+1 oy
879 göst.
Diğer kategorisinde (785 puan) tarafından
Kızlar biliyorsunuz ki ekonomi gittikçe kötüye gidiyor üçüncü bebeğime kazayla gebe kaldım zaten 4 .cü bebegi ekonomik olarakta bedensel olarakta kaldıracağımi hiç sanmıyorum rabbim isteyene versin inşallah doğumdan sonra tüplerimi bağlatmayı düşünüyorum devlet hastanesi bağlarmi sizce eğer devlet hastanesi baglamazsada son çare birikim yapıp özelde baglaticam birikim yapana kadarda hap + geri çekilme kullanmayı düşünüyorum bu yöntem sizce iyi olurmu 

36 Cevaplar

+1 oy
(119,071 puan) tarafından
turkiyede 30 yasdan once baglanmasi yasakmis
(785 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(3,551 puan) tarafından
Anacım 24 yasında 3 gebelik mi vahh. Maşallah. Sen bence de baglat valla böyle gidersen annem gibi 8 tane doğurursun. :D
(785 puan) tarafından
Bende ondan korktuğumdan zaten bağlatmak istiyorum :) zaten üçüncü prezervatif ile oldu yani üçüncüyü bile düşünmüyordum ama rabbim verdi demekki nasibi varmış
(3,551 puan) tarafından
Aynen o bebek dünyaya gelecekse İnan tüpleri de baglatsan oluyor yani. Gene de sağlam önlemini al canım.. Doğurmak mesele değil de devir çok kötü takip etmek zor olur
(785 puan) tarafından
Aynen öyle canım doğurmak dert değil zaten ama iyi şartlarda büyütmek koruyup kollamak iyi yetiştirmek önemli olan
-Reklam-
0 oy
tarafından

