uykum kaçtı 
tarafından
Yaaa delii :) ekşın ekşın ekşın :)
0 oy
(2,947 puan) tarafından
Bi de biz öğretmeniz 4 ay tatilimiz var ki :)
(4,700 puan) tarafından
Valla gına geldi şöyle cahillerden oturup maaş hesaplamak nedir ya valla her bir giydikleri ayakkabılar 1.000 den başliyo ama sorsan eşime derler sizin işte çok rahat okuyaydin o zaman
0 oy
tarafından
Dur bende laf edeyim ama iyi zam geldi heee gene iyisiniz sjsjsj :D 

Not : Bende memurum 
(4,700 puan) tarafından
Haha :) valla su oturup maaş hesabi yapanlardan gına geldi ama sadece sana gelen parayı hesaplarlar giderleri hesaplamazlar cok bilmişler
0 oy
tarafından
Adı çıkacağına cani çıksın diye boşa demiyolar :D
(4,700 puan) tarafından
He ya yemin ederim tam o sözün karşılığıyiz şuanda :)
0 oy
tarafından
Sorma kayınpeder bu gğn görüntülü konuşurken maşınıza zam geldi şükür edin zam aldınız tlf kapatana kadar 59 kere söyledi eşim konuyu değiştirdikçe söyleyip durdu ya  gwçen aylarda aldığımız bebek bezi 150 200 lerden 400 tl olmuş neyin kafası bu anlamıyorum ancak geçiniyoruz
(4,700 puan) tarafından
İşte bunu anlamayanlara ne söylesen boş bizimkiler bide zam geldiği gibi oturup hesap etmişler içimden dedim sanki size ne oluyor yani babamada hep öyle yaparlardi
tarafından
Sanki onların hakkı dimi bu adamlar herşeyini bırakıp gexe gündüz demeden çalışıyorlar
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Eşim memur vallahi hala ne kdr para aldığını net bilmem. Gümrük memuru bizimde kiramız 1.300₺ herkes artık eve hadi iyisiniz zama geldi artık ev alın gezin yiyin için , cimrilik yapmayın diyor Allah'ım yaa:( Ben daha bilmem eşimin maaşını ama insanlar hesap yapıyor
(4,232 puan) tarafından
Sankı verilen zam nereye gidiyor benm esımde memur verdiklerini koydukları zamlarla alıyorlar ne anladım bu ısten:(
(4,700 puan) tarafından
Valla canım evden çıksak başka eve gitsek hiç bişey yapmadan gelen zammı sadece artan kiraya verecez
0 oy
(1,971 puan) tarafından
Kuzum ne kadar geldi memura zam
(7,694 puan) tarafından
%30 geldi
(4,700 puan) tarafından
%30 oldu
0 oy
(4,232 puan) tarafından
Milletın herseyın pahalı oldugundan haberi yok herhalde.. Verdikleri zam su pahalılık ta hıc bıseye fayda etmıyor.. Verdiklerini koydukları zamlarla geri alıyorlar ne anladım ki:(Benım esımde memur gelen maas arttıysa gidende artms
(4,700 puan) tarafından
Aynen öyle kuzum valla zaten dediğim gibi şayet evden çıkma durumumuz olsa hepsi direk başka evde artan kiraya gidecek
(4,232 puan) tarafından
2 3 bin kiraya gidiyor zaten kalan 3 bnle gecın gecınebılırsen.. Gunluk 50 TL giderdi market masrafımız sımdı 100 TL yetmiyor hergun alınacak bıseyler cıkıyor mutlaka bebek ve okullu cocugum var, kısabıldıgımız kadar kısıyrz yetmiyor yoksa:((
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Zam verdiler de bir halt mı oldu bugün pazarda ikişer kilo domates salatalığa 30 lira verdik 
(4,700 puan) tarafından
Valla herşeyin fiyatı uçuk korkudan fırın kullanamıyorum elektrige o kadar zam geldi diye
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bizim akrabalar da esimin maasına ne kadar zam geleceğini hesaplamıslar resmen. Kuzenim valla iyisin esin 13 bin civarı maas alacak dedi. Nereden biliyorsun dedim, tahmin ettim dedi. Alacak tabii ki yıllarca bosuna dirsek çürütmedi dedim. Saka gibiler vallahi. Kimi ilgilendirir herkesin aldığı maas.
(1,106 puan) tarafından
Kız ne iş yapıyor Kocan 13 bin alacakmış. Hahha zenginin malıbzüğürtün çenesini yorarmış
(7,118 puan) tarafından
Askeri personel cnm
(4,700 puan) tarafından
Kuzum valla bizimkilerde o kadar okudu şuan hala da okuyo yani ona rağmen bu zamla beraber taş catlasin 6.700-6.800 alacak çokta değil yani
(7,118 puan) tarafından
İnsanların bu huyundan nefret ediyorum.
0 oy
(675 puan) tarafından
Canım aynısı bizede oldu keyif sizin keyfiniz dediler ama gelip bide bize sorsalar çok şükür zam yapıldı ama o kadar gözü olan oluyor ki insan çok rahatsız oluyor keşke yapılmasaydı diyordum
(4,700 puan) tarafından
Aynen öyle hayr yani o kadar da değil yani maaşınız 6.700-6.800 civarı bişey oldu yani ama milletin bunda bile gözü var
(675 puan) tarafından
Aynen canım valla

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 448 göst.
4 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Tekcocuk (1,214 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 346 göst.
27 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Tombul yanak (2,787 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 367 göst.
3 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Hwuain90 (455 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 585 göst.
20 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Biriiste (412 puan) tarafından soruldu

381,611 soru

11,424,039 cevap

34,981 kullanıcı

...