0 oy
414 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Dün koca denen ayı ile kavga ettik iftara 1 saat kala cinnet geçirtti bana o sinirle sigara yaktım orucum bozuldu çok üzgünüm :( hamilelikte tutmadigim orucu tutmaya çalışırken bir 60 gün daha eklendi :( 

12 Cevaplar

+1 oy
(7,653 puan) tarafından
Allah affetsin 
tarafından
Amin..
(7,653 puan) tarafından
Orucu yanlış anlamışsın sadece ac kalmak degil nefsi köreltmek gerek
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ne diyim        
tarafından
Denilecek birşey yok haklısın canım.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Kocanin siniri Allah in emrinin önüne gecmemeli balkona cikip nefes alsan daha iyiydi cnm kötü olmus ve 60 değil bozdugun da dahil 61 gün oluyo
tarafından
Felaket bir gün yaşattı bana ağlaya ağlaya bir hal oldum. O sinirle ne yaptığını bilmeden yapmışım.
(7,791 puan) tarafından
Canim bildigin kadariyla unutup yaptiysan hemrn sondur agzini calkala unutunca bozulmuyo diye biliyom ama unutup hatırladığında devam ettiysen yada unutmadan ictiysen bozulur
tarafından
Unutmadan o sinirle yaktım canım öyle bozuldu unutmuş olsaydım mehruk oluyor biliyorum
(7,791 puan) tarafından
O zmn dicek bi sey yok
(3,419 puan) tarafından
Ne kadar sinirli olsanda bile bile sigara icmekte Allah affetsin
0 oy
tarafından

Sinirin geçti mi bari 

Yazık olmuş
tarafından
Yanımda olmadığı için biraz daha iyiyim. Dün resmen sakız gibi yakama yapıştı git dedikçe gitmedi. Kadın gibi dırdır etti üstüne kavga iyice büyüyünce kendimi kaybettim :(
0 oy
tarafından
Canım o 60 ramazan orucunu bozarsa. Bunun yerine 1 gün tutman yeterli
tarafından
Öylemi öyleyse çok mutlu olurum ya çok pismanim
tarafından
Öyle canım arastir bak internetten. İlmihal bilgim var şükür. Şimdi bi ramazan için tutamadığı orucu tutacaksın. Bide bu niyetlendiğin kaza yerine tutacaksın. 61 olayı ramazan orucu bilerek bozulursa
(5,108 puan) tarafından
Bende öyle biliyorum
tarafından
Bilmiyordum baktım evet teşekkür ederim canım birgün de tutarım
tarafından
Rica ederim canım Allah kabul etsin
0 oy
(481 puan) tarafından
Canım 60 gün değil bir gün tutman yeterli
tarafından
Evet bilmiyordum şimdi yukarıda bir arkadasda söyledi baktım öyleymiş teşekkür ederim. Tutarım birgün ekleyip
0 oy
tarafından
Canım 60 gün tutmicaksin o ramazan orucunda geçerli nafile de degil seninki kaza olduğu için sadece bozduğun günü tutucaksin yani diyelimki on gün kazan vardiysa hala on günün var ne artti ne de azaldı
tarafından
Anladım canım teşekkür ederim öyle tutacam
0 oy
(5,560 puan) tarafından
Allah af etsin ;/
tarafından
Amin :(
0 oy
tarafından
Canm ramazan orucunu bozarsan 61 gün tutyirshn bunlar kaza orucu olduğu icin tjtmana gerek yok ama otucunu bozdugjn icin tovbe et af dile allah affedicir suphesiz ki bu sinirini ramazan ayinda bırak yoksa daha cok oruc tutarsin 

Tutmana gerek yom kiridigin gunu tutman yeterli
0 oy
(1,691 puan) tarafından
60 eklenmez bu ramazan disinda tutulan oruclarda yerine yer tutarsin bozdugun orucun yabi bunu bidaha tutman gerekiyor 61 kazanmadin
0 oy
(1,703 puan) tarafından
60 gün değil ya 1 gün kala eklenir o ramazan qyi için geçerli 
0 oy
(3,821 puan) tarafından
60 gün tutmayacan canım bir gün bozduğunun yerine tutarsın ramazan otucu tutmuyorsun ki 

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 273 göst.
2 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Funda6363 (212 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 810 göst.
19 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zehraTekin (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 103 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1 (71 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 319 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (628 puan) tarafından soruldu

384,597 soru

11,504,849 cevap

35,156 kullanıcı

...