0 oy
488 göst.
Diğer kategorisinde (758 puan) tarafından
Kızlar Allah aşkına bana bir akıl verin. 7aylıktan beri küçük kızım abartısız her gece 9-10 kere uyanır. Bazen emmek için bazense öyle mızırdanjr. Her seferinde de beşiğinde otururken görüyorum. Yastığı elyaf ve terliyor yastıksız yatırdım yine de kar etmedi. Üst iki dişi çıkıyordu ona bağladım çıktılar ama fark yok. Aynı. Sizce başka ne derdi olabilir. Yatmadan yediriyorum da. Burnunu temizliyorum. Odanın ısısı iyi. Offf offf yapmadığım denemediğim şey kalmadı.. Büyük kızım da bu aralar uyanır oldu. Çok kötüyüm ya

19 Cevaplar

0 oy
(125 puan) tarafından
Ne kadar ehemmiyet verirsin bilmiyorim ama ben kizima hacamat yaptirdiktan sonra uykulari duzene bindi cnm 
tarafından
Kübra canm poposunun üst kısmı morsa demişsin kuyryk sokumundanmı bahsettn benm kızımın sanki orda damarlar varmış gbi morda , geri dönersen sevinirim canm
(3,551 puan) tarafından
Evet canım. Aslında o Bi tür dolaşım bozukluğu doğunca durmayan aglayan pek çok çocugun sebebi o işte. Bi hacamat birde orda bir kısım var oraya minik sanki şeker ölçülüyormuş gibi ufak bir kesi ile kanı akıtılrsa bebekler çok daha dinç kemik yapısı çok daha kuvvetli ve rahat olur. Eskiler teee osmanlıdn beri çok yaparmış. Doktorlar bilmiyor onu. Geçer bişi olmaz diyorlar ama işte uyku sorunu huzursuzluk gibi Pek çok sıkıntıya sebep oluyor.
tarafından
Bu yorumu daha önce okusaydim keşke.. o Mongol lekesi benim bebeğimde de var ve aylarca durmadı yenice düzeldi ama gece uykusu çok bölünüyor. Bebeklere yapan nerden bulurum ki
(5,008 puan) tarafından
Bende çocuklarıma yaptırıyorum küçüğü huzursuz ona yine yaptiricam sen nerelerden yaptırdın tam olarak
tarafından
Kübram sen yaptırdnmj peki istanbulda yapan bi yer biliyomusun , benm kızım doğduğundan beri uyku problemi var özelliklere geceleri doğduğunda kolikti ağlama krizlerine girerdi ben kuyruk sokumun rengi kırmızıyla mor arasında olduğunu görünce çocuk doktorumuza sordm norml dedi kendisi bana bunu bilseydim eğer kızım 11 aylık daha önce yaptırırdm
-Reklam-
0 oy
(930 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım BAY BAY diye bi damla varmış kullanan herkes çok memnun tamen bitkiselmis uykuya geçisi kolaylaştırıyor ve rahat uyumasını sağlıyormus ben denemedim ama ilk fırsatta alıp denicem 
(758 puan) tarafından
Evet duydum onu canım deneyeyim ama içimden bir his işe yaramaz diyor
(930 puan) tarafından
Denemekte yarar var canım Bi dene bakalım inşallah fayda eder
(758 puan) tarafından
Sağol canım deneyeceğim
0 oy
(1,159 puan) tarafından

Kiz ben zombi.oldum valla kac gundur asla uyumuyor aha bak basladim sallamaya bu sabah 7 ye kadar sürer.  7 de az uyur kalkar sallarken uykusunu alinca hayir bırakıyorum basiyo çığlığı esimde yok calismaya gtti baska sehire o varken isten gelince uyurdum kimsem de yok düşüp kalirim.diye korkuyorum 10 aylik dis çıkarıyor heralde baska sebebi yok çünkü hastaneye götürdüm biseyi.yok yemek yemeye izin vermiyo okadar çok ağlak oldu ki :( Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

