+1 oy
745 göst.
Diğer kategorisinde (198 puan) tarafından
Hangi korunma yöntemini kullaniyosunuz ben yeni dogum yaptim sadece geri cekilme var. Ikinci olursa suan hayatim kayar. Bebekten oncede geri cekilme yapiyoduk hic olmadi yani ise yariyo bence ama cevremden kalirsin diyolar 

28 Cevaplar

+1 oy
(158 puan) tarafından
Ben geri çekilme ile hamile kaldım. Bence iyi bir yöntem değil. Spiral+Geri Çekilme iyi bir yöntem olabilir 
(198 puan) tarafından
Spiral takinca icine olsa bile hamile kalinmiyo diye biliyorum
(158 puan) tarafından
Spiralin kayma ihtimali var. Ve sen bunu farketmezsen geri çekilme yöntemi araya girer :) o yüzden spiral+Geri. Çekilme dedim
(114 puan) tarafından
Spiral kayınca kanama oluyormus illaki biliyormus canım
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Suan yenı dogum yaptıgın ıcın vucudun tekrr hamıle kalmaya o kadr musaıt kı en ufak bı sperm beklıyo. Gerı cekılme kesınlıkle korunma yontemı degıldır. Spiral +prezervatif kullanıyorum ben smdılık 12 aydır bsy olmadı
(198 puan) tarafından
Öncesinde kalmadigim icin icim rahat aslinda oncesinde hic olmadi eşim imkani yok diyo cok guveniyo yani kendisine hamile kalman mumkun degil merak etme diyo
(3,419 puan) tarafından
Kendinize guveniyorsaniz olmuycak die bu kadar kesin konuşuyorsaniz başka korunma yontem arayışına girmeyin o zman canm
+1 oy
(1,921 puan) tarafından
Ben kaldim :D 3 ye 23 haftaligim suan da baglatacam artik :D
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Kalabilirsin ikinciye kalmak daha kolaymis bnce gercek bir korunma yontemi bul neden geri cekilme onu hic anlamiyorum 
(198 puan) tarafından
Baska yontem sevmiyorum spiral taktiramam korkuyorum oyle seylerden
(1,113 puan) tarafından
Sevmiyosan canim katlanirsin 2. Cocuga ben prezervatif olmadan ayrica hergub hapimi icmeden asla yaklasmam
0 oy
tarafından
Hiç güvenilir değil. Aslında çogusu güvenilir değil de işte. Olacağı varsa oluyor.
0 oy
tarafından
Spiral kullanıyorum kırkım çıktı ertesi gün taktırdım 2sene olacak Allahıma çok şükür bir sorun yaşamadım canım spiral+hap kullanabilirsin 
(198 puan) tarafından
Ya spiral taktirmaktan baya korkuyorum :(
tarafından
Hiç korkma canım bende korkuyordum ama derin bir nefes alıp kendimi rahat bıraktım o sırada ebe takmıştı bitti deyince bu kadarmıydı dedim kendini kasma yeter 1dakika sürdü veya sürmedi
(346 puan) tarafından
Kız bir dakka sürüyor da o bir dakka ah ama ben adetsizdim ama adetsiz de olsa bir dakika sürmeyen bir acıydı ama benim dikislerim iyileşmesini için geri çekti spraili atamadı sen adetliyken mi taktırdın daha mı kolay oluyor
tarafından
Adetli değildim kuzum kırkım çıkar çıkmaz soluğu hastanede aldım tabi adetli iken daha az acıyor diyorlar ama çok kolay oldu kuzum kendini sıkmazsan acı hissetmezsin başta psikolojini hazırla rahat olmak kendini sıkmamak adına.
0 oy
(334 puan) tarafından
Spiral taktım 1 yıl oldu çokta rahatım
0 oy
tarafından
Spiral öneririm 9.5 senelik evliyim 2 kızım  var 3 kere taktırdım..biri 5 sene korudu diğeri 2 sene korudu kaydı 3.takıldı 
tarafından
Adet dışı kanama yaşadım cnm..adetim düzenliydi 2 sene boyunca nir ayda 2 kere kanama yaşadım kaydığını anladım  çıkarttık
(346 puan) tarafından
İyi yine bilinçli davranmissin birde sen kanamalı mi taktırdın canım öyle daha az acı oluyor diyorlar öyle mi
tarafından
İkisi adetliyken biri adetsiz fark yok olmadı bende aynıydı
(346 puan) tarafından
Ay açıyor beh peki spraili atınca doktor açıyor mu
tarafından
Cnm bir alet var onunla açıyor birkaç saniye sürmüyor hemen takılıyor
0 oy
(119,481 puan) tarafından
condom ve geri cekilme magduruyum
(198 puan) tarafından
Haahahhaah
(346 puan) tarafından
Valla bende çok korkuyorum kız sevda yedi aylık bebem var evin işi yemek çocuk derken kafayı yicek gibi oluyorum bir tane daha olsa yüzümü yikayamicam herhal:))
(310 puan) tarafından
Bende kondom +geri çekilme adetim gecikti hergun test çok şükür bay çıkma di ama korkuykrum
(346 puan) tarafından
Bende vallahi ya çok zor bir anne için ard arda bebek büyütmek yani hele birde tek başına daha zor hiç gözüm basmiyor elbette rabbimin vardır bildiği ama tedbir bizdne gerisi Allahtan
(310 puan) tarafından
Valla öyle bide bu devirde ya
0 oy
tarafından
Eşim prezervatif kullanıyor
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Canim bende evliliğinde ilk 2 sene geri çekilmeye korundum kaza olmadı oglumu planlı bi şekilde düşündük korunmayı bıraktık hamile kaldım doğumdan sonra yine aynı yöntemi kullandık ve şuan ikinciyi emziriyorum :D yani doğumdan sonra hamile kalma olasılığı çok yüksek o yüzden geri çekilme yöntemi daha riskli bi yöntem o yüzden ondan vazgeçin hap kullanabilirsin yani hamile kalmak istemiyosan 2 3 yöntem bi arada uygulaman lazım yoksa sende her sene bi çocuk dogurursun benim gibi yani sen sağlam korun ona rağmen Allah nasip ederse ona da yapicak bise yok ama sadece geri çekilme yöntemi olmaz kurtarmaz 