Masallah bu yaşta üç çocuk 

Evet devlet bağlıyor canim
(935 puan) tarafından
Yani cnm çok erken yaşn küçük kaynanam bnada bağlan dedi ama ben yapmadım ne gerek var ilerde ne olacağı belli değil
(1,755 puan) tarafından
Peki prezervatif varken geri çekilme de yaliyormuydunuz. Çok özür diliyerek soruyorum korktum çünkü. Prezervatif kullanıyoruz ama aynı zamanda geri çekilme riske atmamak adına
(785 puan) tarafından
Evet çoğunlukla prezervatif + geri çekilme yapıyorduk ama gebe kaldığım ay bir kaç defa geri çekilme yapmamıştık o ara oldu galiba ama buradan bı arkadaş ta prezervatif + geri çekilme yaptığı halde hamile kaldı sevdaydi adı
(1,755 puan) tarafından
Hadi yaa bebek de emziriyorum başka napabilirim ki çift rahimliyim spiral varken hamile kaldım onu eledim haptan  da hiç anlamıyorum nerden nasıl alcam bilmiyorum başka yol varmıdır ki
(785 puan) tarafından
Kuzum sağlık ocağındaki aile hekimine danışarak bilgi alabilirsin yada eczanedeki eczacilara sorabilirsin bu hap konusunu
0 oy
(350 puan) tarafından
Ay benimde öyle tanidigim var oda 24 yaşında 6 tane çocuğu var. Baglatmamis devlet hastanesi
(785 puan) tarafından
Yaa onunda daha çokmuş çocuğu halbuki inşallah kırkım çıkınca gidicem bakalım aile planlamasına inşallah baglamayi kabul ederler
tarafından
Kız artık etmiyolar coviden dolayi
(785 puan) tarafından
Üff yaa yinede bı şansımı deneyecem kakalim
tarafından
Dene kız ben dndm spral için yok dediler
0 oy
(1,272 puan) tarafından
30 yaşına gelmeden malesef ki bağlatmıyorlar canım benimde iki tane var bağlatmak istedim 23 yaşındayım diye baglamadilar 
(785 puan) tarafından
Yaa off yinede bı şansımı deneyim olmadı mecbur para biriktirip özele giderim:(
(1,272 puan) tarafından
Ben zaten özelde istedim yapmadılar canım
(785 puan) tarafından
Öylemi tüh ya :(
(5,954 puan) tarafından
Özel yapiyor canım 3 ay once kuzenim baglatti guzel bir özele git dogumu ozelde yapsan o an baglar aslında imkanin varsa  ozelde dogum yap
0 oy
(340 puan) tarafından
Maşallah bende 26yasindaym 4cu ye gebeyim çok şükür bi sıkıntı yok 
(785 puan) tarafından
Sende ben gibi erken evlenenlerdensin galiba:)
(340 puan) tarafından
Evet 17de severek evlendim :)
(785 puan) tarafından
Bende 16 yaşımda görücü usulü ile evlendim eşim beni önceden görmüş ama ben onu görmemiştim tanışmak için evimize geldiklerinde ilk görüşte aşık oldum eşime yani bir nevi bizde severek evlendik elhamdülillah 7 senedir hiç pişman etmedi beni tek pişmanlığım eğitimimi tamamlamamak Allah izin verirse çocuklarım biraz büyüsün eğitimimide tamamlamak istiyorum
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Benim arkadaşımın taa 7 sene önce 3.,bebeğinde 25 yaşındayken bağladılar canim sor doktoruna
(785 puan) tarafından
Devlet Hastanesindemi bağladılar canım bilgin varmi
(15,823 puan) tarafından
Evet canım devlet hastanesi biliyorum
(785 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım inşallah benimde bağlamayı kabul ederler
0 oy
tarafından
Maaşallah kuzum ben 31 yaşındaym 1 yaşınd kızım var allah bağışlasn evlatlarını ❤️ Sezeryan olursan devlet bağlıyo canm
(785 puan) tarafından
Amin abla rabbim seninde evladını sana bağışlasın ❤️ilk iki doğumum normal oldu buda şimdilik normal doğum olarak görünüyor son anda birşey olmazsa tabi nasip artık:)
0 oy
tarafından
Nasıl bagliyolar kız tüpleri bizim altaki komsu dedi gunahmis he
tarafından
Kızlar sıfır kısırlaştırma değil netice ilerde cocuk n
isteyen tup bebek ile yine hamile kalabiliyor.
tarafından
Ayy bilmiyordum kız çok geçmiş olsun  yaa benmde eşim korunuyo ama yinede guvnmm eşimin tarafı çok düşkün çocuga ben istemym aryk iki tane yeter artk dym cnm
(44,603 puan) tarafından
Sağol canım benim ♥️aman boşver onları büyüt yeter az keyfine bak artik az çocuk az dert
tarafından
Sende sağol cnm ❣️aynn  vala kız
(435 puan) tarafından
Neden günah?
0 oy
tarafından
Yaştan dolayı yapmaz canm eşimin yengesi de 24 yaşında baglamadilar ne özel bede devlet asla yapmazlar
(785 puan) tarafından
Tüh ya bende bı şansımı deneyim olmadı iki yöntem birden deneyecem mecbur
0 oy
(2,135 puan) tarafından
Yengem 25 yaşındayken ikiz doğum yaptı.1 de oğlu vardı baglamadilar özelde olmasına rağmen
(785 puan) tarafından
Anladım canım bende bı şansımı deneyim olmadı iki yöntem birden deneyecem mecbur
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Bacım iyi bir şekilde korun Allah'a bırak sanki dünyadaki herkesin ki baglimi allahiskina korunmasını bilmiyo çoğu insan millet su kadar çocuk yeter diyo ve yaslaniyo daha getirmiyolar ee bunlarinki baglimi korunmayı bilmiyolar bacim
(785 puan) tarafından
Canım benim vücudum iğneyi ve spirali kabul etmiyor zaten prezervatif ile gebe kaldım denemediğim bı hap var onuda unutursam diye korkuyorum aklıma en garanti tüp bağlatmak geldi eğer baglamazlarsada hap ve geri çekilmeyi aynı anda deniycem son çare
(44,603 puan) tarafından
Ben kızımdan sonra ikinciyi isteyene kadar sadece eşim korundu aslında erkek kendini iyi bilirse sıkıntı olmaz var öle tanıdıklarım 40 yaşında 35 yaşında hiç bişey kullanmayan sadece yıllardır eşi korunan
(785 puan) tarafından
Valla kafam çok karışık artık durum neyi gösterirse onu yaparim
0 oy
(895 puan) tarafından
Devlet yapiyr canim ama gunah oldugunu da hatirlatayim
(785 puan) tarafından
Canim ekonomik durum ortada bende biliyorum günah ama bir çocuk daha olursa belki açlıktan ölmeyiz ama çocuklarıminda  bazı şeylerden mahrum büyümesini istemem tek isteğim gerekli olan şeylerden mahrum buyumesinler zaten üçüncü bebeği düşünmüyordum prezervatif ile hamile kaldim nasibi varmış demekki
0 oy
(1,186 puan) tarafından
Bağlıyor devlet yengem yeni bağlattı oda 23yaşında 
(785 puan) tarafından
Ay inşallah umut oldu bana valla
0 oy
tarafından
Yasin çok genc olduğu için bağlamazlar
(785 puan) tarafından
Bir kaç kişinin tanıdığını kabul etmişler belki benimde kabul ederler bı şansımı deniycem bakalım hayırlısı ile bı doguruyumda
0 oy
(14,015 puan) tarafından
24 yaşında 3 çocuğun varsa devlet büyük ihtimalle kabul eder bı konuş doktorla. Bu uygulama da birisi yazmıştı hatta doktoru teklif etmiş bağlayalım mı demiş
(1,921 puan) tarafından
Ben miyim ki benim doktor dedi sana artik bisiler yapk diye :D
(785 puan) tarafından
Aynen bı konusuyum bakalım teşekkür ederim canım
(14,015 puan) tarafından
Bilmiyorum ki valla aklımda kalmış öyle :D
0 oy
(2,702 puan) tarafından