(758 puan) tarafından
Amin canım benim bir kızım daha var 2 yaşında. O uyanmazdı normalde tek tesellim oydu. Ama artık o da uyanıyor
(1,159 puan) tarafından
Ayy 2.cocuk daha zor acaba kardesinin sesine mi uyanıyor ki.oyun oynadiginizi felan düşünür belki bilemedimki
(758 puan) tarafından
Yok kuzum ya küçük uyurken uyanıyor genellikle
(3,551 puan) tarafından
Duvardan duvara yatak odana yatagun üstüne gelecek şekilde salıncak kur rahatla. Bana dua edeceksin valla.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Benim kızım 1 yaşında doğduğundan beri böyle artık umudumu kestim memeden kesene kadar böyle devam diyorum bi ara 4 5 aylıkken biraz düzelmişti şimdi bazen eskisinden de kötü oluyor 
(758 puan) tarafından
1 senedir bu kadar çok mu uyanır gerçekten
(4,089 puan) tarafından
Evet canım tüm kontrollerini yaptırdım hiçbir şey yok sadece meme istiyor uyanır gibi olunca hemen ağzında olsun öyle uyusun istiyor uykusunu alsa bile ağlar veririm emerek ayılır sonra bırakır hasta falan olmasında bu geçiyormuş kestikten sonra sabredeceğiz biraz daha
(758 puan) tarafından
Hmm anladım canım Allah büyüktür yapacak bir şey yok
0 oy
tarafından
Bacım ben olmadıysam sen olmazsın oğlum 13 aylık doğduğu günden beri böyle uyumaz 
(758 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım yaa ben daha 2 aydır bu sorunu yaşıyorum ama dibine kadar yaşıyorum
0 oy
(119,519 puan) tarafından
gunduz onlar uyudumu hemen uyu bi sekilde geccek bu gunler
(758 puan) tarafından
İkisi aynı anda uyumuyo maalesef çok ters saatleri
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Ben 2 yasina gelene kadar gece beslenmesi bitene kadar 2 saatte bir kalkardim suan ikisde uyanmıyor geceleri ama 3. Nün gelmesine 3 ay var bakalim nasil olacak
(758 puan) tarafından
Allah yardım eder canım sağlıkla gelsin
0 oy
tarafından
By by night kullan cnm uykuya dalmada problem yasiyo belli al acik
(758 puan) tarafından
Okudum evet canım deneyeceğim
0 oy
(139 puan) tarafından
Kuzum oğlum bir yaşında doğdu doğalı bu şekilde ve ciddi anlamda zor bir hamilelik geçiriyorum eşim destek çıkmaya çalışıyor ama inan bana yetmiyor
tarafından
Yoğurt denedin mi cnm gerçi Benimki 2.5 yaşında gündüz veriyorum o halde Bile zorla yatırana kadar ayakta
(139 puan) tarafından
Devamlı veririm kuzum çok seviyor ama tık yok
0 oy
tarafından
Aynı ben gerçekten çok ama çok zor gözüm sürekli kalkmaktan şiş artık
(758 puan) tarafından
Valla aynı
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Gündüz çok uyuyor ise öyle yapıyorlar canım bnm kız da öyle yapdi gündüz uykusunu 1 e düşürdüm şuan deliksiz uyuyor mamaya bile kalkacak hali kalmıyor 
(758 puan) tarafından
Gündüz 3.5 saat toplamda uykusu
(4,061 puan) tarafından
Hey Allah ya ben artık 2 saate düşürdüm tam denk geliyor canım istersen çok uykusu gelene kdr uyutma
0 oy
(476 puan) tarafından
4 aydır bende de aynı sorun uykusunda gözleri kapalı bile mimizlaniyir aglamakli uyuyor zaten en fazka toplam 2 saatt uyuyor gece 40 kere uyanıyorum sabah 6 dedimmi sanki gece bitmiş gibi gözleri bi acıyor öğlen 3 e kadar uyumuyor göz altlarım mosmor olmuş ayakta durmaya dermanım yok
(758 puan) tarafından
Ayy aynı yaa gözleri kapalı mız mız
0 oy
tarafından
Büyüdükçe yanımızı istiyorlar yanında yatır bak nasıl uyuyor:)
(758 puan) tarafından
Hahaha yok canım sonra nasıl ayıracam
0 oy
tarafından

Büyüdükçe yanımızı istiyorlar yanında yatır bak nasıl uyuyor:)

0 oy
tarafından
O aylardan sonra gece uykusu bozuluyor malesef bende anlamadım sebebini. Benimkide öncesinde kendim uyandırıp besledigim bebek uyanır oldu. Ben ek gıdaya bağladım çünkü gazı oluyo çıkarınca geri uyuyo. Kesinlikle açlıktan oldugunu düşünmüyorum çünkü kaç kere uyaniyosa emmeden uyumuyo birinde aç olsa hepsinde de mi aç. 
(758 puan) tarafından
Bence de gaz çok büyük etki sanki gazı oluyor gibi karnı gurulduyo zaten sabah kalkar kalkmaz başlar gazını çıkarmaya alttan ve kaka yapar
0 oy
(5,008 puan) tarafından
Canim cocugun nörolojik bir sorunuda olabilir bir nöroloji doktoruna götürmekte fayda var. Ve kesinlikle hacamat yaptır. 3 yasinda ve 9 aylik çocuklarım hacamatli şu aralar yine yaptiricam küçüğü huzursuz
(758 puan) tarafından
Nöroloji nasıl bir sorun mesela
0 oy
tarafından
2 yaşına kadar yastık kullanmayın diyolar canım bilgin olsun. Nefes borusu kısa oldugu için bebeklerin, soluğu tıkanıp boğulma riski varmiş allah korusun
(758 puan) tarafından
Doğrudur canım ama öyle alıştı bir kere
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Uyandığı zamanlar ışığı kesinlikle açma konuşma gozlérine de bakma o zaman uyumak istemiyorlar. Ve o uyanma hep devam ediyor. Bir de rüya beslenme diye birşey okumuştum tam aklımda değil ama sanırım çocuğunun uyandığı saat aralığında o uyanmadan sen alıp hafif uyandırır gibi yapıp uyutunca veya besleyip hemen uyutunca uyku süresi uzuyormuş. Bunu deneyebilirsin. Mesela 2 saatte bir uyanıyorsa bir buçuk saat sonra hafifçe kucağına alıp bir iki dokunarak tamamen uyandırmadan hafif uykusunu açıp emzirip geri yatırsan belki ise yarar
0 oy
(1,556 puan) tarafından
Bı dönem öyle ota mota herşeye kalkiyolar malesef benimkide öyleydi bı ara camdan ativercektiim kendimi

İlgili bir soru bulunamadı

381,362 soru

11,417,373 cevap

34,968 kullanıcı

...