(198 puan) tarafından
Ikinciyi istyorum tabi ama simdi hic olmaz. Daha 3 aylik benimki cok zorlaniyorum tek bakiyorum ikinci olursa hayatim biter yani suan bebegim cok kucuk. Offf prezervatif mi kullansak o da afedersjn ama plastik gibi :ddd
(9,626 puan) tarafından
Tabiki ikinci olsun ama dediğin gibi şuan çok erken benim halam mesela 40inda tekrar hamile kalmış aynı sene içinde ikinciyi doğurmuş:))) evet o biraz rahatsız edici :)) esine teklif et isterse kullansın ama istemezse sen mutlaka hap kullan eger spiral taktırmak istemezsen
(11,217 puan) tarafından
Metehanin annesi bak tirstim simdi. Benide ilk gebelikten sonra 4 yil korudu. Planli sekilde hamile kaldim. Simdi 2. Im 4 aylik ve ayni sekilde devam ediyoz.
(9,626 puan) tarafından
Valla tırsabilirsin bizde o yönteme güvendik güvendiğim dağlara kar yağdı ☺☺☺ yani böyle şeyleri konuşmayı pek sevmem ama çoğu kişi geri çekilme yönteminde spermden önce gelen sıvıyla hamile kalıyo en iyisi evde kanka kanka dolaşmak en risksizi o :)))
(11,217 puan) tarafından
Ya obur turlu hic bir yontem ikimize uymuyor buda en ssglikli ve kolayi gelmisti bize. O yuzden hic baska bsy dusunmedik
0 oy
tarafından
Bnde geri çekilmeye korunuyirum 4 yıl olması sonra biz istedik oldu şimdi hamileyim. Bnce gayet güzel bı yöntem
0 oy
(2,749 puan) tarafından
3. Cuye geri çekilmeyle ek su kondom illeti varya onla kaldım ki duusn yalnız geri çekilme seni ne kadar koruyabilir ki hayatını kaydıracak kadar bı riski bu kadar hafife alma derim ;)
(198 puan) tarafından
Condomla nasil hamile kalinabiliyo yaaa
(2,749 puan) tarafından
İçinde kalınca öyle güzel kalınıyor ki :D
(198 puan) tarafından
Iyi de kondomun icinde kalmiyo mu nasil girdi oraya :D
(2,749 puan) tarafından
İşte kondom da içinde alınca çok güzel kaldım ben canm :). Ya bnmkisi çok affedrsn kondom bende kaldı bı daha tövbe etmişim ona gebelikten ziyade çok korkmstm şimdi ilaç kullaym
0 oy
tarafından
Dediğiniz bir korunma yöntemi değil. İyi cesaret valla böyle hamile kalmadim diyenleri şaşkınlıkla okuyorum. Millet birkaç yöntemle bile hamile kalıyoken.
0 oy
(367 puan) tarafından
Peki doğum kontör hapiyla hemen kalan var mı simdi ben hep geri çekilmeye korundm 15 Ayşe bişey olmadı.ama doğum kontrol hapı hemn korumaya başlar mi
0 oy
(152 puan) tarafından
Canım iş eşinde bitiyor biz geri cekilmeyle korunuyoruz kızımda 20 aylık 
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Pra..ve  Geri çekilme inşallah kalmam :) 
0 oy
tarafından
Benim gibi pişman olmamak için kendini sağlama al,tam büyüdü rahatladım diyordum hop birtane daha çıktı :D :D :D
0 oy
tarafından
canim istediginde hemen olmaz ama istemediginde hemen olur o yuzden baska yontem dqha kullan
0 oy
(1,368 puan) tarafından

Ben geri çekilmeyle hamile kaldım mesela :angel:

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 285 göst.
26 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 234 göst.
28 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 207 göst.
22 Mart 2022 Diğer kategorisinde Bsrst (278 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 287 göst.
1 Mayıs 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,131 soru

11,410,206 cevap

34,948 kullanıcı