Ben bağlattım 3 çocukdan sonra zaten benim sağlık sorunlarım vardı doktor kendi dedi bana yazık günah zaten bebeklerin erken doğum oluyo diye bende istiyodum bağlattım sezeryan ameliyatında bağlattım yanlız eğer sen normal yaparsan bağlamazlar onun içinde ekstra yeniden laparaskopik ameliyat gerektirir üstelik çok ağrılı bir ameliyat dedi benim bi yakınım benim yaşım 29du

(785 puan) tarafından
İlk ikisi normal bu da şimdilik normal gibi görünüyor son anda sezaryene dönmezse eğer bilmiyorum bakalım bı şansımı deneyim teşekkür ederim abla
0 oy
(8,971 puan) tarafından
26 yaşındayım 2. Sezeryanim olacak bende bağlatmayi düşünüyorum doğumda ama devlette yaş sınırı varmış eşin imza verirse baglatabiliyomussun sanırım gittiğimde tekrar sorucam doktora
(785 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bende bı soruyum en iyisi
0 oy
(616 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım doktorlar 30 yaşından sonra öneriyor bağlatmayı bende çok istemiştim 26 yaşında ama yapmadılar 30 umdan sonra bağlattım tabi bağlatana kadar 5 çocuk oldu Allah cümlemizin evlatlarını bağışlasın inşallah canım 
(785 puan) tarafından
Amin abla inşallah ❤️
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim bağlarlar sana soracaklar zaten istiyomusun diye eger tamam dersen eşin de imza atarsa baglatabilirsin 
(785 puan) tarafından
İnşallah canım teşekkür ederim ❤️
0 oy
(27,330 puan) tarafından

Sprial + kondom kullan 

Baglamazlar yani yaşın küçük daha 
(785 puan) tarafından
Spirali denedim vücudum kabul etmiyor canım ignede yine aynı şekilde aşırı yan etki yaptı eğer baglamazlarsa hap+ geri çekilme ikisini bir arada deneyecem bakalim
(27,330 puan) tarafından
Anladım kuzu

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 272 göst.
7 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Esila han (146 puan) tarafından soruldu
+1 oy
34 cevap 685 göst.
7 Eylül 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 588 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anneolmak317 (366 puan) tarafından soruldu